שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

לסמוך בעיניים עצומות..?

נוריתE
לפני 17 שנים • 1 בדצמ׳ 2006

Re: די!

נוריתE • 1 בדצמ׳ 2006
פרלין כתב/ה:
די כבר לשאלות המטופשות האלו!

רק לי (ולזאולופון) זה מרגיש כמו זילזול איום באינטיליגנציה שלנו?

די. הבנו את האג'נדה. תודה רבה. מספיק ודי.

גוני​(לא בעסק)

גוני​(לא בעסק) • 1 בדצמ׳ 2006

לא רק לכם icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif
נוריתE

נוריתE • 1 בדצמ׳ 2006
unknown כתב/ה:

לא רק לכם :!: :!:

Nymphaea​(נשלטת){זיעויה}
ציטוט:
ברור! בלי לסמוך בעיניים עצומות איך נוכל להאשים דומים בהתעללות בסיום הקשר? יגידו לנו - אבל חשבת קודם וכאלה. זה מוריד מעוצמת ההאשמה ולכן אסור בתכלית האישור לסאבית לחשוב.
מוטב אם תפתח קליניקה שתנתק את הקשרים הקורטיקליים של הסאביות כדי שגם בטעות לא תתפלק להן מחשבה.

הנימה הצינית היתה נכונה אם לא היו שולטים שדורשים ציות מוחלט ללא מחשבה אישית. בעיניהם מי שעושה שיקול דעת משלה "לא שפחה", "לא כנועה", "לא צייתנית" ועוד כמה וכמה מניפולציות שכאלו. בעיני הציניות כאן איננה במקום.
איימי_​(נשלטת)
איימי_​(נשלטת) • 1 בדצמ׳ 2006
Nymphaea כתב/ה:
ציטוט:
ברור! בלי לסמוך בעיניים עצומות איך נוכל להאשים דומים בהתעללות בסיום הקשר? יגידו לנו - אבל חשבת קודם וכאלה. זה מוריד מעוצמת ההאשמה ולכן אסור בתכלית האישור לסאבית לחשוב.
מוטב אם תפתח קליניקה שתנתק את הקשרים הקורטיקליים של הסאביות כדי שגם בטעות לא תתפלק להן מחשבה.

הנימה הצינית היתה נכונה אם לא היו שולטים שדורשים ציות מוחלט ללא מחשבה אישית. בעיניהם מי שעושה שיקול דעת משלה "לא שפחה", "לא כנועה", "לא צייתנית" ועוד כמה וכמה מניפולציות שכאלו. בעיני הציניות כאן איננה במקום.

מיליון אחוז מסכימה עם נימפאה- מתרעמת על הציניות.
huan
huan • 1 בדצמ׳ 2006
כל דבר שהוא בלי מחשבה הוא רע....בין עם זה ציות ללא מחשבה,אמון ללא מחשבה או לעבור את הכביש ללא מחשבה (בלי לחשוב על המשאית שדוהרת במהירות 300 קמש בדיוק לעברך).

האם צריך לתת אמון?..בוודאי...אני נותן אמון בכל מיני רמות בהרבה אנשים אבל אני תמיד אפעיל גם את הראש.

ועם יש אדונים ודומיות שדורשים את זה..הם יכולים לדרוש גם מיליון דולר וכרטיס כניסה לגן עדן.
וצריך להעלות את המודעות בקרב החדשים והישנים כאחד שדרישה כזאת תהיה אאוט...ושימוש במוח אין.
Black Lotus​(מתחלפת){זאלופון}
איימי_ כתב/ה:
Nymphaea כתב/ה:
ציטוט:

אז עשיתי את מלאכתי - גרמתי לקוראים ולקוראות לחשוב.
ואגב, Buttercupe - הקטע עם הדייט-רייפינג (בתגובה לפרלין) נורא לא ברור...
איימי_​(נשלטת)
Black Lotus כתב/ה:
איימי_ כתב/ה:
Nymphaea כתב/ה:
ציטוט:

אז עשיתי את מלאכתי - גרמתי לקוראים ולקוראות לחשוב.
ואגב, Buttercupe - הקטע עם הדייט-רייפינג (בתגובה לפרלין) נורא לא ברור...

