שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

דוקטור הצילו, אני לא מאמין באלוהים !

Jake​(שולט)
לפני 16 שנים • 8 בנוב׳ 2007
Jake​(שולט) • 8 בנוב׳ 2007
הופתעתי לגלו שהתשובה הנכונה היא לא 42 - אלא 1
צ'יטה​(שולט)
צ'יטה​(שולט) • 8 בנוב׳ 2007
Jake כתב/ה:

מעניין מה גרם לך להיות מופתע כל כך, Jake ?
לא כאן יותר
לא כאן יותר • 8 בנוב׳ 2007
מחשבה,
אולי זה כן קשור לארץ, icon_rolleyes.gif
אולי בגלל שאנחנו מדינה כל כך אלימה וכוחנית אנשי הבדס"מ בארץ עייפו משליטה פיזית,
סוג של "אלימות" ומחפשים יותר את הצד המנטאלי, הצד המנחה, המוביל,
העוטף אותם בשלווה רוחנית, כניסה לתוך בועה ולו גם לשעות ספורות.
בכל אופן אני עצמי גיליתי שנשלטים פחות מעוניינים בכאב ויותר מתחברים לתחום שנקרא
שליטה מנטאלית, השפלות, סגידה ועינוג השולטת. אולי...
Mooooon
Mooooon • 8 בנוב׳ 2007
Jake כתב/ה:

תשובות לא מנומקות לא תתקבלנה.
(אגב, דאוגלס אדמס מת)
Jake​(שולט)
Jake​(שולט) • 8 בנוב׳ 2007
לפעמים כדאי לחשוב לפני ששואלים אם באמת רוצים תשובה.

אז אעשה ניתוח קצר של גיבוב השטויות שנתפזרו בפוסט ובפרופיל:
1. כבר מההתחלה "כרבע מאה בעיסוקי בבדס"מ" - אני מניח שקיבלת שוט כמתנת בר מצווה.....
2. "מושגי היסוד" - על אילו מושגי יסוד אתה סח? אודה על הפניה למקורות מהימנים.
3. "צריך להחליט אם אתה "שולט" או "נשלט", " - TOP ו- BOTTOM הן הגדרות לא פחות משמעותיות.
4. "האביזרים והשיטות המסורתיות של בדס"מ" - מפנה אותך לסעיף 2 לעיל.
5. "יחסים רגילים" - מסתבר ששכחת שהמילה "יחסים" כוללת בתוכה משמעויות מעבר להשתעשעות קינקית בפעילויות פיסיות כאלו או אחרות. אילו היית כותב "יחסי מין" אולי הדבר היה שונה....
6. "כל מי שכותב בפורומים אכן מעדיף שליטה מנטלית, אבל הרוב הדומם דווקא לא" - שוב מפנה לסעיף 2 לרבות הפניות למחקרים ומשאלים שנערכו בנושא.
7. "רוב המפרסמים כאן מחפשים בעצם יחסי זוגיות ולא בדס"מ" - קבעת מסמרות לגבי כל כך הרבה מושגים, למעט המשמעות של צירוף האותיות BDSM. אילו היית מכוון את חציך לכיוון ה - B בלבד, אולי היית צודק, אך חשוב דקה על ראשי התיבו בכללותם.

הביקורת על העוסקים ב"שליטה מנטלית" משני הכיוונים, אינה מתיישבת עם המופיע בפרופיל שלך עצמך:
8. "שליטה פיסית היא תהליך יצירת תחושות עזות של חוסר אונים, מתח, פחד וכאב" - חוסר אונים, מתח, פחד...... כולם אספקטים/מאפיינים מנטליים.
9. "תהליך זה מאפשר הסרת מחיצות נפשיות" - אין צורך להוסיף מילה.

ולסיום:
10. "שונא חלשי אופי, טיפשים וצדקנים" - QED
Mooooon
Mooooon • 8 בנוב׳ 2007
Jake כתב/ה:
לפעמים כדאי לחשוב לפני ששואלים אם באמת רוצים תשובה.

