שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

דיסוננס בין הפנטזיה למציאות.

אושה{אוש}
לפני 13 שנים • 20 באוג׳ 2011
אושה{אוש} • 20 באוג׳ 2011
פרלין כתב/ה:
pet כתב/ה:
amy כתב/ה:
אני כבר גיליתי שיש פנטזיות שכוחן רק בהיותן פנטזיות. שבמציאות הן פשוט לא מגרות. אם לזאת התכוונת, לדעתי זה בסדר גמור. לא כל פנטזיה נועדה למימוש.

אני חושבת שזו בדיוק הבעיה אצלי- עצם זה שהן לא ניתנות למימוש, שאני יודעת שהן כביכול "לא בסדר" ולכן מתנגשות לי עם המוסכמות החברתיות מקשה עלי לפנטז אותן.
קשה לי להפריד לגמרי בין הפנטזיה למציאות.

אז אני ממליצה על הפתרון שהצעתי בשרשור ההוא: בראי לך עולם אלטרנטיבי שהחוקים והמוסכמות בו שונים וצאי לדרך.

נגיד שפנית אלי :
בחיי שאני מנסה ומנסה
לא תמיד זה מצליח

ו-PET:
הרבה פעמים כשאני מנסה לפנטז את הסיטואציות הסוטות ביותר,
שאפילו מאד רחוקות מהמציאות הבדסמית שלי - אני תמיד מגיעה לזוגיות או לסיפורי אלף לילה ולילה איך התרחשה אותה סיטואציה.
פעם חברה אמרה לי ואני איתה בקטע הזה - שהפנטזיות שהכי עובדות עליה הן אלו שמפתחות מציאות קימת.
בגלל זה אני גם מאד אוהבת FANFICTION .
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני 13 שנים • 21 באוג׳ 2011
גם אני לא יכולה לפנטז על גבר אחר בלי לדמיין שאני מישהי אחרת.
ואני לא יכולה לפנטז עליו - כי הפנטזיות שלי אלימות ואם אני אפנטז עליו אני אקבל בחילה מזה שכל הרשע הזה מתערבב עם מי שאני אוהבת. ניסיתי לערבב בפנטזיה אנשים שאני מכירה או את האהוב שלי וברגע שניסיתי זה הבהיל אותי והפחיד אותי וברחתי, בקטע של "אני לא רוצה להיכנס לשם". אני לא רוצה לחשוב עליו ככה.

וגם אני עובדת בשיטת סופר הפנטזיה - ממציאה עולם שלם.
בתכלס יש לי כבר כמה יקומים מקבילים מוכנים שהתגבשו לאורך השנים, ובהם אני נוטה למקם את העלילות. כשמשהו לא מסתדר אני ממציאה עוד אחד.
זה מה שפותר לי את הקונפליקט המוסרי.
Here And There​(נשלטת)
Here And There​(נשלטת) • 21 באוג׳ 2011
אושה כתב/ה:
פרלין כתב/ה:
pet כתב/ה:
amy כתב/ה:
אני כבר גיליתי שיש פנטזיות שכוחן רק בהיותן פנטזיות. שבמציאות הן פשוט לא מגרות. אם לזאת התכוונת, לדעתי זה בסדר גמור. לא כל פנטזיה נועדה למימוש.

אני חושבת שזו בדיוק הבעיה אצלי- עצם זה שהן לא ניתנות למימוש, שאני יודעת שהן כביכול "לא בסדר" ולכן מתנגשות לי עם המוסכמות החברתיות מקשה עלי לפנטז אותן.

אז אני ממליצה על הפתרון שהצעתי בשרשור ההוא: בראי לך עולם אלטרנטיבי שהחוקים והמוסכמות בו שונים וצאי לדרך.

