בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

גילוי עריות סמוי - הורה דומיננטי

kaly
לפני 12 שנים • 12 בספט׳ 2012

Re: גילוי עריות סמוי - הורה דומיננטי

kaly • 12 בספט׳ 2012
בכוח המוח כתב/ה:
הגעתי לכתבה הזו במקרה, ומצאתי אותה מעניינת ואולי אפילו קשורה קשר ישיר למערכות/אישיויות בדס"מיות. אתם מוצאים קשר כזה? הניתוח בכתבה עושה לכם שכל? חוויתם משהו כזה? אני אשמח לדיון בנושא.

http://www.macom.org.il/incest_covert.asp

אכן נושא מרתק וחשוב מאוד.עלינו כהורים לדעת לשים גבולות גם לעצמנו ולא רק לילדים שלנו,לזכור שאנחנו המבוגרים האחראים,ולתת לילדים שלנו לגדול בשקט.
לתת להם לנהל את חייהם ולדעת לשחרר ולפרגן.

אני לא מצליחה להבין איך מצאת את ההקשר ליחסים בדס"מים

כמו שזה נקרא,מדובר בהורים שאינם במערכת זוגית בריאה או בכלל,אשר מכניסים את ילדיהם לנעלי הבן זוג מכל הבחינות למעט המיניות.
Winner​(מתחלפת)
Winner​(מתחלפת) • 12 בספט׳ 2012
the winner takes it all כתב/ה:
סליחה שאני לא מתייחסת לגופו של עיניין אבל צורמת לי מאוד ההגבלה לגילוי עריות.
יחסי מעוותים ככל שיהיו לא יגרמו את אותו הנזק כמו גילוי עריות ולכן הכתבה הזאת לא אמינה בעייני מיסודה.

*הגבלה=הקבלה
TradeMark​(שולט)

Re: אז ככה

TradeMark​(שולט) • 12 בספט׳ 2012
A v כתב/ה:
הייתי בהרצאה לפני כחודש לא זוכר את שמה אבל דוקטורית חכמה להפליא

עם המון יידע המון תובנות על החיים,ואחת הטענות שלה היתה שאדם מזהה באחר רק את מה

שקיים בו הוא,קחי למשל את הירידות בפורומים אחד על השני או בצאט ותביני מה אדם רואה באחר

ממקום שלו לחלוטין.

וקראתי,ואומנם לא בוחן נפש וכליות אנוכי,אבל מוכן ל"התערב" שהרבה מהורים שכאילו כל העניין של התקרבות לאחד הילדים בגלל שהקשר בין ההורים מתפורר..

לא רק שאין להם כוונה מינית,אלא היו נגעלים מעצם המחשבה.היו מעדיפים למות ולא שמחשבה כזו תעבור במוחם,

מה שבעצם אומר זה שכותבת הכתבה בעיניו זה משהו שיכול לקרות ואין להקרין זאת על מכלול רחב של הורים שהיו נחרדים מעצם העלאת הרעיון.

יש הרבה תאוריות על הרבה דברים,וגם אם יש בהן הגיון מסויים,זה לא אומר שיש בהן אמת ואם יש הוא נוגע לאחוז קטן קטן.

לא כל תגובה של אדם לאחר היא שיקוף של משהו פנימי. ממש לא. יש שיקוף, אבל הרמה שלו (מקלה עד פתולוגית) היא תלוי באדם, ולפעמים במקרה ספציפי. אותו אדם יכול להתנהג אחרת בשני מקרים דומים.
בהחלט מסכים איתך לגבי העובדה שזה מיצג ככל הנראה אחוז קטן ושולי מגילויי העריות במשפחה.
Purple Phoenix​(נשלטת){Loki the t}

טוב

אני מודה, לא קראתי את התגובות.
זעזע אותי לראות את העמוד הזה, הכתבה הזו, המאמר הזה אחרי כמעט ארבע שנים שלא ראיתי אותה.
* מה שאני כותבת כרגע נובע מהרגשות הכי עמוקים שלי, לא מדעית, לא מחקרית ולא כל זה.

