שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

התפקדות פיסיקאים!

ג'וני
לפני 16 שנים • 6 באפר׳ 2008
ג'וני • 6 באפר׳ 2008
טוב אז לגבי השאלה האלקטרוסטטית שלך:
אם הכדור מוליך אז המטען בתוכו = 0 כיוון שהמטען מרוכז על שפת הכדור.
הפוטנציאל החשמלי לעומתו שונה מאפס והוא קבוע על פני הכדור.
תחשוב על זה ככה: אם פוטנציאל על פני הכדור היה שונה מנקודה לנקודה הרי שהיה נוצר שדה חשמלי והוא היה גורר תנועה של המטענים, אבל אנחנו יודעים שאין תנועה של מטענים כי הדיון שלנו עוסק במצב שהמערכת כבר התייצבה והכל נח במקום ולא זז. מכאן שהפוט' שווה על פני הכדור.

מעבר לכך, הוא שונה מאפס והוא שווה ל KQ/R כאשר Q הוא סך כל המטען בכדור (כלומר סך המטען על המעטפת).
תזכור שהפוטנציאל על שפת הכדור מוגדר כאנרגיה (עבודה כנגד השדה) שיש להשקיע כדי להביא מטען מאינסוף למעטפת הכדור. ברגע שהבאת את המטען לשם (והכנסת אותו לתוך הכדור) אתה כבר לא צריך להפעיל יותר אנרגיה כדי להזיז אותו בתוך הכדור כי השדה שם הוא 0. (לכן פוט' קבוע בכדור ושונה מ0).

על השאלה השניה שלך אני אענה בהודעה נפרדת icon_smile.gif
ג'וני
לפני 16 שנים • 6 באפר׳ 2008
ג'וני • 6 באפר׳ 2008
לשאלה השניה:
שאלת כאן כמה שאלות במכה אז אני אנסה לענות על כולן ובקצרה.

הארקה מבחינתך היא אינסוף.א) מקור בלתי נדלה שאתה יכול להביא משם כמה מטענים שאתה רוצה באיזה גודל וסימן שאתה רוצה. ב) הפוטנציאל בנקודת הארקה (וכמובן שגם באינסוף) הוא 0.

קוראים לזה "אדמה" כי האדמה היא קירוב טוב למקור כזה שאפשר לשאוב ממנו כמה מטענים שרוצים אבל הכוונה האמיתית היא כמו שהגדרתי למעלה.

הפוטנציאל בתוך הכדור שלך יהיה KQ/R כמו שהסברתי בהודעה הקודמת. אם תעטוף את הכדור הזה במעטפת כדורית דמיונית ("מעטפת גאוסית") תראה שסך המטען בתוך המטעפת הזו קבוע Q אך ככל שתגדיל את המעטפת הפוט' יקטן (יחס הפוך ל-R). כשתגיע עם המעטפת הדמיונית שלך למעטפת המוארקת תרצה שהפוטנציאל עליה יהיה 0 (מתוך הגדרת האדמה).
עכשיו תסתכל על הביטוי לפוטנציאל KQtotal/R. הדבר היחיד שאתה יכול לאלץ כאן זה ה- Qtotal הכולל שנמצא בתוך המעטפת הדמיונית שלך שמכילה את הכדור ואת הארקה.
כלומר כדי שהארקה שלך באמת תהיה הארקה דרוש Qtotal = Q + Qground = 0.
ומכאן ש Qground שווה בדיוק למינוס המטען שהיה לך בכדור.

