לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

הדרת נשים במרחב הציבורי הכללי

Mary Jane
לפני 12 שנים • 20 בדצמ׳ 2011
Mary Jane • 20 בדצמ׳ 2011
מצורפת כתבה חשובה בעניין זה, המתארת עוד צעד בצעידתה של מדינת ישראל אל עבר תהומות הדת.
והפעם: חוקרות מצטיינות שזכו בפרס לא הורשו לעלות לבמה כדי לקבלו, אלא נאלצו לשלוח נציג ממין זכר שיקח את הפרס במקומן, וכל זה בטקס ממלכתי הממומן ע"י משרד הבריאות (כלומר, מכספי המיסים של כולנו), בבית החולים שער צדק.

http://doctorsonly.co.il/2011/12/27443/
Madame T​(שולטת)
Madame T​(שולטת) • 20 בדצמ׳ 2011
Mary Jane כתב/ה:
מצורפת כתבה חשובה בעניין זה, המתארת עוד צעד בצעידתה של מדינת ישראל אל עבר תהומות הדת.
והפעם: חוקרות מצטיינות שזכו בפרס לא הורשו לעלות לבמה כדי לקבלו, אלא נאלצו לשלוח נציג ממין זכר שיקח את הפרס במקומן, וכל זה בטקס ממלכתי הממומן ע"י משרד הבריאות (כלומר, מכספי המיסים של כולנו), בבית החולים שער צדק.

http://doctorsonly.co.il/2011/12/27443/

פשוט לא ייאמן! עד היכן מגיעה החוצפה בכלל לדרוש דבר כזה מאישה, שזכתה בפרס בזכות עצמה ובזכות כישוריה, אבל זקוקה לנציג ממין זכר כדי שיקבל עבורה את הפרס, למרות שהיא נמצאת באולם, ובעיקר ''ההסכמה שבשתיקה" למצב ענינים מביש ולא ראוי זה!
FOR GOOD

Re: FOR GOOD

FOR GOOD • 20 בדצמ׳ 2011
Dark Artist כתב/ה:
FOR GOOD כתב/ה:
כל צמרת צה"ל היום, כל הבכירים בשב"כ ובמוסד כמעט , כולם היום שייכים לציונות הדתית
הם טובים אלה, באמת
ממתי המאמר בכלל? או -
על מה אנחנו מדברים פה?

וזאת בניגוד לכל הגנרלים החילוניים ו"המפוארים" שהיו לפניהם אני מניח.
אדון אהוד "ברח" מצאלים
מאיר דגן המגדל דגן בגן וקשקשן לא קטן.
גבי אשכנזי הבעלים הגאה של מסמך אשכנזי-הרפז
גלנט "אופס" גנבתי כמה דונמים בחצר

אכן נבחרת מרשימה לכל הדעות.

אגב,אתה יודע מה הסיבה לכך שיש כל כך הרבה חובשי כיפות בתפקידים בכירים ביטחוניים?
בגלל שרוב התושבים החילוניים במדינה הזו ובראשם תושבי "מדינה אוטופית" גוש דן כבר מזמן לא מתגייסים או שנמצאים בתפקידי "קריה" למיניהם.

זה נכון שיש בעיה עם הדרת הנשים ואני מתעב אותה בדיוק כמוך.
אולם מכאן ועד האשמת ציבור שלם בתופעה הזו והכנסת מימד פוליטי נחשבת בזויה בעיניי.

דארק, לא יודע מה נחשב בזוי בעינך, ומה לא
אבל זאת עובדה ידועה לכל מי שעיניים לו בראשו
שהציונות הדתית עוברת תהליך התחרדנות קיצוני בשנים האחרונות, והיהדות החרדית מתחרדנת בטירוף אף היא
באופן אישי עשיתי סדיר ומילואים עם ההסדר"ניקים , והם חבר'ה נהדרים. לא שייך לכלום
אבל הרבנים שלהם היום - זה כבר משהו קצת אחר
אין שום דבר "בזוי" בלציין עובדות , אלא -
זה מה יש
כלומר - כדאי להכיר בהן...
מUחדת
מUחדת • 20 בדצמ׳ 2011
כשנהג אגד מבקש מנוסעת לא לעלות מבלי לכסות עצמה,
כששוטר במשטרת ישראל מבקש מאישה לעבור לספסל האחורי,
כשקופת חולים מזכירה להגיע למרפאה בלבוש צנוע,
כשחייל צה"ל יוצא באמצע טקס ומקבל גיבוי,
כשנשים לא עולות על הבמה לקבל פרס או מתבקשות לא להיכנס לחדר כושר,
כשאין דין אחד לפורעי חוק בשטריימל וכאלו בכאפייה-

