שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

געוואלד!

השרלילית​(פמית מתחלפת)
לפני 17 שנים • 3 בנוב׳ 2006

Re: אני עם עבודת מאסטר בעניין הזה

פוקחת עיניים כתב/ה:
creativity כתב/ה:
פוקחת עיניים כתב/ה:
כן חושבת שצריך להעביר את המצעד מירושלים, אבל לאו דווקא רק מאותה הסיבה.

צריך להבין פה, שלריב עם אנשים פנאטים זה פשוט כמו לריב עם ילדים קטנים. אין מה לעשות לגבי זה.
אז תהיו אתם ה'נאורים', כפי שאתם רוצים להחשיב את הקהילה, ותתנהלו בבגרות.
ללכת עם ראש בקיר ולעשות דווקא על הפרינציפ, לא יעזור פה לאף אחד מהצדדים, ויותר מזה, זה אף עלול להיות מסוכן באמת.

אם המצעד היה בתל אביב הייתי הולכת. בירושלים זה פשוט נשמע מפחיד.

אז להיכנע לטרור? לעזוב את ירושלים שלי כי "לא רוצים אותי פה"?
לא נראה לי.
זה אומר לחיות בגטו.
אני אדם חופשי במדינה חופשית.
אני לא מקבל/ת תכתיבים מטרוריסטים.
מפחיד? כן. מפחיד אותי יותר מה יקרה אם לא נצעד. לאן זה יגיע. גם ככה יש אלימות כנגדנו. היא תחריף. מעניין זה שהאצבע המאשימה היא אלינו, ולא אל הפנאטים, שמנסים לכפות עלינו בטרור את דעתם.
אתם קולטים כמה זה עקום?

תעזבי את ירושלים לא כי לא רוצים אותך שם, אלא כי מאיימים על חייך. קצת הגיון. (יש דברים יותר חשובים למות בעדם...סיגריות למשל)
ואם את לא מקבלת תכתיבים מטרוריסטים - סבבה לך. אני רק מקווה שאף אחד לא יצטער בדיעבד על שהחזיק באותה דעה.

בכל מקרה, אני (ועוד רבים, אני בטוחה) לא רואה איך פרובוקאציה (וזה כל מה שזה, בשורה התחתונה) יכולה למנוע אלימות עתידית, או איך היא תעזור לאנשים 'להתרגל לזה שאתם כאן'.

למה האצבע המאשימה היא עליכם? מבחינתי, זה רק מאותה סיבה שהזכרתי מקודם - אתם מחשיבים עצמכם כבוגרים, אבל יורדים לרמה של הילדים.

העולם אכן עקום.
דעה בהחלט לא צריכים לכפות על ידי טרור. אבל גם פרובוקאציה לא באמת עוזרת ובמיוחד לא במקרה הזה ספציפית.

אם כל המצעד הזה הוא לשם מחאה - הייתי משקיעה את הכסף במסע הסברה.

כן, כי הסברה תשנה את דעתם. נו באמת.
אני לא אעזוב את ירושלים כי מאיימים על חיי, כמו שאת לא תעזבי את מדינת ישראל רק כי שונאים אותנו ויש איום איראני.
זו בריחה.
אני חי/ה במדינה דמוקרטית. אסור שיקרו כאן דברים כאלה. והגיע הזמן, שלא רק אנחנו, אנשי קהילת הלהט"ב, נצא לרחובות להילחם על זכויותינו, אלא כל מי שחופש חשוב לו.
עכשיו זה אנחנו, מחר זה אתם.
(התליין, למי שלא מכיר. סיפור פוקח עיניים באמת)
godisafemale​(שולטת)

סליחה הלוווו...

godisafemale​(שולטת) • 3 בנוב׳ 2006
אנ ואני ועוד פעם אני שרופה על גייז, וכל מיש לא החליט או שהחליט על דעת עצמו מהו המגדר שלו הונטיה שלו או הסביבון שלו או שלה - זה בכלל לא העניין אני אוהבת אותם אותן כי הם/הן מקסימים ובחרו בדרך של אינדיבידואל, מקסים, רגיש לעצמו.

אבל מכאן............................ ועד עכשיו לעשות מזה עכשיו אני חייב להפליץ לך מתחת לאף!!! תחת הכותרת סובלנות???!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

סליחה!!!!

זה בדיוק ההיפך מסובלנות זה אקסהיביסיוניזם נפשי והתערטלות, פרובוקציה מיותרת ומרגיזה.

פשוט טמטום! וחוסר התחשבות!

לעומת זאת - אם היו רוצים לקיים מצעד הגאווה בת"א ולא היו נותנים הייתי מזיזה את עצמי אשכרה וברה.. להפגין!!!
אבל להתעקש דווקא בירושליים? למה מה?

