לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

ויתור על מילת הביטחון כאקט מעצים חוויה בדס"מית

amy​(נשלטת){מבטלעיניים}
לפני 15 שנים • 23 ביוני 2009

Re: כמה מלים על מילת בטחון

ראובן כתב/ה:

אני מתעב מילות בטחון משום שהן תחליף זול לטלפתיה הטבעית בין גבר ואישה, מה גם לא מאפשרות לאישה להניח לעצמה להיות. מצד שני, במיוחד במצבים של קשר ארעי או תחילתו של קשר לעתים יש צורך בדבר. מילת הבטחון ההדרגתית שלי היא ''שפן'',כי אני מתעב פחדניות ו/או שולטות מלמטה. אישה שרוצה להישלט היטב, עליה להגיש את עצמה כשותפה מלאה לאקט ואת ממחטת המלמלה היא מוזמנת להשאיר בבית.

R

לתחושתי, אתה סוג של ממלכד את מילת הביטחון (ועל כך דיברתי בתגובה אחרת). בעצם אתה אומר שאישה המשתמשת במילת ביטחון משפילה את עצמה. עליה להכריז שהיא "שפנה", מפחדת להמשיך הלאה.

לדעתי, זה לא דבר הוגן לעשות. אם כברהחלטתם על מילת ביטחון, הרי היא באה לשרת את השולט והנשלטת כאחד. את השולט- כדי שלא ילך רחוק מדי מבלי לדעת, ואת הנשלטת, כדי שתהיה לה דרך ודאית לאותת לשולט על מצוקתה.

כפי שניתן להבין, גם אני מסתייגת ממילת ביטחון, אבל מסיבות אחרות לגמרי. בוודאי ובוודאי שאם כבר הוחלט להשתמש במילת ביטחון כאופצייה בסשן, אין למלכד אותה על ידי קישורה למשמעויות שליליות.
הזייה​(נשלטת){Tיפוס}

Re: כמה מלים על מילת בטחון

הזייה​(נשלטת){Tיפוס} • 23 ביוני 2009
amy כתב/ה:
ראובן כתב/ה:

אני מתעב מילות בטחון משום שהן תחליף זול לטלפתיה הטבעית בין גבר ואישה, מה גם לא מאפשרות לאישה להניח לעצמה להיות. מצד שני, במיוחד במצבים של קשר ארעי או תחילתו של קשר לעתים יש צורך בדבר. מילת הבטחון ההדרגתית שלי היא ''שפן'',כי אני מתעב פחדניות ו/או שולטות מלמטה. אישה שרוצה להישלט היטב, עליה להגיש את עצמה כשותפה מלאה לאקט ואת ממחטת המלמלה היא מוזמנת להשאיר בבית.

R

לתחושתי, אתה סוג של ממלכד את מילת הביטחון (ועל כך דיברתי בתגובה אחרת). בעצם אתה אומר שאישה המשתמשת במילת ביטחון משפילה את עצמה. עליה להכריז שהיא "שפנה", מפחדת להמשיך הלאה.

לדעתי, זה לא דבר הוגן לעשות. אם כברהחלטתם על מילת ביטחון, הרי היא באה לשרת את השולט והנשלטת כאחד. את השולט- כדי שלא ילך רחוק מדי מבלי לדעת, ואת הנשלטת, כדי שתהיה לה דרך ודאית לאותת לשולט על מצוקתה.

כפי שניתן להבין, גם אני מסתייגת ממילת ביטחון, אבל מסיבות אחרות לגמרי. בוודאי ובוודאי שאם כבר הוחלט להשתמש במילת ביטחון כאופצייה בסשן, אין למלכד אותה על ידי קישורה למשמעויות שליליות.

