שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

סדנת בדס"מ לילדים

תמימות לא קדושה
לפני 16 שנים • 24 במרץ 2008
תמימות לא קדושה • 24 במרץ 2008
אני מכירה את החינוך הדתי לילדים. בדת מלמדים על מעמד לא שוויוני של הגבר והאישה כי לכל אחד תפקידים מוגדרים.

משנה אם הילדים בני 4 או בני 8 או בני 10?

איך תסבירו להם?

תסבירו להם על מלכות ועבדים ועל אדונים ושפחות? הבדסמ הוא גם בזמן שהם נמצאים על ידכם כמו האבא שהולך על ארבע עם רצועה וקולר או האמא שהולכת עם רצועה וקולר?

את חושבת שהם יכולים לקבל הכל בטבעיות גם לידם או שצריך להגביל הכל רק לחדר המיטות?

תסבירו גם על יחסים בדסמים מלאים של 24/7? מה תאמרו על השיוויון בין נשים לגברים?

תאסרו עליהם לספר לחברים שלהם בבית הספר או תתנו להם רשות לספר לחברים בבית הספר?

אם בקבוצה יש גם מלכות ועבדים וגם אדונים ושפחות הילדים לא יתבלבלו?
נילי ונילי
נילי ונילי • 24 במרץ 2008
תמימות לא קדושה כתב/ה:
את חושבת שהם יכולים לקבל הכל בטבעיות גם לידם או שצריך להגביל הכל רק לחדר המיטות?

לא מכירה את הנפשות הפועלות, אבל מניחה שאין להם כוונה לחשוף את הילדים לחומרים פורנוגרפיים שאליהם ילדים מתחת לגיל 18 לא אמורים להחשף ממילא.

לא מתארת לעצמי שיש כוונה לדבר עם הילד על פרקטיקות מיניות או אקטים מיניים מפורשים, אבל בהחלט לא רואה שום דבר רע בלדבר עם הילד על דגמים של משפחות לא קונבנציונליות (אמא דומיננטית, אבא- לא), להראות דפוסים של משפחות גרעיניות שאינן נורמטיביות (חד הוריות, חד מיניים, חד פסיגיים, דו ביתיים וכו'), אולי אפילו לשבץ בשיחה כמה מילים על תפקידים מסורתיים של גבר-אישה ואיך לא חייבים להצמד כל הזמן למה שנהוג בעולם ומותר לחיות קצת אחרת.
יכול אפילו להיות מאוד פורה ומשכיל בשביל הילד.
בעצם, יכול להיות אפילו מאוד פורה ומשכיל לרוב המבוגרים שאני מכירה.
נוריתE
נוריתE • 24 במרץ 2008
עיזבו
בואו נפתח את הפורומים שלנו לאדונים בני תשע ושפחות בנות שש.
כאילו,מה רע?
אובכלל
אני כבר מכינה חוברת הדרכה וקלטת אודיו לעוברים בתור קורס למאג' בידיסמ''י מיקדמי.
מהרחם נלמד אותם.
אולי במקום זה נפתח קורס להורות בסיסית שהשעור הראשון יהיה, איך לא ללמד את הילד שלך שלהיות שונה בגיל שמונה זה בסדר.
בואו נדפוק אותם מהתחלה.
דברים כאלו,אם בכלל ,צריכים להתחיל בבית ולהסתיים בבית.

וזה המקום לשאלה ה- מתבקשת..
תגידו,אתם פסיכים,או מה ניסגר?

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שני מרץ 24, 2008 7:36 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
מקופלת​(נשלטת){Blue eyed }
נילי,
האם את חושבת שכדאי לכנס סדנא לילדים על בסיס זה?

אני בעד הרחבת אופקים ושיחה עקרונית על מיוחדות ושונות.
morgause​(מתחלפת){מ}
morgause​(מתחלפת){מ} • 24 במרץ 2008
נילי ונילי כתב/ה:
תמימות לא קדושה כתב/ה:

לא מכירה את הנפשות הפועלות, אבל מניחה שאין להם כוונה לחשוף את הילדים לחומרים פורנוגרפיים שאליהם ילדים מתחת לגיל 18 לא אמורים להחשף ממילא.

