בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

הכלוב- דו''ח מצב.

מקבי​(מתחלף)
לפני 16 שנים • 17 בינו׳ 2008
מקבי​(מתחלף) • 17 בינו׳ 2008
ודי מדהים שלקרוא למישהו *נאצי* (!!!) בגלל שלא מסכימים עם דעותיו\ה, זה בסדר. להשוות מישהו שדעותיו שונות משלך, וזהו כל פשעו\ה, לנאצים. לא פחות.

נאצים.

להגיד את המילה הזאת שוב? כי אני לא הייתי הראשון שעשה בה שימוש, בוודאי שלא כלפי אדם אחר.

מדהים כמה חוסר סובלנות יש פה, כמה סילוף של דברים... מצד שני, אני כבר רגיל, גם מהכלוב, לתגובות כאלה. לפעמים אני במרכזן, ולפעמים מישהו אחר, אבל תמיד צריך לשרוף מישהו על המוקד.

מה קרה? נקרא תיגר על אורגית ה-"אנחנו אנשים טובים ותורמים" ? נזרקה תפיסת-עולם שונה, שקשה לחלקכם להתמודד איתה? ריאליזציה לא פשוטה של איך הדברים עובדים ונראים?

כולנו, כמו שנאמר כבר, רוצים בסך-הכל להרגיש טוב עם עצמנו. חבל רק שאצל חלק לא מבוטל, זה כולל גם רמיסה של האחר.
aka BODYGUARD
aka BODYGUARD • 17 בינו׳ 2008
כתבתי אבל אין אפשרות למחוק ממש....

פשוט לא שווה.

יום חמים לכולם נטול נאציזם אירוני,חיסול ממוקד של הומלסים ושאר מריעין..
morgause​(מתחלפת){מ}
morgause​(מתחלפת){מ} • 17 בינו׳ 2008
BODYGUARD כתב/ה:

פשוט לא שווה.

בודי, תגיד כפרה, מה זה נאציזם בדיוק? אתה מכיר את פירוש המילה? מצטערת מאוד, אבל נראה לי שלא.
aka BODYGUARD
aka BODYGUARD • 17 בינו׳ 2008
morgause כתב/ה:
BODYGUARD כתב/ה:

פשוט לא שווה.

בודי, תגיד כפרה, מה זה נאציזם בדיוק? אתה מכיר את פירוש המילה? מצטערת מאוד, אבל נראה לי שלא.

עזבי "כפרה"...

באמת שמיותר.
ים_yam​(לא בעסק)
ים_yam​(לא בעסק) • 17 בינו׳ 2008
לצערי ולצער כולנו, אני מניחה, יש בכל מקום אנשים שלא חושבים פעמיים לפני שהם פותחים את הפה או מקלידים מילה/משפט/פיסקה.
לפעמים יוצא משהו גזעני, פוגעני ולפעמים סתם משהו מטופש שלא שווה התייחסות.
ישנם מקרים חוזרים ונשנים על ידי אנשים ספציפים בהם כלובי מתערב, מזהיר ואף מרחיק מן האתר במקרים קיצוניים, אבל כלובי הוא לא גננת ולא מורה בכתה א' והוא לא יכול לשלוח אל המנהל/ת להרשם על כל שטות או להזמין לשיחה את ההורים.

אז כל שנותר לנו לעשות הוא לא להאכיל את הטרולים ולהתעלם מהם, ואם הם מגזימים שוב ושוב בצורה שבאמת עוברת כל גבול וחוק - יש לנו כתובת לפנות אליה - יש לנו את כלובי שקשוב לכל הבעיות החריגות.
רק אל תבכו לו אחר כך במידה ויחליט להעיף מישהו כמו שיש אנשים שנוטים לעשות, ולהאשים אותו בסתימת פיות.
יש פיות שמן הראוי לשים עליהם גאג!
melody
melody • 17 בינו׳ 2008
זאלופון כתב/ה:
אותי אישית היה מפחיד להכנס לאתר שיושביו סבורים שרק הדברים "הנכונים" צריכים להאמר ולהשמע, ועוד מציגים זאת, למרבה האירוניה, כניגוד לנאציזם.

כל עוד נשמרת הזכות של ההמון לבצע לינץ' וירטואלי בכל מי שאומר את הדברים הלא-מקובלים, וכל עוד יש לו זכות לנסות להסביר מדוע הוא חושב שדווקא עמדתו היא הנכונה וההמון טועה, אני לא חושב שדרושה רגולציה כלשהי. מי שלא מסוגל להתמודד עם העובדה שאנשים חושבים אחרת ממנו, אין לי בעיה שייבהל ויילך לאתר בדסמ אחר, למרות שלא ברור לי איזה.

אתה מפספס את הנקודה זאלו.

לו באמת היה מדובר רק על חופש הביטוי, ניחא.
אבל נראה לי שהעניין פה סובב סביב האווירה הכללית המאוד לא נעימה.

לעניין אתרי בדסמ, ישנם לפחות עוד שניים ואני ממש לא מבינה את הזלזול
שאתה מפגין כלפיהם.

הפעם, אני לחלוטין מסכימה עם דבריו של בודי.
מקבי​(מתחלף)
ציטוט: אבל נראה לי שהעניין פה סובב סביב האווירה הכללית המאוד לא נעימה.

