לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

דואר זבל, הודעות זבל ושרשורי זבל בכלוב

*מנגינה*{התווים שלו}
לפני 16 שנים • 2 ביוני 2008

לא מאמינה

*מנגינה*{התווים שלו} • 2 ביוני 2008
מי אתה עבודת מאסטר שתבוא להגיד מזה שרשור זבל או לא?
הרי אתה מנהל קהילה בדיוק כמוני ודוקא בהיותך כזה אתה אמור להבין מהו חופש ביטוי לכל כותב באשר הוא
אין מה לעשות
לא כולם ניחנים בכושר כתיבה או יכולת להתבטאות בצורה נאורה
האם רק בשל עובדה זו נמנע מהם את חופש הכתיבה?
אם מדובר בנושא סתמי למדי שאין מאחוריו שום מטרה וכל כולו גידופים והשמצות במקרה כזה אני מסכימה שמקומו לא איתנו
אבל מעבר לכך צריך לכבד כל כותב באשר הוא ולהבין שהוא מעלה על הכתב משהו שמציק לו או נושא שהיה מעוניין שאחרים יראו אותו והתייחסו אליו.
אני מאמינה שאם נתחיל לכבד פה אחד את השני ולא נתעסק בשחצנות ( כדוגמת מה שעשית פה)
אולי זה מה שיביא את היופי האמיתי לקהילה הזו
כך אני נוהגת בקהילה שאני מנהלת
ומאמינה שגם אתה נוהג ככה
ולכל המבקרים והמקטלגים פוסטים, לראויים או לזבל
מי שמכם לעשות זאת? icon_twisted.gif
amy​(נשלטת)
amy​(נשלטת) • 2 ביוני 2008
למה יש לי הרגשה שהשירשור הזה הולך להדרדר בדיוק לאותם מחוזות נגדם כמדומני דיבר פותח הפוסט? icon_rolleyes.gif
*מנגינה*{התווים שלו}

איימי מתוקה

*מנגינה*{התווים שלו} • 2 ביוני 2008
אם יהיה כבוד לכל תגובה ולא יקחו את הדברים למקום של ציניות
השרשור ישמור על איכותו
למרות שלדעתי זו שחצנות לבוא ולקבוע ששרשור זה הוא איכותי והשני הוא זבל.
עבודת מאסטר{lori}

Re: איימי מתוקה

עבודת מאסטר{lori} • 2 ביוני 2008
*מנגינה* כתב/ה:
אם יהיה כבוד לכל תגובה ולא יקחו את הדברים למקום של ציניות
השרשור ישמור על איכותו
למרות שלדעתי זו שחצנות לבוא ולקבוע ששרשור זה הוא איכותי והשני הוא זבל.

אגיד לך מה לדעתי האישית הופך שרשור אחד ליותר איכותי מהשני:
כמובן שיש המון גורמים, אבל אחד ועיקרי ביניהם הוא מתן כבוד ראוי לדברים אישיים.
ביקורת אישית ראויה לפרטיות.
אם למישהו יש ביקורת אישית כלפי מישהו אחר - לא ראוי יעביר אותה בפורום ציבורי לעיני כל.
בשביל זה יש הודעות פרטיות ואפשר להסדיר הכל באופן פרטי.

לא אעביר פה שיעור בתרבות הדיון, אני לא הפטרון של אף אחד. הבעתי דעה אישית ופתחתי פתח לדעות נוספות בעניין הזה.

וזאלו - שאפו icon_wink.gif
amy​(נשלטת)
אחת מהסיבות שבגללן שירשורים חוזרים על עצמם, היא בגלל שיש כאן באתר תחלופה די גבוהה, ובעיקר- הרבה חדשים מצטרפים. מטבע הדברים, כששאלה/ נושא בוערים להם, הם מעלים אותם ולא מתחילים לסרוק את היסטוריית הפורום כדי לראות אם העלו את הנושא בעבר. חלקם אפילו לא מספיק מנוסים באתרי- דיון כדי לחשוב על כך.
לנו הותיקים זה נראה כאילו הכל ממוחזר פה, כי במידה מסויימת, זה באמת נכון. כשלמישהו כואב משהו, עבורו זה הכי חשוב בעולם, והוא רוצה התייחסות אישית.
בדיוק עבורנו הוקם פורום "שיכון ותיקים", בו יש סיכוי שנוכל לראות נושאים שיותר מעסיקים אותנו בשלב בו אנחנו נמצאים בבדס"מ.
אפשר לגלות סובלנות כלפי חדשים וגם ותיקים. כן, גם אם יש להם הרבה שאלות בתקופה מסויימת, גם אם הם לא כותבים בצורה הכי רהוטה...

מה שהכי יסייע לשמירת רמת האתר לדעתי הוא המנעות מהכפשות הדדיות, גם אם הן "מצחיקות" ומוציאות אותך שנון. האתר הזה צריך כבוד הדדי, יותר מכל.