אז אעשה ניתוח קצר של גיבוב השטויות שנתפזרו בפוסט ובפרופיל:
1. כבר מההתחלה "כרבע מאה בעיסוקי בבדס"מ" - אני מניח שקיבלת שוט כמתנת בר מצווה.....
2. "מושגי היסוד" - על אילו מושגי יסוד אתה סח? אודה על הפניה למקורות מהימנים.
3. "צריך להחליט אם אתה "שולט" או "נשלט", " - TOP ו- BOTTOM הן הגדרות לא פחות משמעותיות.
4. "האביזרים והשיטות המסורתיות של בדס"מ" - מפנה אותך לסעיף 2 לעיל.
5. "יחסים רגילים" - מסתבר ששכחת שהמילה "יחסים" כוללת בתוכה משמעויות מעבר להשתעשעות קינקית בפעילויות פיסיות כאלו או אחרות. אילו היית כותב "יחסי מין" אולי הדבר היה שונה....
6. "כל מי שכותב בפורומים אכן מעדיף שליטה מנטלית, אבל הרוב הדומם דווקא לא" - שוב מפנה לסעיף 2 לרבות הפניות למחקרים ומשאלים שנערכו בנושא.
7. "רוב המפרסמים כאן מחפשים בעצם יחסי זוגיות ולא בדס"מ" - קבעת מסמרות לגבי כל כך הרבה מושגים, למעט המשמעות של צירוף האותיות BDSM. אילו היית מכוון את חציך לכיוון ה - B בלבד, אולי היית צודק, אך חשוב דקה על ראשי התיבו בכללותם.

הביקורת על העוסקים ב"שליטה מנטלית" משני הכיוונים, אינה מתיישבת עם המופיע בפרופיל שלך עצמך:
8. "שליטה פיסית היא תהליך יצירת תחושות עזות של חוסר אונים, מתח, פחד וכאב" - חוסר אונים, מתח, פחד...... כולם אספקטים/מאפיינים מנטליים.
9. "תהליך זה מאפשר הסרת מחיצות נפשיות" - אין צורך להוסיף מילה.

ולסיום:
10. "שונא חלשי אופי, טיפשים וצדקנים" -

חבל שאתה תוקף ולא נותן תשובות עינייניות. אני בכל זאת אשתדל לענות לך בהתייחס לסעיפים כפי שרשמת.
1. פחות או יותר נכון. סיפור ארוך, אין טעם להכנס אליו בדיון זה. דרך אגב, לא תמיד מתחילים דווקא משוט.
2. התכוונתי למושגי היסוד האישיים שלי. קרא שוב את הפוסט, תראה שכך דברי מנוסחים. מכוון שאני מדבר על המושגים הסובייקטיבים שלי, אין צורך להביא סימוכין כל שהם.
3. "TOP ו- BOTTOM הן הגדרות לא פחות משמעותיות." - ואני כתבתי אחרת ??
4. מפנה אותך לתשובה 2 שלי.
5. אני לא שכחתי שום דבר. אל תשכח שאני נשוי.
6, 7 - פה אני חושב שלחלוטין לא הבנת אותי. אלו היו סעיפי שאלות (תהיות) שהעלתי, לא קבעיות. תתיחס אליהם כשאלות תרתי משמעה, ותראה שהביקורת שלך אינה תקפה במקרה זה.
8, 9 - עלה בדעתך לרגע שיעדים של השליטה שלי אינם מנטליים ? כמובן שהם כאלו, הרי הכל בראש. השאלה היא איך משיגים אותם. לפי השקפתי, כפי שבא לידי ביטוי בפרופיל, משיגים אותם באמצעות שליטה פיסית, שהיא בעיניי הדבר האמיתי. אין כאן שום סתירה.
10. הערה מסוג זה מדרדרת את הדיון, כי זו הערה אישית.
חוזר בתשובה
לפני 16 שנים • 9 בנוב׳ 2007
חוזר בתשובה • 9 בנוב׳ 2007
"אתה מתכוון לאלוהיי בדס"מ או ל- "אבינו מלכנו שבשמים" ?
למרות שיש לי יחס דומה לשניהם. "
יש אלוקים אחד בלבד. (שים לב לק' וכבר תבין לבד למי כוונתי)

בנוגע לתופעת העדר.
כפי שאמרתי היא משפיעה בכל תחום. גם במקרה הזה, רק שאני לא חושב שבאופן קיצוני יותר למקרה זה.

"אני רק תוהה אם ניתן להסביר בכך את הסחיפה הכללית לעיסוק בשליטה המנטלית."
אוקיי. אז אתה תוהה מדוע לכאורה רוב האנשים כאן מתייחסים יותר לשליטה מנטלית ופחות לשליטה פיזית.