מסכימה לגמרי איתך, איימי, במיוחד במקרים בהם המצוקה היא נפשית ולא גופנית. אז בכלל יש סכנה משמעותית להמנעות ממנה דווקא בגלל המצב הקשה שהנשלטת אולי נמצאת בו.
ראובן

אתיקה של מילת בטחון

ראובן • 23 ביוני 2009
איימי,

חבל שאת נוקטת לפתע קו ''פוליטיקלי קורקט''. שנינו יודעים שמילת בטחון הינה רעה-חולה, או לכל היותר רע הכרחי, אז מדוע את מתייפייפת בסגנון ה S&M הקליפורני, במלים כגון ''מילת ביטחון, הרי היא באה לשרת את השולט והנשלטת כאחד''? צר לי על הנימה החותכת, פשוט אני לא אוהב שדיון רציני הופך לאקט יחצ''נות עצמית בסגנון ''תראו כמה אנחנו יפים, הוגנים ומתחשבים''. זו רמאות וזו בטח לא שליטה. שליטה טובה נותנת תחושה של תהומות ופסגות, פראות מול איפוק, קצת כמו רכבת הרים, נכון? האם אי פעם ראית רכבת הרים עם בלם-חירום?

מילת הבטחון היא חלק מדיאלוג השליטה וזכותי למלכד אותה כרצוני. להזכירך - לא באנו כדי למצוא הוגנות, באנו למצוא עונג, השראה והדדיות. אני בהחלט מעוניין שאישה תחשוב פעמיים ושלוש לפני שהיא פולטת מילת בטחון ואם היא עושה זאת, שתסמיק עד שורשי שיערה הצבוע.

בכבוד רב,
ראובן

נ.ב
מצורף קישור לשיר של וולך (לא החרא הרגיל של ''תבוא אלי כמו קפיטליסט''), בו מתואר סשן סוויצ'י הכולל דת+סנאף. אין שם שמץ של הוגנות או PC אבל יש שם המון התענגות, למקרה ושכחת איך זה צריך להרגיש. http://www.hydepark.co.il/topic.asp?topic_id=1121700&forum_id=11665
amy​(נשלטת){מבטלעיניים}
ראובן, לאור תגובתך נראה לי שנפלה אי הבנה ביננו. אני כ ל ל לא חושבת שמילת ביטחון היא רעה- חולה, או רעה בכלל. יש לה יתרונות וחסרונות, כפי שלחוסר השימוש בה (אי בחירת מילת ביטחון מראש), יש יתרונות וחסרונות. אם לא הבהרתי את דעתי זו קודם, הרי שאני מבהירה אותה עכשיו.
אני כן חושבת שלא להכניס את מילת הביטחון לתמונה עשוי בהחלט ליצור סשן מרגש יותר. רכבת הרים, כהגדרתך. אבל מילת ביטחון היא לא בלם- חירום. אנחנו חוזרים כאן לעניין שמילת ביטחון תלויה לחלוטין בכיבודו של הדום אותה, ואם כבר בוטחים בו לכבד אותה, אולי אפשר לקחת את זה צעד אחד קדימה, ולבטוח בו להיות מסוגל לעצור לפני אסון, גם בלעדיה? כמובן שלא עם כל אחד, וסביר להניח שלא בתחילת הקשר.

עכשיו, אתה אומר כאן משהו מאוד מהותי- אתה אומר שזכותך למלכד את מילת הביטחון כי היא "חלק מדיאלוג השליטה". אם כך הדבר, הרי שמילת הביטחון, עבורך, היא כלל לא מילת ביטחון. מילת ביטחון ממולכדת אינה יכולה לשמש ככזאת. אתה אומר לנשלטת שהיא יכולה להצהיר על עצמה כפחדנית, לפגוע בעצמה ובעקיפין גם בך, על ידי שימוש ב "מילה". אישית, אני רואה בעצם מילכוד שכזה פגיעה נפשית בפני עצמה (לדעתי האישית- בלתי הפיכה, אבל זה רק לתחושתי). זכותך? בוודאי שזכותך. זכותך לעשות ה כ ל. אבל זו לא מילת ביטחון, כפי שמתכוונים אליה כאן, ושוב, לדעתי זה לא מוסרי.

את השיר אהבתי מאוד, אבל חשוב לזכור שהשיר הוא פ נ ט ז י ה. רובנו ככולנו לא נרצה לחוות דבר כזה במציאות. ברמת הפנטזיה השיר הזה אכן מענג אותי מאוד. ברמת המציאות, אפילו לא יעלה על דעתי להכנס למקום כזה.
Morticia
Morticia • 23 ביוני 2009
להזכירכם, גם רכבות הרים מגובות בגנרטורים, למקרה והשאלטר הראשי יפסיק לתפקד

שאלה של אחריות...