נגיד שפנית אלי :
בחיי שאני מנסה ומנסה
לא תמיד זה מצליח

ו-PET:
שאפילו מאד רחוקות מהמציאות הבדסמית שלי - אני תמיד מגיעה לזוגיות או לסיפורי אלף לילה ולילה איך התרחשה אותה סיטואציה.
פעם חברה אמרה לי ואני איתה בקטע הזה - שהפנטזיות שהכי עובדות עליה הן אלו שמפתחות מציאות קימת.

אבל אם הבסיס לפנטזיות שלך הן המציאות, זה לא יוצר התנגשות?
אני מסכימה עם פרלין ויולי שהדרך הכי טובה להימנע מהקונפליקטים זה לנסות וליצור איזשהו עולם אלטרנטיבי בעל חוקים וערכים שונים מאלו שאנחנו מורגלים אליהם.

חוץ מזה, אני תוהה האם בכלל אופן ההתמודדות שלנו עם הקונפליקטים האלו היא נכונה, הרי בסופו של דבר, קונפליקטים נועדו כדי לעלות למודעות שלנו התנגשות בין דרך פעולה או מחשבה לבין סט ערכים שהוטמעו בנו.
או במילים אחרות, הוא בא לאותת שמשהו לא בסדר.
אם כך אני תוהה האם זה לא יהיה יותר נכון פשוט לנסות לפתור את הקונפליקטים האלו במקום לנסות ולברוח מהם?
ועוד תהייה, האם הקונפליקטים האלו הן לא סוג של איתות שלנו לעצמנו שאנחנו לא לגמרי שלמים עם הנטייה?
אושה{אוש}
אושה{אוש} • 21 באוג׳ 2011
אני מסכימה עם פרלין ויולי שהדרך הכי טובה להימנע מהקונפליקטים זה לנסות וליצור איזשהו עולם אלטרנטיבי בעל חוקים וערכים שונים מאלו שאנחנו מורגלים אליהם.

חוץ מזה, אני תוהה האם בכלל אופן ההתמודדות שלנו עם הקונפליקטים האלו היא נכונה, הרי בסופו של דבר, קונפליקטים נועדו כדי לעלות למודעות שלנו התנגשות בין דרך פעולה או מחשבה לבין סט ערכים שהוטמעו בנו.
אם כך אני תוהה האם זה לא יהיה יותר נכון פשוט לנסות לפתור את הקונפליקטים האלו במקום לנסות ולברוח מהם?
ועוד תהייה, האם הקונפליקטים האלו הן לא סוג של איתות שלנו לעצמנו שאנחנו לא לגמרי שלמים עם הנטייה?
[/quote]

]בהתבסס על מציאות אני מתכוונת ללקחת סצנה קיימת ולהוביל אותה בדמיון למחוזות אחרים.
אפשר גם להשתמש במקום מוכר, בגד מוכר וכו'.

בודאי שאני לא שלמה עם המחשבות על גבר אחר
איך אני אמורה לפתור את הקונפליקט הזה?
.
[/color]
Here And There​(נשלטת)
Here And There​(נשלטת) • 21 באוג׳ 2011
אושה כתב/ה:

]בהתבסס על מציאות אני מתכוונת ללקחת סצנה קיימת ולהוביל אותה בדמיון למחוזות אחרים.
אפשר גם להשתמש במקום מוכר, בגד מוכר וכו'.

בודאי שאני לא שלמה עם המחשבות על גבר אחר
איך אני אמורה לפתור את הקונפליקט הזה?
.
[/color][/quote]

אושה-אני לא טוענת שיש לי את כל התשובות, אני פשוט מעלה תהיות.