אתם לא יהודים אהובים שלי?!

אתם צריכים להוכיל ולכבוש בכוח את ירושליים?! ממי בדיוק?!

פשוט זרם שלם אנשים התגלה כמתוסבך לגמרי, נסחף ומזיק.. יוצר וזורע בלאגנים ממש סתאם!

אוהבת גייז בנות ובנים.. תזדיינו בתחת ותשקשקשקו דגדגנים בבית שלכם, ותפסיקו להתייחצן למוות,

גוי.
פוקחת עיניים

Re: אני עם עבודת מאסטר בעניין הזה

פוקחת עיניים • 3 בנוב׳ 2006
creativity כתב/ה:
פוקחת עיניים כתב/ה:
creativity כתב/ה:
פוקחת עיניים כתב/ה:
כן חושבת שצריך להעביר את המצעד מירושלים, אבל לאו דווקא רק מאותה הסיבה.

צריך להבין פה, שלריב עם אנשים פנאטים זה פשוט כמו לריב עם ילדים קטנים. אין מה לעשות לגבי זה.
אז תהיו אתם ה'נאורים', כפי שאתם רוצים להחשיב את הקהילה, ותתנהלו בבגרות.
ללכת עם ראש בקיר ולעשות דווקא על הפרינציפ, לא יעזור פה לאף אחד מהצדדים, ויותר מזה, זה אף עלול להיות מסוכן באמת.

אם המצעד היה בתל אביב הייתי הולכת. בירושלים זה פשוט נשמע מפחיד.

אז להיכנע לטרור? לעזוב את ירושלים שלי כי "לא רוצים אותי פה"?
לא נראה לי.
זה אומר לחיות בגטו.
אני אדם חופשי במדינה חופשית.
אני לא מקבל/ת תכתיבים מטרוריסטים.
מפחיד? כן. מפחיד אותי יותר מה יקרה אם לא נצעד. לאן זה יגיע. גם ככה יש אלימות כנגדנו. היא תחריף. מעניין זה שהאצבע המאשימה היא אלינו, ולא אל הפנאטים, שמנסים לכפות עלינו בטרור את דעתם.
אתם קולטים כמה זה עקום?

תעזבי את ירושלים לא כי לא רוצים אותך שם, אלא כי מאיימים על חייך. קצת הגיון. (יש דברים יותר חשובים למות בעדם...סיגריות למשל)
ואם את לא מקבלת תכתיבים מטרוריסטים - סבבה לך. אני רק מקווה שאף אחד לא יצטער בדיעבד על שהחזיק באותה דעה.

בכל מקרה, אני (ועוד רבים, אני בטוחה) לא רואה איך פרובוקאציה (וזה כל מה שזה, בשורה התחתונה) יכולה למנוע אלימות עתידית, או איך היא תעזור לאנשים 'להתרגל לזה שאתם כאן'.

למה האצבע המאשימה היא עליכם? מבחינתי, זה רק מאותה סיבה שהזכרתי מקודם - אתם מחשיבים עצמכם כבוגרים, אבל יורדים לרמה של הילדים.

העולם אכן עקום.
דעה בהחלט לא צריכים לכפות על ידי טרור. אבל גם פרובוקאציה לא באמת עוזרת ובמיוחד לא במקרה הזה ספציפית.

אם כל המצעד הזה הוא לשם מחאה - הייתי משקיעה את הכסף במסע הסברה.

כן, כי הסברה תשנה את דעתם. נו באמת.
אני לא אעזוב את ירושלים כי מאיימים על חיי, כמו שאת לא תעזבי את מדינת ישראל רק כי שונאים אותנו ויש איום איראני.
זו בריחה.
אני חי/ה במדינה דמוקרטית. אסור שיקרו כאן דברים כאלה. והגיע הזמן, שלא רק אנחנו, אנשי קהילת הלהט"ב, נצא לרחובות להילחם על זכויותינו, אלא כל מי שחופש חשוב לו.
עכשיו זה אנחנו, מחר זה אתם.
(התליין, למי שלא מכיר. סיפור פוקח עיניים באמת)

(טוב, אז באמת נהייה ילדים - ) כי פרובוקאציה כן תשנה את דעתם. בחייך.

דווקא כי יש מספיק איומים על החיים שלי כאזרחית ישראל, כן הייתי מעדיפה להימנע מסיכון מאוד לא הכרחי, לעומת ההכרח לחיות כאן כרגע. ואם היו מאיימים בהפגזה אטומית או משהו כזה, the hell הייתי בורחת מכאן. אני לא קפטן הספינה ולא בישלתי את הדייסה בעצמי, שהאחראים ייחנקו איתה.
אבל אולי אינסטינקט ההישרדות שלי קצת חזק מהנורמל, go fig.