נגדיר שליטה פיסית כפי שזה נשמע, כלומר שהשולט מפעיל פיזית את הנשלטת. והדברים נעשים ברמה הפיזית (הפיזית בלבד. במקרה קיצוני זה המשמש כדוגמא)
ונגדיר את השליטה המנטלית, כיכולת השפעה של השולט על הנשלטת, גם מבלי שהוא נמצא בנוכחותה באופן פיזי.

אתה יכול להכיר אשה במועדון, היא תהיה חרמנית ותרצה שתשלוט בה באותו הרגע. אתם תלכו לאחת הפינות במועדון ותעשו סשן. אתה תשלוט בה פיזית במהלך אותו הסשן.
שבוע לאחר מכן אתם נפגשים בדיוק באותו המועדון. רק שהפעם היא לא כזו חרמנית ולא ממש בא לה עליך. אין לך שום יכולת השפעה עליה.
לעומת זאת במקרה אחר, אתה מגיע קבוע למועדון וגם היא מגיעה קבוע למועדון, יוצא לכם לקשקש פה ושם ומתחיל להתפתח ביניכם מערכת יחסים מסויימת. לא מימשתם עדיין כלום. אפילו לא נגעת בה.
אתה מרגיש איך בכל מפגש התגובות שלה אליך משתנות והיא נמשכת אליך יותר ויותר. אתה שם לב איך היא רגישה אל מה שאתה אומר ורוצה. ככל שהיא נמשכת אליך יותר ורוצה בך יותר, השליטה המנטלית שיש לך עליה גדלה.
אם יש לך את המספר טלפון שלה. יש אפילו סיכוי שאם תתקשר אליה ב 4 בבוקר ותגיד לה להתייצב במקום שתקבע - היא תעשה זאת.

שליטה פיזית יכולה להתקיים במפגש חד פעמי בין שני אנשים זרים לחלוטין.
שליטה מנטלית לא יכולה להתקיים בין שני אנשים זרים לחלוטין.

על פי ההסבר הזה, מה עוצמתי יותר בעיניך?
בעיני השליטה המנטלית. שמכילה בסופו של דבר גם את השליטה הפיזית.

השליטה המנטלית מצריכה השקעה ביחסים בין שניים. זה משהו שנבנה במשך זמן ההיכרות.
אם מישהי רוצה לחוות סשן בנקודת זמן מסויים, כל אחד שהיא תיתן לו יכול לשלוט בה פיזית. דגש על כל אחד.
אבל גם אם היא תרצה, לא כל אחד יוכל לשלוט בה מנטלית. היא אולי תבצע את כל ההוראות שלו גם אם הוא לא יהיה לידה פיזית. אבל זה יהיה מתוך החלטה מושכלת ולא משיכה והשפעה פנימית "מנטלית".
זו הסיבה לכך שהשליטה המנטלית נתפסת בעיני כדבר "עמוק" יותר ומושך יותר.
יתכן שזה גם מסביר מדוע אנשים כאן מתעסקים יותר בשליטה מנטלית.
ערגה

בכמה נקודות מהזוית שלי

ערגה • 9 בנוב׳ 2007
ניסיתי לענות על משקל הכתיבה שלך... פשוט כדי שנדבר באותה השפה? כי משהו בשפה כאן לא התאים לך?..

1. בדס"מ הוא לא פטיש. בחירה מודעת להעביר את השליטה לאחר, ואני יכולה למסד את דברי במונחים "מקצועיים" אם אתה מחפש קונספטים, משמעותה אינה קשירת ריגוש מיני בחפץ. אין ספק שלרובנו יש קינק או פטיש זה או אחר, הדבר נכון גם לכל העולם ואפילו לאשתו, הונילית הפולניה ... (אני די בטוחה שאתה יודע, עם כל רבע המאה שלך... בכל זאת מרגישה צורך)

2. זוגיות בדס"מ, נכון שהיא זוגיות, היא אינה וונילית, ומה רע בזה לעזאזל? ממתי זה כבר לא בדס"מ אם חפצים בזוגיות?
3. אין כל רע בסוויצ'יות, במשחקים, באביזרים ובכל הדברים הפטישים האחרים, מאידך, גם שליטה מנטאלית היא דבר טוב למי שחפץ בה.יש מקום לכאן ולכאן.

4. לגבי התגלית שלך בעודך קורא את הנעשה בפורום זה ובאחר (ובכנות אין אני במקום סניגוריה לא על זה ולא על ההוא) יש משתנה מתערב אחד מאוד גדול – ההגדרה של שליטה מנטאלית. אין לי ספק שלא כולם מגדירים מתייחסים וחווים את אותו הדבר.

