לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

לוחמת מג"ב היכתה פלסטינאי במחסום

שוטרת*
לפני 17 שנים • 21 באוג׳ 2007
שוטרת* • 21 באוג׳ 2007
Tom. כתב/ה:

לסיכום:
אם אותם נערים היו שומעים להוראות ולא מנסים לחצות ללא אישור,
לא הייתה מתרחשת התקרית. כיוון שהם עברו על הנהלים, מדוע לבוא
בטענות ללוחמת מג"ב?

כי זה יותר "הומני".
כי זה הכי "נקי".
כי זה הרבה יותר נוח.
האמפרי
לפני 17 שנים • 21 באוג׳ 2007
האמפרי • 21 באוג׳ 2007
אפשר לינק כלשהו?
אני עדיין לא החלטתי אם להתחרמן מהעניין או להתעצבן ממנו.
אלה שטחים אפורים לדעתי.

קלטתם את הקישור הגאוני? "שטחים אפורים"? טא טים טי טאם?

(השטחים על המזח כבר עפו).
Blondie the good​(מתחלף)
לפני 17 שנים • 22 באוג׳ 2007
Blondie the good​(מתחלף) • 22 באוג׳ 2007
שוטרת* כתב/ה:
Tom. כתב/ה:

לסיכום:
אם אותם נערים היו שומעים להוראות ולא מנסים לחצות ללא אישור,
לא הייתה מתרחשת התקרית. כיוון שהם עברו על הנהלים, מדוע לבוא
בטענות ללוחמת מג"ב?

כי זה יותר "הומני".
כי זה הכי "נקי".
כי זה הרבה יותר נוח.

קודם כל, יש לזכור שלוחמת מג"ב - אינה חיילת אלא שוטרת (לאו דווקא את icon_smile.gif)
וכשוטרת סמכויותיה רבות יותר משל חיילים, הן עוברות קורס שיטור.
ציינתי בפוסט הקודם שאותם פעילי "זכויות אזרח" הם למעשה פרו פלשתינאים מחרחרי ריב.
הם ידועים בכך שהם משדלים את הערבים להטריד לקלל ואף להכות את החיילים או השוטרים - תלוי מי נמצא במחסום.

אני מניח שה"צדיקים" צלמו את השוטרת מגנה על עצמה , וערכו את הקלטת כך שיראה שהיא תוקפת פלשתינאים "תמימים".

אותי מכעיסה ההיתממות והצביעות של פוליטיקאים שישר מגנים חיילים ושוטרים כאלה, על אף שזו שיטה מוכרת של מחרחרי הריב
אלון-סאב​(נשלט)

כל הפוסט הזה הוא דוגמא נהדרת מה פמדום זה לא.

אלון-סאב​(נשלט) • 22 באוג׳ 2007
פמדום זה לא פוליטיקה.
פמדום זה לא הגנה עצמית.
פמדום זה לא אלימות.
כל מי שקושר בין השניים עושה עוול ענק לכל רעיון ה-פמדום ואפילו פוגע בתדמית העוסקים בדבר.

בקשר למגמה כלשהי של נשים שמתחילות לנהוג יותר כגברים ישראלים, מאוד מקווה שהכול דמיוני ויישאר דמיוני. על נשים להמשיך לעולם להתנהג כנשים כי זה מה שאנחנו הכי אוהבים אצלן. אלימות זה לא דבר שאנחנו רוצים לראות אצל נשים אף פעם, הן הדוגמא החזקה מכולן לכל גבר עליי אדמות איך נכון לנהוג במצבי לחץ קשים, ודוגמא מאוד טובה לכך עמידה במחסום. בה בעת, תמיד אחזק מגמה שאני תופס כחיובית ליותר אסרטיביות אצל נשים, אבל זו ממש לא דוגמא טובה, בלשון המעטה.

חבל שאין מצלמות שמצלמות את כל אותם חיילים וחיילות, שוטרים ושוטרות שיודעים איך לנהוג במצבי לחץ, יודעים מה לומר, איך לומר ולמי לומר זאת ויוצאים ממצבים דומים מבלי להרים יד. בקושי להרים קול. זו גדולה אמיתית. זה שווה צילום וכתבה. אבל כפי שהמציאות מלמדת, צילום וכתבה יהיו רק בפנטזיות.
כרית​(אחר)
כרית​(אחר) • 22 באוג׳ 2007
Tom. כתב/ה:
מדוע לבוא
בטענות ללוחמת מג"ב?

