שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

האנושות במיטבה!

Tish Adams
לפני 16 שנים • 14 בנוב׳ 2007
Tish Adams • 14 בנוב׳ 2007
מקבי כתב/ה:
להחלטות בחיים יש מחיר.

נכון לגמרי. אז תיקח מונית.
אם אתה רוצה לשלם פחות ועולה על אוטובוס, תהנה מהריחות או משלל ההצע שיש.
זאת החלטה שלך.

אני חושבת שחברות התעופה צריכות לדאוג למקומות רחבים יותר שיהיו נוחים לאנשים גדולים.
לבטח לא לדרוש תשלום נוסף. הם צריכים לספק שרות לכל אדם. גם אם הוא שמן מטעמי אוכל, בריאות או הריון ללא הפרש בעלות הכרטיס.
המפקדת​(לא בעסק)
המפקדת​(לא בעסק) • 14 בנוב׳ 2007
ומה לגבי אנשים שסובלים מבעיית שיעור יתר ?
הם מזיעים יותר ! גם אותם יתחילו לקנוס ?
ומה לגבי דתיים באוטובוסים ?
יאללה בוא ניצור חברה שבה כל ה"חריגים" משלמים יותר על משהו...

חברות התעופה גם ככה כופות עלינו לטוס בקופסאות נעליים.
אני לא חושבת שיש מקום לחייב על משקל עודף, במיוחד כל עוד המושבים נשארים כ"כ צפופים ולא נוחים.
לא מבחינה הגיונית ולא מבחינה מוסרית.
ים_yam​(לא בעסק)
ים_yam​(לא בעסק) • 14 בנוב׳ 2007
זו תגובה 29 בטוקבקים:

אם Yנט היו בודקים, הם היו מכניסים פסקה על זה שבארה"ב זה קיים כבר כארבע שנים. אנשים בעלי משקל עודף מוכנסים למטוס לפני כולם, בודקים אם הם נכנסים לכיסא, ואם לא - הם קונים כרטיס נוסף, במחיר הזול ביותר לפי מחירון החברה ומקבלים שני מושבים. מי שכותב "הצעה דבילית" - לא ישב מעולם ליד שמן. עדיף כבר לשבת על הרצפה... לא מדובר כאן על אנשים שיש להם כמה קילו מיותרים, אלא על השמנים העצומים באמת

הטוקבק הזה מספר על פתרון זמני הוגן במקרים הקיצוניים.
אבל אני גם סבורה שעל כל החברה להערך בהתאם למקרים חריגים, ולדאוג לפתרון הולם שלא כרוך בתשלום נוסף.
אין ספק שהשמנת יתר היא אחת הרעות החולות של חברת השפע, עד כדי כך שהוכרזה כמגפה במשרדי הבריאות העולמיים.
תפיסת מקום בטיסות ובנסיעות זו הקטנה בבעיות שנגרמות כתוצאה ממשקל עודף בצורה קיצונית. הבעיות החמורות יותר הן בריאותיות ואין ספק שהן בעיות העולות לשרותי הבריאות הרבה מאוד כסף ובעיקר גורמות הרבה בעיות פיזיות ורגשיות לסובלים מהבעיה.
לדעתי יש מקום לתת פטור על התשלום הנוסף למי שהבעיה שלו נובעת מסיבות רפואיות שכן זו נכות ככל נכות אחרת כשמדובר בבעיות של בלוטת התריס או בעיה רפואית אחרת הגורמת להשמנה קיצונית שלא נובעת מאכילת יתר.
הפתרון האמיתי הוא מסע הסברה על הרגלי אכילה נכונה, חשיבותה של פעילות גופנית כחלק מתוכנית הלימודים בכל גן ובי"ס בכל מדינה מתוקנת, פיקוח על המזנונים בבתי הספר שידאגו לארוחות מאוזנות ובריאות, שיתוף ההורים בתוכנית הלימודים בתחום אורח חיים בריא ועוד.
יש כבר בתי ספר בארץ ובעולם שהכניסו את הפרוייקט הזה לתוכם ומהכרות אישית עם בי"ס "הדקל" ברעננה אני יכולה לומר שזה עובד נהדר!
ההורים והתלמידים קיבלו הסברים מקיפים על תזונה נבונה ואורח חיים בריא, ההורים קיבלו הנחיות מתזונאים לבניית תפריט מתאים לכל המשפחה, על התלמידים נאסר להביא חטיפים, ממתקים ושתיה ממותקת לביה"ס פרט לחטיף/ממתק אחד בימי שישי, בביה"ס לא היו מכונות לקניית חטיפים, ממתקים ושתיה ממותקת אלא ברזיות עם קולר ומתקני טיהור (cooler) של מים. בהפסקות היו מגוון פעילויות ספורטיביות כגון טורנירים של מחניים, כדורסל, כדועף, כדורגל וכו'.
התוצאה היתה ילדים בריאים יותר, מרוכזים יותר בשיעור, הפרעות קשב ואלימות ירדו בצורה משמעותית שכן תזונה ללא סוכר וצבעי מאכל עוזרת מאוד בהפחתת תופעות אלו, ולילדים היה קל לשמור על משקל תקין לגילם.
ההורים שהיו מעורבים בתהליך הפנימו והעבירו את אורח החיים הבריא לבתים כך שגם הארוחות בבית היו בריאות יותר והיו גם טיולים רגליים ובאופנים שהתארגנו לאחר שעות הלימודים ובסופי שבוע למשפחות כולן.
שימוש בדפוס הזה כמודל יכול לפתור הרבה בעיות כולל צפיפות המושבים בטיסות.
נוריתE
נוריתE • 14 בנוב׳ 2007
זאלופון כתב/ה:
אחד הטוקבקים שם קולע פחות או יותר לדעתי וחוסך לי לנסח בעצמי:

