אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

קהילת הבדס"מ, הכלוב, ואופן ניהולו – דיון ביקורתי

יבלת
לפני 17 שנים • 29 במאי 2007
יבלת • 29 במאי 2007
רפאל, בסך הכל טענתי שהמציאות של היום היא לא בהכרח המציאות של מחר, ושיש באפשרותנו להשפיע ולשנותה. ודאי שהדבר לא יקרה אם נתהדר בסיסמא "אין אלטרנטיבה".
לומר "אין אלטרנטיבה" זה בסך הכל להנציח את המציאות.
גם מונופולים, כמו גם מדינות ודתות אינם חסינים מפני מפלות, ותהא ההיסטוריה עדה לכך.
השולט אור​(שולט)
השולט אור​(שולט) • 29 במאי 2007
מה שהכי משעשע אותי בהתפלספות המגוכחת בעיני הוא, שאותם האנשים שיוצאים חוצץ נגד כל ניסיון לטעון לקהילתיות כשמדובר בלעשות משהו בשביל הקהילה וטוענים שאנחנו בסך הכול חבורה של מצליפים/מוצלפים שהתקבצו יחד, הם אלה שצועקים (כשנוח להם וכשזה משרת אותם) בשמה של הקהילתיות.

אני הכי אוהבת אנשים עיקביים.

אני מזמינה את אותם האנשים שנורא חשובה להם הדמוקרטיה באתר הזה, לגייס משהו כמו... 25,000 ש"ח ולהקים פלטפורמה זהה לאתר הכלוב, רק כזו שתהיה דמוקרטית לחלוטין ושלא יהיו בה צנזורה או העפות.

מהיכרות עם אוהבי הדמוקרטיה שבאתר, אין לי ספק שאחד מהם יענה לאתגר.
Lilu-FemdoM{Pon}
Lilu-FemdoM{Pon} • 29 במאי 2007
25,000?
תביאי לי ותוך יומיים יש לך אתר מוכן icon_cool.gif
רפאל
רפאל • 29 במאי 2007
יבלת,

הדברים שלך על טענה מס' 3 נכונים כמובן. אין זו אמת מוחלטת שהקהילה שוכנת בכלוב. זה לא נכון ביחס לעבר, וזה לא יהיה נכון בהכרח בעתיד. אבל זה נכון בהווה. ולכן מבחינה אקטואלית הסתירה עומדת בעינה.

אז מה אנחנו עושים היום? אפשר בהחלט לעזוב את הכלוב. ואולי חשוב לזכור, כפי שאת מעירה, שאפשרות כזו קיימת. אבל אינני סבור שזה הפתרון המועדף עלי. אני חושב שבמובנים רבים המקום הזה הוא טוב. יש לו פוטנציאל אדיר בשביל העתיד של הקהילה.

אני הייתי רוצה לראות את הכלוב משתנה. הייתי רוצה שהמילים שמתנוססות בכניסה לכלוב "בית חם לאוהבי סאדו - מאזו בישראל" ישקפו יותר את האמת. כלומר - שאנשים ירגישו שזה בית. ובבית אתה לא לקוח. בבית אינך חיי תחת האיום "לא טוב לך - תלך". בבית אתה מרגיש שהמקום הוא גם שלך. בקיצור - משהו כאן באירגון ובניהול צריך איכשהו להשתנות.

ולאילו ידיים להעביר את הכלוב?
1. אני לא חושב שהכלוב צריך להילקח מכלובי. אני לא חושב שהעובדה שהוא בנה את המקום הזה בטלה. אני רק חושב שמשהו צריך להשתנות ושכלובי צריך, כמובן, להיות חלק מזה.
2. קהילה לא צריכה ניהול ריכוזי בהכרח. היא לא צריכה ידיים להיות בהן. צריכים לשאוף למצב שבו הכלוב תומך ביוזמות פרטיות למען הקהילה, ללא סמכות של וטו. וצריכים לשאוף לכך שכוח ריכוזי מהסוג שמצוי עכשיו בידיים של כלובי ולירז יהיה מנימלי. ראוי למנות מנהלים. ראוי להקנות להם סמכויות מינימליות שיופעלו רק במקרים קיצוניים. וגם אז - צריכים לאפשר תרבות של דיון וביקורת, ולא מערכת יחסים חריפה של בעל עסק ולקוח. דברים יכולים להתנהל יפה מאוד גם ללא מלך, וגם ללא ממלא מקום של מלך.

(טוב, לא כל מה שכתבתי כאן קשור להודעה שלך במיישרין. גלגתי לכאן עוד כמה מחשבות שהסתובבו בראשי.)
השולט אור​(שולט)
השולט אור​(שולט) • 29 במאי 2007
Lilu-FemdoM כתב/ה:
25,000?
תביאי לי ותוך יומיים יש לך אתר מוכן icon_cool.gif

לפחות כמה חודשים של עבודה ואת הכסף שלי אני מעדיפה להשקיע בדברים אחרים שממש לא קשורים לקהילה הזו. icon_biggrin.gif

אבל למה שאביא למישהו? מישהו הביא לכלובי?
הבן אדם הקים מכספו הפרטי לפני ארבע שנים את האתר הזה, ואני לא זוכרת שהיו שקפצו על המציאה והציעו לתמוך בו כספית.
Lilu-FemdoM{Pon}
Lilu-FemdoM{Pon} • 29 במאי 2007
כמה חודשי עבודה ?....
icon_lol.gif

מקסימום אם יהיו כמה עיכובים זה יקח אולי 5 ימים icon_smile.gif

מישהו מעוניין ? icon_cool.gif

מי רוצה לשחק במנהל אתר ומשתמשת ?
או לחילופין , מנהלת אתר ומשתמש? icon_cool.gif
רפאל
רפאל • 29 במאי 2007
Lilu-FemdoM כתב/ה:
צפוף שם בוריד של כלובי,
אין מקום לכולם , רפאל קח מספר או ש....
תצא לו מהוריד , תשקיע אנרגיות בדברים אחרים ,
זה אתר קהילתי ....שכלובי מנסה לנהל בצורה הכי טובה
לטובת כולם , עובדה מס' 4 שהכלוב נעים לשהיה בו , לרובנו,
וזאת בגלל מאמציו הרבים לשמור על כך, ולפעמים זה כרוך בנקיטת
אמצעים לא הכי מקובלים.

