אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

תסלחו לי אבל זה קצת מרגיז...

teacher​(שולט)
לפני 18 שנים • 26 בינו׳ 2006

תניחו להם?

teacher​(שולט) • 26 בינו׳ 2006
אף אחד מאיתנו לא נמצא בעמדה של ''להניח להם'' או "להתעקש" על משהו.
אנחנו גולשים כאן כמו כולם. וזכותנו המלאה לדבר על התופעות השליליות של זה,
מבלי שישתיקו אותנו בטיעון המצויין והפופולרי - תעזבו את זה..

הנה משהו שכתבתי בפורום ה-BDSM, באוגוסט 2005 , על ההשלכות השליליות מבחינתי:
ציטוט: אפשר לחצות אבטיח לשניים, וכל חלק יהיה טעים כמשנהו.
עם בני אדם זה לא ממש עובד ככה.

הונאה - מעשה מרמה, רמאות, הולכת שולל - לעיתים קרובות בענייני כספים; התנהגות לא ישרה או אמירת שקר, הגורמות למישהו להאמין לדבר שאינו נכון.

קשה לי לשוחח אם מישהו שאני לא מכיר, רק כדי לגלות אח''כ, לגמרי במקרה,
שזהו כינוי נוסף של אדם שאני כן מכיר. כואב לי שבקבוצה של חברים, מישהו צריך לשים מסיכה על הפנים ולהתחזות לאחר.
זה פוגע בי שמערבים אותי בזה בעל כורחי.

ואני מעלה את זה כאן, כי אני מרגיש במיעוט בעניין הזה.
האם זה מקובל, שאדם שכבר מוכר בכינוי אחד יפתח לעצמו כינוי אחר? ואני לא מתכוון לכל הלא פעילים, המתלבטים וההומוריסטים. אני מתכוון לכאלה שממש כותבים, שמדברים עם אחרים בהודעות פרטיות. שבונים מגדלים שלמים באויר ביודעם שאתה מכיר אותם בכינוי אחר.

למה אנחנו צריכים לעשות את זה?
למה לא פשוט לומר מה שאנו מתכוונים, וגם לעמוד מאחורי זה?

האם זה אאוטינג לומר שכינוי אחד שייך לבעליו של כינוי אחר, מבלי שיש פרטים
נוספים המהווים אאוטינג אמיתי (שם אמיתי וכו'..) ?

האם אפשר לומר שזהו משחק תפקידים? סוג של פנטזיה? ולפטור את זה בכך?
אנו צריכים לקבל את זה כרע במיעוטו? להילחם בזה?

מישהי פעם שאלה אותי מה הכי פוגע בי, אמרתי לה שאלימות נגד האחר.
היום אני חושב ששקר והונאה, פוגעים בי יותר.
הן בשל ההונאה עצמה, אך בעיקר בגלל שאין מול מי להגיב.
זה כמו שיפול עלי כדורסל על הראש באמצע טיול במדבר יהודה,
אין למי להחזיר, אתה שם את הכדור בתיק וסוחב עד שמגיעים לפח.

וכשאני אמפתי כלפי אדם שפנה אלי בשאלה, עוזר, משקיע אנרגיה,
מבלי לבקש תמורה כלל, רק כדי לגלות שהוא בקי ויודע, ואנחנו מכירים,
ל-מ-ה?
בחודשים האחרונים זה מרגיש לי כמו מכת מדינה, בכל האתרים, בכל הפורומים,
ואני כותב במספר פורומים.

אני אשמח אם מישהו יסביר לי מה עומד מאחורי זה,
ופולו - אני אשמח לשמוע את הגישה הרשמית של הפורטל כלפי מי שכותב בכינויים כפולים.

יום נעים
teacher

נ.ב.
נזכרתי במשל שקצת קשור:
קחו שתי חביות, אחת מלאה ביין טוב, השניה במיי ביוב.
העבירו כף אחת מהיין לחבית מי הביוב, מה יש לנו עכשיו?
חבית אחת עם קצת פחות יין, וחבית שניה של מי ביוב מהולים בקצת יין.
העבירו כף אחת מחבית מיי הביוב לחבית היין, מה יש לנו עכשיו?

שתי חביות של מי ביוב.

אז אולי זה ''נדוש עד בוש'', אבל אני לא רואה סיבה אמיתית להפסיק לדבר על זה.
זה גול עצמי, כדור ברגל, שלנו לעצמנו. ואוירה כללית מגעילה זו רק תוצאת לוואי,
שאף אחד לא רוצה אותה, גם אלה שמסתתרים תחת שלל כינויים, אבל היא שם,
והיא מזכירה לנו כל הזמן למה זה גרוע. פשוט גרוע.