כי אם מתחשק לאלמוני להתלונן על רוע, הרבה יותר קל להתלונן על "רוע" שמרשה לאותו אלמוני להתלונן עליו, וקיים סיכוי כי יסכים איתו.
דוקטור מרטינס​(נשלט)

לינק

האמפרי כתב/ה:
אפשר לינק כלשהו?
אני עדיין לא החלטתי אם להתחרמן מהעניין או להתעצבן ממנו.
אלה שטחים אפורים לדעתי.

קלטתם את הקישור הגאוני? "שטחים אפורים"? טא טים טי טאם?

(השטחים על המזח כבר עפו).

בבקשה
http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=507793&sid=126

שימו לב גם לטוקבקים להודעה, לא פחות מעניינים icon_rolleyes.gif
shushu
shushu • 22 באוג׳ 2007
OMG, שירשור פוליטי!!! איפה הצנזור?

טוב, שניה לפני שהכל נמחק ויורד לאבדון, אני חייבת להשחיל תגובה פוליטית משלי, אם כי פוליטיקה-מסדר-שני. או אולידווקא מסדר-ראשון? לא משנה. בקיצור,

1. זה תמיד מעניין לראות את המקום הקוריוזי שתופסת אישה מכה בדיווח התקשורתי. קצת כמו" אדם-נשך-כלב", כך גם לוחמת מג"ב מרביצה היא אחת שפועלת נגד מוסכמות ומגבלות המגדר.

2. זה גם תמיד מוכיח את עצמו כלא-משתלם: מחקרים מוכיחים, שנשים עברייניות זוכות לתגמול הרבה יותר חמור מגברים שביצעו אותן עבירות. מעניין לא פחות, שבד"כ הן מקבלות עונשים קשים יותר מנשים שופטות. תודעה כוזבת קלאסית.

אלה היו 60 שניות על פמדום בראי אנתרופולוגי.
דוקטור מרטינס​(נשלט)
אושה כתב/ה:
תיסלחו לי אבל זה מזעזע

חבל שלוקחים את הפוסט לכיוון הפוליטי של האירוע, לא זו הייתה כוונתי.

בכל אופן "מזעזע" לא נסחפנו קצת בשיפוט ?

היית במקומה ? עמדת 8-12 שעות במחסום בחום ובקור כשעל כתפייך הצעירות מוטלת העול למנוע זליגת אנשים עם כוונות טירור והרס ו\או אמצעי אמל"ח וחגורות נפץ למיניהם , למנוע מסייענים לסייע.. ובידיעה ברורה שכל התרשלות קלה שלך, המשמעות היא סיכוי למעשי טירור כנגד אזרחים שלווים ושוחרי שלום ושקט של מדינת ישראל ???

היית במקומה ? כשארגוני זכויות אדם (ה"זכויות" הכמעט יחידות שהם מכירים זה מעבר חופשי לתושבי השטחים ולא משנה מה כוונותיהם או מה הם נושאים לפעמים בכליהם..) עומדים ומצלמים אותך להכעיס, או יותר גרוע שולחים נערים פלסטינאים ליצור פרובוקציות כדי לתעד זו במצלמה נסתרת ?

היית במקומה ? שבגיל 18-19 מוטל כזה עול ענק ואחריות עצומה על כתפייך הצעירות ?

קל מאד לשפוט מגובה המקלדת.

שוב לא שאני מצדיק אלימות כלשהי רק שאינני מתיימר להיות השופט מבלי שאכיר אדע ואבין את הסיטואציות, הקושי והתמודדויות היומיומיות של בחורינו ובחורותינו במחסומים.

בכלל לא זה הרעיון של הפוסט
העוקץ של הפוסט הוא שחרור האישה ועל כך אני גאה !
אם עד לפני תקופת שנים קצרה מי בכלל חשב על נשים לוחמות ? מי בכלל חשב על בחורות שישרתו במג"ב ויעשו תפקידים שווי ערך ללוחמים?
כל מה שהכרנו זה: "תהיי עקרת בית נחמדה לבעלך "הגברי" הלוחם שחזק מהקרב..." או "תהיי יפה ותשתקי..." וכהנה וכהנה..
מסתבר שאפשר להיות גם יפה, גם נשית, וגם לוחמת ושוטרת אפקטיבית! גם להגשים את עצמך בביטחון עצמי ובעצמאות מוחלטת מבלי לגרוע מיופייך ומנשיותך (מי שמסתכל טוב בסרט רואה שהלוחמת היא דווקא בחורה נשית ויפה !)

