שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

חרות.

בקרקעית האוקיאנוס​(נשלט)
לפני 16 שנים • 21 באפר׳ 2008
זעקה אילמת כתבה:
ציטוט: מאחר ואני לא רוצה לתפוס את מקומו של אדוני שי.. מקום הכבוד בהסברת הדברים לעומק שמורה לו.. אקצר ואגיד שאני מייחסת את הדברים שאתה מייחס לה' למדע וחלקם ל.. ממ.. סוג של ניסים.

נו, ואם כך, אל נא נעסוק בצורה שטחית בעניינים עמוקים, ועל כן - מוטב שתשתקי.
למה לעזאזל כשמדברים על תכנות מחשבים או פיסיקה גרעינית, אף אחד שלא למד את העניין לאשורו לא יעיז לחרוץ משפט, ואילו בעניין אלוהים והחירות, לכל אדיוט כבר יש דיעה? זה בלתי נסבל המצב הזה. לכן, אני דורש לאלתר להחזיר את הסמכות לסדר השיח הפילוסופי! ואין חירות ללא סמכות. ועלייך - "זעקה אילמת" מכיוון שהזכרת לנו כאן את היגל ומושג "הרוח" (גייסט) שלו, אני מצווה עלייך בזאת לקרוא עד סוף חול המועד את כל "הפינומנולוגיה של הרוח". יש לך בחינת בקיאות עליה בסוף החג. מובן?! מה היחס בין החירות להיסטוריה בדיאלקטיקה ההיגליינית? icon_wink.gif
היילני
לפני 16 שנים • 22 באפר׳ 2008
היילני • 22 באפר׳ 2008
הי, זעקה, אין מספיק נשים שעושות פילוסופיה. אבל חשוב לעשות זאת היטב.
ובשורה התחתונה, התכוונו כולם לומר "חג חירות שמח" (ויש לנו מושג של חירות).
זעקה אילמת​(נשלטת)
זעקה אילמת​(נשלטת) • 22 באפר׳ 2008
הקטור כתב/ה:
זעקה אילמת כתבה:
ציטוט: מאחר ואני לא רוצה לתפוס את מקומו של אדוני שי.. מקום הכבוד בהסברת הדברים לעומק שמורה לו.. אקצר ואגיד שאני מייחסת את הדברים שאתה מייחס לה' למדע וחלקם ל.. ממ.. סוג של ניסים.

נו, ואם כך, אל נא נעסוק בצורה שטחית בעניינים עמוקים, ועל כן - מוטב שתשתקי.
למה לעזאזל כשמדברים על תכנות מחשבים או פיסיקה גרעינית, אף אחד שלא למד את העניין לאשורו לא יעיז לחרוץ משפט, ואילו בעניין אלוהים והחירות, לכל אדיוט כבר יש דיעה? זה בלתי נסבל המצב הזה. לכן, אני דורש לאלתר להחזיר את הסמכות לסדר השיח הפילוסופי! ואין חירות ללא סמכות. ועלייך - "זעקה אילמת" מכיוון שהזכרת לנו כאן את היגל ומושג "הרוח" (גייסט) שלו, אני מצווה עלייך בזאת לקרוא עד סוף חול המועד את כל "הפינומנולוגיה של הרוח". יש לך בחינת בקיאות עליה בסוף החג. מובן?! מה היחס בין החירות להיסטוריה בדיאלקטיקה ההיגליינית? icon_wink.gif

לצוות - מצווה אלי אחד ויחיד - אדוני.
סיכום חייך הפילוסופים מתחיל ומסתיים בספרו הראשון של הגל ? אגב זה " פנומנולגיה " .(מצבי נפש - שלבי התפתחותה של הרוח... All known ) .
כמו כן , אני מניחה שכוונתך היתה ל : דיאלקטיקה הגליאנית

בו ואתן לך טיפ , במקום העברת ביקורת והרצתי לספריה , הקשב לתומאס פולר שאמר בחוכמתו : " אם יש לך דעת תן לאחרים להדליק את נרותיהם " .