והנה עוד תובנה:
אנחנו כל הזמן גם מדברים על זה שאנשים מרשים לעצמם כאן כל מיני דברים שלא היו מרשים
לעצמם אילו היו במקום אחר. פניות גסות, הטרדה, אלימות מילולית, רק תגידו - ויש לנו את זה.
חשבתם פעם למה?
לי זה נראה רק הגיוני שבמדיה בה אני יכול להיות מי שאני רוצה, מתי שאני רוצה,
וזה מקובל לחלוטין כל העניין הזה של דר' ג'קל ומיסטר הייד (לא הכינוי אלא הסיפור),
זה גם בסדר גמור אם אני אביא לפה רק חלק מהמוסר העצמי שלי, או רק חלק מהכנות שלי,
וזה בסדר אם אני אשאיר חלק מהמנגנונים החברתיים בבית. למה לא בעצם?

לא? כי בצד השני של המקלדת יושב בנאדם, אמיתי, עם דופק בחזה, כזה שיש לו רגשות,
כזה שגם יכול להיפגע. אולי לא בנאדם מושלם, אבל בטח שלם.

זה למה.

teacher
נוריתE
נוריתE • 26 בינו׳ 2006
בטרולים שרוצים להזיק וללכלך במסווה צריך לטפל !
באלו שפשוט נוח להם או עושים את זה מסיבות אחרות
חבל'ז.
השולט אור​(שולט)

שיקי,

השולט אור​(שולט) • 26 בינו׳ 2006
השאלה שלך הייתה הגונה ולכן כשסיפרו לנו עליה החלטנו להגיב למרות החלטתנו לקחת חופשה מהמלחמה הזאת ומהאתר.

זכותו הראשונית של כל אדם היא הזכות להגנה עצמית. השרשורים האמורים נכתבו בימים בהם אניגמטית זכתה להטרדות יומיומיות מצד פרודנס ולכן, דברים שאולי לא היו נעשים במצב אחר, נעשו במצב הזה.

במשך שנה וחצי נמצאת אניגמטית תחת טרור שבא והולך. בהתאם למצבה הנפשי של פרודנס באותו היום - הטרור הזה משתנה. לעיתים הוא מתבטא במכתבים הטוענים כמה אניגמטית בת זונה, לעיתים אלו מכתבים של מניפולציות המספרים כמה פרודנס מסכנה וזקוקה לעזרתה, ובכל מקרה מדובר בהאשמות בלתי פוסקות. הטרדות טלפוניות, הודעות SMS, מארבים, מיילים לעבודה של אניגמטית ולמייל הפרטי שלה, סיפורים שהופצו עליה באמצעות פרודנס וניסיונות לסכסך בינה לבין חבריה. מכל אלה אניגמטית סובלת כבר שנה וחצי, ואני סובלת כבר שנה וחודשיים. במצב כזה, לא תמיד פעלנו לפי מה שצריך אלא לפי מה שחשבנו שדרוש לנו להישרדות והגנה מולה.

כשהקשר בין קלייר ופרודנס התהדק, פנינו אליה מיוזמתנו וסיפרנו לה את האמת למרות שיכולנו להמשיך לא לספר לה. התנצלנו מעומק הלב ופרודנס קיבלה את התנצלותנו, לאחר שהקריאה לנו מכתב בן שישה עמודים שבו היא מספרת לנו על כמה היינו לא בסדר. היה לה כל המרחב שבעולם לבטא את הכעס והעלבון שלה ואנחנו קיבלנו אותם בהבנה והבעת צער עמוקה. לא רק שהיא סלחה לנו, היא גם נכנסה עם אניגמטית ועם קלייר למיטה עוד באותו הלילה ולבקשתה.

כעבור זמן קצר, הטרדותיה של פרודנס שבו לשיאן. היא ביקשה מאניגמטית להיפגש איתה באינטימיות וכשזאת סירבה, היא שבה להשתולל. לבסוף אניגמטית החליטה לסיים איתה את הקשר גם כחברה. הן נפרדו לאחר שלפרודנס שוב היתה הזדמנות להביע את כל טענותיה בשיחה בת שעתיים. סיפור הפרידה מסופר בבלוג של בליסנה באהבה וחמלה.

כשראינו שההטרדות לא פוסקות, החלטנו שאנחנו רוצות לאהוב ולא להלחם ועזבנו את הכלוב. קלייר ובליסנה פתחו בלוגים חדשים בתפוז והחליטו להתחיל התחלה חדשה שם. כעבור שלושה ימים הצטרפה פרודנס לתפוז ופתחה גם היא בלוג, שכל מטרתו הייתה להשמיץ את השתיים.

