צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

שאלה לגבי מאבק.

יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני 13 שנים • 4 באוג׳ 2010

חשבתי שזה מובן גם ככה, אבל שיהיה, הנה הסבר:

כן, כל זה מקסים ויפה, אלא שמדיניות נוסח "מקבלים את כל הפליטים, כי אנחנו כאלה רחבי לב" נשמעת טוב, אבל יישומה ישאיר אותנו בלי מדינה. העובדה היא ששום מדינה לא יכולה, מבחינה חומרית, לקלוט לתוכה כמה פליטים שרק יבואו ללא שום בקרה.

אמרתי שאני בעד המדיניות הקיימת? ברור שלא, היא הרי גרועה לכולם. כי אין מדיניות. אין באמת חוק ברור וסביר בעניין הזה. יש כל מיני נהלים לא ברורים שלא הוגנים לאף אחד איך שלא תסתכל על זה.
אני בעד קביעת מדיניות ברורה, אני בעד הגדרה מראש של הזכויות שיש או אין לעובדים זרים וילדיהם, ואני בעד קביעת מכסה של כמה עזרה אנחנו מתכוונים להגיש ולמי. ולעמוד בכל הנ"ל.

לדאוג לכל חסר מזל בעולם לא אפשרי. בדיוק כפי שכאשר אנו נותנים צדקה, אנחנו אמורים לתת כמעשר - ולא יותר מזה. כי אי אפשר לתת הכל. אפשר לתת קצת, כמה שאפשר.

ולפעמים נדמה לי, שכל הזועקים ושבורי הלב לא ממש נותנים את הדעת על מה בר ביצוע ומה סביר. מדינת ישראל אינה לשכת רווחה - היא מדינה. עליה לקבל החלטות בנוגע לסיוע לזרים (בניגוד לשיטה המאולתרת הקיימת כיום), ולעמוד בהן. ואני לא חושבת שניתן לקלוט את כולם. וזה יפה להגיד "אבל ילדים הם חפים מפשע" - אבל זה לא אומר שצריך לאפשר לכל מי שבא לעקוף את החוק תחת כנף הצדיקים הישראלים. או לשנות את החוק, או לאכוף אותו. כל דבר אחר הוא לא באמת דרך טובה.

יש הבדל בין לגלות חמלה, לבין לזרוק באויר הצעות לא סבירות.

ומה שאמרתי, לא מביע ולא מנסה להביע, רצון לגרש כל ילד זר מישראל. דברי הופנו אך ורק למובילי התעמולה, שנהנים לזרוק מילים כמו "גזענות" בלי שבאמת נכנסו לעובי הקורה.

וסושי - תודה icon_chickkiss.gif
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 4 באוג׳ 2010
בנוסף למה שיולי רשמה גם אזכיר את הסודנים שמקבלים אצלנו מקלט מדיני, את כל אותם אסונות טבע אחריהם אנחנו מגיעים ונותנים יד ויותר למדינות הנפגעות. כל זה עולה לנו ובא על חשבון בעיות פנימיות הלא פתורות שעומדות על סף ביתנו מהכיוון של הסאלון. כגון עולים שאחוז גבוה מהם חיים מיד לפה, אנשי צד"ל, אותם סודנים שהזכרתי קודם, המפונים מהתנחלויות, חיילים שאחרי שלוש שנים של שירות צבאי לא יכולים להרשות לעצמם את שכר הלימוד וילדים שהולכים לבתי ספר בילקוטים ריקים כי להוריהם אין אפשרות לשלם על הספרים (וזה רק על קצה המזלג כמובן).

אני לא יודע כמה דורות יעברו טרם אותם "עובדים זרים" יוכלו להתייצב על רגליהם ללא עזרה ממשלתית. המדינה מחוייבת לדאוג לאזרחיה ולכן טרם מגדילים את הכמות של האזרחים מן הסתם יש לחשב אם אכן קיימת האפשרות לעמוד אח"כ במחוייבויות שתהיה למדינה כלפיהם.
Cauchy{Venus Blue}

Re: חשבתי שזה מובן גם ככה, אבל שיהיה, הנה הסבר:

Cauchy{Venus Blue} • 4 באוג׳ 2010
יולי,
דבר ראשון אני מסכים שצריך מדיניות ברורה לכאן או לכאן.

