סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

הם מתפטרים? באמת? הגיע הזמן!

NotHereNow
לפני 12 שנים • 11 באוק׳ 2011
NotHereNow • 11 באוק׳ 2011
שוטרת* כתב/ה:
"מעניין מה הציבור בישראל יחשוב אם מערכת הבריאות תראה כמו שהיא נראית במדינה שבה אני לומדת, 8 חולים בחדר פצפון כשלכל רופא יש בדיוק דקה וחצי לבדוק כל חולה עם ציוד לא מי יודע מה, ומי שאין לו כסף לרפואה פרטית (שפה היא בין הטובות בעולם), אז הוא יכול לאכול את הלב. בישראל החולים מקבלים כל כך הרבה, ומה התמורה למי שמטפל בהם? מביישת ומבזה!"

את יודעת מה? זה אולי אחד המשפטים הכי מקוממים שמשתמשים בו אותם מתמחים.
כאילו שזה באמת מעניין אותם.
אם המצב כזה חרא,
אם אין חדרים,
אם אין ציוד,
אם אין תקציב
המינימום, המעט שניתן לעשות, זה לפחות לשלוט במה שהם כן יכולים לשלוט. ביחס האישי שלהם!

אני לא מבינה אותך, מצטערת, יש לך ניסיון מר עם מתמחים, הבנתי, אבל איך את בדיוק שמה את הניסיון שלך בתור הדבר היחיד שקיים? אם לך או לקרובים אליך היה ניסיון לא טוב עם מתמחה שהתייחס לא יפה, דיבר בזלזול או חשב שהוא אלוהים, למה זה אמור להקרין על שאר ציבור המתמחים? את חושבת שכל מתמחה באשר הוא הוא חרא של בן אדם?
לי היה ניסיון לא טוב עם אחות בבית חולים, זה אומר שכל האחים והאחיות הם חארות של אנשים?
בכל מגזר יש ויש, ועל כל מתמחה שלא יודע איך להתנהג יש כמה נפלאים. כשהעירו את המתמחה שעבד איתי לילה חמש פעמים במשך כמה שעות, הוא סתם את הפה ועשה את העבודה שלו בצורה הטובה ביותר גם כשהוא כמעט התמוטט מעייפות. כי הוא בתורנות לבד, ואם זה לא הוא, אז כלום לא יזוז שם.
וכשאי אפשר לעבוד כי אין ציוד, אין זמן, אין תקציב ואין כבר כוחות, אז כן, צריך לשלוט על הדבר היחיד שאתה יכול לשלוט בו וזאת הזכות שלך להחליט איפה לעבוד. הרענון היחיד שיהיה למערכת זה שאולי היא תתאפס ותבין שגם לעבדים מגיע קצת יותר, גם אם הם עבדים אידיאולוגים.
NotHereNow
שוטרת* כתב/ה:
Sparafucile כתב/ה:
הם צריכים לשרת את הציבור נאמנה ?! גם כשהציבור שם זין עליהם ?! גם כשדוחפםים להם משמרות של 22 שעות ? גם כשמפילים עליהם את כל העבודה השחורה, שעות ארוכות, משכורת מינימום ?

אין בעיה שוטרת. את מוזמנת ללכת לבית חולים פרטי.

שם אין "מתמחים חצופים".

המתמחים הם אנשים שנותנים את הנשמה, ומקבלים זין.

המתמחים הם אנשים שלומדים 7 שנים לימודים קשים מאד(אני בא מהרבה חברים רופאים, סטודנטים ומתחמחים), ואחרי 7 שנים, יש מספר שנות התמחות. היחס והמשכורת הם בזיוניים.

מהנדס, בעבודתו הראשונה בתום הלימודים מקבל משכורת 5 ספרתית לאחר 8-10 שעות עבודה ביום. רופא (רופא!!!!) מקבל כמה שקלים מעל שומר בקניון. זה נראה לך הגיוני ?!

אז כן, בשביל שאת והיקירים שלך יחיו עוד יום, את צריכה להתפלל שהמתמחים לא יתפטרו. בזיון.

