שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

הפרת הפסקת אש

רפאל
לפני 11 שנים • 10 בינו׳ 2013
רפאל • 10 בינו׳ 2013
פרי ספיריט,

אחד הדברים החשובים ביותר ששומרים על הרמה של אתר אינו "שמירה על הרמה", אלא שמירה על ניהול הוגן שאינו מפלה בין המשתמשים השונים של האתר. אני חושב שאחד הדברים הדוחים ביותר שיכולים להיות באתר הוא ניהול מוטה ומגמתי שנעשה באצטלה של איכות, הגנה מפני אנשים מסוכנים, או בכפוף לכל מיני חוקים מעורפלים.

כשאני מדבר על חוקים מעורפלים אני מדבר על חוקים שאי-אפשר לדעת בברור מתי עברו עליהם ומתי לא, ובפועל אינם אלא מכשיר ביד האנשים שמוסמכים על אכיפתם לעשות כרצונם. במילים אחרות - אמירות שנשמעות טוב, אבל לא אומרות הרבה. למשל "אסור לטנף את הפורומים בשטויות לא קשורות". זה נשמע טוב, וכולם יסכימו לאיסור כזה. אבל מהי משמעות הדברים בפועל? מזה לטנף? ומהן שטויות שלא קשורות? אולי את חושבת שזו התפלפלות ריקה ומתחכמת, ושבסופו של דבר כולנו יודעים מזה לטנף ומהן שטויות שלא קשורות. אבל השרשורים האחרונים הראו בברור כי מה שאת, לוטוס, זאלופון ובכוח-המוח מבינים בטינוף של פורומים בשטויות שלא קשורות, אינו חופף את מה שהרבה מאוד אנשים אחרים מבינים במילים הללו.

בקיצור, אני חושב שבשביל דיון רציני צריכים אמירה ברורה יותר באשר לדבר שממנו רוצים לנקות את הפורומים. ובהעדר היכולת להתנסח בצורה ברורה יותר ונקיה יותר (זאת אומרת, מבלי לחזור עד בלי סוף על מילים כמו "טינופת" ו"שטויות") צריכים להבין שמדובר כאן בחוויה סובייקטיבית ואמוציונלית של דברים כ"טינופת". ושכל "חקיקה" שמבוססת על חוויה סובייקטיבית ואמוציונלית של דברים תפגע בהרבה מאוד אנשים (ולפיכך גם ברמה של האתר).
גון קונור מקלאוד​(נשלט)
חוש הומור מעוות של ......

אותי כמו שאמרה רבקה מיכאלי בזמנו
זה לא מצחיק.
אי פירגון ושנאת האחר גיזענות וחוסר תרבות
walking dead
walking dead • 10 בינו׳ 2013
ויז, לך למילון ותלמד את פירושן של מילים לפני שאתה מקיא אותן מהמקלדת שלך, או שזקפת הבוקר שלך מפריעה לך לחשוב בבהירות.

מרי ג'יין, רפאל, לצערי אני חייבת לטוס לעבודה ולא אספיק להגיב עד הערב, אבל תודה על התגובות שלכם icon_smile.gif
Melody303​(נשלטת)
Melody303​(נשלטת) • 10 בינו׳ 2013
בין הנושאים שהוא פתח היו כמה שהרגישו לי כגיבובי שטויות, והיו כמה שפנו עם שאלות בנושא שלמענו התאספנו כאן. כמה שנושאים כאלה נדירים כאן בימינו.
בחלקם הייתה לי דיעה משלי להוסיף, בחלקם היה לי חומר לקריאה להנות ממנו.

במילים אחרות, אני בעד רוב ה'טינוף' המדובר.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
אני מנסה לחשוב על פורומים אחרים שנהגתי לכתוב בהם ועל מה שגרם להם לעבוד. אלה שהיו מוצלחים נשענו בגדול על שני דברים: מנהל קסום שמוצא את הגבול העדין בין חופש להתרת טרוליזם, ומסה קריטית של כותבים שלכולם היה את אותו הרעיון של "מה ראוי שיהיה אופי הפורום". ללא מסה כזאת, שום ניהול לא יעזור.

כלים שעולים על דעתי:
- הגדרה של מהו Off Topic, ושימוש בהערה OT כלפי מי שסוטה יותר מידי, *ללא ניתוחים והסברים נוספים*
- מניעת כתיבה בימים הראשונים שלאחר ההרשמה (נראה לי שיש פה כזה).
- מגבלה על מספר השרשורים שניתן לפתוח ביום (או מוגדרת ברמת תכנות או מוצהרת בחוקי פורום ונאכפת על ידי מנהל)
- הימנעות של החברים מתגובה לטרולים + מתן אמון במנהל שיתעסק איתם. מי שמשהו מפריע לו יכול לפנות למנהל בפרטי, ולא על גבי הפורום ולא ישירות אל ה"ספאמר".
- מגבלה על מספר ההודעות הפרטיות שאפשר לשלוח למנהל icon_smile.gif