זו אשמת ה-מ-ד-י-נ-ה.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שלישי דצמ' 20, 2011 1:59 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
FOR GOOD
FOR GOOD • 20 בדצמ׳ 2011
ואני מאד מקווה שיצא לך לקרוא מה אמר בשבוע שעבר מפקד מחוז מרכז על "השנאה היוקדת" שהוא מימיו לא ראה קודם לכן אצל חלק מ"שטופי המוח" שם בשטחים לצה"ל וללובשי מדים
שנאה יוקדת -אלו היו המילים שלו, על מה שהוא ראה להם בעיניים
וכמה -כך הוא ציין - כמה התופעה הזאת מבהילה
Mary Jane
נילי ונילי כתב/ה:
..........

ועוד ציטוט שאני אוהבת:
"[...] שנאת החרדים החוגגת בארץ היא בסך הכל תוספת נאה לשנאת הערבים-מזרחים-רוסים-אתיופים-עובדים זרים שכבר חוגגת כאן מזמן. שנאת החרדים על-ידי חילונים היא סוג של פיתוח של האנטישמיות הנוצרית כלפי היהודים, שנאת החילונים המקבילה על-ידי החרדים היא סוג של פיתוח של השנאה היהודית כלפי הנוצרים."
[/color]

להשוות את ההתגוננות של הציבור החילוני, מפני ניסיונות הכפייה הדתית והסגנון הטפילי-פרזיטי של חלקים בציבור החרדי, לאנטישמיות- זהו שימוש לא ראוי במילה אנטישמיות, העולה עד כדי דמגוגיה מן הסוג הגרוע ביותר. דמגוגיה כזו מסווה את האמת, ומתיקה את השיח אל עבר מחוזות של היתממות קורבנית. אימוץ עמדת הקורבן-לכאורה, הינו דפוס רווח, אצל אלו שבמקום לקחת אחריות ולהתיישר לפי אמות מידה של צדק ושוויון, מעדיפים להיתלות בכל מה שיצדיק את התנהגותם ויסיט את הדעת מעוולותיהם.

היחס אל הציבור החרדי אינו אנטישמי. שלוות הציבור החרדי אינה מופרת בשל היותם חרדים או מיעוט נבדל, אלא בשל ניסיונותיהם הבלתי נלאים להחיל ולכפות על הציבור הרחב את אורחות חייהם ואמונותיהם, תוך ניצולו הבוטה של הציבור (בשירות הצבאי, במיסוי וכו'), תוך רמיסת זכויותיו, ותוך גזענות איומה ואפליה קשה (לרבות אפליית נשים).

מדינה ליברלית-מודרנית אמנם מחויבת לאפשר לאזרחיה רב-תרבותיות, במסגרתה הם יכולים להתנהג באופנים ביזארים ככל שירצו כל עוד אינם פוגעים ו/או מפריעים לאחר, אך היא בפירוש לא אמורה לסבול את כפיית שגעונות המיעוט על הרוב, או כל מה שיסכן את עצם קיומה כמדינה ליברלית.
    התגובה האהובה בשרשור
*מנגינה*{התווים שלו}

עד לאן זה ידרדר?

*מנגינה*{התווים שלו} • 20 בדצמ׳ 2011
כשאנחנו מקבלים הזמנה לטקס צבאי של בני
טקס של יחידה שמורכבת בעיקר מחיילים חילוניים.
ובצד כתובה ההערה
"נשים נא לבוא בלבוש צנוע"

הולכת לחפש לי רעלה כדי שלא ידירו אותי מהטקס.
icon_evil.gif
מUחדת
מUחדת • 20 בדצמ׳ 2011
מריג' כתבה: "מדינה ליברלית-מודרנית אמנם מחויבת לאפשר לאזרחיה רב-תרבותיות, במסגרתה הם יכולים להתנהג באופנים ביזארים ככל שירצו כל עוד אינם פוגעים ו/או מפריעים לאחר, אך היא בפירוש לא אמורה לסבול את כפיית שגעונות המיעוט על הרוב, או כל מה שיסכן את עצם קיומה כמדינה ליברלית."

