בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

נשלטת "תחת חסות"?

Josephin​(לא בעסק)
לפני 16 שנים • 21 בינו׳ 2008

Re: בארה"ב

Josephin​(לא בעסק) • 21 בינו׳ 2008
bent_wordsmith כתב/ה:
איפה שתרבות ה"מנטור" רווחת יותר, נהוג שאדם מנוסה בתחום מדריך צעיר ממנו ולוקח אותו/ה תחת חסותו, בדרך כלל מדובר במערכת הגנה שנועדה לשמור על הנשלט/ת אבל לא חובה, החסות יכולה להיות הפוכה , נשלטת ותיקה מדריכה ולוקחת תחת חסותה דום צעיר.

החסות כוללת סינון דואר, נוכחות פיזית במסיבות, שליטה חלקית או מלאה בבחירת הסשנים ושותפים, ושליטה חלקית או מלא כחלק ממעררכת הלימודים. הדרכה , העברת ידע, חינוך, היחסים עצמם נקבעים בין השניים כולל גבולות מאוד מוגדרים. בקהילות יותר פורמליות, יש לקשר חסות משמעות כמעט כמו מערכת זוגית או קילור.

לטעמי, זה מנגנון יפה שחבל מאוד שלא מוצא ביטוי גם פה.

BENT

תוספת קטנה , כאשר נישלטת בוחרת בזה שישלוט בה מי שנותן אותה לשולט שהיא בחרה בו זה השולט/שולטת שלקחו אותה תחת חסותם .
אני חושבת שזה דבר מאוד יפה ומיוחד .
לא איימי זה לא עושה אותה חלשה או כל דבר אחר , זה כמו מאמן מישהו שמכוון ומלמד .
Brave Dwarf
לפני 16 שנים • 22 בינו׳ 2008

Re: נשלטת "תחת חסות"?

Brave Dwarf • 22 בינו׳ 2008
amy כתב/ה:
האם מישהו מכיר את המונח "נשלטת תחת חסותו של מאסטר X" וכד'? ראיתי אותו במספר מקומות (גם לגבי נשלטות של נשים וגם לגבי נשלטות של גברים) , ולא לגמרי הבנתי אותו. הכוונה כאן היא לנשלטת שאינה נשלטת של אותו אדון או מלכה, אלא רק "בחסות". מה זה אומר? פניתי למישהי שנשאה את התואר, והיא אמרה שאותה מלכה "שומרת" עליה. ממה יש לשמור על נשלטת בעצם? והאם נקודת הנחה שנשלטת צריכה שמאסטר או מלכה "ישמרו" עליה, אינה בעצם מחלישה אותה? הופכת אותה לסוג של ילדה הזקוקה להגנה, במקום לאישה בוגרת המסוגלת לשמור על עצמה?
כמו כן, לא ראיתי ביטוי מקביל אצל נשלטים גברים. מה זה אומר? האם רק נשלטות צריכות להיות "בחסות", והאם זה מפני שאנחנו נשים, ולכן "חלשות" יותר?

נו... ומן הסתם כל התשובות תהיינה נכונות. אבל זה: "והאם נקודת הנחה שנשלטת צריכה שמאסטר או מלכה "ישמרו" עליה, אינה בעצם מחלישה אותה?"

זה זה מה זה זה? איך נקודת הנחה יכולה להחליש תחושה פנימית? דווקא נקודת ההנחה שלך היא זו ש"מחלישה" אותה. בעיניך בלבד. תעשי חשבון עם עצמך מדוע הנחיה של חבר מגונן עשויה לגרום לך החלשה. כי היא, אולי (הרי את השאלה הזאת לא שאלת את אותה אחת אלא את חברי הכלוב) מרגישה דווקא מאוד חזקה כי להבדיל מן הרגיל והנדוש הצליחה להאמין בנחייתו ובהגנתו של מישהו אחר. בדקי כמה כוח, עוצמה ואמונה יידרשו לך כדי להיות מסוגלת לנהוג כמוה.
להבה חשופה
להבה חשופה • 22 בינו׳ 2008
להיות הכי למטה {נשלטת} נובע ממקום של חוסן נפשי ועוצמה פנימית חזקה וברורה - בשום אופן לא מעיד על היות האשה - חלשה. להפך.

