סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

יום האישה הבינלאומי - יום שלישי, 8 במרץ, צעדה ועצרת בת"

walking dead
לפני 13 שנים • 1 במרץ 2011
walking dead • 1 במרץ 2011
kore כתב/ה:
עד כדי כך לא מודעים לו, שקבעו, תחילה את גזר הדין במשפטו של קצב ביום 8 למרץ 2011.
אבל אל דאגה,מועד גזר הדין הוזז ליום 22 למרץ 2011, "מטעמי בית המשפט".
הייתכן ויש לזה קשר ללינץ' שהנ"ל ו/או בתי המשפט היו עוברים ביום זה?icon_smile.gif

הדבר היחידי שקיבלנו מזה זה עוד שבועיים שעבריין מין מורשע מסתובב חופשי.

מה זה היה משנה אם גזר הדין היה מוקרא בשמיני למרץ? האם זה היה מפחית או מחמיר את מעשיו?
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 1 במרץ 2011
free spirit כתב/ה:
אספר לכם מדוע לדעתי (בלבד) היום הזה מיותר.

פשוטו כמשמעו - כי הוא פשוט לא תורם בכלום. אתה צודק, גמד. רק שלשום נרצחו שתי נשים על ידי בני זוגן. למרות שכבר 100 שנה יש את יום האישה הבינלאומי. מה זה אומר מבחינתי? שיום האישה הבינלאומי שווה כקליפת השום. הוא לא מעלה את המודעות, הוא לא מביא רוחות של שינוי ובטח שלא מסייע לקדם במשהו את מעמד האישה. נשים ממשיכות להירצח על ידי בני משפחתן בישראל ובכל העולם, במדינות כמו אפגניסטן נשים כלל אינן מודעות לכך שיש יום כזה. ואם כן, אז מה הן מקבלות ממנו? יום ללא צורך ללבוש בורקה? יום שבו הן לא ייסקלו באבנים רק כי נאנסו או כי יש חשד לכך שפגעו בכבוד המשפחה? סביר להניח שלא.

אז מה אנחנו כן מקבלים ביום האישה הבינלאומי? פרחים במחירים מופקעים! אני מרוגשת. את הפרחים שלי תתרמו לצה"ל בבקשה.

אין צורך ב"יום האישה הבינלאומי". יש צורך בחקיקה, יש צורך בהתערבות של האו"ם, יש צורך בכך שמועצת זכויות האדם של האו"ם תנסה לפנות מיומה העמוס בגינוי ישראל אחת ליום בערך ותתייחס גם למדינות שבהן להיות אישה הוא גיהנום עלי אדמות. וכל זה כל יום, לא ביום אחד אחת לשנה.

לא מסכים אתך, פרי.
זה יום חג. מה השנה מרוויחה מכך שאנחנו שולחים זה לזה מתנות או פרחים? נכון שכולנו היינו רוצים שיום זה יביא לשינוי. וברגע שנחגוג את השנה החדשה, היקרים לנו יחיו לנצח, אבל זה לא הולך ככה. שמיני במרץ זה יום חג לא יום של מלחמה והוכחות, אלא יום מיוחד כזה. אם אביא לה ורדים כל יום, אחרי עשרים שנה תתעלם מהם. אבל אחת לשנה, ואני דווקא מהמקפידים, אני שולח תמיד. לאמא, לשלושת נשותיי, ולבנותיי. כי זאת עוד הזדמנות לספר להן עד כמה אני אוהב אותן.

ואני אוהב. אני נשבע.

לחילופין ולעניין - זה היום שלהן ואם הן מחליטות להפנות אותו לצעדות שתבאנה לשינוי, אז אני בעד. למעשה בכל יום אני בעד, כפי שבכל יום אני מביא פרחים (ואם אחרי עשרים שנים תפסיק להעריך אותם, אמציא זן חדש) אבל ביום הזה, נדמה לי שתשומת לב הציבור מופנית כלפי הנשים מעט יותר ולכן הוא בהחלט היום היותר נכון.

