שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

דברי בלע גזעניים שנכתבו הערב באתר- בשירשור על יום השואה.

huan
לפני 17 שנים • 15 באפר׳ 2007
huan • 15 באפר׳ 2007
פרות קדושות אף פעם לא הביאו לבעליהם שום דבר פרט לפאנטיות.
הדבר החייד שניתן לבזות במילים (שלא לדבר כבר על בדיחות) אלו הדברים שכבר התבזו, עומדים על סף הביזיון או שלא נותר מאחוריהם דבר חוץ ממילים, כשם שאדם הבטוח בחוכמתו קשה להעליב בעזרת המילה "אידיוט" גם עם נאמרה ברצינות מוחלטת בעוד שלמשה שלא סיים 3 שנות המילה "אידיוט" שנאמרה כבדיחה עם הדגשה, תקפיץ את הפיוזים.
סתם נקודה למחשבה

ואפרופו יום הזיכרון לחללי צהל אינו שונה בהרבה.
רחפנית-הדומית המרחפת​(שולטת)
לפני 17 שנים • 15 באפר׳ 2007
מקבי כתב/ה:
הרגשה של גועל אופפת אותי כרגע, וממש לא בגלל הבדיחה של פגוש.

אני רוצה לראות את כל יפי-הנפש פה שנורא נפגעו בשם אנשים שמתו מזמן, נפגעים כל-כך מדברים איומים שקורים מדי יום ביומו. אני רוצה לראות את ציפור-הנפש שלכם מדממת על כל ילד רעב, על כל ניצול שואה שחי בחושך ובקור, על כל נכה צה"ל או פגוע הלם קרב, על כל פיסת סבל אנושי שיש בעולם היפהפה הזה.

יש לי הרגשה שציפור הנפש של רובכם עיוורת, חירשת ואילמת.

"במקום בו אין אנשים, השתדל להיות איש." - הלל הזקן

נכשלנו, הייתי אומר.

ציטוט: אלא על כיבוד זכרם של חיי אדם אשר נרצחו
בשנאה תהומית ולו רק בשל דתם.

אף לא יהודי אחד נרצח בשואה בשל דתו. סתם, תיקון. זה צורם לי הרבה יותר מבדיחת שואה ביום השואה.

אתה "צודק" מקבי-אף יהודי לא נרצח בשואה בגלל היותו יהודי, אלא רק בגלל עיניו היפות.

ומעבר לזאת לא אתייחס למה שכתבת היות ואינך מכיר כאן איש מאלו שהגיבו,
(ושאותם טרחת להשמיץ) וביחוד לא אותי ואת פועלי למען נפגעי שואה ופעולות איבה.

יש פתגם נפלא שאומר-אם אין לך משהו חכם להגיד, אל תגיד כלום.

תאמץ אותו לפעמים.

שא ברכה.
morgause​(מתחלפת){מ}
לפני 17 שנים • 16 באפר׳ 2007
morgause​(מתחלפת){מ} • 16 באפר׳ 2007
היהודים נרצחו לא בשל דתם- שכן היטלר היה אתאיסט וכל דת שהיא היתה בעיניו כקליפת השום, אולי כלי להשיג את מטרותיו- אלא בגלל מוצאם או "גזעם".
jem's
jem's • 16 באפר׳ 2007
morgaus כתב/ה:
היהודים נרצחו לא בשל דתם- שכן היטלר היה אתאיסט וכל דת שהיא היתה בעיניו כקליפת השום, אולי כלי להשיג את מטרותיו- אלא בגלל מוצאם או "גזעם".

זה לא בדיוק נכון אומנם תורתה של המפלגה הנאצית התבססה על תורת הגזע אבל אלו הם רק דברי הבל
מכיווון שאנו כגזע משתייכים לגזע השמי
ומה לעשות כמוני גם הערבים אשר סביבנו , ואותי מפתיע איך אפשר לומר שנעשה כאן רצח על גזע שרק חלק מאותו גזע הושמד גם לאחר שהיטלר כבש אזורים אשר בהם היו בני אותו הגזע שלנו רק מדת שונה? בהם הוא לא נגע
אז אם כבר מדייקים אז עד בסוף
bimbo for1%

מה ההתרגשות?

