לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מתנה לחג - ראי

godisafemale​(שולטת)
לפני 18 שנים • 13 באפר׳ 2006

קראתי את הבלוג שמה...

godisafemale​(שולטת) • 13 באפר׳ 2006

מחלה בראש!

אל תשאל של מי... של כל הנגועים בדבר!
Dirty Dick

ליהי

Dirty Dick • 13 באפר׳ 2006
ליהי_ כתב/ה:
ההבדל בין אשמה לאחריות מאוד פשוט למעשה, האחריות שהוא אמור לקחת, בשום צורה לא אמורה לפצות על האחריות שלה כלפי עצמה... אשמה לעומת זאת היא עניין של מוסר.

מדובר על תחושת האשמה שמפריעה לקורבן להחלים שנובעת ממנגנונים פנימיים שקימים בכל אחד ומתוחזקת ע"י תגובות לא מקצועיות של החברה.
אני לא מאמין שאנשים אומרים "לא היתה צריכה ללכת איתו" ללכת לדבר איתו זה לא אומר שהסכימה שיחבוט בה.

רוצה לדבר על מוסר? אז הנה לך שאלה:
אם האחריות שלה אמורה למנוע ממנה ללכת איתו זה אומר שהוא מסוכן?
אם אמרו לה והזהירו אותה שהוא מסוכן סימן שהיה ידוע לחברה שהוא מסוכן?
אם הוא מסוכן אז איפה המוסר של החברה שנתנה לו גישה אליה?

זו נקודה חשובה:
אם החברה לא יכולה מסוגלת לקבוע שהוא מסוכן ולטפל בו אז מה פתאום מצפים ממנה שתקבע שהוא מסוכן?
גלתיאה

Re: ליהי

גלתיאה • 13 באפר׳ 2006
Dirty Dick כתב/ה:
ליהי_ כתב/ה:
ההבדל בין אשמה לאחריות מאוד פשוט למעשה, האחריות שהוא אמור לקחת, בשום צורה לא אמורה לפצות על האחריות שלה כלפי עצמה... אשמה לעומת זאת היא עניין של מוסר.

מדובר על תחושת האשמה שמפריעה לקורבן להחלים שנובעת ממנגנונים פנימיים שקימים בכל אחד ומתוחזקת ע"י תגובות לא מקצועיות של החברה.
אני לא מאמין שאנשים אומרים "לא היתה צריכה ללכת איתו" ללכת לדבר איתו זה לא אומר שהסכימה שיחבוט בה.

רוצה לדבר על מוסר? אז הנה לך שאלה:
אם האחריות שלה אמורה למנוע ממנה ללכת איתו זה אומר שהוא מסוכן?
אם אמרו לה והזהירו אותה שהוא מסוכן סימן שהיה ידוע לחברה שהוא מסוכן?
אם הוא מסוכן אז איפה המוסר של החברה שנתנה לו גישה אליה?

זו נקודה חשובה:
אם החברה לא יכולה מסוגלת לקבוע שהוא מסוכן ולטפל בו אז מה פתאום מצפים ממנה שתקבע שהוא מסוכן?

האחריות שלה צריכה למנוע ממנה ללכת איתו שוב לאחר שהוא פגע בה כבר פעם, כשפגע בה קשה
ולא כיבד את מילת הבטחון שלה. לא מדובר במשהו שהוא מה בכך.
לדעת להגיד לא זה חלק מאותה אחריות.

לא ברור כמה ידעו שהוא מסוכן להוציא את אותו הדום ואת אותה הסאבית שהייתה עם הדום הזה.
זה שדום אחד יודע ועוד קומץ סאביות לא הופך את כולם לידענים מי מסוכן ומי לא.
האם אותה סאבית מקושרת לאיזה פורום של סאביות שבו היא הייתה יכולה לדווח עליו?
האם היא דיווחה עליו מעבר למעגל הקרוב לה?

גם אם נניח שהרוב ידעו שהוא כזה, איך בדיוק אתה מצפה במקום שהוא דינמי, שיש בו תנועה מאוד ערה של אנשים, ואתה מצפה לאיזה סוג של מוסר אחיד מכולם שימנעו גישה מאותה סאבית?
האם האחריות של האנשים כאן היא לקחת את האחריות מאותה סאבית שהיא בעצמה עברה אירוע קשה עם אותו הדום, ולהעביר אותה אליה? זה ריאלי?
החברה יכולה רק להתריע, לא לטפל. ואיך אתה רואה את אותו הטיפול בעצם?

זה שאי אפשר להרחיק לחלוטין אנשים פוגעים מוריד לחלוטין את האחריות שלה בכך שהיא הסכימה להפגש איתו שוב ביחידות? הרי היא ידעה מי הוא. מה היא חשבה שיקרה?
ואם תשים לב למה שאותו הדום כותב בסוף- הוא כותב שהיא אמרה שכל החבטות, המכות והפגיעה בלסת הם לא חשובים. זאת אומרת שהיא עוד לא במקום שמבינה מה הוא עשה לה, וזה בנתיים " לא חשוב". כנראה שבשלב זה זה באמת לא חשוב לה.
זה יכול אולי לקומם אנשים אחרים, הפגיעה, הניצול. אבל היא עצמה טרם למדה לקחת אחריות מלאה
על ההחלטות שלה. וזה תהליך ארוך וכואב, בדרך היא אולי גם לא תצליח לא רק לאכול, אלא עוד דברים. אבל ההבנה היא שלה. התהליך הוא שלה. ואין לזה שום קשר כמה כוח יש לחברה להרחיק אנשים מסוגו, וכמה זה מקומם המעשים של אותו הדום.
Dirty Dick

Re: ליהי

Dirty Dick • 13 באפר׳ 2006
החלק הזה עומד קצת בסתירה
גלתיאה כתב/ה:

זה שאי אפשר להרחיק לחלוטין אנשים פוגעים מוריד לחלוטין את האחריות שלה בכך שהיא הסכימה להפגש איתו שוב ביחידות? הרי היא ידעה מי הוא. מה היא חשבה שיקרה?
.