לא מתארת לעצמי שיש כוונה לדבר עם הילד על פרקטיקות מיניות או אקטים מיניים מפורשים, אבל בהחלט לא רואה שום דבר רע בלדבר עם הילד על דגמים של משפחות לא קונבנציונליות (אמא דומיננטית, אבא- לא), להראות דפוסים של משפחות גרעיניות שאינן נורמטיביות (חד הוריות, חד מיניים, חד פסיגיים, דו ביתיים וכו'), אולי אפילו לשבץ בשיחה כמה מילים על תפקידים מסורתיים של גבר-אישה ואיך לא חייבים להצמד כל הזמן למה שנהוג בעולם ומותר לחיות קצת אחרת.
יכול אפילו להיות מאוד פורה ומשכיל בשביל הילד.
בעצם, יכול להיות אפילו מאוד פורה ומשכיל לרוב המבוגרים שאני מכירה.

מה שאת מגדירה, לא נשמע ממש כ"סדנת בדסמ"... icon_confused.gif
מצטרפת למבקשים לשמוע מה זה אומר.
נוריתE
נוריתE • 24 במרץ 2008
Buttercup כתב/ה:
עיזבו
בואו נפתח את הפורומים שלנו לאדונים בני תשע ושפחות בנות שש.
נלמד את הילדים שלנו שזה בסדר להיות שונה,ולבא את עצמך בשוט וקולרים
אבל רק נזהיר אותם שאסור לספר בחוצ
כאילו,מה רע? מהרחם נלמד אותם ,אז אולי נמצא את הגן הבידיס''מי החמקמק?
ואז ייוותר לנו רק לשבת ולחכות לעוסי''ם מהמועצה להגנת הילד.

וזה המקום לשאלה ה- מתבקשת..
תגידו,אתם פסיכים,או מה ניסגר?
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 24 במרץ 2008
גם אני לא רואה טעם לחשוף ילדים למיניות, אבל אולי זה פשוט מפני שכך אני רגיל. בסך הכל, לא באמת אפשר להשאר נייטרליים בסיפור הזה: גם לא להסביר לילדים היא בחירה, בדיוק כמו להסביר להם, וגם לה יש את ההשלכות שלה. ילדים לא גדלים בואקום, ואת התפיסות המיניות הנכונות (בעיני ההורים) שההורים לא מנחילים להם הם עלולים להחליף בשלל תפיסות מיניות שגויות שיקלטו ממקום אחר. לא בטוח מה יותר טוב, לפחות בכל מה שנוגע למיניות סטנדרטית.

מה שכן, בדסמ שונה בעיניי ממיניות סטנדרטית, משום שיש בו הרבה ניואנסים לא ברורים שגם אנחנו, בוגרים ומנוסים שכמונו, עדיין מוצאים את עצמנו מתחבטים בהם מדי פעם, ואני בספק רב אם ילד יוכל להבין אותם עד הסוף. למשל, מה ההבדל בין בדסמ לאלימות, התעללות, שובניזם, אי שפיות, תלות, תסביכי גדלות, רוע, חוסר הערכה עצמית וכו'. איך מסבירים את זה ליצור שעוד אין לו ממש יכולת חשיבה מופשטת? או מה הקשר בין כאב ושליטה לבין אהבה, כבוד, הערכה הדדית וכדומה. ואיך זה שמישהו יכול להיות בעל סמכות בהקשר אחד וכלב מושפל בהקשר אחר. אלו ניואנסים וקושיות שלא בטוח שילדים מסוגלים לעכל, שהרי גם למבוגרים רבים קשה איתם (ולראיה הסטיגמות על אנשי בדסמ).
לו הייתי הורה, אני חושב שהייתי מעדיף פשוט להזהר שהילדים לא ירגישו בשום דבר ולא מסתכן בכך שאבלבל אותם עם תפיסות מיניות מורכבות שאין להם יכולת להתמודד איתן. אבל אם תלכו על זה בכל זאת, אני מקווה שיצא לכם מזה רק טוב.
נילי ונילי
נילי ונילי • 24 במרץ 2008
מקופלת כתב/ה:
נילי,
האם את חושבת שכדאי לכנס סדנא לילדים על בסיס זה?

אני בעד הרחבת אופקים ושיחה עקרונית על מיוחדות ושונות.

ילדים קוראים היום ספרים בגן הילדים שמלמדים אותם על הדגם המשפחתי: "אבא מפרנס-אמא עקרת בית. אבא הוא הדמות הסמכותית שמענישה, אמא אופה עוגיות ואליה באים כשרוצים חיבוקים ונשיקות".

