לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

צעצועי חשמל ביתיים ?

Mooooon
לפני 16 שנים • 21 בינו׳ 2008

הנה

Mooooon • 21 בינו׳ 2008
לא חפרתי יותר מדי, אך הנה מה שהוא:

http://www.dcemu.co.uk/vbulletin/archive/index.php/t-30478.html

I have read newspaper reports (around 1990) of a woman dying after her boyfriend used a 9V battery as sexual stimulation.

אני מניח שאפשר די בקלות למצא עוד.
אבל זה לא העיקר. כל הסטימולטורים מעלים את המתח לרמה של כמה מאות וולט, על ידי שימוש ב- inverter, הוא שילוב של מחולל פולסים ושנאי. לכן השאלה הנכונה היא:
האם יש בסוללה של 9V מספיק אנרגיה כדי להרוג (בהינתן inverter)
עשיתי עכשיו חשבון גס, ויצא לי שבשימוש נכון אפשר להרוג כמה מאות אנשים באמצעות אנרגיה האגורה בסוללה בודדת של 9V. אבל זה כבר דיון לפורום אחר לגמרה ...
BrutallDom
BrutallDom • 21 בינו׳ 2008
.

אמרתי מאמר רציני.
אמרתי. אם מישהו יכול להביא מאמר רציני.

שמועות יש על כל דבר, לא מזמן שמעתי שמועה שסבתא שלי שתחיה היתה הנביא מוחמד בגלגול הקודם.

שוב.
מישהו יכול להביא מאמר רציני, מהימן, מקורות, עדים, תאריכים, בדיקה בלתי תלויה, מחקר,
רציני בקיצור.
של מקרה אחד, רק אחד, של מוות כתוצאה מזרם חשמלי של סוללה סטנדרטית,
משהו כמו 6 עד 9 וולט.
אני במשך הרבה שנים לא הצלחתי למצוא מאמר אחד רציני כזה.
אולי גדולים וטובים ממני יצליחו.

.
{dOmCruise{A

קצת יותר סדר בבלאגן

{dOmCruise{A • 21 בינו׳ 2008
לגבי מה שהורג:
מה שהורג זה הזרם החשמלי, לא המתח ובודאי שלא ההספק או כל דבר אחר.
נכון שעם שינוי במתח יש שינוי הספק וכולי אבל הדבר היחידי שמשפיע ישירות על הלב ועל מערת העצבים זה הזרם.
יש חשיבות גם אם מדובר בזרם חילופין או זרם ישר, ואם זרם חילופין אז לתדר יש משמעות, אבל ככלל במערכות שיש לנו ניתן להתייחס ישירות לזרם.
לגבי הזרם שהורג:
30 מיליאפמר לא הורגים אדם, כאשר ההתחשמלות היא חיצונית, כלומר ההתחשמלות החא על האור ולא ישירות ללב.
ההוכחה היא שמפסק זרם פחת מנתק בדיוק ב-30 מ"א כדי למנוע התחשמלות.
אמת, זרם של 5 מ"א יכול להרוג - אם הוא ישירות ללב.
מתח של 50 וולט ומטה אינו בטוח, אבל רמת הסיכון שבו נמוכה משמעותית ולפי החוק כיום בארץ אין צורך ברשיון כדי לעבוד איתו.
בכל אופן אם מישהו מתכנן לבנות משהו שיקח בחשבון שאם מקור המתח הראשוני שלו הוא רשת החשמל הביתית או מקור מתח של יותר מ-50 וולט אזי זו עבירה פלילית לבצע זאת ללא רישיון חשמלאי, והמשמעות המעשית היא שאם יקרה משהו אזי המבצע אשם אוטומטית והסיכון רב.

מעבר לכל זה, משחקים בחשמל ככלל הם מסוכנים, ולבנות מכשיר חשמלי לפי הוראות מהרשת או מספר בלי להבין לעומק את פעולתו, השפעתו על גוף האדם וההשפעות והתוצאות האפשריות הן כמו לקרוא מאמר על גלישת צוקים, לנחות על האוורסט ולקוות להגיע למטה בשלום.

