צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

סליחה שאנ'לא צוחקת

Tobias​(אחר)
לפני 17 שנים • 5 ביוני 2007
Tobias​(אחר) • 5 ביוני 2007
זאלו האם אתה הרגע קראת לי גמד אמיץ?
רק אישה

טאבי, זאלו התיחס לתגובה אחרת

רק אישה • 5 ביוני 2007
טאבי,
לא שמת לב שאחריך הניק "גמד אמיץ" כתב דברים דומים לשלך אבל חריפים משלך.
התגובה הזאת:
Brave Dwarf כתב/ה:
טמונה במסגרת כתב/ה:
לא מצחיק אותי שאדם מבוגר, אקדמאי, אינטלקטואל

מוזר. וזה אחרי שבהודעה המקורית המורכבת מעשר שורות בלבד יש לו 18 טעויות כתיב ודקדוק.

זה מצחיק. זה הורס. והרצינות בה הוא נלקח, מצחיקה והורסת אף יותר. ...

ל"גמד האמיץ":
בהודעה המקורית
http://www.thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?t=19515&start=0
היה ניסוח מיוחד עם כמה טעויות אבל ירדת עליו כשהגזמת עם שגיאות הניסוח.
אני מסכימה לרעיון שלך ושל טאבי לרדת עליו במידת האפשר בגלל כל מה שקראנו. icon_smile.gif

אני מסכימה עם כולם ובמיוחד עם זאלו.
רוב הנשים לא נופלות בפח של אדם שחושפים אותו במערומיו המוסריים הדוחים.
אחרי שהבענו שאט נפש מההשקפות ומההתנהגות אנחנו יכולים להמשיך בהתעלמות.

הנשק שלנו באנטרנט הוא היכולת להביע התנגדות מוסרית כשפוגעים באנשים בצורה גזענית, אלימה ותוקפנית.
אני גאה בחברי הקהילה שלנו שהביעו עמדה מוסרית.
עוף חול

Re: טאבי, זאלו התיחס לתגובה אחרת

עוף חול • 5 ביוני 2007
רק אישה כתב/ה:

מזל... אולי עכשיו רובנו ירגעו קצת עם הצדקנות הדביקה הזאת...

"אנשים עלולים להיפגע, או ליפול בפח..." את האמת, אדם שיצליח ליפול בפח של "אדם מסוכן שכזה!" אני מניחה שהפרש האינטיליגנציה בינהם לא גדול במיוחד...
ועל כן נאמר מצא מין את מינו?
רפאל

רפאל • 5 ביוני 2007
רק אישה כתב/ה:
הנשק שלנו באנטרנט הוא היכולת להביע התנגדות מוסרית כשפוגעים באנשים בצורה גזענית, אלימה ותוקפנית.

לזה את קוראת עמדה מוסרית? חמישה שרשורים שעמוסים בהודעות גנאי אישיות כנגד עוזרד? מה מוסרי כל כך בכל העלבונות שהטיחו בו? מה מוסרי כל כך ואנטי-גזעני כל כך בסבאל'ה, נאצי, קטן, עלוב, שלא-עומד-לו וכו'? מישהו כאן בכלל הגיב לדברים של עוזרד באופן כזה שתגובתו תוכל להיחשב עמדה?

