שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

"שלי"

שוטרת*
לפני 12 שנים • 14 באוק׳ 2011
שוטרת* • 14 באוק׳ 2011
fog כתב/ה:
נולי כתב/ה:
מאיפה לי לדעת מה זה אומר בצד הונילי?מה?אני ונילית, שאדע?

היום למשל ביקרתי מכרה שלי.נשואה.שניהם פנסיונרים חביבים. תמיד בעלה היה שקט ובצל ועושה דברה. מין זוג כזה שהיא מנהלת את הענינים. יש לא מעט כאלו ואני לא מאמינה שכולם בענין בדסמ ואם בכלל מודעים לזה.די ספק אם זה מחלחל אליהם לסקס.
ישבנו במטבח ודיברנו. הוא התקשר ככל הנראה למישהו ושוחח בטלפון בקול רם. האמת שזה הפריע גם לי אבל שתקתי. אולי חצי דקה והיא,שהיתה עם הגב אלי, שאגה לעברו "תיכנס לחדר !אני לא יכולה איתך ככה!"והוא,ילד טוב,הלך לדבר בחדר אחר ולנו היה שקט.

אז מה אנחנו שונים מהונילים?

N

אמן לזה!
נולי, מה את מגלה? זה הסוד השמור ביותר בקהילה, אי אפשר לגלות הכל... הרי אנחנו כלכך שונים, מיוחג'ים, מאגניבים...

מבחינת בדס"ם, אף פעם לא התחברתי למילה הזו. אולי כיון שהיא לא קשורה לסיטואציה ממשית אף פעם, אלא רק בראש של השולט או הנשלט. אז אני יודע שהראש זה לפעמיים הרבה מאוד, אבל עדיין, היא תמיד נראתה לי מנותקת מהוויה ממשית. בניגוד למשל ל"רכושנות",שישר עושה לי בראש אסוצייאצות למצבים אמיתיים בין שולט/ת לנשלט/ת.
"שלי" זה בשבילי כמו "שלום וביטחון" כזה... קצת ססמאתי.

פוג,אני יודעת איך הדברים מתנהלים איתךואיך אתה רואה אותם. אבל עדיין. מעולם לא חשת הבדל?
היית מוכן לעשות בדיוק את אותם הדברים ולחצות בדיוק את אותם הגבולות? תמיד?
לא קרה אולי, שחשת, שהמלה הזו "שלי", מסירה ממך איזשהו צורך ל..נניח- שיקול דעת עצמאי, או עזוב שיקול דעת עצמאי, לא קרה שהמלה הזו גרמה לך לחשוב 'בניגוד לשיקול הדעת העצמאי שלי, אני אפעל, כי היא דרשה, וכי אני שלה?"
ואם קרה, זה יכול לקרות לדעתך גם אצל ה... מיוחדים האחרים? הונילים?
שוטרת*

Re: תודה על התשובות.

שוטרת* • 14 באוק׳ 2011
amy כתב/ה:
שוטרת* כתב/ה:
אבל קצת לחדד,

מה זה אומר?
במה זה שונה מאשר *שלי* בקשר ונילי למשל?

עבורי זה לא ממש שונה, מהותית. גם קשר ונילי יכול להיות מאוד מאוד אינטנסיבי עבורי, אני לא אדם שונה בוניל ובבדס"מ. האהבה שלי היא אותה אהבה.
בקשר בדס"מי יש אולי יותר אינטנסיביות. הצד שמוביל ודורש הוא אולי יותר ברור (לצערי, בוניל הוא לעיתים בלתי קיים).

ואין הבדל מי אומר לך את זה?
אין הבדל בין "אהבה שלי, את יכולה לעשות כלים?', לבין 'שפחה שלי, אני רוצה שתחנקי קצת בשבילי'?
הדורבנים​(נשלט)
הדורבנים​(נשלט) • 14 באוק׳ 2011
שוטרת* כתב/ה:
fog כתב/ה:
נולי כתב/ה:
מאיפה לי לדעת מה זה אומר בצד הונילי?מה?אני ונילית, שאדע?

