לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

שיוך - רעיון יפה על הנייר?

הזייה​(נשלטת){Tיפוס}
לפני 15 שנים • 19 במרץ 2009

אוקיי

כנראה שאני ממש עוף מוזר אם כך, ממש לא רואה בשיוך סוף

ברור והגיוני שיהיו כאלה שמטרתם היא הכיבוש בלבד
אך בניגוד לונוס בעיני זה היוצא דופן - לא מבחינה סטטיסטית אלא מבחינת התנהגות שלתפיסתי היא "תקינה/ בריאה/ טבעית/ של אדם שלם בנפשו". כלומר אלה שמטרתם היא הכיבוש בלבד ולא מסוגלים להנות ממה שהם אשכרה כבשו לפני רגע לדעתי מפספסים משהו.

שיוך בעיני הוא שיא שלפניו התקרבות בדס"מית הדרגתית, ולאחריו השמיים הם הגבול. באיזה שהוא מקום, לי נראה שאפשר ומתבקש להעמיק ולחקור מקומות חדשים ועוצמות חדשות אחרי השיוך, כמובן שזה לא תמיד יקרה. לפעמים השיוך יכול למלא איזה צורך אנושי של הצהרת התחייבות הדדית או חד-צדדית, שלאחריו הקשר לא בהכרח ישתנה משמעותית (אם היה רק בסשנים יישאר כך, אם היה 24/7 יישאר כך וכו').

כך או אחרת, מי שמשייך וזורק הוא דפוק.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}

לה לה לה

מה שחתולונת כתבה נאמר כבר כל כך הרבה פעמים על כל מערכת יחסים בין גבר לאשה.
אני לא חושבת שזה מחייב גברים נשים, יש בתכלס גם פה וגם פה אנשים שיש להם דפוס של קורבן וכאלה עם דפוס של משתמש וזורק כשנמאס לו. מה שכן, אצל שולטות נראה לי שיש את הדפוס הזה (לשחק עד שמשעמם) קצת יותר מבכלל האוכלוסיה הנשית (סתם ניחוש, לא עשיתי מחקר או משהו).

חתולונת, מה שכתבת נכון לגבי המון אנשים ונילים, ובכל זאת את רואה סביבך אנשים נשואים באושר. היות וגם שולט ונשלטת הם גבר ואשה, המצב זהה לחלוטין.

(אגב: שיוך, נישואים וכל סוג אחר של מיסוד קשר, לפעמים גורם לאנשים לחשוב שהם לא צריכים יותר לאתגר ולעניין את בן זוגם. או לחליפין, חושבים שעכשיו כבר אין לבן הזוג מה להציע להם בתחום השעשוע. חשיבה זו, ולא המיסוד עצמו, היא שגורמת לקשר לדעוך).
ראובן

היום שאחרי

ראובן • 19 במרץ 2009
על מנת שמערכת יחסים תשרוד את שלב החיזור (בלשוננו: כל מה שקורה עד לשיוך) - עליה להיות מלאה גם בתוכן שאינו S&M. לא ניתן לבסס דיאלוג אמיתי רק על עשייה S&Mית. סאדו אינו יכול להוות תחליף לאינטימיות, הוא רק יכול להעצים אותה. אלו שמנסים לבסס מערכת יחסים על שליטה, דנים את עצמם למערכות יחסים בנות שבוע עד חודש.

קושי נוסף הוא יסוד המשותף לרוב אנשי קהילת השליטה - הקושי באינטימיות - ולא משנה אם זו אינטימיות עם עצמך או עם אחר/ת. הדבר מציב מכשול נוסף בדרך לזוגיות משמעותית.

אם מצליחים למלא את הזוגיות המתהווה בתוכן (כל דבר כשר כאן - טיולים, יצירה אמנותית משותפת, שיעורי ריקוד ושיזוף בים, גניבת כוסות ממסעדות, תשבצי הגיון ושאר פשעי מחשבה) ונמנעים מהפיתוי להתמקד בסאדו כביטוי יחידי לאינטימיות, מגיעים למקום שבו ההתמסרות היא חלק ממשהו גדול יותר, חברוּת - שהיא תנאי הכרחי לכל סוג של יחסים מתמשכים ומתפתחים.

