שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

צ'ופרה סמים וקצת פילוסופיה

Blood​(אחר)
לפני 16 שנים • 7 בינו׳ 2008
Blood​(אחר) • 7 בינו׳ 2008
סמים זה בהחלט דבר לא מומלץ להתעסק בו.
צריך ידע ולא מעט כוח נפשי, לדעתי, על מנת שניתן יהיה להפיק מסוגים מסומים של החומרים האלה תועלת.
דרך אגב, ההגדרה של סם כוללת בתוכה לא רק דברים סטראוטיפיים שאנחנו חושבים עליהם כשאומרים את זה, אלה גם דברים שנצרכים על ידינו ביום יום :
סם- חומר ממקור חיצוני שאינו נחוץ לתפקוד התקין של התאים, והמשנה באופן משמעותי את התפקוד התקין, גם במנות קטנות.(אנו עוסקים בסמים המשפיעים במערכת העצבים:תרופות וסמים ,המילה במנות קטנות באה מישום שכל חומר במנות גדולות ישפיע על מערכת העצבים אפילו מלח).
**כלומר -סם הוא לא רק סם לא חוקי אלה גם תרופות וגם רפואה אלטרנטיבית
huan
לפני 16 שנים • 8 בינו׳ 2008
huan • 8 בינו׳ 2008
כאשר אדם צריך לקחת סמים או לשתות אלכוהול בכדי "להשתחרר" ,"להנות, או להירגע אכן יש משהו לא בסדר בו והוא אכן בורח מהמציאות במקום להתמודד איתה.
אך החיים האנושיים עצמם מורכבים כולם מבריחה אחת גדולה מהמציאות ובהתמודדות איתה בדרכים עקלקלות/מוזרות/מעוותות. כל הפסיכולוגיה האנושית על מנגוני ההגנה שלה, הפסיכולוגיה החברתית ועוד היא פשוט חוסר הכרה מוחלט במציאות האובייקטיבית, בריחה ממנה והתמודדות איתה דרך המציאות הווירטואלית שכל אדם יוצר לעצמו.
החברה עושה את אותו הדבר עם זה דרך דת, אידאולוגיה או צופרות למינהם המבטלים את המציאות הפיזיקלית והמחליפים אותה במציאות הנותנת לאדם שליטה ולא מועטה במתרחש בחייו.

לקחת סמים בשביל להתחיל עם בנים או להשתחרר אינו שונה מהותית מלהקשיב לצופרה וה"אמת" שלו בדבר האדם הכל יכול ולהשתמש באמצעי זה כדרך להתגבר על המבוכה/חוסר הביטחון ועוד - השוני היחיד הוא שבמקרה הראשון את משתמשת בחומרים כימיים שהשפעתם מוגבלת לעומת המקרה השני בו את מעוות את אותה מציאות באופן הרבה יותר שורשי.
דתיים ומסוממים הם אותו הדבר רק שהאמונה באלוהים היא קבועה וזולה יחסית בעוד שסמים הם מאוד יקרים לשימוש ולא רבים יכולים להרשות לעצמם לבלות בטריפ כל החיים.
אפרופו התמכרות לצופרות למיניהם יכולה להיות הרבה יותר הרסנית, אולי הכבד שלך לא יהרס אבל אני לא יודע עד כמה התאבדויות המוניות ויחידניות, הלקאה עצמית בשוט, אפליית נשים, הקרבה טקסית של חיות ובעילת בתולות בניסיון לרפא איידס הן באמת יותר טובות.
aka BODYGUARD

שתהיי לי בריאה, יא פינקושית..

aka BODYGUARD • 8 בינו׳ 2008
טוף.

כותב שורות אילו אנו רופא, אינו מתיימר להיות כזה והשקפות פילוסופיות, מבעד לענן
עשן של ג'וינט ושאר מרעין בישין ממש רחוק ממנו.
הכותב שירת במחלק סמים ביחידה המרכזית של תל אביב כ-7 שנים והמילים הן תובנות,
מראות שנחקקו, 1 על 1 בשטח ואנסה להשתמש במילים פשוטות כך שגם אלה שאינם
עורכי דין (כמוני) ,רופאים (כמוני) וידעונים (גם כמוני..) יבינו..

פוי..הקדמה קילומטר.

