ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

כיצד אפשר לדעת אם אני נשלט באופיי

מקבי​(מתחלף)
לפני 17 שנים • 12 בפבר׳ 2007
מקבי​(מתחלף) • 12 בפבר׳ 2007
יש כזה דבר 'אופי נשלט', אבל תאמין לי, אתה לא רוצה להיות אחד כזה. icon_wink.gif
Queen Yasmin​(שולטת)
Queen Yasmin​(שולטת) • 12 בפבר׳ 2007
מקבי , אתקן אותך ... icon_wink.gif
נשלט זוהי אישיות. באופי ניתן להיתפשר
ולנסות לשפר או להיתגמש.
Transpotting​(מתחלף)
Transpotting​(מתחלף) • 12 בפבר׳ 2007
טוב... יש פה כמה מושגים שאני לא מצליח לגמרי להבין... מה זה נשלט באופי?? או באישיות???
שמעתי עוד כל מיני כמו "נשלט בנפש"... למה אנחנו מתאמצים כל כך בלתת כותרת לכל דבר...
אני חושב שכל אחד מאיתנו חיי בשינוי תמידי ועושה את מה שטוב לו באותו רגע או תקופת זמן...
בכל מקרה אשמח אם אנשים בעלי ניסיון יוכלו להסביר קצת על המושגים האלה והאם יש כזה דבר "אופי או אישיות" שלא משתנה...
יש גם איזה קטע בתחילת השרשור בו כתוב שצריך להגיד תודה שאנחנו נשלטים... למה???
דקיקון​(נשלט)
דקיקון​(נשלט) • 12 בפבר׳ 2007
סוספרא,
הדגשת פעמיים שרצונך "לשרת ולרצות".
כלומר, אתה נשלט רק בתחום המוגבל של להיות "עבד".
כנראה, אינך מתחבר לא כאב ולא השפלה שהם תחומים נוספים בתןך הנשלטות.
huan
huan • 12 בפבר׳ 2007
ציטוט: מקבי , אתקן אותך ... icon_wink.gif
ולנסות לשפר או להיתגמש.

כן זו אישיות בערך כמו שכושי זו אישיות ונרקומן זה אישיות או במילים אחרות לא יותר מסטראוטיפ שכל אחד משנה על פי רצונו...אחרי הכל מי לא רוצה לעצב את העולם לטובתו האישית?

בקשר לאופי ולאשיות אני עוד לא בעל ניסיון אבל הפסיכולוגיה קיום מכירה רק בסוג אחד של תכונת אישיות מולדת שהיא לא משתנה וזהוא המזג או הטמפרמנט שמורכב ממספר תכונות כמו רמת אנרגטיות וכו. אך זהוא רק רכיב אד וכל שאר הרכיבים בזהות ובאישיות בהחלט משתנים ומתעצבים במהלך החיים. ולכן ניתן להבין עד כמה אישיות ואופי של סאב הם דברים אבסורדיים.

אנשים שאהבו נשים דומיננטיות היו תמיד,אנשים שרצו לשרת היו תמיד,אנשים שאהבו כאב היו תמיד ובזמנים שונים קראו להם בשמו שונים שהתכוונו לדברים שונים שאינם בהכרח תואמים את הטרמינולוגה של היום ואת המשמעות שחלק מהאנשים נותנים למכלול מסויים של תכונות וקוראים לו "סאב" כך שבחייכם....הדיון הזה לא יותר חכם מאשר איזה אופי או אישיות יש לגוטי/פאקצה/יהודי/השלם את החסר
ס ו ס פ ר א
לפני 17 שנים • 18 בפבר׳ 2007
ס ו ס פ ר א • 18 בפבר׳ 2007
huan כתב/ה:
ציטוט: מקבי , אתקן אותך ... icon_wink.gif
ולנסות לשפר או להיתגמש.

כן זו אישיות בערך כמו שכושי זו אישיות ונרקומן זה אישיות או במילים אחרות לא יותר מסטראוטיפ שכל אחד משנה על פי רצונו...אחרי הכל מי לא רוצה לעצב את העולם לטובתו האישית?