ליידי'ס אנד ג'נטלמנ'ס, יש לי הודעה: המאה הזו תלך ותגבר ותהייה המאה הנשית, נשים לשלטון הידד - עוצמה וכבוד !
מלך הארץ​(לא בעסק)
מלך הארץ​(לא בעסק) • 22 באוג׳ 2007
פחחח... לא להאמין! עכשיו כשראיתי במה מדובר אני חייב להוסיף לתגובתי הקודמת כדלקמן:

icon_eek.gif

זה מכות זה!? - זה כלום! נאדא! גורנישט!

הילדים האלה חוטפים פי עשר מהאמא האבא ושנים עשר האחים הגדולים שלהם (ואולי גם קצת מהאחים הקטנים), אם הם לא טחנו כמו שצריך את הסומסום לטחינה.

שתי מסקנות יש לי מהלינק הזה, ובכוונתי לפנות לועדת וינוגראד לצורך יישומן לאלתר:

1. כל החיילים/ות יעברו אימוני קרב מגע - הכאפות האלה מדי פעם לא נראות רציניות, אם נתקיימו התנאים שבדין להפעיל כוח - אז שיעשו את זה כמו שצריך, כל העולם רואה איך חיילים לא יודעים להרביץ, זה פוגע ביכולת ההרתעה.

2. לחלק במיידי אלות לכל חייל ששמשרת בשטחים, הכאפות האלו בידיים חשופות זה לא לעניין.

אין באמור לעיל כדי להביע עמדה פוליטית כלשהי, בטח לא לגבי איזה הסדר רצוי לנו לדעתי ועל מה אם בכלל אפשר לוותר. אין באמור גם להביע הזדהות עם מפלגה כזו או אחרת כמובן.

את שתי ההצעות צריך ליישם בין אם חוזרים לגבולות 48 או 47 או בין אם יוצאים מחר למסע כיבושים חדש.

בטי בום (קטלני?) כתבה:
ציטוט: וSigurd על המשפט הבא אני מסירה את הכובע
"באשר למין הנשי- ניכרת מגמה לפיה המין הנשי בדרך לשלטון ואין אלא לברך על כך, אלא שלדעתי אין מדובר באותה גברת בשינוי אדרת, הנשים לא יתפסו את השלטון כדי להתנהג כמו גברים ולעשות את אותן טעויות, דברים יראו טוב יותר. "

תודה יקירה, אני חייב להראות את זה להורים שלי, סוף סוף זכיתי למילה טובה.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך רביעי אוג' 22, 2007 12:11 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
shushu
shushu • 22 באוג׳ 2007
דוקטור מרטינס כתב/ה:
[

העוקץ של הפוסט הוא שחרור האישה ועל כך אני גאה !
אם עד לפני תקופת שנים קצרה מי בכלל חשב על נשים לוחמות ? מי בכלל חשב על בחורות שישרתו במג"ב ויעשו תפקידים שווי ערך ללוחמים?
כל מה שהכרנו זה: "תהיי עקרת בית נחמדה לבעלך "הגברי" הלוחם שחזק מהקרב..." או "תהיי יפה ותשתקי..." וכהנה וכהנה..
מסתבר שאפשר להיות גם יפה, גם נשית, וגם לוחמת ושוטרת אפקטיבית! גם להגשים את עצמך בביטחון עצמי ובעצמאות מוחלטת מבלי לגרוע מיופייך ומנשיותך (מי שמסתכל טוב בסרט רואה שהלוחמת היא דווקא בחורה נשית ויפה !)

ליידי'ס אנד ג'נטלמנ'ס, יש לי הודעה: המאה הזו תלך ותגבר ותהייה המאה הנשית, נשים לשלטון הידד - עוצמה וכבוד !

היי דוק,

כאישה, כאדם וכמוח, אודה לך אם לא תהפוך את הגבריות המאצ'ואיסטית, הברברית, האלימה, המיוזעת, האינפנטילית, המפוחדת, התוקפת-כמגננה, הכובשת - למשאת נפש של שחרור נשי.

אונן כאוות נפשך על הוידיאו של החיילת המכה, אבל בתור פורנו (= משחק מודע לעצמו ושובר תבניות חשיבה), לא בתור מסר של התנועה לשחרור האישה.