לא יודעת אם "סדנא" מצדיקה את העניין, אבל אם הבדסמ בא לידי ביטוי מחוץ לחדר המיטות, בהחלט יש מקום לדבר על זה עם הילד, כדי שחס וחלילה הוא לא ייכנס ללחץ כשיראה את אבא נותן פוט-מסאז' לאמא מול מהדורת מבט. רחמנא לצלן, זה עוד עלול למוטט עליו את עולמו ולהפוך אותו להומוסכסואליסט.

צחוק בצד, אני בעד שמשרד החינוך יכניס לתכנית הלימודים תכנים שמלמדים ילדים שמשפחה לא חייבת להיראות כל הזמן לפי הדגם הגרעיני שמוכר לכולנו.
אני בעד שידברו יותר על דגמים לא קונבנציונליים של משפחות כגון מקרים בהם גם אבא מחבק ומנשק (ולא בצורה פדופילית), גם אמא היא דמות סמכותית בבית ובכלל, לדבר על שיוויון והיפוך תפקידים מגדריים.

מעבר לזה, אם את שואלת לגבי סקס-
כן, אין שום דבר רע בעיניי בזוג הורים שמושיב את הילד ועושה איתו את שיחת "הציפורים והדבורים". נראה לי דבילי שרוב הילדים של ימינו לומדים על סקס מהחברים שלהם בבית ספר או מאתרי אינטרנט פורנוגרפיים. ילד בן שמונה לא אמור ללמוד על מין מהחברים שלו בהפסקת עשר, אלא מדמות הורית כלשהי שמסוגלת להעביר לו אינפורמציה בצורה אחראית ושקולה.
יותר שיעורי חינוך מיני היו יכולים לעזור, דווקא.
תמימות לא קדושה
תמימות לא קדושה • 24 במרץ 2008
שמעתי שבכל בתי הספר מלמדים "ביום המשפחה" שיש זוגות הומוסקסואלים עם ילדים, יש אמהות חד הוריות, יש אמהות לסביות ויש משפחות רק עם אבא.

מישהי שאני מכירה, שעזבה את הדת עם הילדים, סיפרה שכבר בגן מלמדים שיש הרבה סוגים של משפחות, אבל לא מלמדים אותם מה עושים ביחסי המין בתוך המשפחות.

הדגם שהם לימדו הוא שהגבר והאישה צריכים להתחלק בעבודות הבית והם מחליטים איך לחלק אותם.

השאלה שלי אם אפשר להסביר לילד שרק האבא עושה את כל עבודות הבית וחייב לציית לאמא כי הוא העבד?

או שהאמא חייבת לציית לאבא כי היא השפחה?

ואם הם לא יתבלבלו עם המסרים מהגן ומבית הספר שאם יש שני הורים הם מתחלקים ביניהם?

החינוך הדתי לא שיוויוני.
הילדים הגדולים חייבים לעזור לגדל את הילדים הקטנים וכל פעם מחליפים מי הכי חשוב בבית.
פעם אומרים: "כבודה של בת מלך פנימה" שהאישה מנהלת הכל ויוצאת לעבודה כדי שהבעל ילמד לימודי קודש ופעם אומרים שבגבר מחליט בכל אבל מהחינוך הדתי קל להגיע לאי שיויון.

אני שואלת על החינוך הרגיל שילדים מקבלים על השיוויון בין גברים ונשים.

יסבירו להם שטבעי שאבא מציית בכל לאמא כי היא השולטת והוא עושה את כל עבודות הבית או שאמא היא השפחה של אבא?

אם הילדים לא רואים מה בחדר המיטות מה יש להסביר להם?
מה יש בבדסמ שצריך להראות לילדים?
נוריתE
נוריתE • 24 במרץ 2008
אם אבא ואמא
רוצים להסביר לג'וניור למה אמא מלקקת את הרצפה במקום להשתמש בסמרטוט ומגב
או למה אבא מצלצל בפעמון בכל פעם שהוא חוטף סטירה מאמא
זבש''ם
אבל השאלה הנשאלת היא בכלל למה הגו'ניור היה עד לזה מלכתחילה.

והשאלה העוד יותר נישאלת היא
האם מישהו איבד כאן לגמרי את הברקסים של המתירנות והפתיחות בין מבוגרים לילדים?
וזה כבר גובל בפדופיליה כתובה,ובסדנאות "הסברה"של הללו,
אם הוא הורה בעצמו,זה גרוע מאוד
ואם הוא עדיין לא הורה,אז אני מציעה ASAP לעשות כמה צוציקים משלו ואז, לחשוב עוד פעם על מה שהוא כותב או חושב.