שנית, אני לא מסכים במקרה הזה על בעיית ביצוע או חשיבה לא פרקטית (בניגוד להצהרות למשל על מיסוי הגז). המדינה שופכת אינסוף כסף על חרדים ומפעל ההתנחלויות - אותם האנשים שעושקים את המדינה רוצים לגרש את הילדים האלה.
ומדוע? כי הם עולים כסף? הרי ההורים שלהם *עובדים* זרים. מגרשים אותם על מנת לשמור על המדינה יהודית. אנחנו מפחדים מגיוון גזעי כמו שיש למשל במדינת הפליטים המצליחה בעולם (שם מי שנולד בשטח המדינה מקבל אזרחות).
האם עלייה של כוח עובד למדינה יפגע בכלכלה שלה? רק אם לא יאכפו את שכר המינימום.

לכן לא ברור לי הקשר בין מדינת רווחה לבין המקרה הספציפי הזה.

זה עוד סימפטום למאבק בין ההגדרות הסותרות של מדינה יהודית ומדינה דמוקרטית.

יולי Yuli כתב/ה:
כן, כל זה מקסים ויפה, אלא שמדיניות נוסח "מקבלים את כל הפליטים, כי אנחנו כאלה רחבי לב" נשמעת טוב, אבל יישומה ישאיר אותנו בלי מדינה. העובדה היא ששום מדינה לא יכולה, מבחינה חומרית, לקלוט לתוכה כמה פליטים שרק יבואו ללא שום בקרה.

אמרתי שאני בעד המדיניות הקיימת? ברור שלא, היא הרי גרועה לכולם. כי אין מדיניות. אין באמת חוק ברור וסביר בעניין הזה. יש כל מיני נהלים לא ברורים שלא הוגנים לאף אחד איך שלא תסתכל על זה.
אני בעד קביעת מדיניות ברורה, אני בעד הגדרה מראש של הזכויות שיש או אין לעובדים זרים וילדיהם, ואני בעד קביעת מכסה של כמה עזרה אנחנו מתכוונים להגיש ולמי. ולעמוד בכל הנ"ל.

לדאוג לכל חסר מזל בעולם לא אפשרי. בדיוק כפי שכאשר אנו נותנים צדקה, אנחנו אמורים לתת כמעשר - ולא יותר מזה. כי אי אפשר לתת הכל. אפשר לתת קצת, כמה שאפשר.

ולפעמים נדמה לי, שכל הזועקים ושבורי הלב לא ממש נותנים את הדעת על מה בר ביצוע ומה סביר. מדינת ישראל אינה לשכת רווחה - היא מדינה. עליה לקבל החלטות בנוגע לסיוע לזרים (בניגוד לשיטה המאולתרת הקיימת כיום), ולעמוד בהן. ואני לא חושבת שניתן לקלוט את כולם. וזה יפה להגיד "אבל ילדים הם חפים מפשע" - אבל זה לא אומר שצריך לאפשר לכל מי שבא לעקוף את החוק תחת כנף הצדיקים הישראלים. או לשנות את החוק, או לאכוף אותו. כל דבר אחר הוא לא באמת דרך טובה.

יש הבדל בין לגלות חמלה, לבין לזרוק באויר הצעות לא סבירות.

ומה שאמרתי, לא מביע ולא מנסה להביע, רצון לגרש כל ילד זר מישראל. דברי הופנו אך ורק למובילי התעמולה, שנהנים לזרוק מילים כמו "גזענות" בלי שבאמת נכנסו לעובי הקורה.

וסושי - תודה icon_chickkiss.gif
ראובן

עובי הקורה, או: ''אל תשליכני''

ראובן • 4 באוג׳ 2010
יולי,

תרבות העובדים הזרים הינה תופעה חדשה בישראל - שבאה לענות על הצורך בכוח אדם זול, שישתכר משכורות רעב ויעבוד בתנאים שישראלים לא יסכימו לעבוד בהם. היסטורית, הדבר קרה בגלל המתיחות עם האוכלוסיה הערבית והפלשתינאית (חוטבי העצים ושואבי המים ''הקודמים'' שלנו), כמו גם שינוי בחוק הביטוח הלאומי - שאיפשר את הקמתן של ''חברות כוח האדם'' הידועות לשימצה, העוסקות בייבוא עובדים זרים.