התמכרות כהתמכרות היא מצב בו האדם אינו שולט בה אלא היא בו.
במקרה של סמים , לפחות בתחום הקשים שבהם, אין שם הנאה של ממש אלא ניסיון
עצוב ופתטי לחזור לתחושת הריחוף הראשונה שהסם גרם למוח ולגוף.
כדי להגיע לאותה תחושה נאלץ הנרקומן להגדיל את הכמות הנצרכת. כמובן שכל הגדלה
משחיתה עוד ועוד חלקות טובות, קיימת פגיעה סביבתית, משפחתית,פלילית ולמעשה
נולד עוד אדם לתוך מציאות הסם שהיא מציאות יומית של :
לקום,להשתמש,לצאת ולהשיג ממון למנת הצהריים, להשתמש, שוב להשיג מימון
ושוב להשתמש וכו'. בין לבין אם מזלו אינו מוצלח במיוחד הוא גם מטייל במסדרונות
המשטרה ובימ''ש מבטיח שיגמל ומקבל תחליפי סם במעצר בנוסח אדולן ומתאדון
שהינם חומרים ממכרים פי 1000 מהרואין והקריז מהם קשה יותר.
לא הכרתי לצערי אנשים רבים שנגמלו מהסם. גם "נקיים" ,תקופות ארוכות, מדברים על
ה"דודא" (התולעת ,בערבית) שמכרסמת במוח ומלחמה יום-יומית בה משאירה אדם
נקי לעוד יום .
הסמים הגרועים ביותר הם המלאכותיים, מעשי ידי מעבדה כימית. הפגיעה הישירה במוח
האדם היא ללא דרך חזרה, תופעות "פלאשבק"(תסלח לי פאלושה, לא אליה התכוונו הפעם..)
הפלאשבק הינו מצב בו לקיחת LSD פעם אחת בלבד תביא אדם לריחוף במערבולת
צבעים והוא יהנה מזה, מה שלא סיפרו לאותו אדם הוא שהתופעה יכולה לחזור כעבור
20 שנה, ללא לקיחת החומר, וזה יכול לקרות בכל מקום, כולל בנהיגה.

לסיכום הנאום הארוך הזה אומר שמעולם לא השתמשתי בסמים לא חוקיים בעצמי,
אני לא חושב שאלכוהול מסוכן פחות מסמים המוגדרים קלים, אבל בינתיים הוא חוקי
וגראס/חשיש -לא.
השימוש בסמים חוקיים כמו אנדורפין ואנדרנלין בהחלט טוב לבריאות הבדס"מי.. icon_wink.gif

נושא חשוב ביותר ,פינקוש...תודה.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 8 בינו׳ 2008
לרובנו יש אופי. אנחנו יכולים להיות מוחצנים או מופנמים, בעלי בטחון עצמי גבוה יותר או פחות, משוחררים יותר או עצורים יותר, נינוחים בסיטואציה כזו או לחוצים בסיטואציה אחרת, ובאופן כללי יש לנו דפוס רגשות, מחשבות ופעולות די קבוע לאורך זמן, שמגדיר את מי שאנחנו.

מה שאין לנו, זה את היכולת לעשות הוקוס פוקוס ולשנות את האופי שלנו. מספיק להסתכל סביבך - כמה אנשים את מכירה שבאמת שינו את האופי שלהם, לא מתוך תהליך טבעי של בשילה, אלא מתוך רצון מודע של אדם ביישן ועצור להיות פתאום מוחצן ופתוח? האם אין תכונות אופי שהיית רוצה שיהיו לך, אבל אין שום דבר שאת יכולה לעשות כדי לגרום לזה לקרות, כי זו פשוט לא את?

לא שאין בכלל יכולת להשתנות, יש, אבל קצת, ולאט, ובדרך כלל דרוש יותר מאשר כוח רצון לבדו. דרושים אירועים חיצוניים מטלטלים, טיפול פסיכולוגי, חוויות רוחניות, סביבה שמשפיעה. גם אז זה בדרך כלל לא קורה בן לילה ולא משנה את האדם מהיסוד. נדיר שאנשים באמת משתנים לאורך ולרוחב.

כאן נכנסת לתמונה ההבנה של מה זה אופי ומה הם רגשות. לכל רגש יש ביטוי מוחי כימי, והמערכת המוחית שקשורה לכך אינה שווה אצל כולם: יש את מי שאצלם היא מייצרת יותר רגשות שמחים ומשוחררים שעוזרים להם לראות תמיד את הצד הקליל של החיים ולזרום לאורגיות, ויש את מי שאצלם היא מייצרת יותר חששות ועכבות. זה קצת כמו, למשל, אימפוטנציה. יש מי שעומד לו ומי שלא. אז מה עושה מי שחושש או מי שאימפוטנט כשהוא רוצה אורגיה אבל קשה לו (או שלא קשה לו... הייתי מוכרח)?