לעשות לאדם מעבר ליכולתו ורצונו?
להשתלט על אדם, גם אם לצלקו ולשבור את עצמותיו ו/או את רוחו, מעבר ליכולתי לשלוט בעצמי?

לא ברכבת ההרים שלי!
{או של כל שולט או שולטת ראויים, לעניות דעתי}
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
ראובן - מילת בטחון ממולכדת היא לא מילת בטחון. היא משהו אחר. משהו שגם הוא יכול להיות נחמד - אתה מאפשר לה להכריז על עצמה כפחדנית, יש בזה משהו מבדר.
אבל זו לא מילת בטחון.
ועוד משהו: אתה מדבר על עונג, וזה טוב ויפה. אך החשיבות שנייחס לאי-פגיעה במי שנתן בנו אמון, אמורה לעלות על החשיבות שנייחס לעונג. אם לא בטוחים, נעדיף להפסיק מוקדם מידי מאשר מאוחר מידי. גם קונדום פוגע בהנאה ובזרימה, ובכל זאת שמים כשלא בטוחים.

מילת בטחון היא לא העוגן היחיד, והיא לא הכרח. היא סתם שם, In the back of your head, כמו פלסטר ששמים בארנק למקרה חרום ללא שום כוונה להיפצע.
בין בני זוג שמכירים זה את זה היטב, היא בדרך כלל הופכת למיותרת. אבל לוקח המון זמן ללמוד אדם אחר לפרטים כאלה.

בנימה אישית - אני אוהבת שיש לי מילת בטחון, כי היא מאפשרת לי חופש. כי לפעמים אני צועקת. כואב לי, אז אני צועקת. ומבקשת להפסיק כשקשה לי. ואני צריכה שהוא ידע שקשה לי ושנדמה לי שאני לא יכולה יותר, ויקח אותי הלאה (אישי לגמרי, כן?). ואני רוצה את החופש הזה, לדעת שהוא לא יבהל מסימני המצוקה שלי, שהם לא יגרמו לו לעצור הכל.
זה לא אומר שהוא לא צריך להקשיב. זה לא אומר שהוא מסיר מעצמו אחריות. זה לא אומר שכל עוד לא אמרתי מילה מסויימת, הכל בסדר ונפלא ונהדר. אבל הידיעה שיש לי את המילה הזאת, מילה אחת ויחידה בכל הדיאלוג שלנו שהיא באמת חדה וברורה ולא דו-משמעית, זה מרגיע. זה מאפשר לי לעצום עיניים ולהתמסר בנחת.

למיטב זכרוני, הפעמים היחידות שממש הפסקתי מישהו בחדות היו בגלל גפיים שנרדמים, לחץ שעוצר את זרימת הדם, דברים כאלה. טכני לחלוטין. דברים שאני מרגישה והוא לא יכול לדעת אם לא אומר לו.

לגבי לשכוח את המילה - אני אישית משתמשת באותה אחת, מאז ומעולם. אז לא רואה את עצמי שוכחת אותה icon_smile.gif
נוריתE
נוריתE • 23 ביוני 2009
ויתור על מילת ביטחון חייב להעשות לצד בנאדם שאת בוטחת בו,גם
בחיים שלך, לפעמים. ולא לכל אחד מגיע,שיוותרו למענו על זה.
צריך לדעת ולהכיר היטב עם מי את נימצאת.

אני ,בפעם הראשונה, הרגשתי כאילו הוסר עול כבר מעל כתפי
כשהוא שאל אותי "את בוטחת בי"? בוטחת שאדע מתי להפסיק אם יהיה צורך?
הרגשתי כאילו הוא זה שבוטח בי לבטוח בו, לחלוטין..
שוחררתי לגמרי להיות מי שאני ולהרגיש ולקבל ולתת.לתת את ,כולי.בלי פחד.