bimbo for1% • 16 באפר׳ 2007
אם היה מדובר בדברים שאשכרה שווים יחס,שווים תגובה, שווים משהו..
קראו שוב את דבריו,את האופן שבו הוא מתבטא את שגיאות הכתיב את נומך השפה,
הוא מעורר רחמים בעיני,זה כמו אוטיסט שמכה ילד אחר,
אין ממש טעם להסביר לו מה לא בסדר במעשה שלו,
הוא פשוט באמת ובתמים לא יבין.
בקרקעית האוקיאנוס​(נשלט)
אנקדוטה חשובה, אך בעיני הכרחית לדיון על השואה. מה מאפיין את השואה? מה מייחד אותה מעבר להיותה פשוט עוד רצח עם שמתרחש בגיהינום הזה עלי אדמות מידי יום ביומו?
מבחינה פילוסופית יש משהו אחד שמאוד מאפיין את השואה ושאסור להתעלם ממנו. הוא קורה לנו לחשוב מחדש את כל ההיסטוריה והפילוסופיה המערבית "שלנו" מחדש. השואה לא התרחשה כאקט לא רציונאלי, כהבזק של טירוף שתקף את אירופה ואת העם הגרמני בפרט. השואה היא גם לא רק תוצאה אל אירועים היסטוריים. השואה היא בראש ובראשונה מהלך מחשבתי. אתה לא צריך להיות בנאדם משוגע, גזען "ולא חושב" כדי להיות נאצי. להיפך!, אתה יכול להיות בנאדם מאוד רציונאלי. יש רציונאל של פאשיזם ונאציזם המשתרג בהגות ובמחשבה המערבית, ועובר דרך הגותם של גדולי הפילוסופים, מאפלטון עד ניטשה והיידגר. השואה איננה סטייה "מהנאורות", "חשכה אשר פקדה את האידיאות של המודרנה", להיפך!, השואה היא היא התגלמותם הטוטאלית, המוחלטת, שיא פסגתם של המודרנה והנאורות. בנוסף לכך, ההיסטוריה אכן חוזרת על עצמה, אבל חזרתה תמיד סמוייה מן העין, בלתי ניראית, מסתתרת מאחורי הגיון לוגי צרוף. אין כלכך מה לפחד מאוד איזה קבוצת חולגנים ניאו - נאצית שמחללת קברים. אלה לעולם יוקאו "כאי רציונאלים". יש יותר מה לפחד ממתודה כלכלית, פוליטית, מדינית, המציגה את עצמה כראציונלית לחלוטין המשקפת את האינטרס הציבורי, אך למעשה במחשכי התבונה שלה, מניחה הנחות מוצא פאשיטיות וגזעניות, שהמדרון החלקלק שלהם הוא האידיאולוגיה הנאצית.
לא בטוח שלמדנו את לקחי השואה. "מצב חירום" מוכרז אצלנו תמיד, וכמעט כל החלטה מוסרית שאנחנו צריכים לבצע מטלטלת להכרעה בתנאים של "מצב חירום" של להיות או לחדול, של דמון (יהודי) או ערבי העומד עלינו לכלותינו, וכך נשללת תוקפה של ההכרעה המוסרית.
אנחנו תרבות של חרדה. וחרדה היא היא ההבנייה הפנימית של הסובייקט שכל שלטון דיקטאטורי רוצה ליצור.
סתם מהירהורי ליבי בצהרי היום של יום השואה.
הפיראט
הפיראט • 16 באפר׳ 2007
מקבי כתב/ה:

אני רוצה לראות את כל יפי-הנפש פה שנורא נפגעו בשם אנשים שמתו מזמן, נפגעים כל-כך מדברים איומים שקורים מדי יום ביומו. אני רוצה לראות את ציפור-הנפש שלכם מדממת על כל ילד רעב, על כל ניצול שואה שחי בחושך ובקור, על כל נכה צה"ל או פגוע הלם קרב, על כל פיסת סבל אנושי שיש בעולם היפהפה הזה.

נכשלנו, הייתי אומר.

אף לא יהודי אחד נרצח בשואה בשל דתו. סתם, תיקון. זה צורם לי הרבה יותר מבדיחת שואה ביום השואה.