רק כך התמסרות יכולה להיות נכונה לדעתי.

להבה חשופה .!@!
לי-אורה

חלום...

לי-אורה • 22 בינו׳ 2008
לקחת חסות באמת...נשמע לי כמו עבודה קשה ומחלישה.
לסאבית? זה צריך להיות הכי כייף.
פייה{O}

פייה{O} • 22 בינו׳ 2008
Brave Dwarf כתב/ה:
כי היא, אולי (הרי את השאלה הזאת לא שאלת את אותה אחת אלא את חברי הכלוב) מרגישה דווקא מאוד חזקה כי להבדיל מן הרגיל והנדוש הצליחה להאמין בנחייתו ובהגנתו של מישהו אחר. בדקי כמה כוח, עוצמה ואמונה יידרשו לך כדי להיות מסוגלת לנהוג כמוה.

למה בעצם זה דורש כזו עוצמה וכוח להיות מונחית ומוגנת?

הרי האומץ האמיתי בחיים הוא להיות אחראי באמת ובתמים על התנהלות חייך, לחיות עם החלטות משמעותיות שאתה מקבל בעצמך ולהיות מסוגל להכיל ולא רק להיות מוכל.
amy​(נשלטת){מבטלעיניים}
זאלופון- הורג אותי כתמיד icon_biggrin.gif

אני אגיד לכם מה הבעיה שלי... כמה בעיות בעצם.

אני די בן אדם של "הכל או לא כלום". אם יש לך בעל חסות, זה לא באמת "להיות בלי, להרגיש עם". את חייבת לו דין וחשבון עד רמה מסויימת. אחד אמר- סינון דואר, קביעת שותפים לסשנים וכו'... כלומר, הוא מחליט עליך באיזשהו אופן. הרי כדי רק להתייעץ עם מישהו מנוסה, את לא צריכה שהוא "יפרוש עליך חסות". את יכולה סתם להתייעץ איתו, ואם את לא מסכימה איתו בדברים מסויימים- לא קרה כלום, בסך הכל שמעת עוד דיעה. אז אולי זה אמור להיות ככה גם עם "פורש החסות", אבל בתכל'ס, אני לא מאמינה שזה עובד ככה. גם אם לא הבטחת לציית לו בכל, יש פה עניינים של כבוד ותחושת מחוייבות. דבר נוסף- את עלולה להתנהג או שלא להתנהג באופן מסוים כדי לא לבייש אותו. אנשים עלולים לבוא אליו בתלונות אם משהו שעשית לא מצא חן בעיניהם. אז עכשיו גם במובן הזה אין לך אוטונומיה מוחלטת. את צריכה להתנהג באופן "ייצוגי".
דבר שלישי- אלא אם כן מדובר בפורש חסות מהמין שאינך נמשכת אליו רגשית ורומנטית, למשל- אישה, כי אז בעיני זה קשר שנכשל באופן מסויים- פונטציאל רומנטי/ בדס"מי שלא מוצה. אם באמת הכל היה עובד בינכם- הוא היה אדונך, ולא רק "פורש חסות".

אתם אומרים שנדרש כוח כדי להכנע ולהסכים להיות מונחית. יש כאלו שעבורן זה דורש כוח, ויש כאלו שעבורן זה עוד סממן לחולשתן. אלו שכל חייהן רק טיפלו בהן והנחו אותן, טוב תעשנה אם תלמדנה לטפל בעצמן, ולסמוך על דעתן שלהן.
מי שנמצא בעולם הבדס"מ זמן רב, לומד שבעצם הכל דורש כוח- לדאוג לאחר, לשלוט- דורש כוח. להכנע- דורש כוח. הכל תלוי איך, מתי ולמי.