בפורום ללא מנהל צפוי שיהיה בלאגן. הנושא הזה עלה פה בעבר ואז הגענו למסקנה שאנחנו יכולים לחיות עם הבלאגן ואפשר בלי ניהול. זה עניין של בחירה. אני לא חושבת שלי כגולשת יש זכות לדרוש ניהול לפורומים, אבל מי שמוכן להציע את עצמו ויש לו סבלנות להתעסק בזה, אני מברכת על כך. ושוב, כמובן, צריך להבין שניהול פורום זו מלאכה טכנית יותר מאשר ערכית. מסכימה לחלוטין עם רפאל בכך שאכיפת חוקי פורום, אם כבר מקיימים אכיפה כזאת, חייבת להיות אך ורק כנגד חוקים ברורים ולא כנגד מושגים מופשטים.
Alas
Alas • 10 בינו׳ 2013
לא באנו להתחנך ולא לחנך על גבי הפורום, צ׳ט, שיחה פרטית.
כנראה שההפנמה לא תגיע, ואם תגיע יאלצו לירוק דם דפים על גבי דפים עד שזה יקרה.
האחריות האישית של מי מאיתנו היא לגבי עצמנו בלבד; מה *אני* בוחר לכתוב, היכן, איך ומתי.
איני זקוקה לאלו שרצים לכאורה לעזרת ׳כלל׳ משתמשי הפורום, במן הנחה הזויה שהם תורמים בכך לאוירה ׳אחרת׳ נטולת ׳טינופת׳ או/ו ׳שטויות׳, משום שאני מספיק אחראית להחלטותי, באם להגיב או להתעלם, באם מדובר בגבב שטויות או שפך של זהב טהור עפ״י תחושתי האישית (שאינה נחלת הכלל או פרט כלשהו שמנסה לספח אותה אליו בדורסנות).

שורה תחתונה -
אל תחליטו מה טוב עבורי.
וזו לא בקשה, אלא דרישה.
Grey / Green
Grey / Green • 10 בינו׳ 2013
אני פונה ללב שלכם: אסור לנקות את המזבלה!
Mary Jane
Mary Jane • 10 בינו׳ 2013
Grey / Green כתב/ה:

אני פונה ללב שלכם: אסור לנקות את המזבלה!

תגובה מאוד לא ראויה, לא סובלנית, פוגענית, מתנשאת.
לו זה היה תלוי בי, לא היית נשאר עורך המגזין. תערוך את עצמך, עדיף, ויפה שעה אחת קודם.
walking dead
walking dead • 10 בינו׳ 2013
סיון, אתחיל דווקא עם התגובה שלך.
ההנחות ההזויות הן שלך. אף אחד לא בא לקבוע לך כללים ולא להכריח אותך לעשות משהו. המטרה כאן היא דיון, מילה שאולי קצת גדולה לך. אז בואי ואכיר לך אותה: בדיון כל אחד מציג את הדעה שלו, ואפשר להסכים/לא להסכים ואפילו ללמוד דבר או שניים. ולכן הדרישה שלך, מרגשת ונוגעת ללב ככל שתהיה, מיותרת.

רפאל ומרי ג'יין,
צר לי אם המושגים בהם אני משתמשת פשוטים מדי ולא מספיק סטריליים עבורכם אך המטרה היא שהמסר יעבור לכולם. השאלה היא לא אם מותר וכדאי שיהיו כאן סוגים שונים של אנשים וכותבים – כי ברור לחלוטין שאף אחד לא מעוניין באתר בו רמת הכתיבה היא הומוגנית. זה לא יתרום לקידום שום דו שיח ואין ספק בכלל שגם זו הדרך לגרום לגסיסתו של אתר. מה שאני תוהה, הוא מדוע כשכותבים אחרים כן מעירים לאותם מציפי פורום לפתע כל אבירי חופש הביטוי (המזויפים להפליא) נזעקים לקרב ויוצאים למסע צלב קדוש במיוחד שאולי מגיע ממניעים טובים אך הנגזרת שלו היא הרחקה של כותבים טובים ומעניינים, על חשבון השארתם של מציפי הפורום בתכנים לא קשורים. אנחנו חיים מספיק זמן בדמוקרטיה כדי לדעת שגם אותה צריך לקחת בערבון מוגבל, שכן יש לה את כפתור ההשמדה העצמית שלה שמאוד קל להגיע אליו.

ואגב, רפאל, בנושא החקיקה אנחנו מסכימים לגמרי. ככל הנראה לא קראת את תגובתי השלישית ל- Your Dolly.
ייעוץ בדסמי​(שולטת)

הדמוקרטיה היא אחת הדיקטטורות המסוכנות

ייעוץ בדסמי​(שולטת) • 10 בינו׳ 2013
ביצירת אשליית ה"חופש" לכאורה היא מחסלת את האופוזיציה פנימית.

ניסיתי להתנסח קודם בדבר הסכנה בסלקציה- אך כמובן אינני אינטלגנטית מספיק לסף הביטוי בפורום הכללי, לכן אנסה שנית, הפעם בציטטה

"בתחילה הם באו ולקחו את הקומוניסטים – אני לא הרמתי את קולי, כי לא הייתי קומוניסט.
ואז הם לקחו את היהודים, ואני לא הרמתי את קולי, כי לא הייתי יהודי.
ואז הם לקחו את חברי האיגודים המקצועיים, ואני לא הרמתי את קולי, כי לא הייתי חבר איגוד מקצועי.
ואז הם לקחו את הקתולים, ואני לא הרמתי את קולי, כי הייתי פרוטסטנטי.
ואז הם באו לקחת אותי, אבל כבר לא נשאר מישהו, שירים את הקול עבורי ."