"הבעיה היא בצורה בה הוצגו הדברים בכתבה - אין סיבה להעניש אדם ולקנוס אותו על כך שהוא סובל מעודף משקל. עם זאת, יש מקום למצוא סידור מיוחד לאנשים התופסים גם את המושב של היושב לצידם! אף אחד (גם לא שמנים!) לא נהנה מלשבת צמוד ולחוץ אל היושב לידו. זה לא נעים!!! הפתרון הוא במושבים רחבים יותר לסובלים מעודף משקל, ואם עליהם לשלם יותר... אז שישלמו..."

ואם כבר...אז אולי אילו שנאלצים לעמוד באוטובוסים ולפעמים גם ברכבת עמוסה
שישלמו פחות? או שמראש, ישלמו רק על מקום עמידה.
ואולי גם שבבתי קולנוע ,או בתאטרון מי שיושב רחוק יותר ישלם פחות?
Black Lotus​(מתחלפת){זאלופון}
Buttercupe כתב/ה:
...או בתאטרון מי שיושב רחוק יותר ישלם פחות?

בתאטרון זה אכן קורה. מושבי יציע זולים בהרבה מהמושבים הקרובים לבמה.
נוריתE
נוריתE • 14 בנוב׳ 2007
Black Lotus כתב/ה:
Buttercupe כתב/ה:
...או בתאטרון מי שיושב רחוק יותר ישלם פחות?

בתאטרון זה אכן קורה. מושבי יציע זולים בהרבה מהמושבים הקרובים לבמה.

גם במופעים,
אני יודעת
במופע של סטינג שילמתי פחות כדי לעמוד על הדשא.

אבל שוב בעקרון
אולי זה רק באוסטרליה,אבל אם זה מתחיל אתם לא יודעים איפה זה יגמר,
אני בתכלס היגבתי ספציפית למה שסימנתי בתג' שציטטתי.
תופס גלי הגובה
תופס גלי הגובה • 14 בנוב׳ 2007
האנושות במירעה. לא במיטבה.
האנושות בצדקנות המופרזת שלה של כל אלה שלא מבינים את אלה שמראש מנדים אותם וגורמים להם להרגיש כאנשים סוג ב': השמנים, הזקנים, העניים, החולים.

סבתא שלי אישה שמנה, אחרי שרוב חייה היתה צעירה ויפה. בגיל מבוגר חילוף החומרים יורד ואנשים מבוגרים משמינים. גברים משמינים בגלל ירידה בפעילות אחת מהבלוטות של חילוף החומרים ונשים משמינות בגלל סיבה כפולה של הורדת פעילות הבלוטה ושינוי הורמונליים.

בחורה בת 34 לא מבינה איך נשים בעוד 10 שנים מהגיל שלה יכולות לשמור על משקל והדוגמאות על ילדי בית הספר לא מתאימות לאנשים מבוגרים. ילדי בית ספר תמיד נכנסים למושבי האוטובוס או הטיסה כשהם שמנים. עודף המשקל שלהם הוא לא בריאותי.

רק בעוד 10, לכל היותר 15 שנים, תוכלי להבין שיש תהליכי הזדקנות טבעיים בגוף, שגורמים לאנשים מבוגרים להשמין. התהליכים האלה הם הורמונליים.

האנשים האלה מנודים בגלל שהם מבוגרים והעולם שייך לצעירים ומנודים בגלל משקלם.