כשהייתי בת 22 התחלתי ללכת לפסיכולוגית מטעם המכללה, עברתי תקופה קשה וזכרונות לא ברורים הקשורים לאבא שלי הציפו אותי.
לאתר הזה הגעתי דרך חברה שלי בכלל ודרכה ובאופן הזוי במקביל מהפסיכולוגית שלי שמעתי לראשונה את המונח "גילוי עריות סמוי".

כשהייתי קטנה, הייתי הנסיכה הקטנה של אבא שלי, עד גיל 15 זה היה ככה. עד שהכרחתי את אמא שלי להתגרש ממנו.
כשהייתי בת חמש שום דבר לא נראה מוזר, לישון עם אבא במיטה? הרי כל ילד עושה את זה!
ולהתקלח עם דלת פתוחה? רגע... זה לא בכל בית?
אני חושבת שבגיל 9 בערך התחלתי להבין שמשהו לא בסדר, זאת הייתה התקופה שהתחברתי אל מ', חברת הילדות הראשונה שלי.
מעבר לאלימות הגדולה שהייתה בבית שלנו, תמיד לאבא שלי הייתה העדפה מוזרה וכמעט חולנית אלי.
עד גיל 15 הוא הכריח אותי לישון איתו במיטה בשישי ובשבת (בגיל הזה הנישואים של ההורים שלי כבר היו מפוררים ואמא שלי ישנה בסלון בכלל), אני זוכרת באחד מהריבים שלהם, אמא צרחה לו שאני כבר עם מחזור ושזה לא נורמלי! הוא בעט בה כתגובה ואני כדי שהכל יהיה שקט, הסכמתי ללכת להתכרבל איתו במיטה.
איתו ועם ריח האלכוהול המגעיל שנדף ממנו.
בגיל הזה, עדיין היינו מתקלחים עם דלת פתוחה, אני זוכרת שמ' הייתה בשוק כשסיפרתי לה את זה.
לא היה דבר כזה שנקראה "אינטימיות" אצלינו.
את החזיות שלי, הוא קנה לי ועל הדרך קרע אחת מהן כשהוא כעס עלי.
כמובן שהוא גם היה נכנס לתא המדידה, זה היה לגיטימי.
מהימים ששכבנו ביחד במיטה אני זוכרת דברים במעורפל- הרגל שלו הייתה על שלי, נשיקות בפה ובכי שלי עם תפילה שהכל יסתיים כבר מהר וששוב יגיע יום ראשון.
השיער שלי בזמנו, היה קצר מאוד- הוא לא הרשה לי לגדל שיער ארוך, למרות שבגיל 14 או 13 כבר לא שאלתי והתחלתי להאריך.
אני לא יודעת אם המאמר הזה מדעי, מחקרי או מה שזה לא יהיה, הוא נכון לי, הוא נכון לניתוח הפסיכולוגי של מה שקרה לי והכי חשוב- הוא עזר לי להתמודד ולהשים את זה בצד.
ואגב- מהסימפטומים שם? יש לי הכל חוץ מאחד, עניין חוסר היכולת לבטא כעס מול ההורה הנגדי.

זה הסיפור שלי

לגבי הקשר לבדסמ- נותנים לזה קשר רק אם רוים לתת לזה.
היום אני במערכת יחסים זוגית (בלי עיין הרע) בריאה ביותר ומה שקרה בעבר שלי הוא הכי הפוך מבדסמ כמו שאנחנו מגדירים אותו כיום.
'Bambi'​(אחרת)
'Bambi'​(אחרת) • 12 בספט׳ 2012
אולי הדעה שלי נובעת מחוסר הבנה או היכריות עם הנושא.... אבל בעיני לכנות את התופעה ,גילוי עריות סמוי" הוא זילות בחומרתה של גילוי העריות פשוטו כמשמעו.
Jean Grey כתב/ה:
אולי הדעה שלי נובעת מחוסר הבנה או היכריות עם הנושא.... אבל בעיני לכנות את התופעה ,גילוי עריות סמוי" הוא זילות בחומרתה של גילוי העריות פשוטו כמשמעו.