א. אני יכול להבטיח לך שאם יהיה כאן איזה 'פגוש' שיזלזל ויצחק על ילד רעב או על נכה צה"ל פגוע הלם קרב , תושמע קול זעקה.
ב. גם אני לא זקוק ליום כדי להיזכר בשואה. הפצע קיים בכל ימות השנה והוא לעולם לא יגליד. אחת הסיבות היא ,שאנחנו לא סומכים על הצלקת הזו שנותרה , אלא שאנו דואגים שיהיה יום בשנה בו נחטט בפצע הזה ונגרום לו לדמם שוב ושוב , שנה אחר שנה. ובנקודה הזו , שהפצע פתוח ומדמם , אתה הרבה יותר רגיש.
jem's
jem's • 16 באפר׳ 2007
הקטור כתב/ה:
אנקדוטה חשובה, אך בעיני הכרחית לדיון על השואה. מה מאפיין את השואה? מה מייחד אותה מעבר להיותה פשוט עוד רצח עם שמתרחש בגיהינום הזה עלי אדמות מידי יום ביומו?
מבחינה פילוסופית יש משהו אחד שמאוד מאפיין את השואה ושאסור להתעלם ממנו. הוא קורה לנו לחשוב מחדש את כל ההיסטוריה והפילוסופיה המערבית "שלנו" מחדש. השואה לא התרחשה כאקט לא רציונאלי, כהבזק של טירוף שתקף את אירופה ואת העם הגרמני בפרט. השואה היא גם לא רק תוצאה אל אירועים היסטוריים. השואה היא בראש ובראשונה מהלך מחשבתי. אתה לא צריך להיות בנאדם משוגע, גזען "ולא חושב" כדי להיות נאצי. להיפך!, אתה יכול להיות בנאדם מאוד רציונאלי. יש רציונאל של פאשיזם ונאציזם המשתרג בהגות ובמחשבה המערבית, ועובר דרך הגותם של גדולי הפילוסופים, מאפלטון עד ניטשה והיידגר. השואה איננה סטייה "מהנאורות", "חשכה אשר פקדה את האידיאות של המודרנה", להיפך!, השואה היא היא התגלמותם הטוטאלית, המוחלטת, שיא פסגתם של המודרנה והנאורות. בנוסף לכך, ההיסטוריה אכן חוזרת על עצמה, אבל חזרתה תמיד סמוייה מן העין, בלתי ניראית, מסתתרת מאחורי הגיון לוגי צרוף. אין כלכך מה לפחד מאוד איזה קבוצת חולגנים ניאו - נאצית שמחללת קברים. אלה לעולם יוקאו "כאי רציונאלים". יש יותר מה לפחד ממתודה כלכלית, פוליטית, מדינית, המציגה את עצמה כראציונלית לחלוטין המשקפת את האינטרס הציבורי, אך למעשה במחשכי התבונה שלה, מניחה הנחות מוצא פאשיטיות וגזעניות, שהמדרון החלקלק שלהם הוא האידיאולוגיה הנאצית.
לא בטוח שלמדנו את לקחי השואה. "מצב חירום" מוכרז אצלנו תמיד, וכמעט כל החלטה מוסרית שאנחנו צריכים לבצע מטלטלת להכרעה בתנאים של "מצב חירום" של להיות או לחדול, של דמון (יהודי) או ערבי העומד עלינו לכלותינו, וכך נשללת תוקפה של ההכרעה המוסרית.
אנחנו תרבות של חרדה. וחרדה היא היא ההבנייה הפנימית של הסובייקט שכל שלטון דיקטאטורי רוצה ליצור.
סתם מהירהורי ליבי בצהרי היום של יום השואה.

מילים בסלע
עבודת מאסטר{lori}
עבודת מאסטר{lori} • 16 באפר׳ 2007
מקבי כתב/ה:

נכשלנו, הייתי אומר.

I'm a simple man
אני קורא את דבריך ורואה בהם שתי כוונות אפשרויות - בחר את הנכונה:
א) מבחינתך, הפוסט הזה (בלי קשר לתוכנו) הוא פלטפורמה להבהיר לנו כמה אתה נגעל מאיתנו ושאנחנו חבורת כשלונות. לא ניסית להעביר כאן שום מסר משמעותי הנוגע לנושא השיחה, והוספת ציטוט מדבריו של הלל הזקן כדי לגרום לנו לחשוב שבתגובתך יש עומק.
ב) אתה מאמין באמת ובתמים שהזכות לעמוד בטקס יום השואה תינתן רק למי שיצליח להשכין שלום עולמי. הוספת את דבריו של הלל הזקן סתם ככה בשביל הסטייל.

כך או כך, לא מצאתי הגיון בדבריך, ומשהו גורם לי להאמין שציפור הנפש שלך גוועה מזמן. אתה יודע איך אומרים... "הפוסל במומו פוסל" - דברי חז"ל, מסכת קידושין icon_wink.gif
רחפנית-הדומית המרחפת​(שולטת)
עומריקו כתב/ה:
morgaus כתב/ה:

זה לא בדיוק נכון אומנם תורתה של המפלגה הנאצית התבססה על תורת הגזע אבל אלו הם רק דברי הבל
מכיווון שאנו כגזע משתייכים לגזע השמי
ומה לעשות כמוני גם הערבים אשר סביבנו , ואותי מפתיע איך אפשר לומר שנעשה כאן רצח על גזע שרק חלק מאותו גזע הושמד גם לאחר שהיטלר כבש אזורים אשר בהם היו בני אותו הגזע שלנו רק מדת שונה? בהם הוא לא נגע
אז אם כבר מדייקים אז עד בסוף

בדיוק עומריקו.

היהודים לא נרצחו רק בגלל היותם שייכים לגזע השמי (אותה תורת גזע "הארי" עליו
התבסס היטלר "בנקיונותיו") אלא גם בגלל היותם יהודים.
ועוד משהו למחשבה-מדוע הטלאי הצהוב והמילה יהודי עליו, היתה מאופיינת
רק ליהודים ולא גם, כדוגמא למשל, לצוענים, שכן להם לא היה כל מאפיין חיצוני שיעיד
על זהותם ואשר בהם טבח היטלר אכן בגלל גזעם פרופר.
האתאיסטיות של היטלר לא עמדה במבחן האתאיסטיות כשזה הגיע ליהודים,לדאבוננו.