אין מילים להסביר את עומק ההתמסרות שהדבר הזה נותן ומאפשר
את ..הביטחון המוחלט שמאפשר לך לתת את הכל בלי מעצורים
amy​(נשלטת){מבטלעיניים}
אנה- מה לגבי חוסר יכולת להשתמש במילה? שאת פשוט קופאת, ולא מסוגלת להוציא אותה?

אני חושבת, כפי שאמרתי, שיש להסתמכות על מילת ביטחון לא מעט סכנות. גם לא מעט ייתרונות, כמובן. הבעיה היא שיש נשלטות ונשלטים שכן מתייחסים למילת הביטחון כאל העוגן היחיד. עצם העובדה שהיא קיימת, כביכול מאפשרת לשולט להיות פחות קשוב. יש לכך אפקט פסיכולוגי.

ואת יודעת משהו? אפילו אם מילת הביטחון לא ממולכדת, כמה פעמים נשלטות, כולל אני, חושבות: "אני לא רוצה לאכזב אותו, אני לא רוצה לאכזב את עצמי...", וממשיכות גם למקומות שמסיבים להן נזק? יש משהו טיפה לא פייר, ברמה מסויימת, בלמנות את הנשלטת לשים לב כל הזמן. זה כמו להכנס למסאג' מבלי יכולת להרדם/ להרגע באמת.

יש משהו מאוד נכון, לתחושתי, בלהכנס לסשן כשאת אומרת לשולט: "אתה עכשיו שומר עלי. אני שמה עצמי בידיך", ולעשות זאת גם מבחינה פסיכולוגית, בלי להיות כל הזמן עם היד על הדופק.
amy​(נשלטת){מבטלעיניים}
nurit כתב/ה:
ויתור על מילת ביטחון חייב להעשות לצד בנאדם שאת בוטחת בו,גם
בחיים שלך, לפעמים. ולא לכל אחד מגיע,שיוותרו למענו על זה.
צריך לדעת ולהכיר היטב עם מי את נימצאת.

צודקת.

אני ,בפעם הראשונה, הרגשתי כאילו הוסר עול כבר מעל כתפי
כשהוא שאל אותי "את בוטחת בי"? בוטחת שאדע מתי להפסיק אם יהיה צורך?
הרגשתי כאילו הוא זה שבוטח בי לבטוח בו, לחלוטין..
שוחררתי לגמרי להיות מי שאני ולהרגיש ולקבל ולתת.לתת את ,כולי.בלי פחד.

אין מילים להסביר את עומק ההתמסרות שהדבר הזה נותן ומאפשר
את ..הביטחון המוחלט שמאפשר לך לתת את הכל בלי מעצורים

על כך בדיוק אני מדברת. זו לא ההרגשה הנפלאה בעולם?
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
amy כתב/ה:
אנה- מה לגבי חוסר יכולת להשתמש במילה? שאת פשוט קופאת, ולא מסוגלת להוציא אותה?

אני חושבת, כפי שאמרתי, שיש להסתמכות על מילת ביטחון לא מעט סכנות. גם לא מעט ייתרונות, כמובן. הבעיה היא שיש נשלטות ונשלטים שכן מתייחסים למילת הביטחון כאל העוגן היחיד. עצם העובדה שהיא קיימת, כביכול מאפשרת לשולט להיות פחות קשוב. יש לכך אפקט פסיכולוגי.

ואת יודעת משהו? אפילו אם מילת הביטחון לא ממולכדת, כמה פעמים נשלטות, כולל אני, חושבות: "אני לא רוצה לאכזב אותו, אני לא רוצה לאכזב את עצמי...", וממשיכות גם למקומות שמסיבים להן נזק? יש משהו טיפה לא פייר, ברמה מסויימת, בלמנות את הנשלטת לשים לב כל הזמן. זה כמו להכנס למסאג' מבלי יכולת להרדם/ להרגע באמת.

יש משהו מאוד נכון, לתחושתי, בלהכנס לסשן כשאת אומרת לשולט: "אתה עכשיו שומר עלי. אני שמה עצמי בידיך", ולעשות זאת גם מבחינה פסיכולוגית, בלי להיות כל הזמן עם היד על הדופק.