השאלה היא מה גורם לאווירה הזאת. אולי דווקא פחות מה שאנשים אומרים (באם אמרו משהו טיפשי, סר-טעם וכו'), ויותר התגובות הקשות והבלתי-מתפשרות שמגיעות כתוצאה? אולי ההשתלחות חסרת-הרסן, ללא מחשבה? אולי העליהום-ים הרבים שמשום-מה כל-כך נפוצים פה?
טמונה במסגרת

מעט עובדות

טמונה במסגרת • 17 בינו׳ 2008
(מציאות, אתם יודעים...)

שרשור שנפתח באתר בדס"מ, בנושא חברתי ממעלה ראשונה.
1226 צפיות
47 תגובות
12 אנשים שהגיבו נחרצות נגד דעת יחיד (!) וביותר מהודעה אחת לעתים.
אף לא תומך אחד באותה דעה חריגה שאינה יאה לבני אנוש.
אדם שהביע דעה, שאינה פוליטיקלי קורקט, אך בודאי שאינה דומה לדעה החריגה ה"היא".
אותו אדם סופג השמצות ונקרה אל עמוד הקלון, לכן הוא משתמש באירוניה חזקה במיוחד, שקשה לעיכולם של רבים.

הנהלת האתר, שחושבת שמקומו של שרשור הומני, השולל נמרצות דעה חריגה ולא מוחקת שרשור חשוב שכזה.

אני לא יודעת מה איתכם
וזה קצת מסוכן להביע פה דעה שונה מדעת רוב,
אבל אני דווקא גאה, לכתוב ולהשתייך לקהילה שכזאת.

ולא, אני ועוד רבים ומצויינים פה,
לא זקוקים לתזכורת תקופתית להיותינו בהמות, פחוני זבל (ציטוט משרשורים אחרים), חסרי אנושיות וטפשים.
אנחנו פשוט לא כאלה...
מקבי​(מתחלף)
ציטוט: אותו אדם סופג השמצות ונקרה אל עמוד הקלון, לכן הוא משתמש באירוניה חזקה במיוחד, שקשה לעיכולם של רבים.

סליחה, קריאה לסדר - אני לא זה שהשתמש במינוח 'נאצי' ראשון, ואף לא הראשון שהשווה אדם אחר לנאצי. אני נקראתי נאצי לפני ש'הודיתי' * בכך.

* בודי גארד, לפני שאתה קופץ, אני לא באמת מודה שאני נאצי, בסדר? שלא תנסה שוב לצלוב אותי במסווה של שמירה על, אהה, מה זה בדיוק? הציביון של הכלוב, או משהו בסגנון? משמע היה הכלוב לא פחות ממדינה או מוסד ראשי. מזכיר לי קצת את ציד-המכשפות של מקארתי בארה"ב בשנות ה-50 של המאה ה-20, ציד מכשפות בו הוציאו אנשים להורג (!!) בשם חופש הביטוי והדמוקרטיה (כי הם היו הרי קומוניסטים כולם, ודעותיהם לא היו בקו ישר עם אלו של הרוב הנאור). צביעות, כבר אמרנו?
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 17 בינו׳ 2008
melody כתב/ה:

אתה מפספס את הנקודה זאלו.

לו באמת היה מדובר רק על חופש הביטוי, ניחא.
אבל נראה לי שהעניין פה סובב סביב האווירה הכללית המאוד לא נעימה.

לעניין אתרי בדסמ, ישנם לפחות עוד שניים ואני ממש לא מבינה את הזלזול
שאתה מפגין כלפיהם.

הפעם, אני לחלוטין מסכימה עם דבריו של בודי.

מלמל,
אלא אם קם איזה אתר בדסמ חדש שלא שמעתי עליו, כנראה שיצא לי להסתובב באתרים המדוברים. הם קטנים יותר בסדרי גודל מהכלוב, הממשק שלהם הרבה פחות יפה, נוח ושימושי (בעיניי) והאווירה בהם גרמה לי בזמנו לנטוש אותם או לא ממש להתחבר אליהם. מכאן שבהשוואה לכלוב הם די זניחים, וכנראה שרוב ציבור הסוטים חושב כך ומצביע ברגליים (או בעצם, בידיים). כמובן שלא כל מה שמתאים לי ולהמונים מתאים לכולם, ומי שנהנה שם, שיבורך. בשבילי, אין באמת אלטרנטיבה לכלוב כרגע, לא מבחינת פלטפורמה ולא מבחינת תוכן.

כמו מקבי, גם אני חושב שהאווירה כאן היא יותר תוצר של ההשתלחויות בכל מי שחושב אחרת ופחות של התגובות הלא-קונבנציונליות עצמן. אין לי בעיה עם השתלחויות כשלעצמן, אגב. לפעמים הן במקום בעיניי, לפעמים לא, אבל אני מאד שמח שניתן להביע ביקורת, גם אם תקיפה, ולא שכולם פוצי-מוצי עד כדי בחילה ללא תלות בתוכן הכתוב (כפי שקורה רוב הזמן בפורומים מעוטי משתתפים, המאפשרים פחות מרחב לחריגה מדפוסים קבוצתיים).