היום למשל ביקרתי מכרה שלי.נשואה.שניהם פנסיונרים חביבים. תמיד בעלה היה שקט ובצל ועושה דברה. מין זוג כזה שהיא מנהלת את הענינים. יש לא מעט כאלו ואני לא מאמינה שכולם בענין בדסמ ואם בכלל מודעים לזה.די ספק אם זה מחלחל אליהם לסקס.
ישבנו במטבח ודיברנו. הוא התקשר ככל הנראה למישהו ושוחח בטלפון בקול רם. האמת שזה הפריע גם לי אבל שתקתי. אולי חצי דקה והיא,שהיתה עם הגב אלי, שאגה לעברו "תיכנס לחדר !אני לא יכולה איתך ככה!"והוא,ילד טוב,הלך לדבר בחדר אחר ולנו היה שקט.

אז מה אנחנו שונים מהונילים?

N

אמן לזה!
נולי, מה את מגלה? זה הסוד השמור ביותר בקהילה, אי אפשר לגלות הכל... הרי אנחנו כלכך שונים, מיוחג'ים, מאגניבים...

מבחינת בדס"ם, אף פעם לא התחברתי למילה הזו. אולי כיון שהיא לא קשורה לסיטואציה ממשית אף פעם, אלא רק בראש של השולט או הנשלט. אז אני יודע שהראש זה לפעמיים הרבה מאוד, אבל עדיין, היא תמיד נראתה לי מנותקת מהוויה ממשית. בניגוד למשל ל"רכושנות",שישר עושה לי בראש אסוצייאצות למצבים אמיתיים בין שולט/ת לנשלט/ת.
"שלי" זה בשבילי כמו "שלום וביטחון" כזה... קצת ססמאתי.

פוג,אני יודעת איך הדברים מתנהלים איתךואיך אתה רואה אותם. אבל עדיין. מעולם לא חשת הבדל?
היית מוכן לעשות בדיוק את אותם הדברים ולחצות בדיוק את אותם הגבולות? תמיד?
לא קרה אולי, שחשת, שהמלה הזו "שלי", מסירה ממך איזשהו צורך ל..נניח- שיקול דעת עצמאי, או עזוב שיקול דעת עצמאי, לא קרה שהמלה הזו גרמה לך לחשוב 'בניגוד לשיקול הדעת העצמאי שלי, אני אפעל, כי היא דרשה, וכי אני שלה?"
ואם קרה, זה יכול לקרות לדעתך גם אצל ה... מיוחדים האחרים? הונילים?

שוטרת,
אף פעם לא הרגשתי שמילה כלשהי מסירה ממני צורך לשיקול דעת..
מה שכן, אני יכול או להתחבר רגשית למילה, ואפילו להתגרות ממנה, או לא להתחבר. למילה "שלי" אני לא מתחבר כי אכשהו פסיכולוגית אצלי היא מתקשרת למשהו ססמתי ושיטחי, במובן זה שהיא לא מתחברת לי לסיטואציה ממשית.

ואצלי ביום יום, במשפט שלך "'בניגוד לשיקול הדעת העצמאי שלי, אני אפעל, כי היא דרשה, וכי אני שלה." יש סתירה פנימית, כי הדרישה שלה *היא* שיקול הדעת העצמאי שלי. לעיתים בצורה מגוחכת עד כאב. וכמובן, זאת תוצאה של הרבה זמן בקשר, אמון, וכו'.

מה שלא מפריע לי כמובן להתעצבן לפעמים על השיקול דעת הזה...icon_smile.gif אגרסיבי פאסיווי ודוחה, אמרנו כבר? אבל אני חושב שהרבה גברים עושים למען נשותיהם ורצונותיהן, כערך די גבוה. זה באמת כלכך נדיר? מה בעצם ההבדל?
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 14 באוק׳ 2011
כשהוא אומר לי "את שלי" מתוך משחק בדס"מי זה תמיד מרגיש שטוח קצת ואז אני מוסיפה:
אני באמת שלך. תראה איך חשוב לי שתהיה מרוצה. תראה איך אני מתייעצת איתך בכל דבר. ואיך אני הכי מוגנת אצלך.

ואלה דברים ונילים, לחלוטין. ואיכשהו זה חזק לי יותר, כי זה שייך לחיים "האמיתיים". אלה שאנחנו חיים ביחד ובהם באמת אני שלו והוא גם שלי, ולפעמים אני יותר שלו ממה שהוא שלי והפער הזה מדליק אותי ואמיתי לי הרבה יותר.
בלוסום​(לא בעסק)

בלוסום​(לא בעסק) • 14 באוק׳ 2011
שוטרת* כתב/ה:
amy כתב/ה:
שוטרת* כתב/ה:
אבל קצת לחדד,

מה זה אומר?

