לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

ומה השמיעו בלימיט וכיום מה משמיעים בספייס

טרודי
לפני 15 שנים • 20 בינו׳ 2009
טרודי • 20 בינו׳ 2009
Venus in Furs כתב/ה:
בכל המקומות כולם ובכל המסיבות באשר הן יש נטיה מעצבנת לנגן את אותם שירים, שבוע אחרי שבוע, ומה שאותי באופן אישי מפתיע זה שנדמה שרק אותי זה מעצבן.

יש שירים שאני פשוט לא מסוגל לשמוע יותר ולראות אנשים רוקדים בהתלהבות מהם ממש עושה לי רע בנשמה. (הדברים כמובן משקפים אותי ולא מהווים ביקורת על הנהנים או על הדיג'יי שמנגן אותם, שכן אם הקהל נהנה איך אפשר להלין על הדיג'יי)

למשל השיר ההוא עם ה"fuck u i wont do what u told me" שכבר נשחק כל כך שלאוזניי זה כאילו היו מנגנים "מקרנה".

עוד במצעד המאוסים זה ההוא שמתחיל עם מנגינה ערבית כזו וה"remind me the story that i wont get insane" שזה שיר יפה דווקא אבל שוב, כמה אפשר.

וה"פולוו מי טו דה פלאנט אוף ליקוויד סקיייייי !" שזה כבר כמו לנגן את הדיסק הראשון של אניגמה בפליי פארטי או בדייט שאמור להתלהט.

enjoy the silence של דפש...
the phantom of the opera....
sweet dreams בביצוע של מנסון...

יש עוד מלא דוגמאות לשירים שהם טובים לכשעצמם אך יצאו כבר מכל החורים.

אני תמיד חשבתי שבמסיבת פטיש צריכה להיות מוסיקה מגוונת, בהתאם לקהל המגוון, ושמה שיחבר בין הקטעים יהיה מוטיב הקינק והתשוקה ולא הז'אנר המוסיקלי.

יש גם התעלמות כמעט גורפת ממוסיקה שחורה, למרות השפעתה המוכחת על מופקרות מינית אצל בחורות.
וגם מקלאסיקות רוק סוחפות שיכולות ליצור מומנטום
אפילו הדארק אייטיז זה לא מה שהיה פעם...
וההאוס הדאנסי האלקטרואי הוא לא בהכרח מהחדשניים והאופנתיים והמשובחים,

ובאופן כללי נדמה שלא מופעלים יותר מדי דמיון, תעוזה, גיוון, וחינוך מוסיקלי (זו לא מילה גסה!).

זו דעתי המלומדת האישית, ומקובל עלי שהרבה אנשים עשויים לחשוב הפוך ממני.

(נשימת רווחה)
סוף סוף - האמת בפשטותה
כל שבוע אותה מוסיקה
אותו סדר שירים
אותו ווליום מטורף ולא אנושי
וכל שבוע לאחר המסיבה אנשים מגיבים בשרשור ומספרים על נפלאות הדי ג'יי. "כל שיר במקום...אין דקה למנוחה....."
חסרה מוסיקה בעולם? למה לא מגוונים מידי פעם? ולמה מתעלמים מהשעות בהן הרחבה מלאה באנשים אבל אף אחד לא רוקד....? (ולא, אין סשן על הבמה בדיוק, פשוט המוסיקה מחורבנת)

וגם אני, עדיין, מתה על המסיבות האלו....icon_smile.gif
אבל בבקשה...תחינה נואשת לאחראים.....קצת גיוון מידי פעם...
electro-z

Re: אוך, למי אכפת

electro-z • 20 בינו׳ 2009
Queeny כתב/ה:
המוזיקה אף פעם לא היתה הצד החזק של המסיבות - גם לא בדאנג'ן. יש לה את הנטיה להיות רועשת מדי - אם מדובר במסיבה לסשנים, או לא-רקידה בעליל, אם מדובר במסיבת-ריקודים, ובמקרים מצטיינים במיוחד גם וגם.

כל האמור למעלה אינו פוגם בהנאה הרבה של הכותבת בחלק מהמסיבות.
icon_razz.gif icon_razz.gif

גם אני נהנה ולא בגלל המוסיקה אלא למרות המוסיקה.

שום קו, שום המשכיות, שום בניה חכמה של סט.
סתם עירבוב של שירים (לבקשת הקהל?) ללא קו מנחה ועל פי רוב שובר מוד ומשעמם.
אין מיקס, אין מחשבה. כלום.

