צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

טרקטט על מגדרים

FrozenLips
לפני 17 שנים • 20 במרץ 2007
FrozenLips • 20 במרץ 2007

מעולם לא ניצבתי עדיין בצד המותקף על גבי הפורומים של הכלוב, אבל אני חייבת לציין שמתסתמן כי סובלנות יתרה לא נמנת על התכונות החזקות של יושבי הפורום הזה.

האם כל כך קשה לקבל, מעל דפי פורום הבנים על הבנות תוך שכולנו מודעים למהפכה הפמיניסטית, מפיה של מתחלפת מפוכחת וריאלית למדי, שלפעמים היא הייתה מעדיפה לוותר על הגינונים הגבריים ולהיות אשה באופן טוטאלי, על כל הקלישאות הנוטפות מזה?

האם אנחנו, שאוהבים שיצליפו בנו, נהנים לזיין עם סטראפ און, לשחות תחת מקלחות זהובות, לנשנש במבה מעוכה מהרצפה ולכלוא ולהכלא בכלובים מעופשים, לא מסוגלים להחזיק את הלסתות שלנו מלצנוח מטה אל מול אשה שכל מה שהיא רוצה זה למצוא בן זוג שיתן לה להרגיש אשה של פעם?

גוועלד! איזו סוטה!

אז כן. אנחנו במאה ה 21. כן. גם אני גדלתי על סרטים הוליוודיים. וכן. דיכוי מגדרי זה קקה . כן. אני נקבה שוביניסטית.

אבל אתם יודעים מה? הפואנטה של לחיות במאה ה21, החופשיה (כמעט) מדיכוי מגדרי, זה להיות מסוגל לבחור בצורה מושכלת וחופשיה למדי, ללא הגבלות מיוחדות - במה שבא לי. ומה שבא לאשה משכילה, מצליחה, מרוויחה ועצמאית שכמוני זה למצוא בן זוג שיוכל לתת לי את ההרגשה ה'סקארלט אוהרה'ית של פעם.

וכל עוד אני לא מנסה לשכנע אף אחד (ואני נשבעת לכם שאני לא מנסה - אם יצרתי רושם שכזה - קבלו את התנצלויותיי הכנות) זאת זכותי המלאה, לא?
פייה{O}
פייה{O} • 20 במרץ 2007
לו היית כותבת את מה שכתבת בתור משהו ש*את* רוצה ומזדהה איתו,
לא הייתי מגיבה כלל.

אבל כתבת באופן מאוד כללי מה זה 'אישה' ומה זה 'גבר',
יצא קלישאתי וסקסיסטי,
ועל זה הגבתי.

והנה אייקון להבהיר שלא מתקיפים אותך, בסך הכל לא אוהבים את הגישה השוביניסטית שהפגנת: goodluck.gif
ראובן

ענייני מגדר

ראובן • 20 במרץ 2007
טוב הטרקטט בעיני, אפילו שאינו לוגי-פילוסופי icon_smile.gif

לא בכדי, התנועה הפוסט-פמיניסטית צוברת תאוצה בשני העשורים האחרונים. נשים הבינו כבר כי נקלעו למלכודת איומה, בכך שתבעו לעצמן את הזכויות והחובות של גברים. הזליגה המגדרית לא היטיבה עם איש, מלבד הפסיכולוגים וכמה בוצ'יות.

גם הכתיבה נאה בעיני, רהוטה וכנה, ועל שגיאת הכתיב היחידה ('ניטחים' במקום 'ניתכים') ניתן לסלוח בהתחשב במינה של הכותבת.

ראובן
מייפל​(לא בעסק)
מייפל​(לא בעסק) • 20 במרץ 2007
אני מצטרפת מאד לדברים שנאמרו כאן לפני על ידי פייה וריס.
אני מוחה על הדברים הטיפשיים של ראובן.
מאז הפמיניזם הליברלי שבאמת תבע לעצמו את הזכויות שהיו לגברים ולא היו לנשים- ובצדק- שהרי אין כל סיבה שנשים לא יוכלו ללמוד, להצביע בבחירות או לקבל משכורות שוות לגברים, כל הזרמים בפמיניזם עסקו בשחרור מדיכוי- דיכוי שנשים היו נתונות לו בעבר ונתונות לו גם היום, למרות שהיום הוא סמוי וקשה יותר להבחין בו- למי שפוקחת קצת את עיניה הוא גלוי מאד. לא מדובר ראובן, בזליגה מגדרית, מדובר בשחרור. מדובר בכך שנשים לא יהיו חפץ שאפשר לסחור בו, שנשים לא יהיו אובייקט, שאלימות כלפי נשים לא תהיה לגיטימית כל כך, שנשים לא יצטרכו להתנהג ולהיראות בהתאם לכל מיני סטנדרטים מטופשים ומזיקים.
פוסטים כמו הפוסט שפתח את השרשור הזה הם מסוכנים בעיני כיוון שהם תורמים לדיכוי שלי כאישה.
walking dead

Re: ענייני מגדר

walking dead • 20 במרץ 2007
ראובן כתב/ה:
גם הכתיבה נאה בעיני, רהוטה וכנה, ועל שגיאת הכתיב היחידה ('ניטחים' במקום 'ניתכים') ניתן לסלוח בהתחשב במינה של הכותבת.

