צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

דוגמה ,לבנאדם על "רמה"

RIS
RIS
לפני 17 שנים • 30 ביולי 2007
RIS • 30 ביולי 2007
Brave Dwarf כתב/ה:
בחייך, ברוטל. על איזה ביב אתה מדבר?
ריס לא הציע לה להתחיל לקלל פה את הייצור. היא כבר פרסמה את דבריו אז למה לא לפרסם את שמו?
בגלל שהוא יודע ששמו לא יפורסם, הוא מקיא לה לתוך התיבה הפרטית אבל לבוא ולרשום את זה כאן בשרשור אין לו ביצים. צריך למנוע כאלו דברים. זה פשוט לא מתקבל על הדעת שאנשים כאלו יהנו מחסינות כלשהי או משמירה על פרטיותם.

עכשיו הוא אולי עושה עיניים למישהי אחרת ולא עובר לו אפילו זיע בפנים, למרות שלפני כך וכך שעות ספורות חירבן "חג אהבה שמח" לבאטר.

מסכים עם תהיותיו של ריס. אבל גם לי נדמה שזה אסור בחוקי הכלוב. אני אפילו יכול לתאר לעצמי למה.

לי קשה, קשה מאוד להבין למה.

אני יכול להבין שמי שמעביר למישהו אחר הודעה פרטית לא מעוניין לראות את ההודעה הפרטית שלו שפוכה על לוח המודעות הציבורי עם הקישקעס שלו תלויים על ידה.

אבל הודעה פרטית, כמוה כמכתב, כשיחת טלפון שהוקלטה - ברגע ששלחת אותה אין היא עוד רכושך הפרטי.
צריך שזה יהיה מאוד מכוער ולא אתי לפרסם הודעות פרטיות. אבל אסור שזה יהיה לא חוקי.

ואם לגבי הודעות פרטיות רגילות כך הדבר - לגבי שפכי זוהמה שחלאות כאלה מרשים לעצמם תחת המטריה הנוכחית קל וחומר.

די מתועב בעיני שכל פסיכופת, טרול ומניאק לעת מצוא יזכו להגנת האתר על פרטיותם ואילו מי שחושפים אותם ייענשו במחיקה או אפילו בהרחקה.
נמי

מתוקה.....

נמי • 30 ביולי 2007
צודקת !

אל תשתקי.

וכל חברה שרק תשאל מי הוא... תגלי.

icon_twisted.gif חיחיחי

}}}}}}}{{{{{{{
חג אהבה נפלא !
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 30 ביולי 2007
RIS כתב/ה:
לי קשה, קשה מאוד להבין למה.

אני יכול להבין שמי שמעביר למישהו אחר הודעה פרטית לא מעוניין לראות את ההודעה הפרטית שלו שפוכה על לוח המודעות הציבורי עם הקישקעס שלו תלויים על ידה.

אבל הודעה פרטית, כמוה כמכתב, כשיחת טלפון שהוקלטה - ברגע ששלחת אותה אין היא עוד רכושך הפרטי.
צריך שזה יהיה מאוד מכוער ולא אתי לפרסם הודעות פרטיות. אבל אסור שזה יהיה לא חוקי.

ואם לגבי הודעות פרטיות רגילות כך הדבר - לגבי שפכי זוהמה שחלאות כאלה מרשים לעצמם תחת המטריה הנוכחית קל וחומר.

די מתועב בעיני שכל פסיכופת, טרול ומניאק לעת מצוא יזכו להגנת האתר על פרטיותם ואילו מי שחושפים אותם ייענשו במחיקה או אפילו בהרחקה.

אני מסיק שמעשה זה אסור כי צפיתי במקרה דומה כאשר נכתבו מספר דברים על ניק מסויים וההודעה נמחקה. גם למי שמנהל בלוג מובהר שאין להזכיר שם או ניק של חבר קהילה בבלוג ללא רשותו של המוזכר.

אולי אני מסיק לא נכון.

לגבי הודעות ולמי שייך הקניין, בגדול אתה צודק. אני לא נביא ולכן לא אביא לכאן את נבואתי למקרה וינתן אישור לצטט הודעות פרטיות בצירוף ניק בפורום. בכל אופן, כאשר אמרתי שאני יכול לתאר לעצמי למה, התבססתי על התובנה האישית שלי, לפיה חל איסור לפרסם הודעות פרטיות ובמקרה שכזה לא ראיתי מקום לעשות הפרדה בין הודעות פרטיות המכילות דו שיח רגיל לבין אלו שמכילות נאצה.

ולסיכום, כמובן, אם לא קיים איסור שכזה וכל חבר רשאי לצטט ולציין את הניק, הרי שכן כן ועוד פעם כן - לא להחביא הנאצות ואת שולחיהן. אך אם קיים, אני לא יודע אם אלחם כדי לשנותו.
RIS
RIS
RIS • 30 ביולי 2007
.
אם הבנתי נכון, אזי אתה מכוון לכך שישנו גם צד שני למטבע והוא הצד שמתאר מצבי עניינים שבהם הפוגעים יהיו דווקא אלה המצטטים.

