בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

בדסם ריגשי, או האם מערכות יחסים בדסמיות הן 'סאדו-מזוכיסטיות'

Venus in Furs
לפני 17 שנים • 8 בדצמ׳ 2006
Venus in Furs • 8 בדצמ׳ 2006
אוקיי, ולי יש לשיטתך שריטה פעילה שמשליכה הכל על הקשר?
שפנפנת חצות
שפנפנת חצות • 8 בדצמ׳ 2006
Venus in Furs כתב/ה:
אממ, אני אחדד.

הטענה שלי, שאיני בטוח בה בעצמי היא :

בגלל שאנחנו שרוטים, ומתרגמים כאב והשפלה כביטויי אהבה, מגיע רגע בו שעשועי המיטה והשעשועים המנטאליים הרגילים כבר לא מספקים לנו את המקום הזה, ואנחנו עוברים לסאדומזוכיזם רגשי, שהוא למעשה הוייב ששולט מלכתכילה. אותה סאבית חסרת ביטחון שמרגישה לא ראוייה לאהבה, ולכן פנתה לבדסם על מנת להקצין את הסיטואציה ולהביא את עצמה לקטרזיס, מוצאת את עצמה הולכת עם אלו שיפגעו בה. אפילו אצל מתחלפים, מה שאמור היה לפתור את התקיעות והשיעמום, העסק הופך למאבק שליטה מחד, או למצב בו אחד דומיננטי יותר ולכן לא מסופק מאידך.

הבדסם עושה אידאליזציה ליחסים. במקום חברות מנומנמת ובורגנית+סקס מדי פעם ובעיקר שותפות כלכלית ומעשית בגידול ילדים ותמיכה רגשית, אנחנו תרים אחר האידאל, המלכה והעבד, האדון והשפחה, או הזוג הקינקי החופשי וחסר הגבולות, ששניהם רואים אחד בשני מלכה וזונה, ועבד ואממ, זונה ( : אלו מצבי קיצון, אוטופים, טהורים, שלא ממש מסתדרים עם המציאות, ולכן האתגר של כולנו ליישם אותם במציאות הנורמטיבית שלנו.

השאלה שלי שוב, היא, האם יכול להיות סוף טוב לסיפור כזה? בכל האמנות הבדסמית, תמיד יש סוף רע למערכת סאדומזוכיסטית. היא מתרסקת על קרקע המציאות. אביא כדוגמא את 'ונוס בפרווה' הספר ואת 'ירח מר', הסרט.

כתבת שאתה מוכן לשמוע גם מצעירות ואתה לא חושב שכל צעירה לא מבינה אז אני מנסה לענות לך.
אני בטוחה שיכולה להיות מערכת יציבה וטובה כי ראיתי מערכות מעולות אבל אני חושבת שבמערכת סוויצ'ית יש יותר בעיות. במערכת של שולט נשלטת או שולטת נשלט הכל מוגדר.
כשסאבית מגיעה מצורך והשולט מגיע מרצון לענות על הצורך הם משלימים אחד את השני.
ראיתי מערכות יציבות כאלה. הסאבית מקבלת ביטחון שיש שולט מנטלי שהיא יכולה לסמוך עליו והביטחון העצמי שלה עולה.

אני חושבת שלא רוצים מאזוכיזם רגשי אמיתי וסובלים ממנו. אם עושים את זה לתקופה הכל שעשוע מיטה אבל המהות של הקשר היא לא מה שרואים.

מישו מתחלף מינית יכול לבקש את שעשועי המיטה האקסטרימים וגם את הסאדו מאזו הרגשי אבל כל עוד היא עושה מה שהוא מבקש הוא השולט. אם הוא מבין את זה המערכת שלו יכולה להיות יציבה.

אני יכולה לתת דוגמא שחשבתי עליה.
נניח שיש גבר יותר מבוגר עם ניסיון חיים אבל בנטיה המינית הוא מתחלף ורוצה דברים אקסטרימים ושפעם הוא ישלוט ופעם האישה תשלוט. אם בת הזוג שלו היא עם ראש טוב והיא לומדת לעשות הכל ולשלוט עליו אבל הגבר מרגיש שבחיים האמיתיים היא צריכה את הביטחון שלו והיא פחות עצמאית הוא יכול לא להבין מה קורה כי הוא חושב שכאילו היא גם שולטת במערכת.
אם הגבר יודע שכל יחסי הסאדומאזו הרגשיים הם לזמן קצר והם שעשועי מיטה וכשהם נגמרים הוא צריך לחזור להיות שולט לא בגלל האגו אלא בגלל שבת הזוג שלו צריכה את החוכמה והניסיון והבגרות שלו אני חושבת שהמערכת יכולה להצליח.
icon_sad.gif
אני לא יודעת אם הצלחתי להסביר את עצמי.
יש מתחלף אחד שכל הזמן כותב שהוא מתחלף (לא אתה) אבל כל אחד רואה שהוא שולט במערכת היחסים ואם יהיה משו סוויצ'י זה רק במיטה. הוא גם כתב על עצמו "מתחלף בדרך כלל שולט".
אני חושבת שמערכות שהן סוויצ'יות מנטלית הן יותר קשות ואם להיות כנה אתה לדעתי שולט מנטלי ולא סוויץ' ואם היית מפנים את זה ופועל על פי זה המערכת שלך היתה מצליחה.
פייה{O}
פייה{O} • 8 בדצמ׳ 2006
Venus in Furs כתב/ה:
אוקיי, ולי יש לשיטתך שריטה פעילה שמשליכה הכל על הקשר?