5. אין לי מושג מה קורה עם רוב דומם – הוא דומם מדי עבורי.

6. מעניין לבדוק האם יש סיבה שכאן מחפשים שליטה מנטאלית אם אכן הרוב הלא דומם במקומות אחרים בעולם הוא בעל נטיות דומות יותר לשלך.

7. מהמקום האישי: אני מאוד אוהבת צעצועים, וקשירות ועוד הרבה אביזרים. ואני מאוד אוהבת שליטה מנטאלית. והחיבה שלי לאלמנטים קינקיים מועצמת כשיש לי קשר רגשי ונפשי למי ששולט בי. איני אדם של סשנים חד פעמיים או סטוצים. אז מה? זה ביטל את מידת הבדסמיות שלי? או שלא הבנתי כאן משהו....

8. לסיכום – כמו תמיד, וצר לי אם זה משעמם אותך או אחרים – נאלץ כמו תמיד לנשום עמוק ולקבל בהבנה ואפילו בסובלנות גם את האחרים ששונים מאתנו. כי זה בדיוק הסיפור כאן, מקבץ של שונות., אפילו אם יש כאלו שמעוניינים בשליטה מנטאלית.

אגב, לצערי ומניסיוני הרב, זה שאדם נשוי אינו מעיד על הבנתו בזוגיות (ואין אני מפקפקת כאן אולם העדות שהבאת באחת התגובות פשוט לא רלוונטית בעיני).

שבת שלום שתהיה icon_smile.gif
Mooooon
Mooooon • 9 בנוב׳ 2007
חוזר בתשובה כתב/ה:
"אתה מתכוון לאלוהיי בדס"מ או ל- "אבינו מלכנו שבשמים" ?
למרות שיש לי יחס דומה לשניהם. "
יש אלוקים אחד בלבד. (שים לב לק' וכבר תבין לבד למי כוונתי).

כן, נחשתי כך כבר קודם. טוב, אני את הנושא הזה מיציתי כבר לפני זמן רב.
כפי שאמר הוקינס - "ההיקף הנוכחי של הידע האנושי משאיר מעט מאוד מקום לאלוהים"
... ותראה מה קרה לו להוקינס המסכן ... icon_biggrin.gif

חוזר בתשובה כתב/ה:
"
בנוגע לתופעת העדר.
כפי שאמרתי היא משפיעה בכל תחום. גם במקרה הזה, רק שאני לא חושב שבאופן קיצוני יותר למקרה זה.
"אני רק תוהה אם ניתן להסביר בכך את הסחיפה הכללית לעיסוק בשליטה המנטלית."
אוקיי. אז אתה תוהה מדוע לכאורה רוב האנשים כאן מתייחסים יותר לשליטה מנטלית ופחות לשליטה פיזית.
נגדיר שליטה פיסית כפי שזה נשמע, כלומר שהשולט מפעיל פיזית את הנשלטת. והדברים נעשים ברמה הפיזית (הפיזית בלבד. במקרה קיצוני זה המשמש כדוגמא)
ונגדיר את השליטה המנטלית, כיכולת השפעה של השולט על הנשלטת, גם מבלי שהוא נמצא בנוכחותה באופן פיזי.
אתה יכול להכיר אשה במועדון, היא תהיה חרמנית ותרצה שתשלוט בה באותו הרגע. אתם תלכו לאחת הפינות במועדון ותעשו סשן. אתה תשלוט בה פיזית במהלך אותו הסשן.
שבוע לאחר מכן אתם נפגשים בדיוק באותו המועדון. רק שהפעם היא לא כזו חרמנית ולא ממש בא לה עליך. אין לך שום יכולת השפעה עליה.
לעומת זאת במקרה אחר, אתה מגיע קבוע למועדון וגם היא מגיעה קבוע למועדון, יוצא לכם לקשקש פה ושם ומתחיל להתפתח ביניכם מערכת יחסים מסויימת. לא מימשתם עדיין כלום. אפילו לא נגעת בה.
אתה מרגיש איך בכל מפגש התגובות שלה אליך משתנות והיא נמשכת אליך יותר ויותר. אתה שם לב איך היא רגישה אל מה שאתה אומר ורוצה. ככל שהיא נמשכת אליך יותר ורוצה בך יותר, השליטה המנטלית שיש לך עליה גדלה.
אם יש לך את המספר טלפון שלה. יש אפילו סיכוי שאם תתקשר אליה ב 4 בבוקר ותגיד לה להתייצב במקום שתקבע - היא תעשה זאת.
שליטה פיזית יכולה להתקיים במפגש חד פעמי בין שני אנשים זרים לחלוטין.
שליטה מנטלית לא יכולה להתקיים בין שני אנשים זרים לחלוטין.
על פי ההסבר הזה, מה עוצמתי יותר בעיניך?
בעיני השליטה המנטלית. שמכילה בסופו של דבר גם את השליטה הפיזית.
השליטה המנטלית מצריכה השקעה ביחסים בין שניים. זה משהו שנבנה במשך זמן ההיכרות.
אם מישהי רוצה לחוות סשן בנקודת זמן מסויים, כל אחד שהיא תיתן לו יכול לשלוט בה פיזית. דגש על כל אחד.
אבל גם אם היא תרצה, לא כל אחד יוכל לשלוט בה מנטלית. היא אולי תבצע את כל ההוראות שלו גם אם הוא לא יהיה לידה פיזית. אבל זה יהיה מתוך החלטה מושכלת ולא משיכה והשפעה פנימית "מנטלית".
זו הסיבה לכך שהשליטה המנטלית נתפסת בעיני כדבר "עמוק" יותר ומושך יותר.
יתכן שזה גם מסביר מדוע אנשים כאן מתעסקים יותר בשליטה מנטלית.