ומה דעתך את, בלאק לוטוס? מה אני מנסה לשאול בעצם, קצת הלכתי לאיבוד בהפוך על הפוך שלך... icon_smile.gif
את חושבת שזו החלטה מודעת של סאביות שסומכות בעיניים עצומות, או כמעט בעיניים עצומות? החלטה שבעצם עליהן לתת עליה את הדין אחר כך- בבחינת: "את החלטת במודע לעצום עיניים ולא לחשוב, אז עליך מוטלת האחריות"?

יש סאביות שאכן "מכבות" את חשיבתן, מתוך אמונה שאדונן יודע טוב מהן למה הן זקוקות ומה עליהן לעשות. מה דעתך על כך, מבחינת האחריות האישית, ועניין האשמה בהתעללות?
Black Lotus​(מתחלפת){זאלופון}
איימי_ כתב/ה:
ומה דעתך את, בלאק לוטוס? מה אני מנסה לשאול בעצם, קצת הלכתי לאיבוד בהפוך על הפוך שלך... icon_smile.gif
את חושבת שזו החלטה מודעת של סאביות שסומכות בעיניים עצומות, או כמעט בעיניים עצומות? החלטה שבעצם עליהן לתת עליה את הדין אחר כך- בבחינת: "את החלטת במודע לעצום עיניים ולא לחשוב, אז עליך מוטלת האחריות"?

יש סאביות שאכן "מכבות" את חשיבתן, מתוך אמונה שאדונן יודע טוב מהן למה הן זקוקות ומה עליהן לעשות. מה דעתך על כך, מבחינת האחריות האישית, ועניין האשמה בהתעללות?

ההחלטה לעצום עיניים וללכת בעיוורון פירושה התנערות מאחריות על מה שעשוי לקרות לך בקשר. אפשר לומר שההחלטה הזו היא ההחלטה המודעת האחרונה בקשר ומשם הרשות נתונה להכל. אני מתנגדת לאותה התמסרות טוטאלית כיוון שמדובר באינטרקציה בין בני אדם שלשניהם יכולת לטעות. כאשר נשלטת חשה שאין לה את הזכות לבוא ולומר "עד כאן", יש סיכוי רב יותר שהיא תפגע ואף תחוש שעברה התעללות. יש מי שינצל זאת בכוונה, ויש מי שיפגע בה בטעות מכיוון שהוא אינו קורא מחשבות. למתעלל יש חלק גדול יותר באחריות מאשר לטועה בתום לב, אבל בשני המקרים גם לנשלטת יש אחריות מתוקף היותה חלק מהסיטואציה והחלטתה "לכבות" את חשיבתה.
איימי_​(נשלטת)
Black Lotus כתב/ה:
איימי_ כתב/ה:

ההחלטה לעצום עיניים וללכת בעיוורון פירושה התנערות מאחריות על מה שעשוי לקרות לך בקשר. אפשר לומר שההחלטה הזו היא ההחלטה המודעת האחרונה בקשר ומשם הרשות נתונה להכל. אני מתנגדת לאותה התמסרות טוטאלית כיוון שמדובר באינטרקציה בין בני אדם שלשניהם יכולת לטעות. כאשר נשלטת חשה שאין לה את הזכות לבוא ולומר "עד כאן", יש סיכוי רב יותר שהיא תפגע ואף תחוש שעברה התעללות. יש מי שינצל זאת בכוונה, ויש מי שיפגע בה בטעות מכיוון שהוא אינו קורא מחשבות. למתעלל יש חלק גדול יותר באחריות מאשר לטועה בתום לב, אבל בשני המקרים גם לנשלטת יש אחריות מתוקף היותה חלק מהסיטואציה והחלטתה "לכבות" את חשיבתה.

זו לא התנערות מאחריות, זו מ ס י ר ת האחריות, וכן, לשולט אז יש הרבה יותר אחריות על הנשלטת. הרי זה כל הנימוק שלי מלכתחילה- זו ל א אחריות שווה בקשר.
כן, יש לה אחריות על ההחלטה המקורית לסמוך בעיניים עצומות, את צודקת. תום- לב? טיפשות? סוג של "אמונה דתית"? לא יודעת... אני מוצאת שאני מתחילה לחשוב על כל מיני עניינים מוסריים כאן icon_confused.gif