כן! הם צריכים לשרת את הציבור נאמנה! נכון למצב של היום, המתמחים לא נותנים כלום, ולא מראים בכלל שיש להם נשמה לתת.
כל אחד עושה את השיקולים שלו, ואם הלימודים קשים, והתנאים לא שווים, אז שימצאו להם עבודה אחרת שלא גורמת להם למירמור וחוסר מקצועיות מחפיר. לפני שהם דורשים העלאה, כדאי שיעשו בדק בית ויתנו הסבר למה בדיוק מגיע להם. ולא, הסבר של מילים לא נחשב, וגם לא ההסבר על כמה קשה להם. ההסבר היחיד שהם יכולים לתת, זה ע"י שינוי בהול בהתנהגות שלהם .

רפואה פרטית? אני אפילו לא מתכוונת להתייחס להערה הלא אינטליגנטית הזו.

בתקופה האישית שלי בה אני ראיתי מקרוב כמה שווים המתמחים, בה ראיתי איך טלפון קטן אחד מחבר כנסת כלשהו, שינה את כל היחס, אז הבנתי מה הם באמת שווים. מה קרה? פתאום התנאים השתנו? פתאום הם קיבלו אקסטרא למשכורת?
היחס שלהם יכול וצריך להשתנות, גם בלי קשרים וקומבינות. ועד אז, באמת עדיף שילכו למלצר או משהו, שם אף אחד לא ימות מפרצוף עקום ואדישות.

לא מראים שיש להם נשמה לתת? שילכו למלצר?
אני מתביישת שיש במדינה הזאת אנשים שחושבים כל כך מעט על משהו שאני משקיעה בו את החיים שלי.
מזל שיש לי קצת כבוד עצמי מלהוריד את עצמי לרמה כזאת של ללכלך על האנשים שמחזיקים את הבתי חולים עובדים, בזמן שרופאים מומחים לא זוכרים אפילו איך עושים בדיקה גופנית בסיסית במיון. מקווה מאוד שאף פעם לא תצטרכי להיות בצד הזה של העבדות.
שוטרת*
שוטרת* • 11 באוק׳ 2011
MedLife כתב/ה:
שוטרת* כתב/ה:
"מעניין מה הציבור בישראל יחשוב אם מערכת הבריאות תראה כמו שהיא נראית במדינה שבה אני לומדת, 8 חולים בחדר פצפון כשלכל רופא יש בדיוק דקה וחצי לבדוק כל חולה עם ציוד לא מי יודע מה, ומי שאין לו כסף לרפואה פרטית (שפה היא בין הטובות בעולם), אז הוא יכול לאכול את הלב. בישראל החולים מקבלים כל כך הרבה, ומה התמורה למי שמטפל בהם? מביישת ומבזה!"

את יודעת מה? זה אולי אחד המשפטים הכי מקוממים שמשתמשים בו אותם מתמחים.
כאילו שזה באמת מעניין אותם.
אם המצב כזה חרא,
אם אין חדרים,
אם אין ציוד,
אם אין תקציב
המינימום, המעט שניתן לעשות, זה לפחות לשלוט במה שהם כן יכולים לשלוט. ביחס האישי שלהם!

אני לא מבינה אותך, מצטערת, יש לך ניסיון מר עם מתמחים, הבנתי, אבל איך את בדיוק שמה את הניסיון שלך בתור הדבר היחיד שקיים? אם לך או לקרובים אליך היה ניסיון לא טוב עם מתמחה שהתייחס לא יפה, דיבר בזלזול או חשב שהוא אלוהים, למה זה אמור להקרין על שאר ציבור המתמחים? את חושבת שכל מתמחה באשר הוא הוא חרא של בן אדם?
לי היה ניסיון לא טוב עם אחות בבית חולים, זה אומר שכל האחים והאחיות הם חארות של אנשים?
בכל מגזר יש ויש, ועל כל מתמחה שלא יודע איך להתנהג יש כמה נפלאים. כשהעירו את המתמחה שעבד איתי לילה חמש פעמים במשך כמה שעות, הוא סתם את הפה ועשה את העבודה שלו בצורה הטובה ביותר גם כשהוא כמעט התמוטט מעייפות. כי הוא בתורנות לבד, ואם זה לא הוא, אז כלום לא יזוז שם.
וכשאי אפשר לעבוד כי אין ציוד, אין זמן, אין תקציב ואין כבר כוחות, אז כן, צריך לשלוט על הדבר היחיד שאתה יכול לשלוט בו וזאת הזכות שלך להחליט איפה לעבוד. הרענון היחיד שיהיה למערכת זה שאולי היא תתאפס ותבין שגם לעבדים מגיע קצת יותר, גם אם הם עבדים אידיאולוגים.