לגבי הסכנות בסוללה 9V , לא מאמין שמגע עם סוללה כזו לאדם בריא יכולה לגרום לנזק, וההפניה שהייתה כאן הייתה לדיון בפורום על הנושא ולא לאיזה מאמר או פרסום אמין בנושא.
אני מחזיק במכשיר בדיקה חשמלי שנקרא מגר, אחד הופך מתח של 6 וולט ל-250 לצורך בדיקה, וכשאני מחזיק בשני המגעים אני בקושי מרגיש משהו - מתח 250 וולט, אבל הזרם בקושי קיים.
מכשיר מגר אחר שיש לי משתמש במתח ראשוני של 18 וולט והופך אותו ל500 וולט, ונגיעה במוליכים שלו בהחלט מקפיצה מאוד, לא נעימה עד כואבת, אבל לא מסוכנת אם אין לך קוצב לב.

לסיכום - לשימוש בטוח יחסית לך על מכשיר מסחרי - טנס , תלמד את הוראות ההפעלה, תלמד על גוף האדם, וחשוב לזכור שגם אותו אדם משתנה מיום ליום בתגובתו לגירוי כזה או אחר, ובודאי לחשמל.
Mooooon
לפני 16 שנים • 22 בינו׳ 2008

Re: קצת יותר סדר בבלאגן

Mooooon • 22 בינו׳ 2008
{dOmCruise{A כתב/ה:

לגבי הסכנות בסוללה 9V , לא מאמין שמגע עם סוללה כזו לאדם בריא יכולה לגרום לנזק, וההפניה שהייתה כאן הייתה לדיון בפורום על הנושא ולא לאיזה מאמר או פרסום אמין בנושא.
אני מחזיק במכשיר בדיקה חשמלי שנקרא מגר, אחד הופך מתח של 6 וולט ל-250 לצורך בדיקה, וכשאני מחזיק בשני המגעים אני בקושי מרגיש משהו - מתח 250 וולט, אבל הזרם בקושי קיים.
מכשיר מגר אחר שיש לי משתמש במתח ראשוני של 18 וולט והופך אותו ל500 וולט, ונגיעה במוליכים שלו בהחלט מקפיצה מאוד, לא נעימה עד כואבת, אבל לא מסוכנת אם אין לך קוצב לב.

כנראה העור שלך יבש מאוד אם אתה לא מתחשמל מ- 250 וולט. תנסה עם ידיים רטובות.
אני לא מכיר את המכשיר הספציפי בו אתה משתמש, יתכן שיש לא הגבלת זרם מובנת, על מנת למנוע התחשמלות. במכשירים ללא הגבלת זרם, רק חוקי המרת אנרגיה הם אלו שקובעים. בוא נעשה חשבון פשוט.
נתונים של סוללת 9V איכותית:
מטען - 300mA / h, זרם שיא - 1000mA
Io = Pi / Vo * Q = 9*1 / 250 * 0.9 = 32.4 mA
זאת אומרת ממיר מסוגל להוציא 250V בזרם 32 מ"א, במשך 20 דקות.
בהחלט מספיק כדי לחשמל גדוד שלם, מסוללת 9V יחידה (וממיר כמובן)
{dOmCruise{A

חשמל על אצבע אחת

{dOmCruise{A • 22 בינו׳ 2008
קודם כל לגבי המכשיר המדובר, כמו שאמרתי מדובר במכשיר בדיקה ידוע ומוכר לכל חשמלאי שנקרא מגר.
את הנתונים שלו הצגתי לעיל.
שוב, ישנו דבר בגוף האדם שנקרא סף תחושה, וזרם נמוך לא יפעיל אותו גם במתח גבוה.