בכל אופן, לעניין.
כל מה שאני אומרת זה, שיש דרכים הרבה יותר יעילות להשיג את אותן מטרות ולצמצם בנפגעים.
פגיעה ברגשות ציבור מאוד לא קטן בארץ (אלו לא רק החרדים בירושלים אלא כלל ציבור המאמינים בארץ) ולהסתכן בפגיעה בנפשות של עצמכם (!) להבהרת העמדה שלכם, זה פשוט לא מהלך אסטרטגי חכם לדעתי. ואת זה ימים יגידו.
דוקטרינה​(שולט)

דעה

דוקטרינה​(שולט) • 3 בנוב׳ 2006
חייבים לאפשר לערוך את מצעד הגאווה בירושלים.

זאת עיר בירה של מדינה דמוקרטית ולא של מדינה דתית. כשם שהם יכולים להביע את דעתם בצורה לגיטימית על כל מה שעולה על רוחם - חייבים לאפשר להומואים ולסביות לקיים את המצעד.

לדעתי, על המשטרה לאסור, לאזוק ולהכניס לבית סוהר כל מי שיפגע או יאיים על קיומו של מצעד הגאווה.

דוק.
huan
huan • 3 בנוב׳ 2006
אני לא יודע מה איתכם אבל אני בהחלט מתכוון להגיע עם יתאפשר לי (יתאפשר זו כמובן הפונקציה של שעות שינה וטרמפ מחיפה).

לכל אלה אזר טוענים שאנשי פה מנסים להתגרות וזה בכל מקרה לא יעזור יש לי שני דברים מאוד פשוטים לומר.
1.נשים-כן נשים....נשים צעדו,עיצבנו הרבה מאוד גברים...ובסופו של דבר הם הצליחו לשנות דעה ולקבל את הכבוד שמגיעה להם כבני אדם ובין היתר את זכות הבחירה.
2.שחורים-כן שחורים....הם גם כן צעדו,גם כן מחו,כמה מהם נרצחו באכזריות...וכן הם קיבלו לפחות חלק מימה שרצו,לא שוויון אבל לפחות התחלה של שיוויון.

לשנות את דעתו של פאנט..במיוחד פאנט דתי אשר אלוהים עומד מאחוריו זה בלתי אפשרי,מה שכן אפשר לעשות זה להראות שיש תופעה כזאת,הם פה,הם קיימים,הם לא מתביישים בזה והם מוכנים להילחם על זה.....אפשר כבר לשמוע את התוצאות של המצעדים הקודמים והחשיפה.המתנגדים והחרדים כבר לא אומרים "אל תתנו להם לצעוד" הם אומרים "שילכו לצעוד בתל אביב",כבר לא אומרים "הם צריכים להירקב בבית חולים פסיכאטרי" אלה "שיעשו את זה בבית".
כשחושפים אנשים לתופעה במידה מספקת הם לא יכולים להתעלם מיזה,הם חייבים להתמודד וכו שההיסטוריה מראה לרוב אחרי שאנשים רואים שאי להם הרבה מה לעשות נגד תופעה מסויימת הם מוכנים לקבל אותה ולחיות לצידה.

ירושליים זו קודם כל בירת ישראל ורק אחר כך עיר קדושה...עם לכתומים יש זכות לערוך שם הפגנות ענק,עם לנכים יש זכות להקים שם מאהל גם להומואים יש את הזכות הדמוקרטית שלהם לעלות לעיר הבירה שלהם ולהגיד...אנחנו כאן!

האם אני אעבור למקום אחר כשימאס לי מכל החרא הפונדמנטליסטי והמילטריסטי...כן בהחלט...אבל כל עוד אני גר כאן אני בהחלט אנסה לעשות משהו בנידון.