יש לו שתי אופציות: הוא יכול ללכת לטפל בזה. כאמור, זה לא קל, לא קצר ובמקרים רבים לא עובד, גם לא בטיפול פסיכולוגי. לחילופין, הוא יכול להשתמש בפתרון ממוקד שיפתור נקודתית את הבעיה: לקחת ויאגרה כדי לגרום לזין שלו לתפקד כמו שהוא רוצה, או לקחת סם כלשהו כדי לגרום למוח שלו לתפקד כמו שהוא רוצה. בעיניי, אין שום בעיה בלתקן את מה שלדעתך לא בסדר אצלך, וזה לא משנה בכלל אם זה פיזי או נפשי (מה גם שההבדל דק מאד). אין הבדל בעיניי בין מי שלוקח גראס כדי להיות שמח יותר למי שלוקח פרוזאק כדי להיות עצוב פחות.

מה שכן, רצוי שהאדם ישלוט בסם ולא הסם בו. מי שלוקח סמים, כדאי שיעשה זאת לשם מטרות ברורות ולא לשם הסם עצמו, כאמצעי ולא כמטרה. כדאי שיברר קצת על הסם שבו הוא רוצה להשתמש, כי יש סמים שממש לא כדאי לקחת אפילו פעם אחת. להפוך את זה להרגל יומיומי לא נראה לי רצוי. אבל פה ושם בשביל הכיף או כדי להשתחרר? הרבה יותר פשוט וריאלי לטעמי מאשר לנסות לשנות את האופי של עצמך.
ויטו אנדוליני
ויטו אנדוליני • 8 בינו׳ 2008
למרות שלפעמים נדמה לי כי התמונה של התינוק עם הג'ויינט בפה(למי שמכיר), זו בעצם תמונה שההורים שלי צילמו שנייה אחרי שנולדתי, הדעה שלי קצת השתנתה בשבועות האחרונים.
שני חברים שלי חזרו מטיול בהודו. אחרי שיחה של כמה דקות הבנתי שהקשר שלהם למציאות הוא מקרי לחלוטין. קצת קשה היה לעקוב אחרי מה שהם ניסו להגיד, אבל לא היה קשה להבין מה קרה להם ומה הסיבה לכך.
את השאכטה הראשונה שלי לקחתי ביחד איתם, בוואדי מדברי מאחורי המבנה של התיכון. זה היה כל כך טוב וכנראה שבגלל זה התמדנו בהגעה לאותו המקום, גם אחרי הפעם ההיא.
הם לא ניסו דבר שאני או כל אדם שעישן/מעשן לא ניסה או לא רצה לפחות. הצמחים המאודלנים(אדולן-עוד סם "קל" שמרוסס בכמויות נדיבות מעל הצמחים השונים) נותנים תחושה טובה, שלווה ורוגע שהוא קצת אחר מהיום יום הרגיל שיש כמעט לרובנו. קשה מאד ולאנשים מסוימים גם בלתי אפשרי לפעמים, לוותר על אופציית ההיכרות עם שאר "אחיהם הגדולים" של הצמחים.
נכון שזה קשור מאד בחוסן הנפשי של כל אחד מאיתנו, אבל למה להתגרות ולבחון את הגבולות של הנפש שלנו?
יש המון כאלה שלא ממש הצליחו לעמוד במבחן והחיים שלהם השתנו מהקצה לקצה. ולא לטובה.
פינקי לשלטון​(מתחלפת)
Tish Adams כתב/ה:
למה בעצם לא?
אם מישהו 'מתמכר' (הגרשיים בשבילך) למשל לזרם מסויים, תורם את כל כספו וההמשך ידוע.
אם מישהו מכור לספורט אתגרי שמסכן את חייו ולא סתם הזכרתי את הקוטג'.
את לא רוצה לשמוע מה קורה למי שמכור לקוטג'. או יותר נכון למי שבסביבה.
אם עשית מחקר מעמיק כפי שאמרת, את אמורה לדעת שלא כל מה שחוקי אינו הרסני.
יש דברים הרסניים יותר מסמים קלים. אלכוהול לדוגמה. אפילו סיגריות.
אם תרצי, אתן לך לראות תכנית שנקראת יבול במליון דולר ששודרה בערוץ 8 ומסבירה עד כמה הסיבות להוצאת הקנביס (למשל) מהחוק, היו כלכליות גרידא.