חוסר יכולת? הממ. לא חושבת שקרה לי. לא יודעת. אפשרות מטרידה.
בעצם... זה לא שעד שאני לא אומר אותה, הוא לעולם לא יעצור. בכל זאת הוא אמור לשים לב.
הרי יש תקשורת בינינו במהלך סשן, גם אם לא מילולית ברורה.
כמו שאמרתי, היא לא מוצא יחיד, היא לא הכרח, ואני מבחינתי ארגיש מצויין לא להגיע אליה לעולם. היא פשוט אמצעי בטיחות, ולטעמי האמצעי הזה לא פוגם בכלום. הוא פשוט שם, לא חייבים לחשוב עליו, לא חייבים להתייחס אליו. הוא פשוט קיים.

את יודעת מה - גם אם נחליט שנוותר - שאין צורך - אם אני אהיה במצוקה אמיתית עד כדי קושי לתקשר איתו - אני כנראה אפלוט את אותה מילה ישנה, בכל זאת, אינסטנקטיבית.
חוץ מזה, זאלו צודק. יש דרכים להגיד "עצור" גם בלי שבוחרים מילה. זו פשוט דרך יותר יעילה. זה כלי, בסך הכל, אין לו מי יודע מה משמעות מיסטית.

אמרת, "אני שמה עצמי בידיך", ולהסיר את היד שלי מהדופק - אבל לכל סשן אני נכנסת ככה. אחתר אני לא נהנית. אני לא עושה שום דבר עם מי שאני לא סומכת עליו. רשת הבטחון לא גורמת לי להיות עם יד על הדופק, אלא להיפך - היא מקלה עלי להשתחרר ולמסור את עצמי. אני שוכחת מהרשת הזו, ואני סומכת על עצמי להיזכר בה אם באמת אזדקק לה.

שוב - מה זה משנה, בעצם. אם אני אצטרך לומר לו לעצור, אני אמצא דרך. המצאת מילת בטחון פשוט מקלה על התקשורת בינינו, לא משנה אותה בהרבה.

לגבי החשש להשתמש בה - זה כבר לא קשור כל כך, לדעתי. לכולנו אמור להיות אינסטינקט של שמירה על בטחון אישי. בתור נשלטות אנחנו יודעות לעשות לו השהייה, להעביר את האחריות לאחר, וזו תחושה נהדרת, אבל איזה שמץ ממנו אמור להישאר אוטומטי. לא נסיון מודע להיזהר, אלא רפלקס. לא משהו שחושבים עליו. וחשוב לנו לרַצות, כל כך חשוב, מה שלא נעשה בשביל זה... אבל כשהדחף לרצות משתלט על הדחף להישאר בריאה ושלמה, זה עניין לפתור עם עצמנו, זה פחות עניין של מילה כזאת או אחרת.
זה גם קשור באיך שהוא גורם לך להרגיש: אם הוא אומר - כשאת אומרת לי לעצור את פחדנית, כשאת אומרת לי לעצור את לא בוטחת בי, כל מיני כאלה - זה מחזק את הפחד אצלך. ככה ממלכדים.
אני באופן אישי, גם חוששת מהאפשרות שהוא יפסיק הכל בחדות, שאם אני אומר "עצור" אני אצטרך לקפוץ מהר מגובה הרצפה לגובה העיניים (כן, ראובן, אימצתי icon_smile.gif) וכשאני במצוקה זה הדבר האחרון שאני רוצה.
אבל כשהוא אומר לי שהוא בכל מקרה לוקח על עצמו את האחריות, ושכל מה שהמילה הזאת תעשה זה לעצור את מה שהוא עושה ולהקשיב לי - לא לקטוע, לא לבטל, לא לאכזב - רק לתת לי רגע אחד של מנוחה, רק לתת לי רגע להגיד במילים ברורות מה אני צריכה ומה כואב לי - כשהוא מבטיח לי שזה בסדר, אז אני רגועה במחיצתו, רגועה עד כדי כך שסביר מאד להניח שלעולם לא אזכר שיש לי אפשרות לקחת שליטה - כי אני מספיק רגועה בשביל שגם כשממש קשה לי לא יהיה לי צורך כזה.