בקשר לאופי ולאשיות אני עוד לא בעל ניסיון אבל הפסיכולוגיה קיום מכירה רק בסוג אחד של תכונת אישיות מולדת שהיא לא משתנה וזהוא המזג או הטמפרמנט שמורכב ממספר תכונות כמו רמת אנרגטיות וכו. אך זהוא רק רכיב אד וכל שאר הרכיבים בזהות ובאישיות בהחלט משתנים ומתעצבים במהלך החיים. ולכן ניתן להבין עד כמה אישיות ואופי של סאב הם דברים אבסורדיים.

אנשים שאהבו נשים דומיננטיות היו תמיד,אנשים שרצו לשרת היו תמיד,אנשים שאהבו כאב היו תמיד ובזמנים שונים קראו להם בשמו שונים שהתכוונו לדברים שונים שאינם בהכרח תואמים את הטרמינולוגה של היום ואת המשמעות שחלק מהאנשים נותנים למכלול מסויים של תכונות וקוראים לו "סאב" כך שבחייכם....הדיון הזה לא יותר חכם מאשר איזה אופי או אישיות יש לגוטי/פאקצה/יהודי/השלם את החסר

אם להבין נכון את דבריך, האישיות שלנו היא גמישה, לכן אין טעם לנסות לעמוד על טיבה ועל תכונותיה דהיום כי מחר היא תשתנה?

אל תדליק את האור היום בלילה, מחר ממילא תזרח השמש.

ואם שמים את הסמנטיקה בצד, שתהיינה מילים ככל שתהיינה, צורך להישלט הוא לא תכונת אופי (גמישה וברת שינוי ככל שתהיה)?

ואיך רצון כזה או אחר שנובע מתוך פלוני זה או אחר הופך להיות סטריאוטיפ ? אולי התכוונת שאדם עושה לעצמו סטריאוטיפיזציה ומתייג את עצמו? בשאלתי לא כיוונתי לאיך אחרים תופסים אדם מבחוץ, התכוונתי לאיך אותו אדם תופס/צריך לתפוס את עצמו ברמת האבחנה האישית בלבד.
ס ו ס פ ר א

אתה מעלה נקודה מעניינת

דקיקון כתב/ה:
סוספרא,

נקודה מעניינת

תודה דקיקון
Nymphaea​(נשלטת){זיעויה}

Re: אתה מעלה נקודה מעניינת

Nymphaea​(נשלטת){זיעויה} • 18 בפבר׳ 2007
ס ו ס פ ר א כתב/ה:
דקיקון כתב/ה:
סוספרא,

נקודה מעניינת

תודה דקיקון

אבל זה לא אומר שאתה לא נשלט. זה פשוט אומר שאלה דברים שפשוט לא עושים לך טוב כמו שירות וריצוי. המלצה חמה, לחפש את דרכך ואת האמת שלך בלי לחפש ספר הוראות לנשלט המתחיל. הוא לא קיים וכל אחד יספר לך על הפנטזיות והדרכים שלו, שלאו דוקא מתאימות לך.
ס ו ס פ ר א

Re: אתה מעלה נקודה מעניינת

Nymphaea כתב/ה:
ס ו ס פ ר א כתב/ה:
דקיקון כתב/ה:
סוספרא,

נקודה מעניינת

תודה דקיקון

אבל זה לא אומר שאתה לא נשלט. זה פשוט אומר שאלה דברים שפשוט לא עושים לך טוב כמו שירות וריצוי. המלצה חמה, לחפש את דרכך ואת האמת שלך בלי לחפש ספר הוראות לנשלט המתחיל. הוא לא קיים וכל אחד יספר לך על הפנטזיות והדרכים שלו, שלאו דוקא מתאימות לך.

מסכים.
אבל לא תזיק נקודת מבט אחרת, ובפרט של בעלי ניסיון רב יותר icon_smile.gif
נולי
נולי • 18 בפבר׳ 2007
תוריד את התוויות,
תוריד את הבגדים,
ורד על ארבע.
לך חפש בפינה את מגדיר הנשלטים המקומי.
כשתמצא אותו
תקרא לי.

לילה טוב