במילים אחרות, האיסור על פירסום הניקים נעשה כדי למנוע את הסיטואציה שבה נבל יפגע במישהו תמים ע"י ציטוט דברים שנאמרו בחדרי חדרים או אפילו שיורטו מתוך חדרי החדרים.

סכנה ממשית. מקובל עלי.

ובאותו זמן ברור כי זו אכן דילמה אמיתית.

מאחר שפתרונות אין לי כאן, היום, אני משאיר כאן, כחומר למחשבה, את התובנה הבאה.

שמי שמשתעשע במחשבה ובכוונה לשדר לאנשים הודעות גידוף ונאצה יידע שבתנאים מסויימים ואחרי בדיקת ההודעה המצחינה שלו על ידי הנהלת האתר הם עשויים להיות מורחקים מהאתר או לחילופין שהנהלת האתר תאשר את פרסום זהותם (הניקית כמובן, לא האמיתית).

אדרבא, אני זורק כפפה להנהלה.

מצחיק (באופן הכי ציני שיש) שמי שמקיים לשון הרע באחרים יהיה מוגן ע"י כללי התנהגות ששואבים בתורם את צידוקם המוסרי דווקא ממעין "חוק לשון הרע" מוסרי.

אבסורד.
Brave Dwarf
מעולה, ריס.
ניסוח שלך, תובנות שלך, את הכפפה אני מוכן לנדב.
מצטרף.

(לגבי סכנה ממשית - אכן כן, לכאן מכוונת תחושת הבטן שלי)
קליבר​(שולט)

Re: לדעתי

קליבר​(שולט) • 30 ביולי 2007
Margarita(נשלטת) כתב/ה:
צריך להעיף את תומר שולט הזה לאלתר!

ממש מרגיז.

מרגריטה .. את גדולה . icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif
עבודת מאסטר{lori}
עבודת מאסטר{lori} • 30 ביולי 2007
Brave Dwarf כתב/ה:
...בגלל שהוא יודע ששמו לא יפורסם, הוא מקיא לה לתוך התיבה הפרטית אבל לבוא ולרשום את זה כאן בשרשור אין לו ביצים....

...עכשיו הוא אולי עושה עיניים למישהי אחרת ולא עובר לו אפילו זיע בפנים...

דויד סיניור, ריס, נראה לי שאתם לוקחים את העניינים קצת יותר מדי ברצינות.
בסך הכל מדובר בכינוי של גולש סתמי שלא מעניין פה אף אחד.
לצורך העניין, נניח שאיזה חכמולוג יפתח כינוי בשם "דויד המלך", הוא יגש וישלח הודעה בהמית לאחת מהגולשות הקבועות באתר, ובתגובה יפורסם בפורום קבל עם וכלוב שדויד המלך סוטה.
מה יעשה דויד המלך, שכבר לא משיג כוסיות כמו שנהג להשיג בשגרה, בימיו הזוהרים בכלוב?
הוא יפתח כתובת חדשה בהוטמייל, יכנס לכלוב ויפתח את הכינוי "קינג ג'ורג'", וימשיך לשלוח הודעות מפגרות לגולשות באתר.
יפתחו פה שירשורים סתמיים של חשיפה סתמית של כינויים סתמיים שביצעו פעולות סתמיות וחסרות חשיבות, והפורום יראה כמו פורום גנון ציפי באופקים.

שורה תחתונה - קחו שאכטה, שימו דברים בפרופורציות. כולו ילד ששלח הודעה לא מנומסת.

כל קשר בין הדמויות בפוסט למציאות וכן בין כותב הפוסט למציאות, מקרי בהחלט.
Brave Dwarf
נכון, אין הגבלה בכמויות המיילים ובכמויות הניקים שניתן להמציא.
אבל גם אל תשכח שלוותק של הניק קיימת משמעות. ואם הוא בכל פעם יצטרך להתחיל מהתחלה, יימאס לו בסופו.

לגבי האם אלו הודעות לא מנומסות וסתמיות בלבד, אני לא חושב, עבודת מאסטר, שאתה או אני יכולים לקבוע זאת. מי שקובע/ת האם תוכן ההודעה סתם לוקה בחוסר נימוס או מעליב ופוגע ומטריד זה אותו/ה אחד/ת שתיבתו/ה הפרטית זוּהמה.

גנון, אתה אומר. את החלק הזה בגנון אני אישית מוכן לסבול, אחרי הכל חושלתי מכבר בחלקים גנוניים רבים אחרים מאחוריהם לא עמדה שום מטרה או סיבה מוצדקת או שמץ של מוסר.
דובדבן
לפני 17 שנים • 31 ביולי 2007

RIS

דובדבן • 31 ביולי 2007
ציטוט שלך: "אבל הודעה פרטית, כמוה כמכתב, כשיחת טלפון שהוקלטה - ברגע ששלחת אותה אין היא עוד רכושך הפרטי".

סליחה???