יש כאן המון של אנשים שאינו מסוגל להתמודד עם שום תוכן ששונה מדרמה הוליוודית קיטשית-רומנטית. אנשים שפשוט מחסלים כל דבר שאינו מתיישר עם הקו הצדקני שלהם, ועם מוסר האפטר-קייר שלהם. המוסר הנוצרי של "אתה חייב לאהוב אותי". אותו מוסר שנעשה לאינקויזיציה כל פעם שמישהו מרשה לעצמו שלא לאהוב או להגיד משהו שהוא פשוט על סקאלה אחרת. אין בכלוב ריבוי קולות. ואני אפילו לא מדבר על ריבוי דעות. כל דבר שהוא שונה מעט, אינו זוכה לביקורת, אלא מחוסל מייד. הפורום הזה הוא אחד המקומות הבלתי-מזמינים שפגשתי בהם ברשת. ולזה את קוראת עמדה מוסרית של הקהילה? אין כאן דיונים כלל. אין כאן כמעט שירושרים שבהם אדם מגיב לאדם, והם מתמלאים בתוכן. כמעט כל מה שמוצאים כאן הוא ירידות אישיות. חמישה שרשורים של ירידות על עוזרד ושל אנליזות בהתנדבות. זו עמדה מוסרית? יש כאן המון שהתמכר לפעולת השיפוט. ולא לאותו שיפוט שקשור בערכים, אלא אותו שיפוט שאינו אלא אמתלא בשביל לרדת על מישהו.
מייפל​(לא בעסק)
מייפל​(לא בעסק) • 5 ביוני 2007
רפאל היקר- למרות שעוזרד מעורר בי גועל ואני מתקוממת כמובן כנגד הדוואליואציה שהוא עושה לסאביות השמנות ולנשים בכלל, אני לא יכולה שלא להסכים עם כל מילה שכתבת כאן.
עוף חול
עוף חול • 5 ביוני 2007
רפאל- דבריך לגבי הצביעות הצדקנית שקיימת כאן אמנם קרץ לי במקצת, ומאידך אני חייבת לומר לך... לדעתי יש דברים שראויים לתגובה רצינית ויש דברים שאינם, גם "שלא עומד לו" וכד' לדעתי חסר טעם, ואף דבילי ביותר.
זאלו אמר קודם, שאם הדברים היו לפחות עטופים באיזו רמה שניתן להגיב עלייה, ייתכן שהיה מגיב ברצינות האפשרית, ואני די משוכנעת שרבים כמוהו.
אבל כשכותב השרשור מציג את הדברים בכזאת אינפנטיליות, התגובה לטעמי חסרת טעם, ומבחינתי אפילו סיום קריאת ההודעה הראשונית לעיתים חסרת טעם משום שאיני רואה שיתכן והדברים השגויים נכתבו בצורה שיכולה ליצור איזו שהיא השפעה אמיתית או משמעותית שלא לדבר עם סיכון.
כשההודעה הראשונה רשומה ברמה מינימלית שים לב שהדיון, הוא דיון, גם אם תמיד יהיו נספחים שיהפכו אותו למאד מלוכלך ונמוך, אבל כך, מנסיוני זה בכל פורום.
הדבר היחיד לדעתי, והחכם ביותר שניתן לעשות כשאדם מביע את דעותיו בצורה כזו, בין אם אנחנו מסכימים איתם ובין אם לא זה להשכיל לזהות את הפוטנציאל האמיתי של הכתוב, ולדעת מתי חכם או מתי בזבוז זמן להגיב לדברים הנכתבים.

-חיילת-
רק אישה
רק אישה • 5 ביוני 2007
רפאל כתב/ה:
רק אישה כתב/ה:

לזה את קוראת עמדה מוסרית? חמישה שרשורים שעמוסים בהודעות גנאי אישיות כנגד עוזרד? מה מוסרי כל כך בכל העלבונות שהטיחו בו? מה מוסרי כל כך ואנטי-גזעני כל כך בסבאל'ה, נאצי, קטן, עלוב, שלא-עומד-לו וכו'? מישהו כאן בכלל הגיב לדברים של עוזרד באופן כזה שתגובתו תוכל להיחשב עמדה?

יש כאן המון של אנשים שאינו מסוגל להתמודד עם שום תוכן ששונה מדרמה הוליוודית קיטשית-רומנטית. אנשים שפשוט מחסלים כל דבר שאינו מתיישר עם הקו הצדקני שלהם, ועם מוסר האפטר-קייר שלהם. המוסר הנוצרי של "אתה חייב לאהוב אותי". אותו מוסר שנעשה לאינקויזיציה כל פעם שמישהו מרשה לעצמו שלא לאהוב או להגיד משהו שהוא פשוט על סקאלה אחרת. אין בכלוב ריבוי קולות. ואני אפילו לא מדבר על ריבוי דעות. כל דבר שהוא שונה מעט, אינו זוכה לביקורת, אלא מחוסל מייד. הפורום הזה הוא אחד המקומות הבלתי-מזמינים שפגשתי בהם ברשת. ולזה את קוראת עמדה מוסרית של הקהילה? אין כאן דיונים כלל. אין כאן כמעט שירושרים שבהם אדם מגיב לאדם, והם מתמלאים בתוכן. כמעט כל מה שמוצאים כאן הוא ירידות אישיות. חמישה שרשורים של ירידות על עוזרד ושל אנליזות בהתנדבות. זו עמדה מוסרית? יש כאן המון שהתמכר לפעולת השיפוט. ולא לאותו שיפוט שקשור בערכים, אלא אותו שיפוט שאינו אלא אמתלא בשביל לרדת על מישהו.