מקווה שעזרתי.
אגב אני מתכנן לקנות בקרוב מגבר לחשמלית החדשה שלי.
יש לך המלצות על משהו חמוד בסביבות 30w ו- 1000-2000 שקל?
מייקל ג'קסון​(לא בעסק)
לפני 16 שנים • 7 באפר׳ 2008
תודה רבה עכשיו אני מבין את זה יותר טוב! icon_razz.gif

לגבי מגבר אני לא ממש מכיר דגמים במחירים האלה מה שכן אני יכול לעזור לך לתת לך קישור
לאתר בשם מיוזיק טוק יש שם פורום גיטרות גדול אחרי שאתה נרשם שזה לוקח בדיוק שניה בתוך פורום הגיטרות יש תתי פורומים כנס למגברים פתח שירשור ותציין באיזה מחיר אתה מעוניין
איזה סיגנון מוסיקה ויגיבו לך אנשים שממש מכירים דגמים ותוכל לקבל מידע באיזה חנויות ניתן לרכוש.
מקווה שעזרתי והנה הקישור.

http://www.musictalk.co.il/forum/
Na'ama

הארקה...

Na'ama • 7 באפר׳ 2008
הארקה היא שהפרשי הפוטנציאלים שווה לאפס. אם יש לך מצד אחד מטען ומצד שני מטען אחר שעבר על ידו הארקה אז הפרשי הפוטנציאלים שווה לאפס ז"א V1-V2=0 משוואת חיסור פשוטה.
אתה אמרת לא להגיד סתם אדמה אבל זאת הדרך הכי טובה לדעתי להבין מה זאת הארקה... לכדור הארץ יש איזשהו מטען חשמלי, לא כזה שכשאתה נוגע באדמה אתה מרגיש אותו אבל הוא קיים ובגלל זה כשאתה מאריק לעולם אל תגיד שהמטען החשמלי שווה לאפס כי זאת לא המשמעות של הארקה, מכיוון שיש הפרשי פוטנציאל חשמלי בין מה שאתה מאריק לבין כדור הארץ המטען החשמלי יעבור לאדמה עד שהם יסתנכרנו אחד עם השני (כמו בגולשים בזמן) והפרשי הפוטנציאלים יהיה שווה לאפס.
לא פיזיקאית אלא ביולוגית גאה!!!!!!!!
עזר?
Na'ama

כן...עזרה...

Na'ama • 7 באפר׳ 2008
רק שטעיתי בסדרה... הסינכרון הוא לא מגולשים בזמן זה מהסדרה הזאת על הזה מהבית ספר משהו לואיס לא זוכרת.... זהם כל הזמן סינכרנו שעונים...
ג'וני
ג'וני • 7 באפר׳ 2008
תודה אמוץ,

פרסמתי באתר ההוא הודעה ועכשיו אני רק מחכה לתגובות מאנשים.

אגב,
אם יש לך עוד שאלות פיסיקליות, מתמטיות, ברומו-של-עולם או סתם על צבי הנינג'ה אתה מוזמן לשאול icon_smile.gif
מייקל ג'קסון​(לא בעסק)
ג'וני כתב/ה:
תודה אמוץ,

פרסמתי באתר ההוא הודעה ועכשיו אני רק מחכה לתגובות מאנשים.

אגב,
אם יש לך עוד שאלות פיסיקליות, מתמטיות, ברומו-של-עולם או סתם על צבי הנינג'ה אתה מוזמן לשאול icon_smile.gif

תודרה רבה ג'וני אשאל בכיף icon_razz.gif
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}
לפני 16 שנים • 8 באפר׳ 2008

הצעת ייעול

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 8 באפר׳ 2008
אמוץ כתב/ה:
פיסקאים הלו יש מישהו פה?עזרה!

אני באמת רוצה לדעת על השאלה ששאלתי בנוגע למטענים.תודה.

מדוע שלא תחפש לך פיזיקאי/ת מחמד, כמו שיש מי שמחפשות עבד ניקיון?

icon_twisted.gif
ג'וני
לפני 16 שנים • 8 באפר׳ 2008
ג'וני • 8 באפר׳ 2008
חח אתה צוחק אבל פעם היה דבר כזה

משהו כמו "ליצן החצר"... היה "מתמטיקאי החצר" שאנשים עם המון כסף שכרו כדי שישעשע אותם icon_smile.gif

נראה לי שאפילו לופיטל היה פעם כזה.