כל עוד אינם מוגדרים ''עבדים'', גם לעובדים הזרים יש זכויות מינימום. אחת מהן היא הזכות לאהוב. טבעי הדבר כי אדם השוהה במקום מסוים מספר שנים - יפגוש אדם אחר, יתאהב ואפילו יוליד ילדים.

שינוי במצב הנוכחי אינו יכול להיות רטרואקטיבי.
גם אי אפשר לומר לאדם, ''בוא לעבוד במדינה הזאת, אבל אל תחיה, אל תתאהב''.
הפתרון הוא הפסקת ''יבוא'' העובדים הזרים בכלל, או לפחות - הגבלת חוזה ההעסקה שלהם לתקופה של שנה.

את אלה שנולדו כאן ואלה שהפכו לישראלים במהלך שנות שהותם, יש פשוט לקלוט ולאזרח.

R
להבה חשופה
להבה חשופה • 4 באוג׳ 2010
ראשית, אני, בעד "עניי עירך קודמים"

כמו שכתב "הגמד האמיץ" : .." המפונים מהתנחלויות, חיילים שאחרי שלוש שנים של שירות צבאי לא יכולים להרשות לעצמם את שכר הלימוד וילדים שהולכים לבתי ספר בילקוטים ריקים כי להוריהם אין אפשרות לשלם על הספרים (וזה רק על קצה המזלג כמובן)"

מסכימה בהחלט עם דבריו.

מאידך, לא יתכן מצב, שמדינת ישראל {בגלל חוסר מדיניות ברורה בעבר וגם כיום} תגרש, 1200 ילדי מהגרי עבודה. אשר נולדו גדלו והתחנכו בישראל, יהיו, מועמדים לגירוש בסוף שנת הלימודים הנוכחית.

לדעתי בגלל חוסר מדיניות \ נוהלים \ חוקים בעניין, על מדינת ישראל \ אלי ישי וחבר מרעיו, לקחת את האחריות ולומר בריש גלי. טעינו .
וכן לקלוט את כל 1200 הילדים שגדלו\ חונכו \ למדו כאן ורואים במדינת ישראל כמדינתם שלהם לכל דבר.

על הממשלה, לחוקק חוק ברור עם קרטריונים ברורים בנושא . כך שלא יווצר עוד מצב מביש שכזה, שמדינת ישראל שקמה, ע"י, פליטי השואה והצברים שנולדו כאן.

תהיה מדינה שמגרשת פליטים. - זו תעודת קלון להנהגה שלנו, והעומד בראשה שניכנע ללחצים זרים ומשונים של אלי ישי וחבר מרעיו.

להבה חשופה.!@!
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 4 באוג׳ 2010
להבה חשופה כתב/ה:
ראשית, אני, בעד "עניי עירך קודמים"

כמו שכתב "הגמד האמיץ" : .." המפונים מהתנחלויות, חיילים שאחרי שלוש שנים של שירות צבאי לא יכולים להרשות לעצמם את שכר הלימוד וילדים שהולכים לבתי ספר בילקוטים ריקים כי להוריהם אין אפשרות לשלם על הספרים (וזה רק על קצה המזלג כמובן)"
להבה חשופה.!@!

זה לא רק זה, להבונת. הייתי אומר ההפך הגמור ממה שחשבת שטענתי. אני לא מפריד את הבעיות הסוציאליות של העובדים הזרים מאלו של אזרחי ישראל. אני פשוט לא בטוח שלתת אזרחות לאוכלוסיה בעייתית המתגוררת נכון להיום באזורי פשיעה ובתת תנאים יהיה מעשה נבון. ולא כי הם פחות זכאים מאוכלוסיה דומה אך אזרחית אלא כי הוכחנו על גבם של האזרחים הקיימים כי אין אנו מסוגלים לטפל בבעיה.