הטרור של פרודנס החל הרבה לפני שקלייר נכנסה לתמונה, כך שניסיונה של פרודנס לטפול על אניגמטית, קלייר או עליי סיפורי התעללות שגרמו כביכול להתנהגותה מצוצים מהאצבע.

כל בר דעת יבין שפרודנס מנסה לזכות בתשומת לב. היא לא מחפשת אמת, היא לא מחפשת צדק, הפסקת אש או שלום קר או חם, היא מחפשת דרך לנקום במי שכל אשמתה היא שבחרה לסיים איתה את הקשר הרומנטי שהיה ביניהן. תעיד על כך תגובתה להצעת השלום של בליסנה בבלוג האחרון שלה. היא לא מצליחה להיאחז בה בתשומת לב חיובית ונאחזת בה בתשומת לב מלחמתית, כשם שעשתה בכל השנה וחצי האחרונות.

כפי שאמרתי, כל אדם רשאי להגן על עצמו מפני טרור. אני קוראת פה סיפורים של אנשים שמדברים על כך שהטרידו אותם במשך שבוע/חודש וכולם מזדעזעים... אותנו מטרידים שנה וחצי. אנשים שסיפרנו להם את האמת כולה, ואפילו כאלה שבתחילה תמכו בפרודנס, אמרו לא אחת שהם היו מגיבים בחריפות הרבה יותר גדולה מזו שבחרנו אנחנו להגיב בה. אחרים הציעו לנו להוציא צו הרחקה נגד פרודנס, כי רמת אובססיביות כזאת מסוכנת, אבל בחרנו כרגע לא לעשות זאת מפני שנותר בנו מקום אחד שמאמין שאפשר לפתור את הסיפור הזה בדרכי שלום, מבלי לערב את המשטרה.

שיקי, ברור שאתה מצדד בפרודנס. אנחנו פונות אליך בהצעה: לפני שלושה ימים אניגמטית הציעה לפרודנס שייבחר בורר מהקהילה שייראה את כל ההוכחות שלנו להטרדה ואת כל ההוכחות שלה לדבריה ויפסוק מי מאיתנו צודקת. אניגמטית הציעה שזו שתימצא צודקת תישאר בקהילה ושזו שתימצא כלא דוברת אמת תיאלץ לעזוב אותה. פרודנס בחרה להתעלם מהצעה זו בטענה שכל האנשים בכלוב או לא שפויים או לא אובייקטיבים.

למרות שברור לנו שאתה מצדד בפרודנס, וכדי שלא תהיה טענה לחוסר הוגנות או לחוסר אובייקטיביות, אנחנו מזמינות אותך לשמש בורר בעניין זה. במידה ותפסוק שאנחנו הלא הוגנות בפרשה, נעזוב את הכלוב לאלתר.

אם תבחר להיענות להצעתנו ואם פרודנס תסכים לקבל עליה את דין הבורר, אתה מוזמן לכתוב לנו כאן או בפרטי.

אבל לסיכום הרשה לי לומר: במשך שנה וחצי פרודנס היא זו שיוזמת את הפניות אלינו. לפני חודשיים היא פנתה אל שתינו בבקשה שנגיע לחתונה שלה. הפניה האחרונה בהן הייתה מספר ימים לפני האאוטינג שהיא עשתה. היא פנתה לאניגמטית ב SMS וביקשה לדבר איתה על נושא שלא קשור לקשר שלהן. כשאניגמטית סירבה התחילה ההתקפה החדשה ובעקבותיה האאוטינג. אם אנחנו כאלה בנות זונה מסוכנות, למה היא לא מפסיקה לפנות אלינו בבקשות לדבר, להיפגש איתה או להשתתף ביום חגה?

**

ולסיום, בעניין הניקים הכפולים.
אני אור השליטה. בניתי את המוניטין שלי בעשרות סשנים שאת חלקם כתבתי אחר כך, אנשים מכירים אותי כאור השליטה ומכבדים אותי ואת יושרי. ביום ראשון, כשפרודנס עשתה את האאוטינג שהיא כל הזמן איימה לבצע, עמדו בפני שתי ברירות: לומר שאני כותבת בניק כפול, או לצאת עם האמת.