אני אנסה להסביר לך אותי. הנסיון שיש לי עם מתמחים, לא כלל רק את היחס שלהם אל בני משפחתי (כי בזה טיפלתי באופן אישי), אלא אל כל החולים במחלקה (שימי לב, לא בחדר- במחלקה), וזה לא השתנה גם לא כשהמחלקה השתנתה, גם לא כאשר צוות המשמרת השתנה, לעזאזל- אפילו לא כשבית החולים השתנה.
אני לא חושבת שכל מתמחה הוא חרא של בן אדם, אני חושבת שרובם המוחלט של המתמחים, לא מקצועיים וחמור מכך- איבדו צלם אנוש.

ושוב- לגיטימי שאם התנאים קשים, הם ידרשו תנאים לשיפור. לא לגיטימי שהם יעשו את זה כשגם המעט שהם מקבלים- לא מגיע להם.
NotHereNow
וממה שאני ראיתי היחס כן היה אנושי ואפילו טוב. יחס הוא עניין סובייקטיבי ולכן כשאת טוענת שרוב המתמחים איבדו צלם אנוש, זה לא בהכרח אומר שזה המצב, זה אומר שככה זה נראה לך (ולעומתך, אני לא מזלזלת בדעתך, אני פשוט מציינת שדעה של מישהו אחד לא מאשרת את זה).

את כותבת מתוך כאב כלשהו שיש לך כלפי מתמחים, אלו שיצא לך להתמודד איתם. את לא רואה את התמונה הגדולה שבה עוד כמה שנים לא יהיה מי שיטפל בך ובמשפחתך, נחמד או לא נחמד.
'Bambi'​(אחרת)
'Bambi'​(אחרת) • 11 באוק׳ 2011
[B]

צר לי על התחושות שאת חווה... פה ושם נתקלים ברופאים לא נחמדים, אבל אם יש משפט שנכון במקרה הזה הוא "היזהרי במשאלותייך"
רופא זה המקצוע הכי חשוב בעולם, הם עושים עבודה בה טעות אחת קטנה שלהם יכולה לעלות בחיי אדם. ולא, עם הציבור הזה לא כדאי להתעסק ובטח שלא לקפח.
רופא, על מנת שיעשה את עבודתו בצורה משביעת רצון (למותר לציין שמדובר באינטרס ציבורי כולל), , צריך להיות עירני, צריך להיות שבע (ולא רק במובן הקולינרי).
אי אפשר להיות עירני עם משמרות מתישות שכאלה, אי אפשר להיות שבע כשהמשכורת שאתה מקבל אינה אקביוולנטית בשום צורה למידת ההשקעה של אותו רופא\מתמחה.

לימודי הרפואה הם הארוכים ביותר, 7 שנים ליתר דיוק, ועוד בלי התמחות. זה זמן שאמורים להתחתן ולהוליד ילדים, זה לא מאותם מקצועות שאתה יכול לומר עליהם "אני אתחתן אחרי התואר, אני אכנס להריון אחרי ההתמחות" ... רופאים חייבים לחיות ברווחה על מנת שדאגותיהם ומחשבותיהם תופנינה לטיפול בחולים. גם אם תהיה למתמחה רווחה כלכלית הרי שלכולנו יש דאגות, ויהיו לו דאגות נוספות, אז אם אפשר לנטרל את הדאגה הזו- הרי שזו מחובתנו כציבור שצרך, צורך ויצטרך את אותם רופאים בשלב כזה או אחר, זה- כבר האינטרס שלנו!

