שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

6.16 דקות שלמות...

זאלופון​(שולט)
לפני 12 שנים • 27 במאי 2012
זאלופון​(שולט) • 27 במאי 2012
philia כתב/ה:
זאלופון כתב/ה:
הספיקו לי 3.10 דקות. הקטע המגוחך שבו מציגים חצאי משפטים של ספק-פסיכיאטרים ש"מודים" שאין בדיקת דם שמאששת אבחנת דיכאון ולכן, לכאורה, אין שום בסיס מדעי ליעילות התרופות שבר אותי.

קצת על אבחנות פסיכולוגיות:
פסיכולוגים ופסיכיאטרים לא צדים אנשים ברחוב ומעבירים אותם שטיפת מוח בעינויים עד שהם משוכנעים שרע להם. אנשים מגיעים לפסיכולוגים ופסיכיאטרים כי רע להם. אם פסיכולוג או פסיכיאטר מאבחן דיכאון, למשל, זה בגלל שהמטופל אמר לו שרוב הזמן הוא מדוכא, שאין לו אנרגיה, שהוא לא מצליח להניע את עצמו. נכון, זה לא בגלל שבדיקת דם אמרה לו את הדברים האלה. בגלל זה מדובר ברפואת נפש.

קצת על מדע:
כשרוצים לבדוק אם תרופה עובדת - ורוצים - משווים קבוצה שקיבלה את התרופה לקבוצה שקיבלה פלסיבו. אם שיעור השיפור בקבוצה שקיבלה תרופה גבוה יותר מאשר בקבוצה שקיבלה פלסיבו, משמע שהתרופה עובדת. כאשר מדובר ברפואת נפש, למשל דיכאון, המדד לשיפור הוא לא פעם דיווח עצמי של המטופלים. אם מטופלים בקבוצה שקיבלה תרופה מדווחים יותר על כך שהם כבר לא מדוכאים וכן מצליחים להניע את עצמם, משמע שהתרופה עובדת. את ההבדלים לא ניתן לייחס לידיעת המטופלים כי הם מקבלים תרופה, כיוון שמטופלי הקבוצה השנייה מקבלים פלסיבו וסבורים שאף הם מקבלים תרופה. מחקרים מסוג זה מוצאים שלתרופות פסיכיאטריות בהחלט יש השפעה, מה שלא מפתיע אף אחד שיודע שהמוח שלנו, כמו התרופות, מבוסס על כימיקלים.

יכול להיות שיש טענות לגיטימיות שאפשר לטעון כנגד הפסיכיאטריה, עולם התרופות ובוודאי תחום רפואת הנפש, אבל סרטונים מהסוג הזה מפיצים רק דמגוגיה. לא התעמקתי, אבל אני מניח שמאחוריהם עומדים אנשים שמאוד משתלם להם להפיץ את הדמגוגיה הזו.

ים של תודה על השעור במדע,

אם היית מתעמק במשפט המקוצר היית אולי קולט שלא מדובר בסיינטולוגיה. ו//או בהפקה.

ואפילו לא באיזון של סרטונין ו//או דברים אחרים... חברות תרופות שמשקיעות כספים. אז כן ההפקה לא מהמעולות. לא כולם מסתבר למדו באותו בית ספר..

יש על זה אפילו שיר נפלא. תתענג הוא פחות מ-6 דקות..
http://www.youtube.com/watch?v=rkRIbUT6u7Q

אבל בהחלט מדובר בסיינטולוגיה, שהפיקה מוצר תעמולתי ודמגוגי, שמתבסס על בערות ומחנך לבערות. לא הייתי מסתמך על שום דבר שבא ממקור כזה. יתרה מזאת, הייתי מציע לכל אחד שרוצה לטעון משהו בהתבסס על מקור כזה לחפש מקורות אחרים, טובים יותר (בהרבה), ולזרוק את המקור הזה לכל הרוחות. אם הטענה היא שחברות התרופות אינן מלכ"רים, אני בטוח שלא יהיה קשה לבסס אותה ללא צורך בתיאוריות קונספירציה מבית היוצר של רון הובארד ושות'.
שמעון התרסי
שמעון התרסי • 27 במאי 2012
פלייה תעשי טובה, את באמת לא מזהה מניפולציית עריכה כה זולה?

למשל השוט הזה שרואים 10 אנשים אומרים שמות של תרופות או ראיונות של משפט וחצי...

האומנם את מושפעת כה בקלות? פשוט מדהים כמה קל לעשות מניפולציות על עמדות של אנשים.

icon_arrow.gif
hrgiger
hrgiger • 27 במאי 2012
מכירה מקרוב.
סיינטולוגייה.

תמיד מדהימה אותי יכולות שטיפת המוח שלהם, הם פשוט מרשימים. ומפחידים.
ממש גרוע​(אחר)
ממש גרוע​(אחר) • 27 במאי 2012
הכל עדיין בגדר ניסויים.
ניסויים בבני אדם.
הרי גם אם בדקו לא הלכו ובדקו את ההשפעה ליותר מחודש חודשיים.
ולכולם ברור שהמדע של המח נמצא בחיתוליו.
לא משנה מי עומד מאחורי זה, זה די הגיוני מה שהם אומרים שם.
philia
philia • 27 במאי 2012
מגניבות חלק מהתגובות.

לטפל בסימפטום ולא בבעיה.

זה כולל ידענות עמוקה לשמה,

icon_rolleyes.gif
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 27 במאי 2012
פיליה, בכל הכנות, אני לא מבין מה את מנסה לומר.