רפאל היקר,
אני מאמינה שיש עמדות מוסריות צודקות כמו מניעת אלימות לשמה, פגיעות תוקפניות על רקע של גזענות, וחוסר אנושיות.
כל ההערות לעוזראד הן אלה שהוא הזמין לעצמו.
הן היו תגובה להנחתה שלו.
עוזראד העלה כדוגמאות למסגרת הדיון את יכולתו להשיג בגיל 50 נשים עד גיל 25 במידות שבין 36 עד 38 וגזר מהדוגמא האישית מניפסט כללי לכל הגברים כשהוא מצטט שלא לעניין את מארקס, פוקו, לאקאן ושופנהאואר.

עוזראד קרא לכל שאר הנשים מעל גיל 25 "מוטציות בשם אישה" ואמר שכל אישה שאינה בין המידות 16 עד 38 ומעל גיל 25 לא יכולה להיות בקשר אמיתי עם גברים ואם יש קשר כזה הוא כולו זיוף. עוזראד קרא לכל הגברים לא להיות בקשר כזה.
הוא העביר למסגרת הדיון כדוגמא את ביצועיו הכושלים עם נשים מעל גיל 25 שעולות על מידה 36-38 והעלה תאוריות שלמות ולא קשורות.

עוזראד סיפר שצלצל כל כמה זמן, במציאות ולא בדמיון, לאישה שעברה טיפולי פוריות ולעג לה על ניסיונותיה כשכל חטאה היה שסיפרה לו על הטיפולים שהיא עוברת.
הוא סיפר שזרק באמצע הלילה בצעקות אישה שקיימה איתו יחסים וזרק אחריה את שארית לבושה כי הדיעות שלה היו שונות משלו.
הוא לעג לנשים שעברו תקיפות מיניות וכתב שכל הקשרים שלהן יכולים להיות רק זיוף והן נדונות לאומללות עד סוף חייהן.
הוא כתב בעצמו שפגע בנשים מסכנות במציאות ולא בדמיון וקרא לאחרים להתנהג באותה צורה.

אני מאמינה ביכולת לא אלימה של חברה דמוקרטית להלחם על עמדות מוסריות ואחד מכלי הנשק של חברה הוא היכולת להחרים אנשים שפוגעים בצורה גסה ואלימה בחברי הקהילה.

אם אתה תעלה למסגרת הדיון כל דיעה והשקפה אשמח לענות לך אבל אחרי מה שקראתי על עוזראד התגובה של חברה שאני מכבדת את עמדותיה המוסריות יכולה להיות רק מאבק או התעלמות.
אני חושבת שזאת עמדה מוסרית.

אם ניקח את דיעותיך לקיצוניות נאמר שהדיעה שלך מפרידה בין המעשים של אדם לבין דיעותיו ואתה אומר שצריך להגיב לכל אדם ולא משנה מה עשה.
אם ניקח את הדיעה לקיצוניות נאמר שגם לאנס סדרתי ולרוצח יש זכות שכולם יגיבו על דיעותיהם.
אני חושבת שהתעלמות מדיעות של אנשים שמעשיהם מגונים בעיננו היא נשק של החברה הדמוקרטית.
אתה אומר שיש לענות לכל דיעה.
בצורה הקיצונית יכולים לומר שיש מקום לכל דיעה גם לאלה שמעודדות אונס נשים כמו שקורה בקונגו כשיטה לשליטה, רצח מסיבות של גזענות, אפליה על בסיס מגדר, גיל או גזע ועוד.
אני חולקת.
אם אתה רוצה לדון בקשר לסיבות אני מעדיפה שנעשה את הכל בשרשור אחר.
אתה יודע שיש לך הרבה קוראים.
זאלופון​(שולט)