אין מספק רופאים. אין! גם אם יחליטו לפתוח את ערוץ הרפואה ליותר סטודנטים החל משנה הבאה- אנחנו ניראה את הפירות של זה רק בעוד 10 שנים. 10 שנים!!!
השכר הבזיוני והמאוד לא מידתי שרופא מתמחה מקבל בימינו מהווה דיסוננס גמור באשר לערך החיים הנחשב לעליון ביותר בכל מדינה מתוקנת. ואם אנחנו מתיימרים להיות מדינה מתוקנת, רצוי שנעשה משהו לטובת הרופאים שלנו! (קרי, לטובת הבריאות שלנו).
אז היזהרי במשאלותייך.
ג'מה
ג'מה • 11 באוק׳ 2011

כמה רפש ועוד על מי?
עבדת בחים שלך 22 שעות, או טיפלת בחולים שהם לא חלק מהמשפחה שלך?
מת לך אהוב, משתתפת בצערך.
אבל כמו שאת מדברת פה והאיומיםו ש/דאגת לכך שיתנהגו אלכם אחרת ועוד הפעלת קשרים עם חברי כנסת, נותנים לי את התחושה שאת מסוג שבטוח שהכל מגיע לו. מהסוג שאם לא יעשו מה שאת רוצה תצעקי ותעשי בלאגן, כשאתה קורע את התחת בעבור בפרוטות ומנסה לטפל בכל כך הרבה אנשים ויש מי שצועק וזורק שמות של חברי כנסת, זה רק יותר מעצבן.
היחס שלך למתמחים מזעזע, ההכללה מחרידה אני באמת מקווה שזה עוד מהספיחים של הכאב ולא יותר

ביום שתעשי 22 שעות של עבודה קשה ותדרשי לקבל החלטות של חיים או מוות תוכלי לבוא בטענות.
בנתיים שלי נעליך

שוטרת*
שוטרת* • 11 באוק׳ 2011
MedLife כתב/ה:
וממה שאני ראיתי היחס כן היה אנושי ואפילו טוב. יחס הוא עניין סובייקטיבי ולכן כשאת טוענת שרוב המתמחים איבדו צלם אנוש, זה לא בהכרח אומר שזה המצב, זה אומר שככה זה נראה לך (ולעומתך, אני לא מזלזלת בדעתך, אני פשוט מציינת שדעה של מישהו אחד לא מאשרת את זה).

את כותבת מתוך כאב כלשהו שיש לך כלפי מתמחים, אלו שיצא לך להתמודד איתם. את לא רואה את התמונה הגדולה שבה עוד כמה שנים לא יהיה מי שיטפל בך ובמשפחתך, נחמד או לא נחמד.

אם קיבלת רושם של זילזול, או אם אכן היה, אני מתנצלת. לא מכירה אותך וזו לא היתה כוונתי.
אני כותבת מתוך כאב, נכון, אבל לא אישי. אני כואבת מתוך מאות עיניים שיצא לי לראות את היחס שהם קיבלו. ואני לא חושבת שלא צריך לשפר תנאים, אני כן חושבת שהשיפור לא צריך להגיע ללא כל התנייה. אני חושבת שנדרש פיקוח צפוף ביותר על אלו שהתבלבלו וחשבו שהם אלוהים.
שוטרת*
שוטרת* • 11 באוק׳ 2011
Jean Grey כתב/ה:

צר לי על התחושות שאת חווה... פה ושם נתקלים ברופאים לא נחמדים, אבל אם יש משפט שנכון במקרה הזה הוא "היזהרי במשאלותייך"
רופא זה המקצוע הכי חשוב בעולם, הם עושים עבודה בה טעות אחת קטנה שלהם יכולה לעלות בחיי אדם. ולא, עם הציבור הזה לא כדאי להתעסק ובטח שלא לקפח.
רופא, על מנת שיעשה את עבודתו בצורה משביעת רצון (למותר לציין שמדובר באינטרס ציבורי כולל), , צריך להיות עירני, צריך להיות שבע (ולא רק במובן הקולינרי).
אי אפשר להיות עירני עם משמרות מתישות שכאלה, אי אפשר להיות שבע כשהמשכורת שאתה מקבל אינה אקביוולנטית בשום צורה למידת ההשקעה של אותו רופא\מתמחה.