חג שמח גם לך היילני ,
אשמח לשמוע דעה אחרת במידה ואני מבחינתך " פורתא לא דק".

סאדו : ) ,

מה שניראה לך במבט ראשוני כלא הגיוני - לא אומר שזה לא נכון. לפעמים ברמת המיקרו הכללים ההגיוניים משתנים. עיין תורת הקוונטים.
לטעון כי העולם לא יכול להיברא כי שום דבר לא יכול להיברא יש מאין זהו טיעון שגם אני אימצתי אותו בתחילה אבל כאשר בודקים יותר לעומק רואים כי זה לא כל כך ברור שאכן כך הוא הדבר. להוכיח את מציאות אלוהים ע"י חורים במדע זה לא עסק, כי אוטוטו גם תשובות מלאות לכל השאלות יהיו לנו. ואז מה? זה שאנו לא מבינים לחלוטין מושג מסויים זה לא אומר כי יש צורך להכניס לשם את אלוהים, חוסר ההבנה שלנו לא מעיד על כח עליון ולא על ישות אינסופית.
יש קושי למצוא תשובות מדויקות בקשר לדברים שהתרחשו לפני מליוני שנים. ככה זה כשמסתמכים על ראיות ולא על המצאות כמו שעושים בדת. בכל מקרה מדובר בשאלה מדעית, ורק המדע מצויד לענות על שאלות כמוה. התשובות של הדת הן פשוט בדיות ומצוצות מהאצבע.

ושוב- חג שמח !!!!
אנימה
אנימה • 22 באפר׳ 2008
איינשטיין שתמך בהתלהבות ברעיון קיומו של סדר קוסמי מדויק המתקיים ביקום, לא
היה מוכן לקבל "שהזקן" מנהל את העולם באקראיות ומשליך חוקים בלי הבחנה כאילו
שיחק בקוביות בקזינו של העולם.
בסוף ימיו הרהר איינשטיין בסוגיה שהעסיקה אותו רבות: האם לאלוהים הייתה ברירה
שברא את היקום. האם זה בדיוק היקום שאלוהים היה מוכרח לברוא.
והוקינג תמיד טען כי שאלת השאלות היא לא אם יש אלוהים , אלא האם יש תכלית לבריאה.
amy​(נשלטת){מבטלעיניים}
אנימה כתב/ה:

רוב האנשים רואים זהות בין שתי השאלות.
זעקה אילמת​(נשלטת)
אנימה כתב/ה:

אכן איינשטיין היה ממייסדי מכניקת הקוואנטים , אבל כאשר מכניקת הקוואנטים התפתחה , הוא סרב להאמין במה שהפך לעמוד תווך בה : הקביעה כי כל אירוע יכול להיות מתואר רק במונחי הסתברות ואז יצא בדקלרציה " אלוהים אינו משחק בקוביה ".לפי מכניקת הקוואנטים - שני אטומים רדיואקטיבים זהים ידעכו לפי ההסתברות בזמנים שונים, הוא האמין שחייב להיות משהו חבוי בגרעין- בפנוכו, משנה סמוי שמבדיל בינהם. ניסויים הוכיחו שהדברים שלו היו "אאוט אוף דה בלו " - אין משתנים סמויים .
אפשר להמשיך ולברבר על מעשיו של איינשטיין און & און , למרות כמה פאקים שעשה בחייו - הוא היה גאון אמיתי שאף הוכרז ע"י " טיים" לפני כמה שנים כאיש המאה.