ראובן

באם כתבת את הדברים הללו בזיק של הומור (קלוקל, משהו) אנא התעלם מהמשפט הבא שלי.

באם היית רציני - אני באמת משתתפת בצערך. אני רק יכולה לשער שזה לא הכי קל להסתדר במאה ה- 21 עם דעות והשקפות של בבון מצוי.
FrozenLips

Re: ענייני מגדר

FrozenLips • 20 במרץ 2007
ראובן כתב/ה:

לא בכדי, התנועה הפוסט-פמיניסטית צוברת תאוצה בשני העשורים האחרונים. נשים הבינו כבר כי נקלעו למלכודת איומה, בכך שתבעו לעצמן את הזכויות והחובות של גברים. הזליגה המגדרית לא היטיבה עם איש, מלבד הפסיכולוגים וכמה בוצ'יות.

ראובן

אני חושבת שפספסת נקודה עקרונית מאוד.

התנועה הפמיניסטית נלחמה עבור הזכויות הטבעיות המגיעות לנשים בדיוק כמו לגברים מתוקף היותן בני אדם (כגון הזכות לשוויון בעבודה, חופש מהטרדה מינית, הגנה מפני אלימות, החופש להצביע והחופש לחיות כפי שתרצה) ואם אתה מאמין אפילו לשניה שיש אשה אחת בעולם המפותח שלא נהנת מפירות המהפכה האדירה הזו - כנראה שכדאי שתבדוק שוב את המקורות שלך.

אחת התוצאות הישירות של המהפכה, היא אותה תת קבוצה של נשים שבוחרות שלא לנצל באופן חלקי או מלא את היתרונות החדשים שנובעים ממנה. אבל עצם הבחירה החופשית באפשרות הזו - לא מחלישה, אלא רק מחזקת את העוצמה ואת גודל ההישג הרשום על שמן של אותן נשים שעמדו בחזית. הרי כיום זו זכותה המלאה של כל אשה להיות אשת עסקים ממולחת בדיוק כמו שזו זכותה להיות עקרת בית ורעיה למופת.

אני מניחה שהטענה שלך נובעת מתוך האמונה הרווחת שהיום אשה ממוצעת נדרשת להיות גם רעיה ואם למופת, גם אשת קריירה וגם עקרת בית. אך אם תטיב להביט תראה כי בסופו של יום, גם גברים הנוטים לפרפקציוניזם ירצו לפעמים לעשות יותר ממה שידם משגת לעשות ב 24 שעות ויהפכו לוורקוהוליקים, ישנו מעט מדי שעות בלילה כדי בכל זאת לבלות עם ילדיהם וגם ישתדלו לצפות עם החבר'ה שלהם במשחק כדורגל פעמיים בשבוע "כמו שהיו עושים בגיל 20". הדרך משם אל הפסיכולוג קצרה באופן שווה הן לנשים והן לגברים (כך שבנושא הרווח של הפסיכולוגים צדקת בכל זאת).

השאלה לגבי העדיפות בין חופש מבעיות כאלה ואחרות עקב הגבלת הזכויות לבין שוויון באותן בעיות עקב שוויון בזכויות, שווה באופיה לשאלה "is truly ignorance IS bliss?". אני חושדת שבשאלה הזו עסקו כבר רבים וטובים מאתנו, כך שאין טעם לדון בה שוב, אבל כדאי לך להזהר ולא לבלבל בין שוביניזם לפוסט-פמיניזם. אף מיומן יבדיל ביניהם בקלות.

נ.ב.
אני לא רק אשה, אלא גם בלונדינית.
ועדיין אני כותבת לא רע. קטע, אה? icon_rolleyes.gif
Lilu-FemdoM{Pon}
Lilu-FemdoM{Pon} • 20 במרץ 2007
התחלתי לקרוא את הפוסט שלך פרוזן והפסקתי אחרי כמה שורות
כי דקותיים קודם הגבתי לפוסט אחר שבו גיניתי את ההבדלה המגדרית ,
את השיוך תכונות למגדר מסויים ,
מצטערת ,
לעולם לא אתן לגיטימציה להבדלה בין גבר לאישה
כל אחד ותכונותיו ואין להכליל לעולם.
נילי ונילי
נילי ונילי • 20 במרץ 2007
תקשיבי, כפרות, קודם כל קבלי התנצלות על התגובה הבוטה שלי מאתמול.
לא התכוונתי לנבוח.
סליחה.
אל תרגישי מותקפת.
אני מתנצלת על העוינות ועל הטון ועל ההשתקה.