אני מכיר מצויין את ההסבר הזה. רק שיש למה שתארת שם אחר. קוראים לזה אהבה (במקרה הטוב) או לפחות - יחסי זוגיות. בכל יחסי זוגיות יש מרכיבים של השפעה הדדית בין בני הזוג, שבעצם מממשים שליטה מנטלית. יחסי זוגיות הם שליטה מנטלית בהתגלמותה, והיא הרבה יותר עמוקה. אבל, זה לא בדס"מ.
הנה אני אתן לך דוגמה מעשית שתציג את המורכבות של המצב, גם כשמדובר בשליטה פיסית.

אני ואשתי ביחסים מצויינים, למרות (ליתר דיוק – בזכות) 15 שנות נישואין. יש לנו השפעה הדדית חזקה מאוד. בסקס רגיל כל צד יכול להחליט שהוא מוביל ולהגיע לאן שהוא רוצה, כאשר הצד השני משתף פעולה. אתה קורא לזה שליטה מנטלית ? בעיניי זו התנהגות נורמלית של בני הזוג. אין שום צורך להצמיד לה הגדרות חדשות.

ועכשיו נעבור לשליטה פיסית, עם אותו אובייקט:

בנושאי בדס"מ אשתי מוגדרת כנייטרלית – אין לה עיניין, אבל זה גם לא מפריע לה, ואין לה בעיה לשתף פעולה. אז ניקח לדוגמא קשירות או חניטה – אני יכול לקשור אותה בכל מיני תנוחות מעניינות. היא אפילו תתגרה. למה, הרי זה לא משפיע אליה ? כי משפיע עליה הידיע שזה מגרה אותי. שים לב, הקשירה עצמה – תהליך טכני לגמרה. או נניח שהיא תקשור אותי ותעשה כל מיני דברים שנסכם מראש. זאת שליטה פיסית נטו, והיא מתקיימת בין שני אנשים שיש להם קשר מנטלי חזק, ושיכולים לשלוט אחד על השני מנטלית, לו רצו.

יצא סלט מההסבר שלי ? icon_smile.gif

כי הדברים הרבה יותר מורכבים מכפי אתה שתארת אתם קודם. וכמו שהסברתי בדוגמא, אין לשליטה מנטלית העדפה על פיסית, ושליטה מנטלית היא לא "השלב הבא" ביחסים. לראיה, את המשחקים הפיסים התחלנו הרבה אחרי שנוצרו ביניינו קשרים חזקים, כי קודם פחדתי שהיא לא תראה זאת בעין יפה. לעומת זאת, כשאני נפגש עם אדם אחר, גם ללא רקע מנטלי, השליטה הפיסית עדיין מהנה מאוד. איך שלא תסובב את זה, בעיניי אין שום סימן שהחוויה של השליטה הפיסית נחותה יותר.

בכל אופן, שוב תודה על התשובות המנומקות, גם אם הפעם לא הסכמתי להם.