יקירה,
עקרונית, לפי הפסיכולוגית שלי בזמנו, זה מונח מוכר בתחום הפסיכולוגיה.
ההבדל בין השניים זה שבגילוי עריות לא סמוי, ממש זוכרים את הכל, יש חדירה כלשהי, יש יחסי מין כלשהם.
בגילוי עריות מוסתר, יש בבירור מערכת יחסים שהיא לא תקינה ויש חדירה לאנטימיות אבל אין בהכרח חדירה מינית, כלומר, אין יחסי מין מלאים למשל.
זה פחות או יותר ההבדל בין השניים, למיטב זכרוני.
בכוח המוח​(שולטת)

Re: טוב

בכוח המוח​(שולטת) • 12 בספט׳ 2012
purple phoenix כתב/ה:
זעזע אותי לראות את העמוד הזה, הכתבה הזו, המאמר הזה אחרי כמעט ארבע שנים שלא ראיתי אותה.
* מה שאני כותבת כרגע נובע מהרגשות הכי עמוקים שלי, לא מדעית, לא מחקרית ולא כל זה.

כשהייתי בת 22 התחלתי ללכת לפסיכולוגית מטעם המכללה, עברתי תקופה קשה וזכרונות לא ברורים הקשורים לאבא שלי הציפו אותי.
לאתר הזה הגעתי דרך חברה שלי בכלל ודרכה ובאופן הזוי במקביל מהפסיכולוגית שלי שמעתי לראשונה את המונח "גילוי עריות סמוי".

כשהייתי קטנה, הייתי הנסיכה הקטנה של אבא שלי, עד גיל 15 זה היה ככה. עד שהכרחתי את אמא שלי להתגרש ממנו.
אני חושבת שבגיל 9 בערך התחלתי להבין שמשהו לא בסדר, זאת הייתה התקופה שהתחברתי אל מ', חברת הילדות הראשונה שלי.
מעבר לאלימות הגדולה שהייתה בבית שלנו, תמיד לאבא שלי הייתה העדפה מוזרה וכמעט חולנית אלי.
עד גיל 15 הוא הכריח אותי לישון איתו במיטה בשישי ובשבת (בגיל הזה הנישואים של ההורים שלי כבר היו מפוררים ואמא שלי ישנה בסלון בכלל), אני זוכרת באחד מהריבים שלהם, אמא צרחה לו שאני כבר עם מחזור ושזה לא נורמלי! הוא בעט בה כתגובה ואני כדי שהכל יהיה שקט, הסכמתי ללכת להתכרבל איתו במיטה.
בגיל הזה, עדיין היינו מתקלחים עם דלת פתוחה, אני זוכרת שמ' הייתה בשוק כשסיפרתי לה את זה.
מהימים ששכבנו ביחד במיטה אני זוכרת דברים במעורפל- הרגל שלו הייתה על שלי, נשיקות בפה ובכי שלי עם תפילה שהכל יסתיים כבר מהר וששוב יגיע יום ראשון.
השיער שלי בזמנו, היה קצר מאוד- הוא לא הרשה לי לגדל שיער ארוך, למרות שבגיל 14 או 13 כבר לא שאלתי והתחלתי להאריך.
אני לא יודעת אם המאמר הזה מדעי, מחקרי או מה שזה לא יהיה, הוא נכון לי, הוא נכון לניתוח הפסיכולוגי של מה שקרה לי והכי חשוב- הוא עזר לי להתמודד ולהשים את זה בצד.
ואגב- מהסימפטומים שם? יש לי הכל חוץ מאחד, עניין חוסר היכולת לבטא כעס מול ההורה הנגדי.

זה הסיפור שלי

היום אני במערכת יחסים זוגית (בלי עיין הרע) בריאה ביותר ומה שקרה בעבר שלי הוא הכי הפוך מבדסמ כמו שאנחנו מגדירים אותו כיום.