בנוגע לשאלתך, התשובה שלי, שהיא בעצם התשובה לכל מי שיש לו קונפליקט היא כנראה טיפול.
הדורבנים​(נשלט)
לפני 13 שנים • 22 באוג׳ 2011
הדורבנים​(נשלט) • 22 באוג׳ 2011
אם באמת הבעייה היא שככל שהפנטזיות הן "לא בסדר" ככה את חושבת עליהם יותר, בבחינת הפרי האסור, אז נראה לי שהפתרון הוא באמת לכתוב אותם בפרוטרוט בבלוג. אם יגיבו לך אנשים ש"וואו מגניב" או אפילו "משעמם, לכולם יש כאלה" העוקץ יינטל, ותחזרי לפנטזיות רגילות של קשירות, עונשים וככה...icon_smile.gif

סושי, תממשי את זה ומייד!
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
pet כתב/ה:
אושה כתב/ה:
פרלין כתב/ה:
pet כתב/ה:
amy כתב/ה:

נגיד שפנית אלי :
בחיי שאני מנסה ומנסה
לא תמיד זה מצליח

ו-PET:

לא נראה לי שבאמת צריך ללכת לטיפול בשביל כל קונפליקט וקונפליקט. אם זה לא מפריע למהלך התקין של החיים, נראה לי חבל על הטרחה icon_smile.gif

פט, אני חושבת שבגדול את אומרת דברים נכונים, רק שבפועל, לא מעניין אותי לפתור קונפליקטים, אלא מעניין אותי לעשות ביד. כשיהיה לי משהו להרוויח מה"תיקון" אני אעשה אותו. בינתיים אני רק עוקפת את המכשולים ביני לבין האורגזמה שלי icon_smile.gif
רצסיבי​(נשלט)
רצסיבי​(נשלט) • 22 באוג׳ 2011
pet כתב/ה:

אני תוהה האם בכלל אופן ההתמודדות שלנו עם הקונפליקטים האלו היא נכונה, הרי בסופו של דבר, קונפליקטים נועדו כדי לעלות למודעות שלנו התנגשות בין דרך פעולה או מחשבה לבין סט ערכים שהוטמעו בנו.

המחשבה, או החשש - שאם יש לנו פנטזיות שלא היינו מממשים אותן במציאות מסיבות אתיות או אחרות, אז אולי יש לנו קונפליקט או פרובלמה שדורשים תיקון - לדעתי לא עומדים במבחן המציאות.

חלומות שאנחנו חולמים בלילה יכולים להיות חסרי משמעות, או בעלי משמעות לא ברורה, או מזוויעים, או לא מוסריים. כל אלה לא מצביעים על פגם או קונפליקט כלשהם בהתנהלות הרגילה שלנו.
בדומה גם הפנטזיות. הן מונעות מצרכים בסיסיים שלנו, וזה שאנחנו מסוגלים לפנטז משהו אסור, לא פוגם בנו בשום אופן, ולא מצביע על בעיה הדורשת תיקון, כל עוד אנחנו לא מתרגמים את הפנטזיה אל עולם המציאות.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
גם לי זה הזכיר חלומות.
ומה שחשבתי זה שפירוש הפנטזיות דומה במשהו לפירוש חלומות: מעניין אותי לפרש את החלומות שלי, מעניין אותי להבין מה הם יכולים ללמד אותי על עצמי, ואם יהיה לי חלום מטריד במיוחד, זה יטריד אותי וגם ידאיג. ואם הוא יחזור על עצמו אני אתחיל לחשוב שיש איזה קונפליקט לא פתור.

מה שצריך לשים לב הוא שכל זה לא מוביל אותי לשיפוט ערכי. כלומר, כשאני שואלת מה אני יכולה ללמוד על עצמי מהחלום, אני לא מחפשת להבין אם זה אומר שאני בן אדם טוב או רע. לא כל שאלה חפרנית חייבת להוביל לשם.

אז כשאני חושבת, מה זה אומר עלי שאני מפנטזת את זה, זה לא בהכרח אומר שאני שואלת את זה בנימה שיפוטית.
אושה{אוש}
אושה{אוש} • 22 באוג׳ 2011
ללכת לטיפול רק בגלל פנטזיות על דיוויד דוכובני?

הגיוני גם להשתמש בגבר נטול פנים כדי שיבצע בי דברים הזויים שלא יעשו בזוגיות שלנו.
אני עם יולי. לא צריכה לפתור כלום. העיקר שגומרת, גם אם ממחשבות מופרעות במיוחד.