צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

תסמונת ג'קיל והייד אצל שולטים

DanaDomme​(שולטת)
לפני 13 שנים • 26 באוג׳ 2011

זה מעניין

DanaDomme​(שולטת) • 26 באוג׳ 2011
קראתי מה שכתבת וזה מעניין כי יש לי תחושה שאצל שולטות זה עובד הפוך, בהתחלה הן מרגישות שהן חייבות לתפוס שליטה ולהפגין קשיחות למען יראו ויראו כמה שהן מלכות ואח"כ הן מתרככות.
ההבדלים בין המינים באים לידי ביטוי גם כאן והמסקנה המתבקשת היא שבכל מקרה כמו בכל צורת תקשורת שהיא בחיים, אנחנו מגלים את האמת על מי שממולנו בהמשך ומעשים מדברים יותר ממילים.
נוריתE
לפני 13 שנים • 26 באוג׳ 2011

Re: פסיכולוג,

נוריתE • 26 באוג׳ 2011
blue roses כתב/ה:
בימים כתיקונם לא הייתי טורחת אפילו להגיב לזה. זה נכתב במוד כ"כ לא עצבני.
נקעה נפשי מגברים שמייחסים כל טיעון של נשים לעצבנות/ היסטריה/ תסמונת קדם-וסתית שלהן.

וזכור שאתה גר בחדר *שלי* icon_smile.gif

ואוסיף
מירמור
מיגדר

גם אני נקעה נפשי

התשובה לכאלו היא פשוטה
"אתה מנסה להעליב אותי? או שאתה סתם,טיפש.."
T O M​(שולט)
לפני 13 שנים • 27 באוג׳ 2011

Re: פסיכולוג,

T O M​(שולט) • 27 באוג׳ 2011
blue roses כתב/ה:

נקעה נפשי מגברים שמייחסים כל טיעון של נשים לעצבנות/ היסטריה/ תסמונת קדם-וסתית שלהן.

אבל זה באמת נכון, לפחות לחצי מהפעמים. icon_biggrin.gif

לנושא עצמו: "העמדת פנים" או הצגה של דמות טובה יותר של עצמך מול אחרים זה משהו
שקיים אצל גברים ונשים כאחד. זה חלק בסיסי בהיכרויות של לעשות רושם טוב על הצד האחר.

עד כמה רחוקה האמת מהצד שאתה מציג זה כבר עניין אחר. לפעמים אלה סטיות קטנות ולפעמים שקר גס.
Dark Artist​(שולט)

דעתך אינה סותרת את דעתי

Dark Artist​(שולט) • 27 באוג׳ 2011
Mary Jane כתב/ה:
אמן אפל,

לשאלתך, "למה זה טוב?": ובכן, איני יודעת אם זה טוב או לא. יחס נאיבי לחיים, להבדיל מציני, הוא תכונה שלא כולם בורכו בה. ולפעמים אדם צריך לעשות דרך ארוכה בחייו כדי לקבל את דברי רעהו בניחותא.

בוגע לטקסט שלך, אני לא יודעת עד כמה מי שמעוניין להיות שולט אכן נגוע במניפולציות מסוג זה. בטח יש כאלו שמול עיניהם מוקרנת הדרישה לעמוד בסטנדרטים מסוימים, אבל זה לא העיקר, לראייתי. העיקר הוא גם לא השאלה האם איקס הוא שולט או שהוא מהתל בי ומוליך אותי שולל.

אין כאן אמת, יש רק אינטרקציה בין שניים. לעתים היא עולה יפה, לעתים נכשלת. טרוניות על העמדות פנים וטענות בדבר משהו "..אמיתי, לא צריך להוכיח את עצמו...טבעי, בלי מאבקי כוח ובלי משחקי אגו" רומזות על קיומו של דגם אדם המוכשר לשליטה, שאין שום פגם בבטחון העצמי השלם שלו, בקשיחותו המדודה, הזולגת מאישיותו ההרמונית, וביכולת שלו להתנשא ללא מאבק. לכך איני מסכימה.

כל בני האדם, יכנו את עצמם איך שירצו- שולטים, נשלטים, גמדי גינה, זה לא ממש משנה- בנויים מאותן אבני הבניין (פרט ללוקים בנפשם ובעלי הבעיות החמורות..). כולם רוצים למצוא חן, להיות אהובים, כולם חוששים, פגיעים, בעלי אגו המוליך אותם באופן זה או אחר וצורך להוכיח את עצמם לזולת...החכמה היא למצוא את זה שמידותיו הולמות את הצרכים הספציפיים שלך, ולא את הדגם האידאלי שציירת.

חוץ מזה אתה נחמד, מתנצלת אם פגעתי.

קודם כל אני מקבל את התנצלותך,תודה icon_smile.gif
אין לי יחס נאיבי לחיים לעומת ציניות. הגישה שלי נבנתה אחרי נסיון חיים שכלל לא פעם הרבה ריבים והתנצחויות מילוליות מיותרות. גיליתי שיותר עדיף למנוע ריב אפשרי מאשר להתמודד עם ההשלכות שלו אחר כך. מה שאת טוענת אינו סותר את דבריי אלא משלים אותם. לא אמרתי שחייבים להיות סטנדרטים כאלו או אחרים אבל כן צריכה להיות אינטראקציה טובה,ואינטראקציה טובה נובעת מתוך כנות ואמיתיות. לכן דברייך הינם השלמה. שולט לא צריך אישיות אידיאלית והרמונית אבל הוא כן צריך להיות בטוח במי שהוא ובמה שהוא מייצג ומשם תבוא גם הרמוניה
.
teacher​(שולט)

לדעתי העצה הכי טובה בנושא הזה

teacher​(שולט) • 27 באוג׳ 2011
Nosce te ipsum, Naturam sequere tuam
בלוסום​(לא בעסק)
לפני 13 שנים • 29 באוג׳ 2011

Re: לדעתי העצה הכי טובה בנושא הזה

בלוסום​(לא בעסק) • 29 באוג׳ 2011
teacher כתב/ה:
Nosce te ipsum, Naturam sequere tuam