אני לא סוויצ'ית ומעולם לא הייתי. מבחינתי לומר שאני וקלייר אדם אחד הוא לא רק שקר, הוא גם חתירה תחת הזהות האישית שלי. זה היה בלתי נסבל מבחינתי. בלתי נסבל ברמות כאלה שהעדפתי לספר את האמת, לצאת מהארון, ובלבד שלא יפקפקו בזהותי וביושרי. לחלקכם זה נראה מטורף – שאבחר לצאת עם הפיצול ולא שיחשבו שאני סוויצ'ית, אבל מה לעשות, אני דומית עם אגו של דומית, ויש דברים שהם בלתי נסבלים עבורי, ובעיקר כשהם לא נכונים.

לקלייר יש את הניק שלה פשוט מכיוון שקלייר היא לא אני. היא חלק ממני, חלק שחי בי, אבל היא אישה אוטונומית לחלוטין שפשוט חולקת איתי את אותו הגוף. ולכן ישנם הניקים השונים, כפי שלא הייתם מצפים שכל שני אנשים אחרים שאתם מכירים מהכלוב יאלצו לכתוב תחת אותו הניק.

אניגמטית נכנסה בכינוי נוסף – בליסנה, כדי לא לפגוע בפרודנס בידיעה שיש לה שפחה חדשה, וכדי שהיא וקלייר יוכלו להתכתב בלי שפרודנס תתענה להן.

אנחנו ממשיכות לאהוב, מי שרוצה להילחם מוזמן לעשות זאת בלעדינו.
teacher​(שולט)
teacher​(שולט) • 26 בינו׳ 2006
קטונתי מלפרש את כוונתו של שיקי, ומה הוא מעלה כאן במוקד הדיון,
את המקרה הספציפי או את העיקרון. אני מדבר על העיקרון.

אני נגד ריבוי כינויים כפי שהוא קיים היום,
בלי קשר לכתיבה יוצרת ולהומור מבורך ומשובח, ולחלוטין לא מעניינת אותי
המריבה שלכן. לכן אתייחס לסוף דברייך, בעיניין ריבוי הניקים.

זו זכות של כל אחד מאיתנו לצפות מהאחרים להיות הם... ורק הם.
זו זכות של כל אחד לצפות לאוירה כללית של אמת ולא של שקר.
גם ככה הוירטואליה לא פשוטה לאף אחד. למה להסתפק בפחות?
אסור לצפות ליותר?

ועוד דבר קטן על אגו:
אני, שלא בניתי לי שום מוניטין מכלום, וזכותו של כל אדם להאמין לי
או לחשוד בי, תמיד,אני לא מצפה לשום אמון ממי שלא מכיר אותי אישית,
ואין שום דבר שמישהו יכול להגיד (במיוחד בפורום באינטרנט), כדי לגרום לי לפקפק
ביושרי העצמי או באמינות שלי.
אמון מציאותי מרויחים במציאות.
בוירטואליה מרויחים רק אמון וירטואלי
.
ככה זה. (וזו גם עצה חינם למי שחושב שזה הפוך)
כינויים לא יכולים לפגוע בי, רק אנשים. ואני לא מכיר כינויים, אני מכיר אנשים.
מי שיש לו אגו גדול וקשוח, בסוף צריך גם להתמודד עם טעויות של אגו.

אין שום תירוץ, מדוע אדם שיש לו סיבה לגיטימית לכינוי נוסף, (ויש הרבה סיבות)
לא יעשה את המינימום הדרוש כדי שלפחות נדע שזהו כינוי נוסף, ואת
המקסימום כדי לא לפגוע באף אחד.

ואם למישהו יש איזה דוגמה היפותטית מתי זה לא יכול להיות כך,
אני אשמח לשמוע.

teacher
דוכס תל אביבי​(שולט)

אסור לקחת ללב. זה רק משחק.

דוכס תל אביבי​(שולט) • 26 בינו׳ 2006
ולי נראה שיש פה רק חארטה בארטה.
ניקים כפולים, זהויות אוטונומיות (שלא לומר בדויות או מצוצות), פיצול אישיות. U NAME IT.
הכל חרטה.
אנשים פשוט לוקחים את האונליין יותר מידי ברצינות.
זה חרטה!
עד שלא נפגשת וגם אז זה לא ממש מספיק, אתה לא יודע עם מי אתה מדבר.
אז מה רוצים? להפוך את האינטרנט למה שהוא לא? לממשי?
נו באמת, ועל זה אמרו חכמים: הכל חארטה!

ועצה פרקטית לסיום: באונליין, שלא כמו במציאות, אתה אשם עד שלא הוכח אחרת!

ושלא יספרו לכם סיפורים...

נ.ב. זה מתאים לנשים וגברים כאחד.
דיר פרודנס

שליטה

דיר פרודנס • 26 בינו׳ 2006
המחלה העיקרית שלך היא מחלת השקרנות. ומה שכתבת פה הייתה ערימה רפש כמותו לא קראתי מזמן. "מארבים" הטרדות טלפוניות על בסיס יומי.