הוקינס.. הצליח להרשים אותי ולהרגיז בו זמנית באומרו מחד שנשים הן מולטסקיות ומאידך שהן לוקות בחסר בכל הנוגע למודעות מרחבית - הכללות מסוג זה אינן לרוחי.
לעניינו - הוא האמין במפץ הגדול ובתחילת היקום בזמן זה , וטען שה' אינו שרירותי.הוא אף התייחס למשפט של איינשטיין ואמר שאלוהים כן משחק בקוביות - רק שזורק אותם למקומות שאנו לא מסוגלים למצאם. אגב , מכל ספריו- " קיצור תולדות הזמן- " - מומלץ ומבהיר את גישתו.
קלולס

מהה??אינשטיין מיסד מכניקת הקוואנטים?

קלולס • 22 באפר׳ 2008
זעקה אילמת כתב/ה:
אנימה כתב/ה:

אכן איינשטיין היה ממייסדי מכניקת הקוואנטים , אבל כאשר מכניקת הקוואנטים התפתחה , הוא סרב להאמין במה שהפך לעמוד תווך בה :
הקביעה כי כל אירוע יכול להיות מתואר רק במונחי הסתברות ואז יצא בדקלרציה " אלוהים אינו משחק בקוביה ".לפי מכניקת הקוואנטים - שני אטומים רדיואקטיבים זהים ידעכו לפי ההסתברות בזמנים שונים, הוא האמין שחייב להיות משהו חבוי בגרעין- בפנוכו, משנה סמוי שמבדיל בינהם. ניסויים הוכיחו שהדברים שלו היו "אאוט אוף דה בלו " - אין משתנים סמויים .
אפשר להמשיך ולברבר על מעשיו של איינשטיין און & און , למרות כמה פאקים שעשה בחייו - הוא היה גאון אמיתי שאף הוכרז ע"י " טיים" לפני כמה שנים כאיש המאה.

הוקינס.. הצליח להרשים אותי ולהרגיז בו זמנית באומרו מחד שנשים הן מולטסקיות ומאידך שהן לוקות בחסר בכל הנוגע למודעות מרחבית - הכללות מסוג זה אינן לרוחי.
לעניינו - הוא האמין במפץ הגדול ובתחילת היקום בזמן זה , וטען שה' אינו שרירותי.הוא אף התייחס למשפט של איינשטיין ואמר שאלוהים כן משחק בקוביות - רק שזורק אותם למקומות שאנו לא מסוגלים למצאם. אגב , מכל ספריו- " קיצור תולדות הזמן- " - מומלץ ומבהיר את גישתו.

מהה??
כל אחד יודע שתאורית הקוואנטים והתאוריה של אינשטיין סותרות זו את זו ואינשטיין היה המתנגד של תאורית הקוואנטים כל ימי חייו. "אלוהים לא משחק בקוביה" היה המשפט שלו נגד תאורית הקואנטים.

תיאורית הקוואנטים הומצאה ב1918 ע"י מאקס פלאנק עם גילוי קוואנט האנרגיה ולכן נקראת קוואנטים.

בכל הפסוקים שאת מצטטת יש מיליון שגיאות ואי דיוקים.
כל אחד שנמצא בתחום שאת מצטטת מבין מיד שאת לא יודעת מה שאת מצטטת, אבל את לוקחת ציטוטים לא קשורים מכל התחומים וכל אחד מבין את השגיאות בתחום שלו. אני מצאתי אצלך 10 שגיאות בתחומים שאני מבינה, אבל אני מנחשת שיש בכל תחום מישהו שימצא בתחום שלו.

הסיפור עם אינשטיין הוא שטות מוחלטת.
זעקה אילמת​(נשלטת)
קלולס ,

אני מייעצת לך לבדוק שוב את דבריך.
איינשטיין היה אחד ממייסדי מכניקת הקוואנטים.

במקום להתנהל פה כדרמה קווין שחווה הוריפילציה מדבריי - תעשי אייטימיזציה לדבריך על פניי מרחב קיברנטי זה.
בקרקעית האוקיאנוס​(נשלט)
חיי זיאוס הקדוש, מספיק עם זה כבר!! - יושמדו כל ספרי המדע הפופאלרי לאלתר. icon_evil.gif
וזאת התגובה האחרונה שלי בשירשור הזה.