וכן, אני גם חושבת שיש משהו אליטיסטי ברעיון של "שירשורי זבל" מול "שירשורי איכות". כלומר, זה דבר אחד לחשוב את זה, ודבר אחר לפתוח על זה שירשור. אני בטוחה שעצם השירשור עשוי לפגוע בהרבה אנשים.

הבהרה- אני מחבבת ומעריכה את פותח השירשור, ואין לי שום כוונה "ללכלך עליו" בדברים שכתבתי פה.
זעקה אילמת​(נשלטת)
זעקה אילמת​(נשלטת) • 2 ביוני 2008
Grey / Green כתב/ה:
מה שזאלו אמר.

חח יו דונט סאיי - כמה צפוי ! אוחח אבק החנופה .
ברגע שזאלופן כתב, היה לי ברור שתגבה אותו במהירות היפרולוסיטית.
תגיד, עצרת בכלל לקרוא מה הוא כתב ?

ולשם שינוי , אני בדעה אחת עם סמית . מי נתן לך את הבינה והיכולת להחליט מה רב מנין ורב בנין מעוניינים לקרוא ? מי יעמוד בפתח הפורום ויהיה הקלגס שיערוך סלקציה וימנע מתוכן שלא לרוחם של כולם לעלות לפורום ? מי בכלל מסוגל להחליט מה התוכן שימגנט את הרוב או לא ?

מי אמר שהפוסט הזה שפתחת לא יראה כבא מפיו של אחד שהוא תשעה קבין שיחה ? בקיצור - זיבול שכלי עבור חלקנו ?
נסיך אהוב

אל גור

נסיך אהוב • 2 ביוני 2008
היה בארץ,בא להכניס לתודעה את "העתיד הירוק" וההתחממות הגלובלית.

חבל שלא הראו לו את הכלוב,הוא כבר היה ממליץ איך למחזר.
עבודת מאסטר{lori}
עבודת מאסטר{lori} • 2 ביוני 2008
זעקה אילמת כתב/ה:
Grey / Green כתב/ה:
מה שזאלו אמר.

חח יו דונט סאיי - כמה צפוי ! אוחח אבק החנופה .
ברגע שזאלופן כתב, היה לי ברור שתגבה אותו במהירות היפרולוסיטית.
תגיד, עצרת בכלל לקרוא מה הוא כתב ?

זו בדיוק דוגמה לירידה לפסים אישיים ולחוסר יכולת להשתתף בדיון. תודה.

זעקה אילמת כתב/ה:

ולשם שינוי , אני בדעה אחת עם סמית . מי נתן לך את הבינה והיכולת להחליט מה רב מנין ורב בנין מעוניינים לקרוא ? מי יעמוד בפתח הפורום ויהיה הקלגס שיערוך סלקציה וימנע מתוכן שלא לרוחם של כולם לעלות לפורום ? מי בכלל מסוגל להחליט מה התוכן שימגנט את הרוב או לא ?

מי אמר שהפוסט הזה שפתחת לא יראה כבא מפיו של אחד שהוא תשעה קבין שיחה ? בקיצור - זיבול שכלי עבור חלקנו ?

השימוש במילה קלגס, על כל הקונוטציות שעולות סביבה, לא היה במקום.
ולגבי שאלותייך - כולנו יכולים להחליט מה זבל ומה לא זבל.
אפשר להחליט שלביקורת כמו זו שהעלית על ירוק/אפור אין שום מקום בתרבות הדיון שלנו ולא לרדת לרמה הזו.
אפשר לראות ששרשורים ספציפיים מועדים לפורענות ולהפעיל שמירה קצת יותר קשוחה עליהם.
לנעול שרשורים שהתדרדרו לרמות של זבל ולהרחיק את אלו שדואגים להרוס אותם.

באנלוגיה קצרה - מדינה בלי שליט היא מדינה כושלת. מדינה עם שליט היא כזו שיש בה סדר שמקובל על דעתם של מעטים, וראי איזה פלא - ברוב המקרים זה עובד.
אולי כדאי למנות מנהלי פורומים שנראים אוביקטיביים מספיק לבעל האתר, שיוכלו להחליט מה זבל ומה לא ועם החלטתם נצטרך להתמודד?
amy​(נשלטת)
עבודת- הנושא הזה של פורומים מנוהלים עולה כל פעם מחדש, וכלובי מודע לכך שיש אנשים הרוצים בזאת. בסופו של דבר- ההחלטה היא של כלובי. האתר הוא שלנו מבחינה זו שאנחנו משפיעים בצורה משמעותית ביותר על האווירה בו ועל תכניו. לכן על כל אחד מאיתנו מוטלת חובת השמירה על כבוד ותרבות דיון. אי אפשר לסמוך על מנהלי פורום שאולי יגיעו ואולי לא, אולי יסייעו בעניין זה ואולי לא...