לדעתי בלבד.
kore
kore • 1 במרץ 2011
Brave Dwarf,
האמת שגם אצלי משהו לא תקין בעניין הציטוטים, ולכן לא ציטטתי בהודעה הקודמת, וגם לא בזו.

מכל מקום, לא נראה לי שבית המשפט היה ער לכך שמדובר ביום האישה הבינלאומי, וברגע שהבין, כנראה, שינה את המועד "מטעמי בית משפט" (כמובן שאינני יודעת אם זו באמת הסיבה שהתאריך הוזז, וזה רק ניחוש מושכל).
אני קוראת את דבריך, ותראה כמה הכללות יש שם, כך למשל כתבת "מדינה מחורבנת" - אתה באמת חושב שמדינות אחרות טובות יותר (סביר שהתשובה היא שתלוי באיזה עניין), הרי אנחנו לא ערים לכל מה שקורה בכל מדינה ומדינה.
גברים שלא משלמים מזונות. נכון, יש רבים כאלו, אבל יש גם רבים שכן משלמים, והמצב במדינות זרות טוב יותר? גם לגבי הבוסים שתוקעים אצבעות - נכון, יש כאלו, אבל רק כאן זה ככה? בחו"ל אין דברים כאלו? אני לא חושבת שאפשר להגיד שהמדינה מחורבנת בגלל מקרים מסויימים, גם אם הם רבים. יש אנשים/גופים ספציפיים מחורבנים.
אגב, גם לגבי הסיפור על "ההיא היתה זונה" הרי ששים לב שרק מישהו ספציפי אחד הגיב ככה - ולא כולם.
ציינת כי עמדת במחוזי עם שלט שהתיק נסגר מחוסר עניין לציבור. לפי מה שאני יודעת, ואולי אני טועה, הסמכות לסגור תיק באופן זה נתונה למשטרה / לתובע המתאים, ועל החלטתם ניתן להגיש ערר, ואח"כ בג"צ, אז לא נראה לי שהמחוזי קשור.

מכל מקום, גלשנו קצת מנושא השרשור המקורי. לי בכל אופן אין סנטימנטים לחג זה או אחר, לרבות לא ליום האישה הבינלאומי, ושכל אחד יעשה הטוב בעיניו.
Brave Dwarf
free spirit כתב/ה:
kore כתב/ה:
עד כדי כך לא מודעים לו, שקבעו, תחילה את גזר הדין במשפטו של קצב ביום 8 למרץ 2011.
אבל אל דאגה,מועד גזר הדין הוזז ליום 22 למרץ 2011, "מטעמי בית המשפט".
הייתכן ויש לזה קשר ללינץ' שהנ"ל ו/או בתי המשפט היו עוברים ביום זה?icon_smile.gif

הדבר היחידי שקיבלנו מזה זה עוד שבועיים שעבריין מין מורשע מסתובב חופשי.

מה זה היה משנה אם גזר הדין היה מוקרא בשמיני למרץ? האם זה היה מפחית או מחמיר את מעשיו?

מעשית לא. רגשית יש לכך משמעות. מבחינה הזאת יהודים דווקא שיחקו אותה ומקפידים לדחות או להקדים את ימי האבל ככל האפשר משבת המלכה. כדי לא לערבב יום חג במה שאינו מינו. אני לא זוכר באיזו שנה זה היה אבל בגין נפטר בשמיני במרץ. הייתי צוציק אז, חצי ביצית. אבא שלי התבייש להביא פרחים לאמא שלי ביום ההוא.

ואללה...

בכל מקרה. בפעם הבאה פנו אלי. אני מתנדב במרכז לשפות. המייל שלי bravedwarf.Israel@Gmail.com

(אני גם יכול לבנות לוגו, לשלוח בדואר את מה שצריך, בקיא ב- PS ועוד. אין ברשותי פלוטר אזרחי אבל אני בהחלט יכול ליצור קובץ מתאים).

.
Brave Dwarf
kore כתב/ה:
Brave Dwarf,
האמת שגם אצלי משהו לא תקין בעניין הציטוטים, ולכן לא ציטטתי בהודעה הקודמת, וגם לא בזו.

