שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

נאמנות של דום מול נאמנות של סאב/ית

לב כחול
לפני 17 שנים • 30 בדצמ׳ 2006

למה זו שאלה?

לב כחול • 30 בדצמ׳ 2006
הרי בכל מערכת יחסים ( בלי קשר לבדסמ) מחפשים את הכנות והמסירות לבן הזוג
אני לא מוצאת שיש בבדסמ הבדל
אם הוא דום אין לו שום מונופול לעשות ככל העולה על רוחו עם נאמנותו לסאבית שלו.
הנאמנות חייבת להיות הדדית כששניהם מחליטים האם הם בקשר בלעדי או קובעים יחד שיש להם קשר פתוח שבו כל אחד יכול להיות לפעמים גם ב" שדה אחר"
ברגע שדום פועל בניגוד לנאמנותו לסאבית שלו אני רואה בזה בגידה!
------------------------------------------------
מקרה אישי שניתקלתי בו וקשור לנושא
אחד הדומים יצר קשר עם סאבית מתחילה
הקשר בינהם התהדק ולמעשה הם הגיעו להחלטה של קשר והתמסרות שלה אליו
ואף היו לקראת פגישה.
הייתי עדה לכך שאותו דום יצר במקביל קשר עם סאבית נוספת בלי ליידע את המתמסרת שלו על כך.
אני הכרתי את שתיהן והרגשתי עם המצב מאוד לא נעים.
מה דעתכם על ההתנהגות הזו של הדום?
זו היתה זכותו או שיש בכך טעם לפגם בקשר?
S h e​(אחרת)
לפני 17 שנים • 31 בדצמ׳ 2006

Re: רלוונטי

S h e​(אחרת) • 31 בדצמ׳ 2006
שלגיה א ח ת כתב/ה:
Unsure כתב/ה:
מצחיק, בדיוק פרסמתי פוסט דומה לפני יומיים על מקרה שקרה, רק ששם, האדון היה מחוייב לנאמנות ע"פ מה שסיכם עם שפחתו, אבל שיקר. ושם זה היה אף חמור יותר, שכן הוא ניצל את אמונה ודחף לכיוון של יחסים לא מוגנים, והיא הסכימה. אז מעבר לעניין האמון (שעלול למוטט את השפחה נפשית) גם אספקט של בריאות יכול להיות כאן.

בואי נניח לרגע את העניין הבריאותי בצד. הרי היא בכל זאת אדם בוגר בזכות עצמה, והיא הייתה יכולה להחליט בשביל עצמה לא לקיים יחסים בלתי מוגנים. זה שהוא חסר אחריות וחלאה מהזן הירוד ביותר, זה סיפור אחר אבל האחריות שלה על בריאותה היא שלה בלבד.

אבל אני שואלת, לה אמרת שעניין האמון עלול למוטט את השפחה נפשית? הרי היא עדיין אדם עם זכות הבחירה בידו. היא יכולה להחליט לא להיות שם אם זה לא מתאים לה. אף אחד לא מחייב אותה להיות במקום שבו האמון מוטל בספק, לא?

אני שואלת את השאלה הזו מתוך נקודת המבט של החלטה מושכלת מראש כששני אנשים נכנסים
למערכת יחסים מחייבת ומגדירים את אופן ההתנהלות שלה.

מה דעתך במקרה כזה?

לגבי אמון - כמו בכל מערכת יחסים - אמון הוא הבסיס להכל. אני אומרת את שאני אומרת מתוך הנחה שהדברים נאמרים ומסוכמים בין הצדדים מראש. היה והוסכם בין הצדדים על מערכת יחסים בלעדית, אזי המחוייבות לעניין היא של השפחה כמו של הדום, במקביל. אין הבדל ביניהם. ההסכמה הזו היא בין שניהם כשווים. אם העניין לא דוסקס מראש, והשפחה החליטה על דעת עצמה, ומבלי לדבר על זה קודם, שהיא רק שלו, אז ברור שהדום חופשי לפעול כראות עיניו. אם השפחה לא רואה זאת בעין יפה, אז בהחלט זכותה לקום וללכת, אבל למה לא לדבר ולסכם מראש??
לסיכום, אם מערכת היחסים הוגדרה כמחייבת, אזי על שני הצדדים לפעול במסגרת שנקבעה. אם אחד סוטה ממנה, התוצאה היא אותה תוצאה שתקרה בכל מערכת יחסים ונילית. אלא אם כן השפחה היא גם סמרטוט.