ראובן
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}

Re: היום שאחרי

ראובן כתב/ה:
על מנת שמערכת יחסים תשרוד את שלב החיזור (בלשוננו: כל מה שקורה עד לשיוך) - עליה להיות מלאה גם בתוכן שאינו S&M. לא ניתן לבסס דיאלוג אמיתי רק על עשייה S&Mית. סאדו אינו יכול להוות תחליף לאינטימיות, הוא רק יכול להעצים אותה. אלו שמנסים לבסס מערכת יחסים על שליטה, דנים את עצמם למערכות יחסים בנות שבוע עד חודש.

קושי נוסף הוא יסוד המשותף לרוב אנשי קהילת השליטה - הקושי באינטימיות - ולא משנה אם זו אינטימיות עם עצמך או עם אחר/ת. הדבר מציב מכשול נוסף בדרך לזוגיות משמעותית.

אם מצליחים למלא את הזוגיות המתהווה בתוכן (כל דבר כשר כאן - טיולים, יצירה אמנותית משותפת, שיעורי ריקוד ושיזוף בים, גניבת כוסות ממסעדות, תשבצי הגיון ושאר פשעי מחשבה) ונמנעים מהפיתוי להתמקד בסאדו כביטוי יחידי לאינטימיות, מגיעים למקום שבו ההתמסרות היא חלק ממשהו גדול יותר, חברוּת - שהיא תנאי הכרחי לכל סוג של יחסים מתמשכים ומתפתחים.

ראובן

מה שהוא אמר!
נוריתE
נוריתE • 19 במרץ 2009
זה תמיד,רעיון יפה,בתנאים המתאימים
ליצור ברית מחייבת בין שני הצדדים
ולמרות המילים המאוד כוללניות האלו כביכול,
זאת ברית, "חוזה"זאת מילה רישמית,

כמובן שעלולות להיות אככזבות ואפילו פגיעות
בכל מערכת יחסים יש את הסכנה הזאתי שאצלנו,בגלל טיב המעמד
עלולה לפעמים להסלים

אבל כל עוד זה מתאים וכל עוד זה מסתדר ועושה טוב לשניהצדדים
אז אפשר לנסות. תמיד אפשר לסים
אבל אם לא מנסים אין את מה לסיים.
בלוסום​(לא בעסק)

בלוסום​(לא בעסק) • 19 במרץ 2009
ראובן כתב/ה:

ראובן

זה קשה לא להסחף לאינטימיות בדס"מית בלבד. אני חוששת שבזה אני נופלת לרוב.. ): ובזה רוב הגברים שמולי נופלים לרוב - אין אינטימיות מעבר לסשנים. התקשורת מתנקזת לסשנים בלבד. ואז, זו לא מערכת יחסים בדס"מית אלא סתם עוד סטוץ שבמקרה אני "חוטפת" בו קצת...ואחרי סשן או שניים או יחסית מהר מאוד אחרי כן, הקשר מתמוסס.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך חמישי מרץ 19, 2009 3:41 pm, סך-הכל נערך 2 פעמים
Morticia

Morticia • 19 במרץ 2009
אנה דן כתב/ה:
ראובן כתב/ה:

ראובן

מה שהוא אמר!

כן, פחות או יותר,
יש בזה לא מעט

למעט שני סייגים שאני רואה לנכון לציין
והם שראשית, לא כולנו עוסקים בסאדו
זה אתר שליטה BDSM וזה לא רק סאדו

ושנית שאינטימיות בעיני קשה אולי לטיפוסים סאבמיסיביים או לקונטרול פריקס
{שזו תחפושת גדולה לפחדנים גדולים}
ואולי שיעור נפלא לקבל מאדם שקצת יותר בשליטה

חברות ורגש בין בני אדם הוא עבורי הכרחי
קטונתי מקביעת חוקים לשלל הקהילה
אבל זה המשחק שלי
עם או בלי סאדו
יש ים של משחקי שליטה במיטה

ותכלס?
בכל מערכות היחסים הזוגיות שהיו בחיי
{והן לא כ"כ רבות אך בהחלט היו עמוקות ומשמעותיות}
המשחקים נכנסו לתוך זוגיות "ונילית" כביכול ושם היה הכי טוב
מה שלפעמים נדמה לי שלעולם לא באמת ימצא פה...