מכל מקום, לא נראה לי שבית המשפט היה ער לכך שמדובר ביום האישה הבינלאומי, וברגע שהבין, כנראה, שינה את המועד "מטעמי בית משפט" (כמובן שאינני יודעת אם זו באמת הסיבה שהתאריך הוזז, וזה רק ניחוש מושכל).
אני קוראת את דבריך, ותראה כמה הכללות יש שם, כך למשל כתבת "מדינה מחורבנת" - אתה באמת חושב שמדינות אחרות טובות יותר (סביר שהתשובה היא שתלוי באיזה עניין), הרי אנחנו לא ערים לכל מה שקורה בכל מדינה ומדינה.
גברים שלא משלמים מזונות. נכון, יש רבים כאלו, אבל יש גם רבים שכן משלמים, והמצב במדינות זרות טוב יותר? גם לגבי הבוסים שתוקעים אצבעות - נכון, יש כאלו, אבל רק כאן זה ככה? בחו"ל אין דברים כאלו? אני לא חושבת שאפשר להגיד שהמדינה מחורבנת בגלל מקרים מסויימים, גם אם הם רבים. יש אנשים/גופים ספציפיים מחורבנים.
אגב, גם לגבי הסיפור על "ההיא היתה זונה" הרי ששים לב שרק מישהו ספציפי אחד הגיב ככה - ולא כולם.
ציינת כי עמדת במחוזי עם שלט שהתיק נסגר מחוסר עניין לציבור. לפי מה שאני יודעת, ואולי אני טועה, הסמכות לסגור תיק באופן זה נתונה למשטרה / לתובע המתאים, ועל החלטתם ניתן להגיש ערר, ואח"כ בג"צ, אז לא נראה לי שהמחוזי קשור.

מכל מקום, גלשנו קצת מנושא השרשור המקורי. לי בכל אופן אין סנטימנטים לחג זה או אחר, לרבות לא ליום האישה הבינלאומי, ושכל אחד יעשה הטוב בעיניו.

צודקת, מתנצל. הכללתי. לא בקיא דיי כדי להוכיח אחרת.

כן בקיא לגבי "לפי מה שאני יודעת, ואולי אני טועה, הסמכות לסגור תיק באופן זה נתונה למשטרה / לתובע המתאים, ועל החלטתם ניתן להגיש ערר, ואח"כ בג"צ, אז לא נראה לי שהמחוזי קשור".

אכן נכון, הסמכות נתונה להם. וכאשר מחליטים שלא להביא לדין "בני טובים" דבר לא עוזר. ואז נשות מרכז סיועה לנפגעות תקיפה מינית מתייצבות בכל מיני פינות עם כלמיני שלטים וזועקות עד לב השמים את כאבה של אחת או את מותן של שתיים ביום אחד, הציבור מתעורר והדברים מתחילים לזווז. ופתאום התיקים נפתחים. אני ראיתי את זה מתרחש מול עיניי.

ואת ההיא שקפצה אז מתוך ההמון עד עצם היום הזה מחשיב לחברה הכי קרובה שאי פעם הייתה לי. כי המבט בעיניה שינה את חיי. אלו שאנסו אותה, גם אחרי שהתיק נפתח מחדש, השתחררו מחמת הספק והיא לא לגמרי סגורה על עצמה שכל זה היה שווה. למעשה, היא יודעת שזה לא היה שווה את זה כי כל מה שעברה אחר כך היה לשוווא ולבתה, לבתי האמצעית, מאחלת שלה זה לא יקרה ואם כן, יודעת שלא תתלונן.

אבל זה כבר סיפור אחר.
TV_Eye​(שולט)

אני בא

TV_Eye​(שולט) • 1 במרץ 2011
נראה לי
a great places to meet chicks
Brave Dwarf

Re: אני בא

אני מיותר
פסיכו לוג​(שולט)
פסיכו לוג​(שולט) • 1 במרץ 2011
תמיד חשבתי שאני בחור חביב ונחמד.

ואז קראתי תיאוריות פמיניסטיות ביקורתיות.