לימודי הרפואה הם הארוכים ביותר, 7 שנים ליתר דיוק, ועוד בלי התמחות. זה זמן שאמורים להתחתן ולהוליד ילדים, זה לא מאותם מקצועות שאתה יכול לומר עליהם "אני אתחתן אחרי התואר, אני אכנס להריון אחרי ההתמחות" ... רופאים חייבים לחיות ברווחה על מנת שדאגותיהם ומחשבותיהם תופנינה לטיפול בחולים. גם אם תהיה למתמחה רווחה כלכלית הרי שלכולנו יש דאגות, ויהיו לו דאגות נוספות, אז אם אפשר לנטרל את הדאגה הזו- הרי שזו מחובתנו כציבור שצרך, צורך ויצטרך את אותם רופאים בשלב כזה או אחר, זה- כבר האינטרס שלנו!

אין מספק רופאים. אין! גם אם יחליטו לפתוח את ערוץ הרפואה ליותר סטודנטים החל משנה הבאה- אנחנו ניראה את הפירות של זה רק בעוד 10 שנים. 10 שנים!!!
השכר הבזיוני והמאוד לא מידתי שרופא מתמחה מקבל בימינו מהווה דיסוננס גמור באשר לערך החיים הנחשב לעליון ביותר בכל מדינה מתוקנת. ואם אנחנו מתיימרים להיות מדינה מתוקנת, רצוי שנעשה משהו לטובת הרופאים שלנו! (קרי, לטובת הבריאות שלנו).
אז היזהרי במשאלותייך.

[B]כל מה שכתבת נכון. אבל מה לעשות, ששום דבר ממה שכתבת לא מאפשר מתן לגיטימציה ליחס שלהם כלפי החולים? הדאגה שלהם, אינה מונעת מאינטרס ציבורי, שכן- לו כך היה המצב, הם היו מנסים לשפר כל אחד את חלקת האלוהים הקטנה שלו, את ההתנהלות האישית שלו, ולו במעט יחס אנושי. האינטרס כאן, לגמרי פרטי. עכשיו,לא שיש רע באינטרס פרטי, אלא שלאינטרס הפרטי שלך תדאג בדרכים אינטרסנטיות פרטיות. אם *אתה* בחרת לעבוד וללמוד מה שאתה לומד ועובד בו, ונראה לך שמגיע לך יותר, שפר את התנאים שלך. אין שום צידוק להתמרמרות שמופנית כלפי אלו שתלויים באותו מתמחה. אין שום תירוץ להתנהלות ברברית ולא אנושית שמאפיינת את רוב רובם המוחץ של המטפלים.
שוטרת*
שוטרת* • 11 באוק׳ 2011
ג'מה כתב/ה:

כמה רפש ועוד על מי?
אבל כמו שאת מדברת פה והאיומיםו ש/דאגת לכך שיתנהגו אלכם אחרת ועוד הפעלת קשרים עם חברי כנסת, נותנים לי את התחושה שאת מסוג שבטוח שהכל מגיע לו. מהסוג שאם לא יעשו מה שאת רוצה תצעקי ותעשי בלאגן, כשאתה קורע את התחת בעבור בפרוטות ומנסה לטפל בכל כך הרבה אנשים ויש מי שצועק וזורק שמות של חברי כנסת, זה רק יותר מעצבן.
היחס שלך למתמחים מזעזע, ההכללה מחרידה אני באמת מקווה שזה עוד מהספיחים של הכאב ולא יותר

ביום שתעשי 22 שעות של עבודה קשה ותדרשי לקבל החלטות של חיים או מוות תוכלי לבוא בטענות.
בנתיים שלי נעליך