ברוב המקומות הסטטוס קוו נשמר, איך לומר, באדיקות.
בתל אביב DC, שניה מהמקום בו אני נמצאת, יש קהילה חרדית גדולה וצעירה שחיה ממש בתוך ועם אוכלוסיה חילונית, סביבם מועדונים שפתוחים בשבת- ואף אחד לא מבעיר פחי זבל.

לא יודעת למה חשוב לי לסנגר על "המגזר" כרוב- אולי כי אני מכירה ומקורבת לחלקם. מי שמסכן את עצם קיומה של הדמוקרטיה היא הדמוקרטיה עצמה שלא נלחמת בתופעות שוליים בזויות שהולכות ומתפשטות.
למען הסר ספק- בבני ברק, מאה שערים ובכל מקום בו הקהילה כקהילה בוחרת לעשות הפרדה- שיעשו. אלף כתבים נכנסו בימים אלו לכל רחוב חרדי במדינה, "מזועזעים" מהממצאים.
הנתונים האלו לא קשורים להדרה או לא, אלא לתרבות, וכמו שלא אתערב במנהגי החיים של הבדואים ולא אתקומם על כך שיש ישובים שבחרו לחיות בדרך טבעונית- לא אצא להפגין עבור אחותי הדוסית מול ביתו של הרב או בעל המכולת שלה- שמוכר בימים כאלו לגברים ובאחרים לנשים. כי היא לא צריכה את זה, טוב לה, נוח לה, נכון לה- ולא משפיל אותה בעיניי עצמה.
Madame T​(שולטת)

מיוחדת - בתשובה לדברייך לעיל:

Madame T​(שולטת) • 20 בדצמ׳ 2011
איש (וגם לא אישה) אינו מבקש מהחרדים לשנות את אורחות חייהם, אבל לא יתכן, שמיעוט קטן יכפה את דעותיו ומנהגיו על הציבור הרחב, במקומות הפתוחים ושייכים לכלל הציבור! מצידי שיילכו עם כיסוי עיניים אם מראה של אישה כל כך פוגע בהם – בטקס, באוטובוס, ברחוב, או בכל מקום אחר המוגדר כמקום ציבורי. אני מוכנה לכבד כל אחד, אבל קודם כל שיכבד אותי כאישה, כאדם ולא מקובל עלי מקרה מביש כמו שתואר לעיל שכלת פרס מדעי אינה יכולה לקבל את הפרס בעצמה, אך ורק כי היא אישה. איפה נשמע כדבר הזה?? וכל הסכמה לכך רק תביא לאיסורים והדרות רבים ונרחבים עוד יותר.
Mary Jane
מUחדת כתב/ה:
....מי שמסכן את עצם קיומה של הדמוקרטיה היא הדמוקרטיה עצמה שלא נלחמת בתופעות שוליים בזויות שהולכות ומתפשטות....

זו אינה תופעת שוליים, אלא מגמה שתחילתה באירועים זניחים לכאורה- בדמות חלוקת פרסים פה, דחיפה באוטובוס שם- וסופה ידוע מראש ויוכרע באמצעים דמוגרפיים בעוד שנים מספר: רוב אלקטורלי לציבור הדתי על פני הציבור החילוני. אגב, ניתן לראות את האותות הראשונים לשינויי החקיקה כבר כיום. לדעתי, זה רק יילך ויחמיר, בייחוד לאור העובדה שאין למדינת ישראל חוקה (אלא רק אסופה של חוקי יסוד), שתאפשר ביקורת בלתי מתפשרת לחקיקה, ונוכח תופעות כמו 'חוק עוקף בג"צ'....כוחה של הדמוקרטיה להגן על עצמה במצב כזה הינו מוגבל.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שלישי דצמ' 20, 2011 2:27 pm, סך-הכל נערך פעם אחת