אבל לא נורא, אני מאמינה שאת העונש של עצמך (ואת יכולה לפרש גם את זה כאיום או כנסיון לסחטנות)

את משחקת במילים ובונה תילים של שטויות. האבסת על חברייך שאני מסוכנת ומטרידה וטרוריסטית.

אניגמטית אף הזהירה שאיחלתי לה למות. ביקשתי ממכן שאת כל האיומים ששלחתי אליכם תפרסמו.

אני יותר ממבקשת.

אני עייפה מלהתגונן. חזרתי עכשיו מהעבודה (כן, השעה אחרי 23:00, ולא אלונה, אני לא עובדת בזנות, אם לרגע בא לך ללעוג לי, או לכל מי שיחפוץ).

אין גבול לשקרים שלך אור "השליטה" או של אניגמטית.

את מכתב ההתנצלות שכתבתי אז וששיקי העתיק לינק, כתבתי רק לאחר ש"קלייר" שוחחה איתי ארוכות בצ'אט ושיכנעה אותי שעלי להתנצל תוך ניצול שאני עדיין הייתי מאוהבת באניגמטית וקיויתי לחדש איתה קשר.

שתיכן מנצלות את העובדה שיודעים שהייתי מאוהבת באניגמטית או ששלחתי כמה אס אמ אסים או שחיכיתי פעם אחת על ספסל אחרי שדאגת למוטט אותי נפשית בצורה טוטאלית.

הפכת את הפעם הזאת (והייתה +לי הרגשה שתעשי זאת) ל"מארבים סידרתיים". כמה אס אמ אסים ששלחתי לה וסידרת מכתבים ששלחתי לה, בהפרשים של חודשים, את זה הפכת להטרדות על בסיס יומי. והסיבה שהייתה התעוררות בשליחת האימיילים, שבסה"כ מדובר על ימים ספורים מתוך שנה וחצי, היא שהיא גם חזרה לחיים שלי, בחלק מהפעמים בניקים בדויים. כשגיליתי זאת פעם אחת אחרי שהתחזתה ל"מכרבלת" , שהיא רק חברה של אניגמטית, והטיפה לי בעקיפין מוסר, היא קיבלה סידרה של אימיילים.

היא לא למדה לחסום אימיילים?

מאז שהיא נפרדה ניסיתי ליצור איתה קשר אולי שלוש פעמים קשר טלפוני, כדי שתהנו מהספק, אולי חמש. בל נשכח שהיא עצמה חזרה לחיים שלי מיוזמתה כשהסכימה ששפחתה תתחזה מולי בצ'אט במשך חודשים.

אתן שתיכן מזה זמן מה מסיטות את ההתרכזות מהאופן ה*$%## (שכל אחד ישלים לבד) בו התנהגתן כלפי, ונאלצות לשקר.

אבל אני לא מתפלא, כי בחורות שיכולות לפתח כמה דמויות ולהעמיד פנים במשך תקופה כה ארוכה, מסוגלות לעשות גם את זה.
השולט אור​(שולט)
פרודנס

תסכימי לבורר או צאי לנו מהווריד עם השקרים והאשמות שלך. יש דרך אחת פשוטה וברורה לחשוף את כל האמת. כמובן שאת מעדיפה להתעלם ממנה ולהמשיך להטיל רפש. שיבושם לך. אני את ענייני איתך סיימתי.
דיר פרודנס

טוב

טוב. אני מסכימה לבורר. אבל אחד כזה עם תואר בפסיכיאטריה שלא שייך לקהילה ושלא מכיר את שתינו (שלושתינו, שמיניתינו, כמה שזה לא יהיה). נייטרלי לחלוטין (בהנחה שברור לך המושג "ניטרליות").

גו פור איט.
השולט אור​(שולט)
מאחר ואת מנסה לטנף את שמנו בקהילה ולא מחוצה לה, הבורר יהיה מהקהילה. הוא יכול להיות עו"ד, בורר מורשה, פסיכולוג ואפילו מי שתמך בך בפומבי.
דיר פרודנס
בסדר. מיתרדיר יהיה הבורר. ואת עדיין יכולה להתחרט ולבחור בפסיכיאטר שאינו חבר קהילה...(ולא אחד כזה שטרח לעודד את משחק התפקידים שלך)

ותפסיקי עם הטון הוירטואלי הכביכול דומיננטי, זה לא עושה עלי רושם, לא זה ולא המוניטין שבנית בקרב שפחותייך הנרפסות.