ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

דרוש סיוע דחוף לפליטים בתל אביב

Here And There​(נשלטת)
לפני 16 שנים • 18 בדצמ׳ 2007

Re: פליטי דרפור

Here And There​(נשלטת) • 18 בדצמ׳ 2007
Sigurd כתב/ה:
Queeny כתב/ה:
מדובר בפליטים שהגיעו מסודן, בעיקר מדרפור (חבל הארץ בו מתרחם רצח-עם). חלק מהפליטים הגיעו מאריתריאה.

עם כל הכבוד והרצון לעזור לאחינו/בני דודנו המוסלמים הבאים אלינו מאפריקה האקזוטית,

למה בת"א?

למה אין מקלט במקום שיש קצת יותר "ספייס"? מה הם עובדים כבר בסיטי בדרום ת"א?

למה לא למשל בכפר מוסלמי שם יש גם מסגדים בסמוך? נגיד רהט, או אום אל פאחם?

ולא שאני לא רוצה לעזור חלילה, להיפך!

כל .......... הנפש שמאוד רוצים לעזור - למה הם לא דורשים ממשלת ישראל שתישלח שני מטוסי אף - 16 להפציץ בסודאן את מי שצריך ולמנוע בכך את המשך רצח העם?

זה יעזור יותר מלקלוט אלפי או עשרות אלפי פליטים בהמשך בת"א (צריך גם לקחת בחשבון שבהמשך יהיה איחוד משפחות וקרובי המשפחה גם יגיעו),

הגענו עם המטוסים לעיראק, לסוריה לאנטבה - אפשר גם להגיע לסודאן (אני מאמין שגם אין להם מערך נ.מ. וחיל אוויר שיכול לאיים על טייסינו)

על כן מי שבאמת באמת רוצה לעזור ולמנוע רצח עם (..... אנחנו כיהודים לא יכולים לעמוד מנגד לא?) אז אני מציע לארגן הפגנה (עם רישיון וכחוק כמובן) מול הקריה ולדרוש פעולה מיידית של חיל האוויר.

אח"כ אפשר לקפוץ לעזריאלי יש כבר לדעתי כמה מקומות שהתחילו במכירות סוף עונה.

מסכימה עם כל מילה, וחושבת שהקו מחשבה הזה לא באה מרוע לב אלא מהסתכלות מציאותית על מה שמתרחש פה בארץ.
א. מבחינה כלכלית אני לא חושבת שלישראל יש עודף כסף להשקיעה בקליטתם ושיקומם של הפליטים.
לצערנו הרב יש עוד הרבה מאוד תתחומים, חינוך, ביטחון, מיעוטי היכולת: קשישים, ניצולי שואה, חד הורים, תחום החינוך וכו' שמצבם גרוע וצריכים את הכסף הזה מאוד.
מה איתם?
חוץ מזה, יש הרבה מאוד מדינות שהן קצת, אבל ממש טיפה, יותר עשירות מאיתנו (אנגליה, נורווגיה, שוודיה, גרמניה) למה הם לא עוזרים?
למה מצפים דווקא ממדינה שהיא לא נחשבת לאחת העשירות, לעזור, ואם לא מחשיבים אותנו לאטומים, לעומתם שמהם בכלל לא מצופה לעזור?
חוץ מזה, יש גם את העניין הפוליטי, ואני לא רוצה להרחיב על העניין יותר מידי, גם כי אני יודעת שאסור להיכנס לדיונים פולטיים פה וגם כי דעתי בעניין מאוד מורכבת, היא לא חד משמעית לכאן או לכאן ואם לא אסכם בהרחבה יהיה קל מאוד להוציא את דבריי מהקשרם.
רק אוסיף ואמר, שכן, צריך לקחת גם את זה בחשבון.
Gilgamesh​(שולט)

ובעת הזו היה עלי לידום

Gilgamesh​(שולט) • 18 בדצמ׳ 2007
למישהו זה מספיק חשוב כדי לכתוב את ההודעה יוצרת השרשור הזה.