אני לא יודע מה כואב יותר - להודות בעובדה שאנחנו מדינה גזענית או בעובדה שאנחנו מדינה נכה.
פסיכיאטר מתורבת

מוסר כפול

פסיכיאטר מתורבת • 4 באוג׳ 2010
המוסר הכפול תמיד היה חלק מהנוף הישראלי הבזוי והעלוב .

הם לא יכניסו לבית/בניין/מועדון שלהם ולו קבצן אחד . הם יעברו עליו ברחוב שעה שהוא גוסס . הם יפנו אותו מרחבות הריקודים בעת שהוא פושט יד , כי הוא מפריע לריקוד האהבה . הם לא יפגינו מול שגרירות טורקיה כשיש טיהור אתני רק כי זה מפריע לדילים האקזוטיים באנטליה ( טוב , עכשיו לא כי בלה בלה ) הם לא יעירו לאחינו האמריקאים כי הם יודעים איך להעיף מהגרים באכזריות כה אופיינית , כי זה לא אמריקאי ולא מערבי . הם לא יסכימו להכניס אותם לבתי הספר האיכותיים שלהם , הם לא יסכימו להכניס אותם לאליטות לברנז'ה ועוד ועוד עוד . טוב נו אין להם אג'נדה , אולי בגלל זה ?

צבועים מזדיינים . עאלק הפגנות שקודם ילכו להפגין על האלימות הרעב העוני והרצח השפע האומללות והחוסר שפיות שיש במדינה המזדיינת הזאת .
philia'

Re: מוסר כפול

philia' • 4 באוג׳ 2010
פסיכיאטר מתורבת כתב/ה:

הם לא יכניסו לבית/בניין/מועדון שלהם ולו קבצן אחד . הם יעברו עליו ברחוב שעה שהוא גוסס . הם יפנו אותו מרחבות הריקודים בעת שהוא פושט יד , כי הוא מפריע לריקוד האהבה . הם לא יפגינו מול שגרירות טורקיה כשיש טיהור אתני רק כי זה מפריע לדילים האקזוטיים באנטליה ( טוב , עכשיו לא כי בלה בלה ) הם לא יעירו לאחינו האמריקאים כי הם יודעים איך להעיף מהגרים באכזריות כה אופיינית , כי זה לא אמריקאי ולא מערבי . הם לא יסכימו להכניס אותם לבתי הספר האיכותיים שלהם , הם לא יסכימו להכניס אותם לאליטות לברנז'ה ועוד ועוד עוד . טוב נו אין להם אג'נדה , אולי בגלל זה ?

צבועים מזדיינים . עאלק הפגנות שקודם ילכו להפגין על האלימות הרעב העוני והרצח השפע האומללות והחוסר שפיות שיש במדינה המזדיינת הזאת .

מה לעשות ובלי טיפה של התייחסות אישית ו//או פוליטית..
צ ו ד ק!

ואגב, מי שיודע לכתוב פוסטים רגישים ו//או דביקים, כמו גם להזיל דמעות. עדיין לא הופך באותה שנייה לאדם יותר טוב [וכאן כמובן אינ-לא הייתה-ולא תהיה-משומ התייחסות אישית לאיש ו//או אישה. נקודה] ותודה : ))
Cauchy{Venus Blue}

Cauchy{Venus Blue} • 4 באוג׳ 2010
אתמול השתתפתי בהפגנה נגד הרעב והאלימות ובעצם נגד כל הרע שיש במדינה ובעולם. אני אשתתף בה גם היום ומחר.

פסיכיאטר מתורבת כתב/ה:

פסיכיאטר מתורבת

פסיכיאטר מתורבת • 4 באוג׳ 2010
Cauchy כתב/ה:
אתמול השתתפתי בהפגנה נגד הרעב והאלימות ובעצם נגד כל הרע שיש במדינה ובעולם. אני אשתתף בה גם היום ומחר.

פסיכיאטר מתורבת כתב/ה:

סבבה . אני מגיע אליך לבית היום לבקר עם 5 אתיופים ו2 סודנים סקסים , תכין מקום .