כיום אני מנסה להפנים את העובדה שאני למעשה עריץ מדכא ואכזר.
נוריתE
נוריתE • 1 במרץ 2011
Brave Dwarf כתב/ה:
נוריתE כתב/ה:
Brave Dwarf כתב/ה:
לאילו שפות אתן רוצות שהטקסט יתורגם?

שפת,ההגיון.
כי כמו שזה מנוסח
בא לי להתחבא מתחת השמיכות ולא לצאת יותר.

למה?
אני לא תוקף או מערער אבל באמת לא מבין למה. שמיני במרץ זה היום הבינלאומי של האישה. בארץ לא מי יודע מה מודעים לו אמנם, אבל זה יום מאוד מיוחד. לא ראיתי פסול בניסוח.
היכן אינו מייצג אותך, נוריתי? אודה לך אם תאירי את עיניי.

בהתחשב בעובדה שאני חי במדינה בה שתי נשים ואמהות נרצחות על ידי בעליהן / בעליהן לשעבר באותו יום, ובתור אב לשלושה בנים (ושלוש בנות), אני אסיר תודה לכל צעדה בתודעה.

צעדת מחאה סופרג'סטית מיליטנטית ,פעם בשנה,לשלוש ארבע שעות
לא
תפתור
כלום.
צריך לארגן הפגנה מול משרד המשפטים ובתי המשפט ואל מול הכנסת
בכל פעם שאשה נרצחת
או כשמקלים בעונשו של בעל מתעלל שנתפס ולא רק על רצח אלא לפני שירצח,
צריך לדאוג להסברה מתאימה ב"אינפומרשיאלס" (בעברית ,עם תרגום לרוסית אנגלית ואמהרית,לפחות)
בכל שעה ושעה בערוצי הרדיו הטלויזיה והכבלים(במקום לצעוק לנו כל חצי שעה"ישראל מתיבשת ולהעלות את מחירי המיים בלי שום פרופורציות)
כדי שנשים תדענה את זכויותיהן בעבודה ,במשטרה,בבתי משפט לשכות רווחה ביטוח לאומי
(אני,יודעת)
ובכל מקום אחר ויש להן כאלו וחלק מהזכויות הן אפילו על בסיס אפליה מתקנת לטובת נשים
,צריך להרחיב את הלשכות לסיוע לנשים בכל אספקט ולהציק לחברי ממשלה וכנסת בכדי לקבל תקציבים

צריך לארגן הפגנות שבועיות בכל כיכר ראשית בכל עיר
על כל אחד ואחד מסעיפי האג'נדה שלעייל
וזה לא יעבור ביום אחד,בשנה.

וחוצ מזה
ההשוואה הצעקנית הפופוליסטית הזאת
לככר התחריר במצריים ולמה שבכלל הולך עכשיו בעולם הערבי
ממש לא מוסיפה ,אותי הצעקה "תחריר תחריר,הרתיע מראש
כאילו אנחנו נמצאים באיזו מדינת עולם שמינית שבה נשים מדוכאות עד עפר ואפר
וזה,לא נכון.
נשים כרוב ,יש להן את כל הזכויות הניתנות בחוק לכל אדם במדינה אין פה שום
"קפוח מיגדרי" נגד נשים,לא בחוק.
על החלשות והמקופחות שיש כאן במדינה,צריך להגן בכל יום וכל שעה
ולא בקרנבל מילטננטי נוסח זה של "מצעד הגאוה"שהובא כאן לא מזמן.
קיפופיף​(מתחלפת)
קיפופיף​(מתחלפת) • 1 במרץ 2011
פסיכולוג בספת עור כתב/ה:
תמיד חשבתי שאני בחור חביב ונחמד.

ואז קראתי תיאוריות פמיניסטיות ביקורתיות.

כיום אני מנסה להפנים את העובדה שאני למעשה עריץ מדכא ואכזר.

עדיף להיות מואשם כעריץ מדכא מאשר לשמוע מפמיניסטיות להוטות (אבל עם שיער צבוע בפסים בלונדינים ואיפור מלא )שאני "מפנימה מסרים מדכאים ולא מבינה כמה הגברים איומים" . רק בגלל שיש לי עוד כמה דברים לעשות בחיים חוץ לחפש באובססיביות איפה מדכאים אותי.