ומאותו רגע ואילך למעט שני צדיקים תרבות ה- talkback פושה בכל חלקה.
התגובה שמאדירה את כותבה גוברת והופכת לעניין העיקרי.

הדעה האישית (שכבודה במקומו מונח) על החיים, המצב, הכותב (עוד לא הגענו אבל זה יגיע) והחיים בכלל או אם לדייק הדעה המאדירה לכאורה את הכותב הופכים לעיקר והמניע שהביא את ההודעה ומטרתה הינם הטפל.

תרצה תרום

לא תרצה תידום, ודאג לפרסם את דיעותיך על עניינים שברומו של עולם עצמאית ולא כתגובה לכוונה טובה של אי מי, למען יוערכו ותוערך.

לא כל תגובה משמעה אני קיים ולא תגובתי זו מחזקת קיום של אי מי.

לפעמים התנהלות הטקבוק ותרבות הכיכרות שאנו מסגלים לעצמנו מחליאה אותי.

אולי ננבור רגע לפני הלחיצה על "שלח תגובה בנבכי נפשנו ככל שקיימת כזו ונשקול אם אכן תגובתנו תורמת ובונה או מחרבת ומשמידה את היוזם והשרשור.

אני רק מצר על שגם תגובתי זו צריכה להעשות בשרשור הזה ועל שאני מכניס עצמי לתוך כלל הציבור.

חיו (אבל את זה עושים כולם היטב) ותנו לחיות (והרי כבר התעייפנו ואין כח לישום הסיפא)
Queeny​(מתחלפת){being}

המצב קשה

Queeny​(מתחלפת){being} • 18 בדצמ׳ 2007
נכון. המצב בישראל קשה. מאוד אפילו.
נכון, עניי עירך קודמים - כך למדנו ממקורות מסויימים.
כמות המצוקה סביב היא כל כך גדולה שאם נתרום לכל מסגרת נזדקק לתרומות בעצמינו.
לכן כל אחד בוחר לאן להפנות את משאביו, אם בכלל. זה בסדר.

אני בחרתי להפנות את משאביי לפליטים מדרפור.
במרחק 10 דקות נסיעה מהבית שלי יש 250 אנשים שהגיעו ממלחמה. הם השיגו גבול וביקשו מקלט מדיני. הם אינם מהגרי עבודה, הם פליטים של איזור מוכה קרבות.
הם רעבים.
במרתף בו הם מתאכסנים אין מים זורמים, אין כיריים לבשל עליהם, יש מקרר אחד ישן.
אין להם לחם, אין חלב לתינוקות.
אני אסתכן באמירה פורנוגרפית: במלחמת העולם השניה נדדו יהודים מפולין ומגרמניה למדינות אירופה שסגרו את שעריהן - מכל מיני שיקולים, מובנים יותר ופחות. מי שלא הצליחו לעבור את הגבול, מתו.
מבחינתי (ומבחינתי בלבד, שאינה מחייבת אחרים) לקח השואה הוא זה, שעלינו להושיט יד וכתף ושטרות-כסף, אם צריך, לאנשים שבורחים ממלחמה.

בנימה צינית, זה דווקא אחלה שהשרשור התפתח לדיון לא רלוונטי, ככה לפחות הוא נשאר למעלה
icon_rolleyes.gif
ריפרף
לפני 16 שנים • 19 בדצמ׳ 2007

הטרגדיה של ההמונים

ריפרף • 19 בדצמ׳ 2007
בלעד, האנשים הם פליטים אורגינל, לא מהגרים. הם לא באו לכאן לחפש עבודה ולא כדי להתעשר.
הם ברחו מהבית שלהם כדי לא להרצח.