לחלק הזה
גלתיאה כתב/ה:

אבל היא עצמה טרם למדה לקחת אחריות מלאה
על ההחלטות שלה. וזה תהליך ארוך וכואב, בדרך היא אולי גם לא תצליח לא רק לאכול, אלא עוד דברים. אבל ההבנה היא שלה. התהליך הוא שלה. ואין לזה שום קשר כמה כוח יש לחברה להרחיק אנשים מסוגו, וכמה זה מקומם המעשים של אותו הדום.

אני אומר לא. לא ידעה ולא חשבה שיקרה
ולא בחרה ללכת איתו כי בחירה דורשת ידיעה.

וכן אני מצפה שאנשים יגיבו ויעשו יותר גם אם זה בסגנון של לברר מי מגיע למסיבה
מספיק בתור התחלה אם יבררו עם המארגנים אם בוצע איזשהו סינון של אנשים מסוכנים.

בשנות השישים תחילת השיבעים אף אחד לא חשב שאפשר לחנך את הישראלים לא לקטוף פרחי בר - נכון?
גלתיאה
גלתיאה • 13 באפר׳ 2006
האחריות של הקהילה היא לסנן מתוכה את את האנשים שפוגעים. זו האחריות של הקהילה.
בזה אני מסכימה איתך, אבל באותה נשימה אני אומרת לך שזה לא עובד במאת האחוזים.
ולכן יש אנשים שפוגעים, מצליחים להסתנן כמו לאותה מסיבה.
אבל העובדה הזו לא יכולה להסיר לחלוטין את האחריות מאותה הסאבית.
גם אם הקהילה הייתה " מטפלת" באותו הדום, אתה באמת חושב שהיא לא הייתה הולכת איתו שוב?
היא הייתה הולכת, כי זה לא קשור לקהילה, זה קשור אליה.

ויש שם עוד סאבית שמוזכרת שמספיק היה לה לשמוע מדום ידיד שהאיש מסוכן, והיא סרבה ללכת איתו, וזאת סאבית שיודעת להגן על עצמה ויודעת להגיד לא, לעומת אותה סאבית שנכוותה פעם
מאותו אדם בדיוק וזה לא הרחיק אותה ממנו. יש לך כאן דוגמה נהדרת איך זה עם אחריות, ואיך זה בלי. אבל הכעס שלך, שאני בהחלט יכולה להבין אותו, הוא אפילו לא צד בתהליך שהוא אישי שלה לגמרי.
bubble juice

אפשר אחרת

bubble juice • 13 באפר׳ 2006
אנחנו קובץ של אנשים שמתעסקים מתעניים באותו הדבר.
תקרא לזה קהילה קרא לזה קליקה מה שבא לך.
בידיעה שבבדס"מ הגבולות מטושטשים, אנחנו כחברה צריכים להציב את הגבולות , נכון שבפרט כל אחד עושה זאת לפי העדפותיו שלו, אך בין היתר מהיותנו אנושיים שחיים בעולם שפוי צריך לתת הגנה לחלשים מאתנו ולא רק זאת אלא לחסרי ניסיון או ידע.
דווקא החוסר ידיעה וההתמצות היא זו שמביאה לסיפורים העצובים האלו.
ולמי אכפת בכלל?
אתה קם בבוקר קורא עיתון , על אישה מוכה או אבא מתעלל, ואומר לעצמך כמה רוע יש באנשים.
וממשיך הלאה בחייך, מפני שזה לא נוגע אליך באופ אישי, ואם זאת אם במידה מסויימת היה דבר שכזה מתקשר אלינו ישירות. ברור שהינו מתקוממים.
ואני עושה את האינטרפטציה גם בעניין הזה.
בדס"מ הוא דבר נפלא מרגש מטריף סקסי פותח חדרים בתוך תוכנו, כל אחד והכיוונים שלו. ואם אנחנו נמצאים בעולם הזה שהוא שלנו, אזז למה לאזזל לא לשמור עליו נקי?
שאולי לך יהיה יותר כייף ונוח עם הידיעה שאתה עושה את כל מה שאתה יכול לעשות ומעבר לכך כדי לשמור לא רק על עצמך אלא גם על הפרט, שהרי כשאתה עושה זאת אתה בעצם גם מגן על עצמך.
אז למה שלא כולנו כל אחד בדרכו כן ייקחו את הדברים האלו ברצינות ובכובד ראש ויעשה עם זה משהו לאזזל.
אבל שוב, הרבה אנשים מתיחסיים לזה בדיוק כמו עוד כתבה עצובה בעיתון הבוקר.
לך תבין. icon_rolleyes.gif