וחבל
המוסיקה חשובה, היא בונה מוד, מצב רוח, היא יכולה לקחת מסיבה למעלה או להנחית אותה.
ולראיה, כמעט לא רוקדים ואתה רואה לא מעט מבטים משתהים לעבר העמדה כשהדי ג'יי עובר מטכנו למוסיקת חתונות ומשם לטראנס דרך איזה שיר פופ מזוויע.
electro-z
electro-z • 20 בינו׳ 2009
לשם הבהרה

אני לא שמעתי את טיש במסיבות שהיו בלימיט

המסיבות שנכחתי בהן היו בספייס ובדנג'ן
זיקית
לפני 15 שנים • 21 בינו׳ 2009

עחח

זיקית • 21 בינו׳ 2009
ואולי גם איכככס.

במסיבה האחרונה (ואני מתכוונת לזה באופן מילולי) שהייתי בה של Air המוסיקה היתה נוראית - לא אחזור על דבריו של ונוס ואלקטרו זי שדיברו דברי טעם, אבל הווליום, רבאק, הווליום. עד עכשיו מצלצלות לי האוזניים.
יש בהחלט מקום למסיבות עם קו מוסיקלי קצת שונה - לא עוד דארק, ebm וכל השירים שחוזרים על עצמם.
אפשר גם שחור (ואני לא מדברת בהכרח על גנגסטה - יש המוווון גוונים וסוגים), אפשר אלקטרו לסוגיו, hell - אפשר אפילו האוס טוב מדי פעם - וברוך השם יש לנו דיג'יי מצויינת ועוד כמה דיג'יי אחרים לא רעים אני בטוחה, שיכולים להרים את הכפפה.

למה המוסיקה במסיבות של ה"קהילה" הזו חייבת להיות תמיד באותה מתכונת? החיבור האוטומטי בין מסיבות פטיש למוסיקה גותית / פוסי מטאל / פופ מטאל די מטופש בעיני.

אני מלאת תיקווה שבמועדון החדש יכבדו את קהל המבלים במערכת סאונד איכותית ובחשיבה מאחורי התיקלוט.

*נשענת על הקיר, משלבת ידיים ומחכה ל 29.1 לראות מה קורה*
electro-z

Re: עחח

electro-z • 21 בינו׳ 2009
זיקית כתב/ה:

במסיבה האחרונה (ואני מתכוונת לזה באופן מילולי) שהייתי בה של Air המוסיקה היתה נוראית - לא אחזור על דבריו של ונוס ואלקטרו זי שדיברו דברי טעם, אבל הווליום, רבאק, הווליום. עד עכשיו מצלצלות לי האוזניים.

תעשי את מה שאני עושה
שימי אטמי אוזניים, צהובים כאלה או מאולתרים מטישו.
נשמע דבילי אבל זה מוריד את העוצמה באיזה 10DB ובאופן מפליא אתה שומע את בן השיחה שלך הרבה יותר טוב.
No Name

לא יכולה להסכים יותר מזה

No Name • 21 בינו׳ 2009
באופן אישי, אני חושבת שמוסיקה איכותית ומתאימה יותר, תעשה את ההבדל.
לא הייתי בהרבה מסיבות של הספייס, 3 ליתר דיוק.
בשתיים הראשונות, בקושי שמתי לב למוסיקה, אבל בשלישית זה כבר היה קשה, על גבול הבלתי נסבל.

מה מבקשים בסך הכל, מוסיקה מגוונת שתניע את הגוף ושתשחרר את האווירה.
בתור אחת שמאוד אוהבת לרקוד, אני מוצאת את זה מאוד חסר.

אני אשמח למוסיקה שחורה בפלייליסט, זה תמיד עושה טוב לגוף ולנפש.
לא סתם קוראים לזה BODY and SOUL.
Tish Adams

Re: עחח

Tish Adams • 21 בינו׳ 2009
electro-z כתב/ה:
זיקית כתב/ה:

תעשי את מה שאני עושה
שימי אטמי אוזניים, צהובים כאלה או מאולתרים מטישו.
נשמע דבילי אבל זה מוריד את העוצמה באיזה 10DB ובאופן מפליא אתה שומע את בן השיחה שלך הרבה יותר טוב.

אז יש לי פתרון הרבה יותר פרקטי.
בכל מעבדת שמיעה ניתן להזמין מה שנקרא: אטמים למתופפים.
אלה אטמי אזניים שמקמפרסים דציבלים לממוצע 80 מה שלא גורם לנזק בלתי הפיך.
זאת קניה חד פעמית ולי הם מחזיקים כבר מעל עשר שנים.
Venus in Furs​(מתחלף)
Venus in Furs​(מתחלף) • 21 בינו׳ 2009
היי טיש,
רציתי גם להגיד שאת הסטים שלך לא יצא לי לשמוע אף פעם לצערי.