גודיס..ואין כמו לתמוך בטוקבאקים.."אני בעד הומואים רק שיסתגרו בתוך הגטו שלהם ולא ישרצו לי בכל מקום"...אכן אהבה טהורה.
השולט אור​(שולט)
השולט אור​(שולט) • 3 בנוב׳ 2006
יש בי אפס סובלנות כלפי מי שרוצים בהשמדתי.
אפס התחשבות כלפי מי שבשם אמונתם מנסים לכפות חיים של שקר על הומואים ולסביות שנולדו אל תוך הכפייה.
מבחינתי, הם מחפשים מלחמות אז הם ימצאו אותן. פשוט נגמר לי מלהיות אזרחית סוג ז' במדינה הזו.
לא רק שאין לי חלק גדול מהזכויות גם אסור לי למחות נגד זה.
גם אסור לי לבוא ולומר באותה העיר בה מחוקקים את כל חוקי האפליה - ז' עליכם, אני לסבית/הומו ואתם תראו אותי כי אין לכם ברירה.
מבחינתי מה שקורה זו מלחמה, וזו מלחמה שרק צד אחד ינצח בה בסופו של דבר.
ויהיה קרב בו הם ינצחו וקרב בו אנחנו ננצח, אבל בסופו של דבר, עבורנו, זו לא מלחמה על הזכות לרקוד חצי עירומים ברחוב, זו מלחמה על הזכות לחיות חיים מלאים בזוגיות מוכרת בלי שיקפחו אותנו.
פייה{O}
פייה{O} • 3 בנוב׳ 2006
עבודת מאסטר כתב/ה:
למה צריך לצעוד דווקא במקום בו קיים רוב של אוכלוסיה שהדבר פוגע בה?
.......
אבל כשהמצעד הופך מחג שמח להפגנת כח, להתרסה, למלחמה... כשאתם כופים על אנשים לקבל אתכם למרות שהם לא מעוניינים בכך, במה אתם שונים מהם?

קודם כל, מי אמר שהמצעד בירושלים יפגע ברוב האוכלוסיה בה?
המצעד יפגע בחלק רועש ואלים, זה בטוח.
אבל זה שהם עושים יותר רעש לא הופך אותם לרוב.

בקשר לחלק השני - אין כאן שום כפיה.
מי שלא מעוניין שלא יעבור בחלק של העיר בזמן המצעד.
כפי שאני אמנע מלעבור ליד שכונות חרדיות בירושלים כאשר אני לבושה בצורה שתפגע בהם מתוך התחשבות, כי אני מכבדת את זכותם לחיות כפי שהם מאמינים.

כבר נתקלתי בירושלים בחסימת רחובות ספונטנית בשכונות חילוניות בשבת, כבר צעקו עלי בעיר העתיקה כי החזקתי יד לחבר וחברים הומוסקסואלים שלי ברחו מהעיר הזאת כי נמאס להם מהיחס.

זו טמינת ראש בחול להגיד שהכל בסדר וזו עיר שפתוחה לכולם ושאפשר לחיות בירושלים בחופש.

ירושלים עיר יפה ומורכבת, אבל דווקא בשביל לשמר את המורכבות הזאת חייבים לשמור על איזון ולא לוותר על העמדה החילונית.
melody
melody • 3 בנוב׳ 2006
ציטוט: המצעד יפגע בחלק רועש ואלים, זה בטוח.
אבל זה שהם עושים יותר רעש לא הופך אותם לרוב.

יש גם קבוצה דוממת, שמתנגדת. אני חושבת שאני ביניהם.

אני מוצאת שבעניין זה, נורא קשה לי להיות בעלת דעה חד משמעית
או דעה שלא ניתנת לערעור. אבל נראה לי שווקא הקבוצה הדוממת והמתלבטת,
מהווה את הרוב. אותי - אף אחד מהצדדים לא הצליח לשכנע בצדקתו.
(לא שיש לזה משקל או חשיבות כלשהם).
huan
huan • 3 בנוב׳ 2006
קבוצה גדולה דוממת ומתנגדת אולי.....אך ההתנגדות שלהם היא זניחה בהשוואה לזכויות המקופחות של הקהילה ההומולסבית.
הרוב יכול להתנגד להרבה דברים אך זה לא אמור לפגוע (לפחות באידאל) בזכויות המיעוט...פשוט עד להחריד לא?
The Shield​(שולט)

דווקא הדתיים כקבוצה מיעוט עם נטיות תרבותיות שונה.

The Shield​(שולט) • 3 בנוב׳ 2006
זכותם של ההומואים והלסביות לקיים את מצעד הגאווה היכן שהם רוצים. ועלינו כאזרחים ליברליים שדואגים לזכויות האדם להלחם למען זכות קדושה זאת. דווקא הדתיים כמיעוט עם נטיות והעדפות תרבותיות שונות שטוענים כנגדינו החילוניים שאנחנו עויינים אותם בגלל השוני שלהם. דווקא הם צריכים לקבל ולכבד קבוצת מיעוט עם נטיות מיניות שונות. באותה המידה אפשר לאסור על הדתיים להתפלל בת"א.
עוד דבר כירושלמי לשעבר בכל פעם שהחילוניים התעקשו על משהו בעיר הזאת הדתיים התקפלו. בתי הקולנוע נפתחו בתי קפה פתוחים בשבתות. אסור לנו להתקפל בנושא עקרוני זה. להפך מצעד הגאווה לא מחלל את קדושת העיר. אלא מןסיף לה כבוד כעיר שמכבדת נטיות והעדפות מיניות ותרבותיות של של קבוצות מיעוט.