ביום שישי נסעתי ברכבת עם הפעילה של אמנסטי שאירגנה את המופעים של אמנסטי בסופ"ש האחרון- בבארבי, בביט ובצוללת הצהובה. שהיו בין היתר למען הפליטים (ספצפית המופע בבארבי ביום א').
ודיברנו על אקטיביזם ועל כמה קשה לעורר הזדהות ב"ציבור" ( מי זה הציבור? זה אני וזאת את), אנשים שקשה להם לסגור את החודש ולשלם שכר לימוד, שכר דירה... יש לנו צרות מפה ועד הודעה חדשה.
יש לנו בעיות עם הפלסתנאים ועם החרדים, עם בתי הזיקוק ועם האירנים.
והנקודה היא פשוטה: אם לנו לא אכפת מהצרות של אחרים, למה שלמישהו יהיה אכפת מהצרות שלנו ?

icon_arrow.gif

מישהו פעם קרא לתופעה הזאת הטרגדיה של ההמונים, אולי זה בויקיפדיה...
Na'ama

לתרום או לא לתרום, זאת השאלה.

Na'ama • 19 בדצמ׳ 2007
נגעתם כאן בסוגיה מאוד בעייתית. ומכיוון שאני עושה עבודת הגשה דחופה מאוד במתמטיקה אז זה אומר שיש לי זמן לדון בסוגיה הזאת.

באופן עקרוני, על המדינה לדאוג לחלשים, לפליטים, מהגרים, נכים, וקשישים למיניהם.
מצד שני המדינה לא עושה זאת.
לנו, למזלנו יש יותר מלאנשים המסכנים האלה, אז למה לא לתרום? זה קשה לראות יד מושטת ולהסיר את המבט.
אז אנחנו לא, אנחנו תורמים, ועוזרים ובכך אנחנו עוזרים גם לממשלה האימפוטנטית המנוונת שלנו לא לעזור.
למה שהממשלה תדאג על לתת להם סיוע כלכלי כשזה ברור להם שמישהו אחר יקח את האחריות?
למה בדיוק אנחנו משלמים מיסים (ז"א, ההורים שלי, אני סטודנטית מפונקת)?
פעם ישראל היתה סוציאליסטית עכשיו אנחנו יודעים לפתור בעיות בקטנה, במקום להוציא את העשב מהשורש אנחנו גוזמים אותו כדי שהוא לא יפריע בינתיים אבל ברגע שעשינו זאת יצמח שוב פעם ויותר גדול.

אז לתרום או לא לתרום?

נו באמת.... בטח שלתרום!!!! אבל גם להיות מודעים לבעיתיות שבזה ואם יש לכם את הכוח לקום ולתרום אז יהיה לכם גם את הכוח לקום ולצעוק. ולכל מי שצועק להעביר אותם למצרים או להפציץ את סודן (אני משתדלת לא להיקרע מצחוק עכשיו) אז בסדר, סבבה, אבל הם עכשיו כאן אז אלא אם כן יש לך אף-16 בחניה או אוטובוס להעביר אותם למיצרים אז בנתיים יש ילדים רעבים ותינוקות רטובים.

לילה טוב....
פנטין
פנטין • 19 בדצמ׳ 2007
סתם שאלה לכל הדוגלים ב"עניי עירך קודמים",

כמה תרמתם בזמן האחרון מזמנכם וכספכם לניצולי השואה, לחינוך ולכל שאר חלכאי ונדכאי ישראל?

נראה לי שאתם סתם קופצים עם האמרה הזאת בשביל לא לתרום.

אז אם אתם לא רוצים לתרום, אין לכם מה לעשות בשרשור הזה.

פשוט מאוד
נוריתE
נוריתE • 19 בדצמ׳ 2007
תסלחו לי מאוד,אם אשמע כאן מאוד לא PC ?
אין לי בעיה עם תרומות, יש לי לפעמים בעיה עם סדר עדיפות של מטרות.
זה שכל המדינה זאת חיה על תרומות ואסור פה להכנס לדיון פוליטי לאיפה הולכים פה התקציבים הרציניים במדינה, כבר התרגלנו.