להיות "תחת חסות" בעיני מפתה בטירוף, אך אני מתנגדת לרעיון, הן מהטעמים שהזכרתי, והן מהטעם הפמיניסטי- אני מרגישה שיש נטיה כללית בחברתנו, והנטיה הזאת הזדחלה גם לפה, לראות בנשים חלשות הזקוקות להגנה. כאן מסתכלים כך על הנשלטות. אני לא מסכימה עם ההשקפה הזאת. יכול להיות שבמקומות מסויימים אנחנו זקוקות להגנה, אבל אנחנו יכולות למצוא אותה בעצמנו- אם על ידי הסתמכות על חברותינו הסאביות (כן, ה "חלשות" האחרות), אם על ידי פניה לחברים, ואם על ידי פניה לשולטים ושולטות- אבל בתנאים ש ל נ ו, ומתי שאנחנו יוזמות, לא מטריה קבועה להגן עלינו מכל משב רוח וזרזיף גשם, מטריה שבין לבין- גם מונעת מאיתנו לראות מה קורה בחוץ באמת.
נוריתE
נוריתE • 22 בינו׳ 2008
זאלופון כתב/ה:
רק פה אצלנו מי שזקוקה לקביים נחשבת לאצנית אולימפית icon_rolleyes.gif

בוא אשאל אותך משהו קטן איש..
ואם אחרים ירצו להגיב ,אשמח.

אם לדברייך,רק מי שזקוקה לקביים....
אז מה נאמר על הנישלטות והנישלטים בכלל?
על כל המערכת הזאת?
או שלגבייך רק ההגדרה של בת חסות, תופסת לגבי ה"הארה" האישית הזאת.
כי לי זה ניראה שאתה יורק לתוך הבאר,ממנה אתה שותה.
נוריתE

נוריתE • 22 בינו׳ 2008
פייה כתב/ה:
Brave Dwarf כתב/ה:
כי היא, אולי (הרי את השאלה הזאת לא שאלת את אותה אחת אלא את חברי הכלוב) מרגישה דווקא מאוד חזקה כי להבדיל מן הרגיל והנדוש הצליחה להאמין בנחייתו ובהגנתו של מישהו אחר. בדקי כמה כוח, עוצמה ואמונה יידרשו לך כדי להיות מסוגלת לנהוג כמוה.

למה בעצם זה דורש כזו עוצמה וכוח להיות מונחית ומוגנת?

הרי האומץ האמיתי בחיים הוא להיות אחראי באמת ובתמים על התנהלות חייך, לחיות עם החלטות משמעותיות שאתה מקבל בעצמך ולהיות מסוגל להכיל ולא רק להיות מוכל.

לפעמים,חומד,האומץ האמיתי,הוא לתת עצמך ביידיים של אחר.ולוותר על השליטה העצמית.
מכירה את התרגיל הזה,בסדנאות לזוגיות(בדרך כלל) שאומרים לך לעמוד עם הגב אל בן/בת זוגך
לתת לעצמך ליפול אחרוה ולסמוך שיתפסו אותך ולא תיפול/לי?
בדיוק.
amy​(נשלטת){מבטלעיניים}
Buttercup כתב/ה:
זאלופון כתב/ה:
רק פה אצלנו מי שזקוקה לקביים נחשבת לאצנית אולימפית icon_rolleyes.gif

בוא אשאל אותך משהו קטן איש..
ואם אחרים ירצו להגיב ,אשמח.

אם לדברייך,רק מי שזקוקה לקביים....
אז מה נאמר על הנישלטות והנישלטים בכלל?
על כל המערכת הזאת?
או שלגבייך רק ההגדרה של בת חסות, תופסת לגבי ה"הארה" האישית הזאת.
כי לי זה ניראה שאתה יורק לתוך הבאר,ממנה אתה שותה.

אני אמנם לא זאלו, אבל ארצה להגיב בכל זאת על העניין הזה- אני לא חושבת שמערכת שליטה היא קביים יותר משמערכת זוגית רגילה היא קביים. בוודאי שבקשר של אהבה מתפתחת תלות הדדית, ואת לומדת להשען עליו בדברים מסויימים (כפי שהוא נשען עליך). מה אומר אם את זקוקה לזה או לא? אם כאשר הקשר מסתיים את לא מתרסקת. את יכולה לדאוג לעצמך ולהסתדר באותה מידה כפי שיכלת בתוך הקשר. לא נכון לבוא לקשר של שליטה נזקקים יותר מאשר באים לקשר אחר. בעיני אנחנו לא 50% שזקוק ל-50% האחרים לצורך השלמה, אלא 100% שמגיע ליצור עם מישהו 200%.