לילו, את קצת מפספסת אם את רואה פה איזשהו ריב עם כלובי. או שאת לא מפספסת - רק רואה מהרהורי ליבך.

כלובי הוא חלק של הקהילה. בתור מיסד הכלוב הוא אדם שעשה הרבה לקהילה. השאלות האלו לא נוגעות לו רק כבעל עסק, אלא גם כפרט מן הקהילה. מדובר כאן בשינוי שנדרש מאיתנו מסיבות ערכיות. ואין שום סיבה שכלובי לא היה חלק מהשינוי הזה. לפחות כך אני רוצה להאמין.

Lilu-FemdoM כתב/ה:
... ולפעמים זה כרוך בנקיטת
אמצעים לא הכי מקובלים.

שוב מופיע כאן הדיבור הפשיסטי. הצידוק של הכוח, וערפול הכללים שבשמם מפעילים את הכוח. כלומר - ערפול כל מה שעומד בשורה אחת עם חוק, צדק, מוסר.
חבל. ומפחיד.
רפאל
רפאל • 29 במאי 2007
השליטה,

אולי בעולם הרוחני שלך כסף הוא חזות הכל, וכל שאלה ערכית עוברת רדוקציה לשאלה של קניין ובעלות. אבל אם כך - משהו מהותי חסר לדעתי במוסר שלך.

אם אינך מבינה למה בארצנו בעל בית לא יכול לבעוט שוכרים של דירה לרחוב, למרות שהדירה היא שלו והוא שילם עבורה - משהו מהותי חסר לדעתי במוסר שלך.

אם את לא מבינה למה אפילה במקום קפיטליסטי כמו ארה"ב ביל גייטס לא יכול לעשות בוינדווס ככל העולה על רוחו, למרות שזה "שלו" - משהו מהותי חסר לדעתי במוסר שלך.

אם אינך מבינה מדוע על פי חוק אין יכולים הבעלים של "רשת" לשדר בטלויזיה ככל העולה על רוחם - משהו מהותי חסר לדעתי במוסר שלך.

ואם את לא מבינה למה הניהול של הכלוב, כאשר הוא חולש על החלק הארי של הקהילה בארץ, חייב להיות כפוף לעקרונות נוספים זולת דעתו הפרטית של כלובי - משהו מהותי חסר לדעתי במוסר שלך.
השולט אור​(שולט)
לפני 17 שנים • 30 במאי 2007
השולט אור​(שולט) • 30 במאי 2007
רפאל,
אתה אלוף המיתממים.

אני לא יודעת מתי בפעם האחרונה שכרת דירה אבל כל שכירת דירה מלווה בחתימה על חוזה. אם השוכר מפר את החוזה בדרך כלל הוא מועף הרבה לפני שהוא מקלל את בעל הדירה שלו.

כלובי יצר כאן חוזה שכירות ושימוש באתר. מי שמצטרפים לאתר מתחייבים לקיים את החוזה. בשנייה שהחוזה הופר - אין למפיר שום זכות לטעון כנגד העפתו.

מעבר לזה, אתה ממש לא האדם המתאים בעיני לשפוט מוסריות - שלי או של כל אדם אחר.

מעבר לזה באמת שמיציתי את הדיון המשמים הזה ואני יוצאת ממנו.
נוריתE
לפני 17 שנים • 30 במאי 2007
נוריתE • 30 במאי 2007
האתר הזה
ככל אתר בקהילה
קודם כל, הוא אתר פרטי שהוקם על ידי אדם אחד
בהשקעה ומאמצים רבים
הוא נותן עוד מקום לאנשים לקרא לכתוב להתבטא
וככזה
זכותו של בעל האתר להוציא ממנו כל מי שלא ניראיית לו דרך התנהלותו בפורומים
מכל סיבה שניראיית לו
זה שזה לא מוצא חן לנו ושזה פוגע ומעליב לפעמים את המורחק עצמו
או הכניס לאחרים מין חשש של אולי ומה אם אני אהיה הבא
ככה זה.

זה כמו והיה מדובר באחד משני המועדונים של הקהילה
והיה שמה אדם שהתנהג כמו שבא לו
בלי לשים כלום ובלי לכבד אף אחד אחר
במועדון ציבורי חברתי קהילתי אמנם
אבל עדיין במקום פרטי שהוקם ומוחזק
ואותם בעלים שתקו וסבלו את ההתנהגות של אותו אדם אך ורק בגלל שזה מועדון
ויום אחד היתה קצה נפשם בו
ולא משנה מאיזו סיבה
זכותם המלאה היתה לעשות כך בלי צורך לתת הסבר.

(ואני מבטיחה לכם מהכרות ארוכת טווח עם נשוא, גם ,הטופיק הזה
שזה ממש לא מזיז לו).