לא יודעת.
אולי. crazzzy.gif
אמנם אני קוראת נלהבת של הבלוג שלך,
אבל אני לא במצברוח הלילה לאבחנות פסיכולוגיות בגרוש.
Venus in Furs
Venus in Furs • 8 בדצמ׳ 2006
שפנפנת חצות.... סחטיין על האינסייט, לא ידעתי שאנחנו מכירים...

זו פעם ראשונה שמישי מכנה אותי 'שולט מנטאלי'... icon_redface.gif

אבל אני חושב שאני מתחלף מנטאלי, או לפחות רוצה להיות.
שפנפנת חצות
שפנפנת חצות • 8 בדצמ׳ 2006
Venus in Furs כתב/ה:
שפנפנת חצות.... סחטיין על האינסייט, לא ידעתי שאנחנו מכירים...

זו פעם ראשונה שמישי מכנה אותי 'שולט מנטאלי'... icon_redface.gif

אבל אני חושב שאני מתחלף מנטאלי, או לפחות רוצה להיות.

אני מקווה שלא נעלבת. icon_sad.gif אנחנו לא מכירים אבל אני קוראת ת'בלוג שלך.
שאלת ואני תמיד אומרת הכל ישר בפנים. icon_redface.gif
זה מה שאני חושבת עליך לפי הבלוג אבל בגלל שאנחנו לא מכירים יכול להיות שאני טועה.
אני חושבת שאתה אוהב שהדברים הולכים בדיוק לפי מה שאתה רוצה ואתה גם בוגר, מודע לעצמך ועם ניסיון חיים. אתה יודע מה אתה רוצה ופועל להשיג אותו.
אני חושבת שאלה סימני שליטה.
לחזור בי ממה שאמרתי? זה מה שאני רואה.
אולי אני טועה. icon_sad.gif
תהום
לפני 17 שנים • 9 בדצמ׳ 2006
תהום • 9 בדצמ׳ 2006
לא לא, אני חושב שהאבחנה שלך נכונה, אני רק חושב שאני כן מחפש הדדיות ולא לשלוט כל הזמן.

זו בהחלט נקודה חשובה, והרגשתי שתגובתך היתה היחידה כאן בינתיים שנגעה במהות.
Venus in Furs
Venus in Furs • 9 בדצמ׳ 2006
אופס, זה אני icon_redface.gif
תייר מין

זה עצוב אבל נכון

תייר מין • 9 בדצמ׳ 2006
כשהולכים רחוק מידי כבר לא נשאר לאן ללכת.
מי שמתקרב לשמש עולה באש.
בחיי אדם לעולם אין סיפוק אמיתי.
אין תשובה, או תרופת קסם, או קיצור דרך.
כל עלייה בהכרח מובילה למורד.
כל רגע של אושר סופו לחלוף.

לכן, לדעתי, לא יכול להיות סוף טוב לסיפור הזה,
בדרך של ריגושים מיניים, אפשר להינות מן הדרך
אבל צריך לזכור שזו דרך שמובילה לשום מקום.
כמו אלכוהול וסמים, סופו של דבר חווית שיאי העונג והריגוש
מותירים אותך קהה וריק מכל תוכן.
שפנפנת חצות
שפנפנת חצות • 9 בדצמ׳ 2006
תהום כתב/ה:
לא לא, אני חושב שהאבחנה שלך נכונה, אני רק חושב שאני כן מחפש הדדיות ולא לשלוט כל הזמן.

זו בהחלט נקודה חשובה, והרגשתי שתגובתך היתה היחידה כאן בינתיים שנגעה במהות.

אני חושבת שאפשר לעבוד על זה ויכולים שתהיה יותר הדדיות עם הזמן אבל הבוגר יותר צריך להיות סבלני.
זה מה שראיתי בקריאת הבלוג אבל לא פגשתי אתכם.
אני רומנטית.
icon_redface.gif
mind games​(מתחלפת)
mind games​(מתחלפת) • 9 בדצמ׳ 2006
Venus in Furs כתב/ה:
נו במת, יש מישו שלא עושה בדסם מתוך חסך? מי שעושה את זה כ'תבלין', כמו שהולכים למסעדה הודית, וול, זה לא רלוונטי לדיון.

נכון, כולנו עושים בדס"מ מתוך חסך אבל וזה אבל גדול השאלה היא עד כמה גדול ועד כמה משמעותי החסך הזה. הרי אם נסתכל על זה מנקודת מבט מסוימת, כל דבר שאנחנו עושים בחיים נעשה מתוך חסך. אנשים נכנסים למערכת יחסים ונילית מתוך חסך, מביאים ילדים מתוך חסך (הרי זה מעשה אגואיסטי, לפני הכל), לומדים מתוך חסך. הכל נעשה מתוך חסך.
העניין הוא שיש חסכים שמערכת יחסים בריאה ונורמלית (כן, גם בדס"מית icon_wink.gif ) תפתור אותם ויש חסכים שגם כשאדם נמצא בתוך מערכת יחסים מתעללת יהיה לו קשה לצאת מהם. בעיני הגבול הוא בין מערכת יחסים בדס"מית בריאה לבין מערכת יחסים בדס"מית שמתדרדרת להתעללות. ברגע שמתחילה ההתעללות (שיכולה לפעמים להראות כסתם "אובר דרמטיות" אך זה בכלל לא כך) מתחילה הבעיה.