עבורי זה לא ממש שונה, מהותית. גם קשר ונילי יכול להיות מאוד מאוד אינטנסיבי עבורי, אני לא אדם שונה בוניל ובבדס"מ. האהבה שלי היא אותה אהבה.
בקשר בדס"מי יש אולי יותר אינטנסיביות. הצד שמוביל ודורש הוא אולי יותר ברור (לצערי, בוניל הוא לעיתים בלתי קיים).

אין הבדל בין "אהבה שלי, את יכולה לעשות כלים?', לבין 'שפחה שלי, אני רוצה שתחנקי קצת בשבילי'?

אני מצטרפת לשוטרת* פה - בעיני, רמות ההתמסרות והמורכבות של אהבה בדס"מית הן הרבה יותר עמוקות מזו הונילית. האתגרים רבים יותר. בעיני, אהבה ונילית הרבה יותר שוויונית מזו הבדס"מית. בבדס"מ את לא פשוט "קמה והולכת" אם קשה לך. אני מעדיפה לא להכנס לקשר ונילי. הוא משעמם אותי. הוא חסר אתגר וחסר את העומקים הדרושים לי. אני לא מרגישה שקשר ונילי יכול בכלל להתחיל לספק לי את הצורך העז הזה בשייכות מחייבת - ולא, חתונה בעיני ממש לא נחשבת כעונה על הצרכים האלה - אני ממש לא מחפשת את השוויוניות. מחפשת את ההיררכיה.
בעיני אני הונילית (שוב, מבחירה מודעת ה"אני בקשרים ונילים" איננה קיימת כבר כעשרים שנה) שונה בתכלית השוני מאני הבדסמית - הרבדים עמוקים באלפי מונים. לא רואה את עצמי מסוגלת בכלל להתמסר לונילי - מה יש לו להציע לי? חתונה? שוויוניות? אינני מעונינת בכך.
בראותי את הורי נניח, הם נשואים ארבעים שנה, מודעת לכך שיש קשיים גם במע' יחסים ונילים, אך מסתכלת ורואה פה זוגות נשואים בשלל צורות - נישואים פתוחים, סגורים, ושלל צבעי הקשת - יודעת שגם פה יש קשיים, ועדין - השיוך והשיכות - ה"שלי" הבדס"מי הזה - העומקים שאליו הוא יכול להגיע - זה מה שמשאיר אותי פה. מבחינתי, ההבדל הוא ברמת המחויבות של שני בני הזוג וברמת העומקים הרגשיים שאפשר להגיע אליהם - בוניל הם רדודים הרבה יותר, לדעתי..
godisafemale​(שולטת)

אני לא מאמינה בשלי

godisafemale​(שולטת) • 14 באוק׳ 2011
אני לא מאמינה ב"שלי" בחיים כמו גם ב בדס"מ.. כולנו מתכלים ואין לנו שום דבר מלבד מי שאנחנו וזה גם לעיתים הווייה חמקמקה, מרגישים את ההבלחה של הקץ ואת הזמניות בעיקר כשנתקפים בשפעת.

אדם שיוצא לחשיבה ולתחושה מתוך "זה שלי" חי בסרט אשר מקור הנביעה שלו הוא "נרקסיזם שניוני".

אני מאמינה יותר ב"בשבילי" "בשבילך" "למעני" "למענך" ובהטייה למען שיהיה נחמד ובסדר ושלא בא לי להתווכח בשבת תעשה את זה בשבילי וזהו! ואל תזיין לי בהשכלה.

עוד לא נולד האדם שבאמת ובתמים מתוך הכרה מלאה ובריאות הנפש וחוסר בתקלות אישיותיות אקוטיות יסכים שיתפסו עליו בעלות לכל הזמן.

במשחק של TRADE OFF בשעשועים זה יכול ללכת. מוגבל בזמן בכל מקרה.

גוט שאבס.

גודי
amy​(נשלטת){מבטלעיניים}

שוטרת* כתב/ה:
amy כתב/ה:
שוטרת* כתב/ה:
אבל קצת לחדד,

מה זה אומר?