קודם כל תודה על התגובה הכנה שלך. תודה גם על רמת החשיפה שלך כאן.
כשאני קוראת את התגובה שלך לא ברור אם מדובר בגילוי עריות או בגילוי עריות סמוי, אבל על פניו זה נראה כמו גילוי עריות. כך או כך רוב הסימפטומים דומים, ומדובר בהתנסות שכנראה משנה את המבנה הרגשי שלנו.

אני אשמח לשאול ולנבור קצת, אבל אני אבין אם זה לא הפורום המתאים לכך. תסכימי שאני אשאל כמה שאלות? בכל מקרה תודה. }{
TradeMark​(שולט)
TradeMark​(שולט) • 12 בספט׳ 2012
purple phoenix כתב/ה:
Jean Grey כתב/ה:

יקירה,
ההבדל בין השניים זה שבגילוי עריות לא סמוי, ממש זוכרים את הכל, יש חדירה כלשהי, יש יחסי מין כלשהם.
בגילוי עריות מוסתר, יש בבירור מערכת יחסים שהיא לא תקינה ויש חדירה לאנטימיות אבל אין בהכרח חדירה מינית, כלומר, אין יחסי מין מלאים למשל.

זה כנראה יכול להיות מוגדר גילוי עריות סמוי כשזו חוויה אינטימית חזקה.
אפשר בקלות לדמיין את העוצמות הרגשיות של קונפליקט כזה אצל הילד\ה.
לגבי זילות בחומרה, זו בטח לא תחרות. שתיהן תופעות מרושעות שמשאירות חותם, שנשארות קיימות.

Re: טוב

בכוח המוח כתב/ה:
purple phoenix כתב/ה:

זה הסיפור שלי

קודם כל תודה על התגובה הכנה שלך. תודה גם על רמת החשיפה שלך כאן.
כשאני קוראת את התגובה שלך לא ברור אם מדובר בגילוי עריות או בגילוי עריות סמוי, אבל על פניו זה נראה כמו גילוי עריות. כך או כך רוב הסימפטומים דומים, ומדובר בהתנסות שכנראה משנה את המבנה הרגשי שלנו.

אני אשמח לשאול ולנבור קצת, אבל אני אבין אם זה לא הפורום המתאים לכך. תסכימי שאני אשאל כמה שאלות? בכל מקרה תודה. }{

קודם כל תודה על התגובה החמה icon_smile.gif
בנוגע לשאלות- אני אשמח לענות, במידה ואני ארגיש ביתר אי נוחות, אני אענה לך באדומה icon_smile.gif
כיום, בגלל שהתמודדתי עם הנושא הזה ואפילו סלחתי לאבא שלי, יותר קל לי לדבר עליו.
בכוח המוח​(שולטת)
בכוח המוח​(שולטת) • 12 בספט׳ 2012
purple phoenix כתב/ה:
Jean Grey כתב/ה:

יקירה,

גם לא חייב שיהיה אלמנט מיני מובהק וברור, כדי שזה יחשב לגילוי עריות סמוי.

הרעיון הוא שילד הופך לממלא צרכים רגשיים בעבור ההורה, והוא עושה את זה בין היתר תחת הכפיה של הסמכות ההורית, ובתירוץ שמדובר באהבה, כשבפועל זה בדיוק ההיפך - סיפוק צרכים אגואיסטי. בעניין הזה זה מקביל לגילוי עריות פיזי.

זאת ועוד - הסימפטומים מאוד מאוד דומים ובכללם הפיכת הילד לבוגר מרצה אשר אינו מחובר לצרכיו ורגשותיו, ומקבל את סיפוקו מסיפוק בן הזוג. ר"ל - מתקיים נתק בין האדם ובין צרכיו-רגשותיו.

מעבר לזאת יש גם מתאם בין מבנה נפשי בדס"מי לבין הסימפטומים, וגילוי עריות סמוי יכול להסביר משיכה לתחום.

ג'ין, למה זו בעצם זילות של המושג?

קאלי - מקווה שעניתי לך.