לגבי מכשיר ללא הגבלת זרם - אין כזה דבר
החוק שיקבע את הזרם הוא החוק הבסיסי ביותר הקיים בחשמל ושמו חוק אום.
המתח החשמלי חלקי ההתנגדות נותן את הזרם.
זו הסיבה למשל שזרם קצר במתקן חשמלי מוגבל לא בגלל הגנות (שקיימות והסיבות שונות) אלא בגלל ההתנגדות הפנימית של המתקן.
לגבי החשוב שלך בסוללה, שכחת שלכל סוללה יש גם התנגדות פנימית ולכן אינך יכול לפרוק את כל מטען הסוללה ב"מכה אחת" , וגם אם תקצר את הסוללה בחוט זהב, לא תקבל קצר.
תנסה ותנסה אותו דבר בסוללה 12 וולט של רכב ותראה את ההבדל, בסוללה 9 אולי תראה ניצוץ קטן בחושך, ברכב תראה ניצוץ חזק, ואם ניקח את המתח שמתקבל במצת (פלאג) של הרכב שהוא 20000 (עשרים אלף) וולט, המכה שתקבל היא לא נעימה, אבל אם אין לך קוצב לב לא תמות מזה, ותשאל אלפי מוסכניקים.

אני עוצר כאן, מאחר ולא כאן המקום לשעור בחשמל, אבל תבדוק טוב את החשוב שלך ואת הנחות היסוד, קח בחשבון את כל המשתנים ותראה שמה שאתה מתאר אינו אפשרי.
{dOmCruise{A

בבדיקה מהירה נוספת

{dOmCruise{A • 22 בינו׳ 2008
החישוב שלך לוקה בטעטת גסה
המטען של הסוללה שלקחת הוא 300 מא לשעה.
זרם שיא 1 אמפר.
אין קשר בין זרם שיא למטען.
אבל
אם אתה מעלה את המתח פי 25 בקירוב, זרם השיא שלך ירד באותו שיעור, כלומר 40 מ"א .
במתח הראושני, הסוללה תספק ב-9 וולט זרם של 300 מ"א במשך שעה עד שהיא תתרוקן.
במתח גבוה פי 25, המטען אומנם זהה, אבל בגלל מתח גבוה יותר פי 25 המטען יעבור פי 25 יותר מהר - באותו זרם, כלומר 300 מ"א יספיקו למקסימום 2 דקות, ולא 20.
וכל זה בלי שעדיים לקחנו בחשבון הפסדים בשנאי ובמערכת הייצוב, ועוד ועוד, וכמובן הגבלת הזרם עקב ההתנגדות הפנימית של כלל המעגלים, הן הראשוני והן המשני.
Bent
לפני 16 שנים • 24 בינו׳ 2008

הוכחות ל מוות מ 9 וולט

Bent • 24 בינו׳ 2008
מקור האגדה מתואר בלינק הבא:

http://www.darwinawards.com/darwin/darwin1999-50.html

נ.ב. לא מוודא באמת.

אחלה סיפור בכול זאת.

אבל גם ויקיפידיה מזהירים נגד ניסוי הלשון:

http://en.wikipedia.org/wiki/PP3_battery

----------------

טריוויה: המוות הנ"ל מוזכר גם בשיר של LAZYBOY, בשם FACTS OF LIFE, אני מניח שהתפספס לו עובדה אחת.

--------------------------------------------------

אולי כדאי לבקר את האתר הנ"ל ולקרוא טוב, מוות מצעצועים חשמליים בייתים כנראה אכן מתועד ואינו אגדה.

http://www.erostek.com/html/buyersguide.html
{dOmCruise{A
לפני 16 שנים • 25 בינו׳ 2008

אחלה סיפור בהחלט

{dOmCruise{A • 25 בינו׳ 2008
ובעיון בנתונים ישנה אפילו סבירות מסויימת לאמיתותו.