הבעיה שלי עם הטקסט שלך הוא שאת מניחה שיש איזושהי זהות "טבעית" שהיא "אישה".
איזה משהו שאיתו כולנו נולדות בילט אין והוא מתחספס ומתעוות עם ההתבגרות והלמידה.
אולי הבנתי לא נכון, אבל זה נשמע כאילו הדמות הנשית ה"טבעית" היא איזו חתלתולה רכה?
איזו דמות אצילית וטהורה?
איזו ליידי אנגליה שיושבת בגו זקוף ומסוגלת לאכול בורקס בלי לעשות פירורים על השטיח?

בהחלט יכול להיות שהבנתי אותך לא נכון.
אז רק רציתי להבהיר מחדש את הנקודה שלי, והפעם לנסח אותה בצורה לא תוקפנית-
תהא אשר תהא הדמות הנשית ה"טבעית" שאת מתכוונת אליה- לדעתי היא לא קיימת.
זה לא חשוב מה היא.
גם אם היא מכונאית רכב מסוקסת מרוחה בגריז ובעלת אוצר מילים של סיטונאי ירקות מיפו- גם אם זה מה שהתכוונת, עדיין אין כזה דבר.

אין דמות אחת שהיא משותפת לכולן.

"אישה" זה מיתוס.
יש רק "נשים".

וזו רק אני, או שיש מצב שההודעה של ראובן היתה סוג של הפוך על הפוך?
צ'יטה​(שולט)
צ'יטה​(שולט) • 20 במרץ 2007
תגידו, מה נהייה לכם בכלל ?

קפואת השפתיים, כתבה במפורש, והתייחסה לאני. "אני רוצה" ומשם פסעה להגדיר מה זאת אישה "בעיניה".

היש אמיתות כלליות שנכונות לכולן/ם ? מפיתום. זה הרי צלע הבסיס של המשולש הבדסמי המפורסם, בטוח שפוי ובהסכמה. כלומר: "היא (/הוא), רוצה ככה".

ככה היא רוצה.

כאילו מה, אתם מנסים לומר לה שהיא לא רוצה נכון ?

לדעתי זה מקסים מה שהיא רוצה. ממש לגמרי. יתר על כן, אני מאד אוהב כאלה שרוצות את זה. יש שיכתירו אותן, כסאביות {ראויות}, יש שיקראו להן, בכל מיני שמות. הריני לשתף אתכם כולכם, שזה בדיוק מה שאני מחפש.

יש פה הסכמה ? בטח שיש. איתכם כולכם ? אולי לא. צריך הסכמה רחבה כזו ? מפיתום.

שיהיה בהצלחה לכולם, למצוא בדיוק את מה שאתם מחפשים.

שפתיים קפואות {מעניין מה מקור הניק הזה icon_wink.gif ). אני איתך פה, וזה מקסים בעיני. אפילו שאת בלונדינית. icon_wink.gif
עבודת מאסטר{lori}
עבודת מאסטר{lori} • 20 במרץ 2007
חבר'ה, כל הכבוד. כל הכבוד על דיכוי היצירה, כל הכבוד על הביקורתיות הנוקבת, כל הכבוד על ההתנשאות, פשוט כל הכבוד.

Frozenlips כתבה פה משהו שככל הנראה הגיע מהלב.
קמו להם טיפוסים שונים ומשונים, והחליטו להעביר על זה ביקורת.
וחלילה, שלא תטעו לרגע לחשוב שמדובר בביקורת עניינית. מדובר בביקורת של שופוני אנס! תראו כמה אני יודע, תראו כמה אני יודעת, תראו כמה אני צודקת, תראו כמה האמת שלי נכונה.
מדברים כאילו המציאו את הקונצנזוס שנקרא שוויון זכויות האישה.

דווקא באתר הכלוב, אתר הבית של הBDSM, דווקא אנשים שעוסקים במלאכה, מנסים לתפוס כמה נקודות קרדיט באמצעות פוסטים שכותשים את היצירה כי היא נופלת מהמיינסטרים. דווקא פה מנסים לעשות נורמליזציה לתחושות האדם? כמו שאמר פה צ'יטה - "אתם מנסים לומר לה שהיא לא רוצה נכון?"

יש לי הרבה מה לומר על ההתנהלות של רוב האנשים שהגיבו פה, אבל מההכירות עם קהילתנו הקטנטונת, זה בזבוז של זמן ואנרגיה. פרוזן ליפס, אליך אני בכל זאת רוצה לפנות.
תפסיקי להתגונן. תפסיקי להסביר ולתרץ את עצמך. אין כאן אף אחד שמגיע לו לזכות במעמד של שופט מוסר ואופי. תכתבי את מה שנראה לך לנכון, תביעי את עצמך, ואל תשימי לב בכלל לצוות הצדקנים שמקימים פה מאהל מחאה. פשוט תזרמי עם מה שטוב לך ונכון לך. הם ישארו תקועים במלחמות הצדק שלהם וזה בכלל לא קשור אליך.