קישרת לסרטון שטוען כל מיני דברים איומים כנגד הפסיכיאטריה. בירור קצר העלה כי הסרטון הוא חלק מתעמולה סיינטולוגית. סיינטולוגיה היא כת מוזרה שבין השאר שואפת להכחיד את הפסיכיאטריה, לא במעט משום שהיא מציעה טיפול אלטרנטיבי למצוקות הנפש, כלומר היא מעוניינת לסלק מתחרה ולגזור קופון. ההבדל בין שתי השיטות הוא שתרופות פסיכיאטריות נבדקות בניסויים מדעיים מבוקרים. השיטה הסיינטולוגית, לעומת זאת, מבוססת על רעיונות חסרי ביסוס של מטורף, שבין השאר לימד את חסידיו כי הפסיכיאטרים הגיעו לכדור הארץ מהחלל החיצון לפני מאות אלפי שנים במזימה שטנית להשתלט עליו.

ממה שהצלחתי להבין, את מעוניינת שלא להתמקד בסרטון או במקורו, אלא בבעיה שהוא מעלה בנוגע לחברות התרופות. אבל הנקודה היא שצריך להוכיח שהבעיה הזו קיימת, וכל עוד העדות היחידה לכך היא סרטון סיינטולוגי, אין שום סיבה להאמין בכך. הסיינטולוגיה ידועה לשמצה בתיאוריות הקונספירציה שלה. כך, לדוגמה, טען ה-CCHR (הגוף שמאחורי הסרטון שלינקקת אליו) כי קיימת "מגיפה" של אונס מטופלים על ידי פסיכיאטרים, וכי כ-15% מהפסיכותראפיסטים מקיימים יחסי מין עם מטופליהם. טענה זו אינה נתמכת בשום נתון ואינה קשורה למציאות, אלא אך ורק למסע הצלב הסיינטולוגי כנגד הפסיכיאטריה. בהתחשב ברקורד המפוקפק של הגוף הזה ובחוסר אמינותו, אין שום סיבה לקבל נתון כלשהו שהוא מספק כפשוטו, ובוודאי שלא לאמץ את המסקנות שלו. אם יוצג מקור אחר, או אפילו דעה מנומקת ללא מקור, יהיה בסיס לדיון. כרגע, כל מה שיש הוא תעמולה סיינטולוגית מזיקה, ולכן לכך מתייחסות התגובות.

* (לקריאה על הטענות הקונספירטיביות שהזכרתי ועל סיינטולוגיה בכלל: http://www.digitaljournal.com/article/270102 )
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 27 במאי 2012
פיליה, אל תתרגזי. זה כל כך טבעי שאנשים חוטפים קטרקט כאשר הם עומדים מול משהו תעמולתי שמנסה לדחוף להם לגרון עובדות שסודרו באופן לא הוגן וכזה המקצין, מעלים ומתאים אפילו את הסטטיסטיקה למטרה. כדי שהצופה יוכל לנקוט צד ולטפל ב"סימפטום" הוא צריך מידע יותר מגוון ולא כזה שעובד ונלעס עבורו מראש. מידע הכופה את עצמו על הצופה לרוב ישכנע את המשוכנעים וייצור אנטגוניזם אצל אלה הדורשים שכנוע.

אני נהניתי מהסרט מאוד. אני לא יודע מדוע זאלופון ביטל את כל המידע בו והמליץ לפנות למקורות אחרים (ואולי לא הבנתי אותו נכון), כי היו שם לא מעט עובדות נכונות ומרתקות אותן הייתי אפילו מרחיב (במיוחד את הפרק השישי שדן בהתערבותן של הפסיכיאטריה והפסיכולוגיה במבנה החברתי של ברה"מ ובתפקידן בתהליך היצירה והשימור של אינקובטור חסום חלונות, וגם את הפרק האחרון שהזכיר את איימן אל זאווהירי ודיבר על אינקובטורים צבאיים), אבל הנושא של התרופות לא הצליח להגיע אלי. בכל מקרה, לא מעבר למניע נוסף בעל מימדים לא משמעותיים. וזה כי, כך אני מניח, גם אני לא ממהר להיות מושפע ממידע תעמולתי וחד צדדי.

אולי כדאי שתפתחי את הנושא בשפתך תוך הצגת מידע ושיקולים שלך, ואם יש אז מניסיונך וכיוצ"ב.
נוריתE
לפני 12 שנים • 28 במאי 2012
נוריתE • 28 במאי 2012
זוכרים? את הפרק מסאות'פרק על סנטולוגיה?
רון ל.האברד טען שבכולנו יש נשמות של חייזירם שהומתו לפי מליונים של שנים והגיעו לכדור הארץ
ואני אומרת שעד שלא אראה חייזר על פתח ביתי אני לא מאמינה שהם קיימים.

וחוצ מיזה
מי שסומך על פסיכאטרים ופסיכולוגים שיעזרו לו
ילך אליהם
ומי שלא שלא ילך.

אני לא ראתי את הסירטון הזה, וגם בלי לראות רק מכל התגובות שפה,
זה מזכיר לי את כל מסעי התעמולה האחרים שיש בשטח
בנוסח למשל "בשר,זה רצח"
SPENKY{שייכת}
לפני 12 שנים • 28 במאי 2012

מטריד

SPENKY{שייכת} • 28 במאי 2012
גילוי נאות : הצלחתי לראות 1:54 מהסרטו לפני שחטפתי את הקריזה
יאמרו מה שיאמרו על תרופות נוגדות דיכאון...
אבל חלק מהתרופות שצוינו שם הן גם נוגדות פסיכוזה- גם לזה יש לסיינטולוגים דרך לטפל?
אותי זה מפחיד