לגבי אטמי אזניים,
אני משתמש קבוע בהם בנסיעות ברכבת וכשאני ישן, וגם בבאלנאס לפני הופעות,
אבל במסיבה הם :
א. לא כל כך סקסיים
ב. יוצרים סוג של ריחוק ומיסוך מנטאלי מהחוויה.

רציתי עוד להוסיף שלי באופן אישי היה ממש נחמד אם היה אחת לשעה ככה איזה שיר סלואו.
זה מהפכני, אני יודע,
אבל אני חושב שזה היה נותן צ'אנס לכל מיני דברים מעניינים לקרות ולהתפתח, וגם הזדמנות לאזניים ולנפש קצת להתאושש.
(סתם דוגמאות שקופצות לי לראש : "the wild rose", "the lady in red"... icon_cool.gif )

וחוצמזה שמחתי לקרוא שאני לא לבד בתחושותיי, אני מרגיש פחות בודד עכשיו.

בנוגע לווליום (ובמובן מסויים גם לתוכן המוסיקלי), אם יורשה לי רגע להתפלצן בנושאי פסיכואקוסטיקה,

צלילים ותדרים שמרעימים בעוצמה קבועה ובסגנון דומה יוצרים במוח אפקט של התרגלות ואדישות. צליל שינוגן זמן ארוך מספיק פשוט יפסיק להישמע.

קראתי פעם שבנסיעה במכונית, מה שיוצר את הריגוש זה לא הנסיעה במהירות גבוהה לאורך זמן, אלא התאוצה והבלימה. (ממש מדדו את התגובות החשמליות במוח) . גם באוכל ובסקס ובהצלפות וביחסים ובכל דבר חושי... אותו טעם, אותה עוצמה, אותה תדירות, אותו השטיק -- מייצרים שעמום ואדישות.

לכן לדוגמא, במוסיקה אלקטרונית, תמיד אחרי כמה דקות של בום בום יגיע הברייק, התופים יעלמו, ורק פד רגשי ונמוך ישאר, כשעליו תעלה השירה ותיגע בנשמה, ואחרי דקה של זה יחזור הקצב במשנה תוקף ואנרגיה מחודשת.

כך שדינמיות בווליום (וזה אומר בהכרח להתחיל יותר נמוך, וגם לרדת מדי פעם באופן יזום - כי לעלות כבר אין לאן... icon_rolleyes.gif ) תיצור אפקט עז בהרבה מאותה המוסיקה בווליום חזק וסטטי.

כי התכלית של המוסיקה במסיבות פטיש היא הרי למלא את החלל באווירה, ליצור קירבה וסחף בין האנשים, לעודד את האדם לרקוד ולשתות ולהשתרלל... היא כלי, לא מטרה בפני עצמה.
Tish Adams
Tish Adams • 21 בינו׳ 2009
כנראה שאנחנו לא מדברים עם אותם האטמים. את שלי לא רואים אלא אם ממש מסתכלים פנימה לאוזן.
אולי זאת הסיבה שאני לא מתלהבת שדוחפים לי לשון באוזן icon_wink.gif
מסכימה עם מה שכתבת פרט ל "the wild rose", "the lady in red" פויה, זה האמאמא של הקיטש.
אלא אם מדובר במסיבה שהוגדרה מוסיקלית ככזאת ויש כאלה מידי פעם.
Venus in Furs​(מתחלף)
Venus in Furs​(מתחלף) • 21 בינו׳ 2009
נכון, זה באמת קיטש.
(היו פעם מסיבות קיטש מוצהרות? (: )

אבל אני זוכר שבמסיבות כיתה במאה שעברה תמיד הייתי מחכה לסלואו בשביל להציע לנערת חלומותי לרקוד ולנסות לצמצם ככל הניתן את סכום הסנטימטרים בינינו, או לחילופין להלך עצוב ואומלל בין הזוגות האחרים ולרחם על עצמי.

חוצמזה, כשקיטש מופיע על רקע אפלולי, מקאברי, או קינקי - הוא הופך לקאמפ.... icon_cool.gif

אנחנו לא מדברים על אותם האטמים, אני משתמש בספוגיים הצהובים הפשוטים, שעושים עבודה נפלאה, אך נראים די מטופשים כשהם תקועים באזניים במסיבת פטיש ועוד זוהרים באולטרה.

מה קורה עם ההוא והבארטר של האנאלי שהבטחת לי? question.gif