זאלופון​(שולט) • 5 ביוני 2007
רפאל כתב/ה:
רק אישה כתב/ה:

אני חושב שאתה נלחם את המלחמה הנכונה בזירה הלא נכונה.
אני לא מצאתי בתגובותיו של עוזרד בפורום (מודה שעל שאר כתביו רק רפרפתי, והתוכן שקלטתי לא עורר אותי להשקיע יותר מכך) שום טיעונים שאפשר להגיב אליהם ברצינות. מצאתי שנאה, זלזול באחרים, רצון לפגוע בנשים שכל חטאן הוא משקל עודף ותשוקה בלתי נשלטת לטפיחה עצמית על השכם. אה, וגם מה שנראה כמו התחזות פאתטית (סלח לי על שאני לא מביא ציטוטים לכל זה, אבל אני בטוח שהדברים לא ייעלמו מעיניך).

באיזו ביקורת רצינית אנו אמורים לזכות את זה? לו היו נשמעים טיעונים רציניים, אולי הייתי טורח לסתור אותם בטיעונים רציניים משלי. לאור העובדה שכל מה שנשמע הוא זלזול, שנאה, נרקיסיזם ושקרים, אני חושב שתגובות לעגניות מביעות את עמדת המגיבים בצורה הולמת למדי. וכן, זו עמדה, ואפשר אפילו לקרוא לה מוסרית, מפני שהיא שוללת ערכית את כל אותם הדברים שציינתי קודם אשר נשתמעו מהודעותיו של עוזרד. נכון, אולי העמדה הזו לא הובעה באופן הרהוט, המנומק או הנחמד ביותר, אבל היא בהחלט הובעה בצורה ברורה, ובמקרה הזה אני ממש לא חושב שהיה צורך ביותר מכך.

כפי שאמר פעם מישהו שאולי עוד יהיה פה ראש ממשלה: "יתנו (טיעונים רציניים וכבוד לאחר) - יקבלו, לא יתנו - לא יקבלו".
huan
huan • 5 ביוני 2007
למען האמת גם אני לא מסכים עם רפאל.
יש הבדל בין חופש הביטוי והזכות להגיד כל דבר לבין להיות חרא של בן אדם המיישם את הדברים בפועל ופוגע פיזית ונפשית באנשים (כך על פי טענותיו). ואינני כבר מדבר על השקרים, ההתחזויות והניקים הכפולים. בניגוד לפגוש לאדם הזה שווה לחסום את הIP ולהוקיעו, שכן כפי שאמרתי הוא אינו מגביל את עצמו רק ל"ביטוי" אלה מרחיב את זה גם ל"מעשה".
Brave Dwarf

Brave Dwarf • 5 ביוני 2007
רק אישה כתב/ה:
ל"גמד האמיץ":
בהודעה המקורית
http://www.thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?t=19515&start=0
היה ניסוח מיוחד עם כמה טעויות אבל ירדת עליו כשהגזמת עם שגיאות הניסוח.

התגובה המקורית של האיש נמצאת כאן: http://www.thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?t=19461
בספירה חוזרת היא כוללת 10 שורות על מסך שלי ו- 18 טעויות כתיב ופיסוק. (סליחה על ה"דקדוק", טעות שלי ולא כי אינן, אלא כי איני מוסמך).

אני מסכים עם זאלופון בתשובתו לרפאל.
אסייג רק בכך שקיימת אפשרות ההתעלמות. אי ירידה למקום בו נמצא האדם. התחושה הכללית הייתה שכל אחד הזקוק לבעיטה קטנה לאגו כלפי מעלה, דילג על ראשו כדי לזכות את עצמו בהתעלות מזערית. התמונה לא מלבבת במיוחד. הטעם שנשאר בפה אחרי קריאה זריזה, היה מר ולא החמיא לאף אחד מהצדדים.

אתך, רפאל, איני מסכים מהסיבות שפורטו היטב על ידי זאלופון וזאת למרות שבקו הכללי היה הרבה מן האמת.