יפה.
אני לא אומרת שכל הדברים החוקיים לא גורמים נזק. ממש לא.
מי שמכיר אותי יודע שאני גם נגד סיגריות וסמים.

יש הרבה דברים ממכרים, חלקם מביאים פגיעה ממשית וחלקם לא.
ההגדרה של התמכרות פה היא נורא בעייתית.... אפשר להסתכל על כל החיים וההרגלים שלנו כהתמכרות אחת גדולה.

עדיין!! לא הייתי משווה כמעט שם התמכרות (אולי למעט אלכוהול) לסמים!

וכן, גם פרשתי מספורט מקצועי מהסיבות הנ"ל.

זה שיש עוד דברים שגורמים נזק, זה עדיין לא אומר שיש משהו חיובי בשימוש בסמים.
אני מודעת לסיבות הכלכליות שבגללן הסמים הם לא חוקיים (שזה מה שחובשים עליו תכלס כשבאים לקבוע חוק) אבל עדיין אני לחלוטין נגד.
פינקי לשלטון​(מתחלפת)
זאלופון כתב/ה:

מה שכן, רצוי שהאדם ישלוט בסם ולא הסם בו. מי שלוקח סמים, כדאי שיעשה זאת לשם מטרות ברורות ולא לשם הסם עצמו, כאמצעי ולא כמטרה. כדאי שיברר קצת על הסם שבו הוא רוצה להשתמש, כי יש סמים שממש לא כדאי לקחת אפילו פעם אחת. להפוך את זה להרגל יומיומי לא נראה לי רצוי. אבל פה ושם בשביל הכיף או כדי להשתחרר? הרבה יותר פשוט וריאלי לטעמי מאשר לנסות לשנות את האופי של עצמך.

אני מקווה שאתה מבין שזה לא אפשרי מה שאתה אומר..
זה רק נראה אפשרי...

ונכון, גם פרוזאק ממכר, והרבה תרופות חוקיות הן ממכרות, לכן נותנים לרופא (שבתקווה יש לו חוש שיפוט טוב) להחליט אם המצב דורש.
גם אופיום משמש ברפואה נגד כאבים..

אבל כשאדם מחוסר יכולת להתמודד פונה לסם, הוא נכנע.
מי שיגיד שאמונה עצמית זו צורת התמודדות כמו סמים... מאוד טועה בעיני.
פינקי לשלטון​(מתחלפת)
ויטו אנדוליני כתב/ה:
נכון שזה קשור מאד בחוסן הנפשי של כל אחד מאיתנו, אבל למה להתגרות ולבחון את הגבולות של הנפש שלנו?
יש המון כאלה שלא ממש הצליחו לעמוד במבחן והחיים שלהם השתנו מהקצה לקצה. ולא לטובה.

מסכימה לחלוטין!

אם בוודאות של מליון אחוז הייתי יודעת ששימוש בסם קל לא יגרום לי כלום
ייתכן, ברגע מסויים, שכן הייתי משתמשת בו.

ממש כמו "כניעה" לכאב שגורמת לי לקחת אדוויל.
זו בדיוק הבעיה.. שאף אחד לא יכול לדעת מה יהיה הלאה.
והתוצאות בשטח לא משהו
פינקי לשלטון​(מתחלפת)

Re: שתהיי לי בריאה, יא פינקושית..

BODYGUARD כתב/ה:
טוף.

לסיכום הנאום הארוך הזה אומר שמעולם לא השתמשתי בסמים לא חוקיים בעצמי,
אני לא חושב שאלכוהול מסוכן פחות מסמים המוגדרים קלים, אבל בינתיים הוא חוקי
וגראס/חשיש -לא.
השימוש בסמים חוקיים כמו אנדורפין ואנדרנלין בהחלט טוב לבריאות הבדס"מי.. icon_wink.gif

נושא חשוב ביותר ,פינקוש...תודה.

בודי אתה חמוד! icon_wink.gif
בכוונה לא נכנסתי לנושא של התמכרות לבדסמ.
הוא בעייתי מאוד גם ככה... אז פשוט נתעלם ממנו.. חחח לפחות הוא חוקי