לא ממש icon_smile.gif טוב, אני מעדיפה להחנק.
amy​(נשלטת){מבטלעיניים}

גורת חתולים סוררת כתב/ה:
שוטרת* כתב/ה:
amy כתב/ה:
שוטרת* כתב/ה:
אבל קצת לחדד,

מה זה אומר?

אני מצטרפת לשוטרת* פה - בעיני, רמות ההתמסרות והמורכבות של אהבה בדס"מית הן הרבה יותר עמוקות מזו הונילית. האתגרים רבים יותר.

לא מסכימה. כלומר- לא בעיני. האתגרים יכולים להיות אותם אתגרים, או קשים באותה מידה.

בעיני, אהבה ונילית הרבה יותר שוויונית מזו הבדס"מית. בבדס"מ את לא פשוט "קמה והולכת" אם קשה לך.

גם לא בבדס"מ. או שכן. תלוי עד כמה חשוב לך להשאר בקשר. אני לא אשאר עם מישהו כי אני "שפחה שלו". אני אשאר איתו כי אני רוצה, כי הוא חשוב לי.

אני מעדיפה לא להכנס לקשר ונילי. הוא משעמם אותי. הוא חסר אתגר וחסר את העומקים הדרושים לי. אני לא מרגישה שקשר ונילי יכול בכלל להתחיל לספק לי את הצורך העז הזה בשייכות מחייבת - ולא, חתונה בעיני ממש לא נחשבת כעונה על הצרכים האלה - אני ממש לא מחפשת את השוויוניות. מחפשת את ההיררכיה.

פייר אנף. אני ממש לא עושה הפרדה כזאת בין וניל ובדס"מ. אי מבינה מה את אומרת על ההיררכיה, אבל בסופו של דבר, גם בבדס"מ, אני שוויונית.

בעיני אני הונילית (שוב, מבחירה מודעת ה"אני בקשרים ונילים" איננה קיימת כבר כעשרים שנה) שונה בתכלית השוני מאני הבדסמית - הרבדים עמוקים באלפי מונים. לא רואה את עצמי מסוגלת בכלל להתמסר לונילי - מה יש לו להציע לי? חתונה? שוויוניות? אינני מעונינת בכך.

חתונה יכולה להיות יופי של דבר. אם את מוצאת חתיך, חכם, רווק, רוצה להתחתן, אך אבוי- ונילי, את מוזמנת להעבירו אלי icon_twisted.gif

בראותי את הורי נניח, הם נשואים ארבעים שנה, מודעת לכך שיש קשיים גם במע' יחסים ונילים, אך מסתכלת ורואה פה זוגות נשואים בשלל צורות - נישואים פתוחים, סגורים, ושלל צבעי הקשת - יודעת שגם פה יש קשיים, ועדין - השיוך והשיכות - ה"שלי" הבדס"מי הזה - העומקים שאליו הוא יכול להגיע - זה מה שמשאיר אותי פה. מבחינתי, ההבדל הוא ברמת המחויבות של שני בני הזוג וברמת העומקים הרגשיים שאפשר להגיע אליהם - בוניל הם רדודים הרבה יותר, לדעתי..

כל כך לא! את מאדירה את הבדס"מ בצורה ממש מוגזמת...
שוטרת*
שוטרת* • 14 באוק׳ 2011
אני חייבת לציין שיש כאן דעות ממש מרתקות.
מבחינתי בכל אופן, יש הבדל. אצלי כן יש הפרדה בין ונילי לבין בדס״מ. אולי הנטייה הבדס״מית שלי קיימת תמיד, אך היא ודאי לא יוצאת בכל אינטראקציה עם כל אחד. נדירים אלו שאני ממש חשה צורך לשלוט בהם, ואלו שאני חשה כזה צורך כלפיהם, מבחינתי ומנקודת ראייתי, מייד הופכים ל׳שלי׳. מעולם לא חשתי צורך לשייך אלי מישהו שלא היתה בינינו אינטראקציה בדס״מית. האמת שגם העוצמות של הקשר לא מגיעות לאותן עוצמות. בימים אלו,אני מנסה להבין, למה בדיוק אני מתכוונת והתכוונתי כל השנים האלו כשאמרתי ׳שלי׳..