[כל ההכרות הוירטואלית ומבוססת על נטיות מיניות שיכולות להיות מאוד מגוונות ושונות זו מזו מלכתחילה פוגמת באינטימיות הזורמת והטבעית, לעניות דעתי]
להבה חשופה

Re: שיוך - רעיון יפה על הנייר?

להבה חשופה • 19 במרץ 2009
free spirit כתב/ה:
חתולונת1607 כתב/ה:
אני מעלה נושא קצת כאוב. מחוויות של לא אחת מידידותי וחברותי הקרובות, מה שעולה הוא שכל עוד השולט מרגיש שהנשלטת היא אתגר עבורו, הוא יתאמץ כדי שהקשר ישמר. ברגע שהיא משוייכת לו או מביעה רצון להיות משוייכת לו - העניין שלו בה מתפוגג, ואיתו הקשר ביניהם.
זה מוביל אותי לחשוב שאולי המסקנה פה היא, שלא כדאי להיות משוייכת, עם כל הצער הרב שבדבר, כי בכך דנים את הקשר למיתה.

אשמח לקבל תגובות.

זה שהיא לא תסכים להיות משויכת אליו ממש לא יפתור את הבעיה הזו. אם אותו "שולט" לא מחפש מערכת יחסים הקשר נועד למיתה עוד לפני שבכלל התהווה ודבר לא יעצור זאת. המסקנה היחידה פה היא שגם ידידותייך וחברותייך צריכות להיות יותר בררניות ולחפש אדם שמעוניין בזוגיות אמיתית קודם כל ולפני הכל ולא בנשלטת נוספת שרק תתווסף לרשימת הכיבושים. זה אולי מתקבל כלא-הגיוני בעליל אבל בחיי שזה עובד. בהצלחה.

נכון בהחלט.

מאידך, בתיאום ציפיות מראש [לא אלו שנועדו לכריות] . אפשר, לנתב לדרך הטובה לשני הצדדים.

כל ,"שולט" ודרכו כל "נשלטת" ומה שנכון לה.

להבה חשופה.!@!
שלגי

שלגי • 19 במרץ 2009
אנה דן כתב/ה:
ראובן כתב/ה:

ראובן

מה שהוא אמר!

כן בהחלט, ובנוסף הרבה כנות ותקשורת שהם בעיני הבסיס לכל השאר.
ביג-אן

קישקושייישיישן

ביג-אן • 19 במרץ 2009
אני לא רואה טעם בשיוך אם אין רצון להשאר שם לזמן מה.. ז"א אם אין רגשות ואם לא רוצים לחלוק את השלל עם אחרים.
אם מצאת לך מישהו שמוצא חן בעינייך שייכי אותו, זה רק יעצים לכם את הביטחון ויאדיר את המשחקים.
אם מצאת לך שפחה מקסימה ואתה באמת ובתמים רוצה בה לקצת יותר מסגור סוגריים ופעם פעמיים
שייך
. השיוך לא יוריד כלום..
כשיש רגש יש רגש כשאין אין
הכל קישקוש באלבוש
דבר אחד השיוך כן עושה.. וזה לסמן "אני כרגע לא במצב להכיר אחרים"
או יותר נכון " מאמי אני שלך"...
כל ההשלכות לגבי תחושת האי השקעה בעקבות.. נו באמת... צריך לדעת למי להשתייך...
יש מקומות שזה רק יתן לך את הפרס הגדול..

ושיהיה הצלחה לכל...