אבל הנה הפרטים המדוייקים בתרגום לעצלנים שביננו:
מלח אמריקאי החליט לבדוק מה ההתנגדות הפנימית של הגוף שלו, מבפנים.
הוא החדיר את קצות מכשיר הבדיקה לתוך האגודלים - עד שהם נגעו בדם, ואז נכנס להפרעת קצב לב ומת כתוצאה מכך.
למה זה אפשרי ?
התנגות גוף האדם במגע עור היא 0.5 עד 2 מגה אום לערך בתנאים משתנים.
כן כן, 2 מיליון אום.
סוללה של 9 וולט במעבר התנגדות כזו תתן זרם של כמה עשרות מיקרו אמפר בלבד.
לא נספיק אפילו כדי להרגיש.
לעומת זאת דרך זרם הדם שהינו נוזל על מלחים ולכן מעביר זרם מעולה ההתנגדות נמוכה מאוד, ולצערהו אין נתון כרגע (המלח לא הספיק....) אבל בהחלט יתכן זרם של כמה עשרות מיליאמפר, ומאחר ומערכת הדם עוברת בלב זרם כזה בהחלט יכול לגרום להפרעת קתב רצינית שאם לא תטופל באמצעים רפואיים - תגרום למות.

למה זה לא רלוונטי - כי אך אחד כאן לא מתכוון (אני מקווה) לשחק בחשצל ישירות בפצע פתוח.

בטוח שמכשיריים כדוגמת טנס אינם מתוכננים לכך ואפילו מגיעה איתם אזהרה.

לגבי מגע בלשון, אכן לא מומלף אבל לא בגלל סכנת מות, מאחר ושני המגעים סמוכים מאד הסכנה היא כוויה.

מכאן שסכנת מוות מסוללה 9 וולט - רק אם אתה מספיק אידיוט כדי לתחוב מסמר לתוך העוק בשני מקומות בגוף ולבדוק מה קורה.
והאמת - אז מגיע לך.
(ועל זה בדיוק מקבלים את פרס דרווין - על דילול הגנים של המועמד מהמין האנושי בצורה מטופשת - ולכן הדילול מביא להשבחת המאגר ).
זכותהשתיקה
לפני 16 שנים • 26 בינו׳ 2008

הצלחתי לבנות לבד !

זכותהשתיקה • 26 בינו׳ 2008
המצרכים :

מצלמת סטילס ישנה (עם פלאש מובנה) , זוג מוליכים , זוג אלקטרודות לחיבור לגוף האדם ,

מתג חשמלי (מגע ריגעי) , ראוסטטשיכול להגיע ל 1 מגה אום או נגדים שווה ערך (אני עשיתי בלי

הנגדים) הראוסטט מיועד לווסת את עוצמת החישמול ....

עכשיו לעבודה : יש לפרק את המצלמה בזהירות ולהוציא את המנגנון של הפלאש החוצה

אמורים להישאר ביד כרטיס אלקטרוני , חיבור לסוללות , מתג הפעלה , יציאה של הנורת פלאש

הנורה מקבלת שלושה חוטים שניים מהצדדים ואחד לאמצע , יש לנתק את הנורה

ולהלחים לחוטים שהתחברו למגעים שלה (ימין ושמאל בלי החוט האמצעי) את זוג החוטים שלנו

שיחוברו יותר מאוחר לאלקטרודות , על הקו של אחד החוטים שמגיע לאלקטרודות , יורכבו

גם הלחצן וגם הראוסטט , עכשיו מה שנותר הוא לטעון את המנגנון של הפלאש , וברגע שהנורית

הכתומה של הפלאס נידלקה אז המעגל מוכן לשימוש , יש לבצע את הבדיקה הבאה , יש לטעון

את המנגנון של הפלאס , אחרי זה יש לקחת מברג (עם ידית מבודדת) ולקצר את שני הקצוות

שהיות מחוברים לנורה של הפלאס (אלא שחיברנו אליהם את החוטים לאלקטרודה)

אמור לצאת ניצוץ חזק , במידה וזה אכן המצב - תקין !

עכשיו נותר לחבר את האלקטרודות לישבן של מישהו (תנסו קודם על עצמכם)

יש לכוון את הראוסטט למקסימום התנגדות ואז לטעון את הפלאש וכאשר מוכן ללחוץ על הלחצן

הפעלה ! יש לשחק עם ההתנגדות של הראוסטט כדי ליצור את החישמול האופטימלי

אני אישית עושה ללא ראוסטט ...וזה בהחלט לא כאב נעים ...

שאלות - בעיות - טענות - לפרטי

השימוש על אחריותכם !!!

בהצלחה !!! ותהנו icon_smile.gif