חברות התעופה חייבות להוסיף מושבים מרווחים שלא יהיו רק במחלקה הראשונה כדי שאנשים רגילים יוכלו לרכוש וחברות האוטובוסים יכולות לקחת כרטיסי עמידה, כרטיסי ישיבה במקומות צפופים ולהוסיף מקומות מרווחים.

סבתא שלי לא נמצאת במשקלים הכבדים מאוד, אבל יחסית לבר רפאלי ולקולבים בעיתונים היא שמנה. הרבה נשים שאני רואה נחשבות כבדות משקל יחסית לדוגמניות בטלוויזיה. הן ממלאות יחסית את המושבים באוטובוס אם רוצים להשאיר מרחק גדול.

לבקש משמנים לרכוש שני מושבים, מעליב ופוגע.
במקום לחשוב איך לשפר את השירות חושבים איך לפגוע באנשים שהחברה נותנת להם הרגשה שהם אזרחים סוג ב': כל המבוגרים והשמנים.
תופס גלי הגובה
ד.א. לפני 30 שנים חשבו שמצאו את פיתרון הקסם לשיבוש ההורמונלי של אנשים כשהם מזדקנים ובמיוחד לנשים. נתנו להם גלולות הורמונים שמחליפות את ההורמונים הטבעיים.

גלולות ההורמונים השאירו אותן צעירות ויפות אבל לפי המחקרים הן גרמו לסרטן.
הנשים שלקחו הורמונים התחילו להגיע למחלקות לטיפול בסרטן במספרים עצומים ובכל העולם הודיעו לנשים לפני 15 שנים שיש להן ברירה להיות שמנות או לקחת גלולות הורמונים, להיות רזות כמה שנים ולחלות בסרטן.
הרבה נשים בחרו לא לקחת גלולות ולהשאר שמנות. יש נשים שבחרו לקחת גלולות, להשאר רזות, אבל אחרי כמה שנים חלו בסרטן.

יש צדקנות באמירות שכל גבר או אישה יכולים לבחור את משקלם.

הטבע היטיב עם הגברים והם יכולים להיות רזים יותר בקלות, אבל לנשים הוא השאיר ברירה בין סרטן לעליה במשקל.
ים_yam​(לא בעסק)
ים_yam​(לא בעסק) • 14 בנוב׳ 2007
הדוגמאות על ילדי בית הספר הן לגבי הסברה למניעת עודף משקל אצל אנשים בריאים וצעירים.
לגבי אנשים שזו אצלם בעיה רפואית כולל חילוף חומרים איטי הנובע מזקנה בפירוש אמרתי שיש להכיר בכך כצרכים מיוחדים של אותם אנשים ולמצוא פתרון עבורם, באותה מידה שיש פתרונות מיוחדים לנכים. ברור שאני לא מצפה מסבתי שתהיה רזה כמוני למרות שאני יודעת שבגילי היא קיבלה לא מעט צביטות בישבן כשמילצרה בבית הקפה השכונתי.
אני בכלל לא בעד לנדות אנשים שמנים, אני בעד לעזור ולמצוא פתרון.
לכן אני מדגישה שיש לפעול במספר מישורים בו זמנית - גם למצוא פתרון לבעיה קיימת וגם למנוע את מימדי התופעה במקומות שזה אפשרי, דהינו אנשים צעירים ובריאים שסובלים מהשמנת יתר קיצונית כתוצאה מאורח חיים לא נכון ולא מבעיה בריאותית וזקנה.
תופס גלי הגובה
הרבה שמנים הם כתוצאה של חילוף חומרים ואסור לחברה ללחוץ עליהם לקחת כדורים. החברה לוחצת על נשים, וכשנשים מזדקנות הן בוחרות בפתרון הקל של כדורים הורמונליים, כשמזהירים אותן שהכדורים גורמים לסרטן.

חברה של סבתא שלי בחרה בפתרון של כדורים הורמונליים, כדי להשאר כמה שנים צעירה ויפה וחלתה בסרטן כעבור כמה שנים. אם החברה תלחץ על הנשים הכדורים האלה יהיו פופולריים. הם עוזרים מיד והסרטן מגיע אחרי כמה שנים.

החברה לוחצת על השמנים והמבוגרים ואסור ללחוץ עליהם יותר ולתת להם הרגשה רעה. הם רצים ממנתח פלסטי אחד לשני ולוקחים כדורים מסרטנים כדי להשאר צעירים ויפים.

החברה צריכה לתת להם הרגשה שמותר להם להיות מבוגרים ויותר שמנים ולהוסיף להם מקומות שיתאימו להם.

כשיעבירו אותם מסלול של השפלה הם יבחרו בכדורים ובניתוחים. הבעיות הבריאותיות מגיעות שנים אחרי, אבל הן מגיעות.