ואם כן עבדתי 22 שעות? אז? איך יש כאן קשר לעובדה שבאה לידי דיון כאן?
המתמחה הנידון, יקרע את התחת , כי זה מה שהוא אמור לעשות! כי הוא לא מתקן פנצ'ר בגלגל! כי בן אדם תלוי בו! ואת זה- אני לא אומרת שהמתמחים שכחו, אלא להפך- את זה הם זוכרים, את זה הם מנצלים, ושם הם פוגעים.
אם הבן אדם למד שנים, וקורע את התחת בעבודה, וחושב שהוא לא מתוגמל מספיק- אז הפגנות זה לגיטימי, והתפטרויות זה לגיטימי, וחלוקים מזעזעים ומאיימים ומרתיעים כמו "הרופא שמטפל בך לא ישן"- גם לגיטימי. להתייחס לחולה שנתון כולו לחסדיך ותחת ידיך, כאל גוש בשר- זה לא לגיטימי. אין שום זכות, ואם צריך להזכיר לאותו מתמחה את זה, אז זה מה שיקרה.

ואיומים...? תגידי, את באופן טבעי תלושה מהמציאות? שאני אדע איך להמשיך לענות לך..

אם יש משהו שצריך להינתן, הוא ינתן. בלי צעקות ובלי בלאגן. ואם לפעמים צריך לכופף למישהו יד, רק כדי להזכיר לו שיש לו יד, אז היד תתכופף, בשקט וביעילות.
NotHereNow
שוטרת* כתב/ה:
ג'מה כתב/ה:

כמה רפש ועוד על מי?

בנתיים שלי נעליך

ואם כן עבדתי 22 שעות? אז? איך יש כאן קשר לעובדה שבאה לידי דיון כאן?
המתמחה הנידון, יקרע את התחת , כי זה מה שהוא אמור לעשות! כי הוא לא מתקן פנצ'ר בגלגל! כי בן אדם תלוי בו! ואת זה- אני לא אומרת שהמתמחים שכחו, אלא להפך- את זה הם זוכרים, את זה הם מנצלים, ושם הם פוגעים.
אם הבן אדם למד שנים, וקורע את התחת בעבודה, וחושב שהוא לא מתוגמל מספיק- אז הפגנות זה לגיטימי, והתפטרויות זה לגיטימי, וחלוקים מזעזעים ומאיימים ומרתיעים כמו "הרופא שמטפל בך לא ישן"- גם לגיטימי. להתייחס לחולה שנתון כולו לחסדיך ותחת ידיך, כאל גוש בשר- זה לא לגיטימי. אין שום זכות, ואם צריך להזכיר לאותו מתמחה את זה, אז זה מה שיקרה.

ואיומים...? תגידי, את באופן טבעי תלושה מהמציאות? שאני אדע איך להמשיך לענות לך..

אם יש משהו שצריך להינתן, הוא ינתן. בלי צעקות ובלי בלאגן. ואם לפעמים צריך לכופף למישהו יד, רק כדי להזכיר לו שיש לו יד, אז היד תתכופף, בשקט וביעילות.

אז כל הדיון הזה הוא על הניסיון האישי (ואני מדגישה, אישי וסובייקטיבי) הלא טוב שיש לך עם רופאים. לא שיש לי בעיה עם אנשים שאומרים מה דעתם, אבל את חוזרת ומכלילה אלפי מתמחים תחת אותה הכותרת של "מתייחסים לחולים כמו גוש בשר". איך בדיוק אפשר לנהל דיון כשאת חושבת שכל המתמחים מתנהגים כמו חארות כשאומרים לך שיש גם דעות אחרות ויש גם מתמחים אחרים?

ולגבי להשיג תוצאות בשקט וביעילות, שלושה חודשים של הפגנות שקטות, דיונים ארוכים ושביתות נקודתיות לא דגדגו את האוצר וכלום לא הושג (וכל הזמן הזה המתמחים עבדו בצורה רציפה), אז כן, קצת רעש והבנה של המערכת שאי אפשר בלי אותם מתמחים, כנראה יעשו עבודה טובה יותר.