והנה כאן, עוד כמה מטרות ראויות שאסור לשכוח

http://www.ib2b.co.il/biz/Category.aspx?category=224
Blood​(אחר)
Blood​(אחר) • 19 בדצמ׳ 2007
בסודן, בחבל דרפור יש מלחמה.עם זה כולם מסכימים. יש שם רצח עם, עם זה גם כולם מסכימים.
האנשים הנ"ל,ריפרף וקויני, הם פליטים לכל דבר כאשר הם בורחים מאזור לחימה שבו הם חיים ושבו חייהם בסכנה למדינה שכנה כגון מצרים , לוב או צ'אד.אין ויכוח.
אבל החיים במצרים הם לא משהו, במיוחד בהשוואה לחיים בישראל.חודש-חודשיים-חצי שנה שם וכל פליט עד האחרון מבניהם כבר יודע שבישראל יותר כיף, ואין מוסלמים מטורפים וחיי עוני בישראל נחשבים לחיי מעמד הביניים במצרים.אז מה עושים?מהגרים לישראל.בין אם עצמאית ובין אם בצורה מאורגנת שעליה הם משלמים מראש.
אז תעשו לי טובה - תרמו למי שאתם רוצים ומה שאתם רוצים,אבל תבינו את המצב.
icon_smile.gif
Na'ama

נועלה חוצפנית קטנה....

Na'ama • 19 בדצמ׳ 2007
מתי תרמתי לאחרונה???? יהיה לך יותר פשוט לשאול אותי מתי לא תרמתי לאחרונה.... אל תגרמי לי לשלוף ציפורניים זה לא ייגמר יפה!
אני שונאת לדבר על הדברים שאני עושה כי זאת התרברבות אבל תנקי יפה מאוד את הפה שלך ואת ההילה שלך לפני שאת פונה אלי בהאשמות.... ולפני שאת פונה כאן למישהו אחר בהאשמות, כי אני בטוחה שכולם כאן, אלה שקמו ואמרו שכן צריך לתרום, עושים ככל שביכולתם ורק מעצם העובדה שהם אומרים את זה הם מעלים למודעות של אנשים שנכנסים לשרשור הזה שאנחנו צריכים להיות בני אדם.

אז נועלה, אל תנסי לנקות את המצפון שלך על חשבוננו, זה לא יעבוד לך, הכי הרבה את תגלי רק כמה שאת עוד יותר לא בסדר.
פנטין
פנטין • 19 בדצמ׳ 2007
אמממ נעמה, קודם כל קחי נשימה ותירגעי

נרגעת? יופי
עכשיו תקראי ושימי לב למה שאת קוראת.

א) את עושה שימוש לא נכון במילה "חוצפה". אני הייתי נקראת כך (נגיד) אם היית מעלי, אם היית חשובה ממני, מכיוון שזה לא כך הרי שאני לא חצופה.

ב) אמנם התגובה שלי באה אחרי שלך אבל באמת שלא התכוונתי אליך. יש פה כמה אנשים שרשמו דברים לא יפים (כמו לתת להם כרטיס כיוון אחד למצריים וכד'... היו גם תגובות ציניות..).

ג)אני לא מתכוונת להיגרר איתך למלחמת ציפורניים (חבל עליהן.. עד שגידלתי)

ד) אם מישהו פה צריך לנקות את הפה שלו (ואת ההילה? מה?! וואט דה פאק?!) ולדבר יפה ובנימוס ובכבוד לזולת אז זו את, לא אני. אם הטענה שלך היא שאני דיברתי לא יפה ועכשין את מחזירה לי אז את בעצם לא יותר טובה ממני לא?

ה) המצפון שלי נקי לגמרי, ואין צורך לנקות אותו. אני מתנדבת ותורמת באופן קבוע (באופן אנוכי לחלוטין כמובן, כי אין לי משהו אחר לעשות)

ו) אם את מתכוונת לומר ולהתלהם גם על ההודעה הזאת שהיא חצופה אז אולי כדאי שתלמדי להבין הומור וציניות. זה יחסוך לך הרבה התעצבנויות בחיים, וזה לא טוב להתעצבן... זה גורם להתקפי לב וכלמיני דברים לא נעימים אחרים.

ז) (ואחרון!) יאלללה, אין לי כוח לריב, אם נפגעת מההודעה הקודמת אז סליחה. שולם? icon_lol.gif