שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

דמוקרטיה, חופש ביטוי ועוד

ThePassionMaster
לפני 20 שנים • 2 במאי 2004
ThePassionMaster • 2 במאי 2004
מכתב קנטרני ?
אתה אומר את הדברים מתוך זה שקראת את המכתב ששלחתי ?
אם כן, תוכל בבקשה לצטט לי משפט קנטרני כלשהו מתוך דברי אליו התכוונת ?

יוסי שריד כתב במאמר בעיתון שלדעתו על מנת להתגייר מספיק לומר משפט אחד.
את זה הצלחת להבין מדבריו ?
אתה בעצמך, מבלי להתייחס למה שאני כתבתי אליו בתגובה, מבין את המשמעות של זה ?
מה זה אומר לדעתך ? מה יקרה אם כל אדם בעולם יוכל להתגייר בכזו קלות ?
Tame
Tame • 2 במאי 2004
כל ראש מפלגה זוכה להתנגדות פנימית מצד חבריו למפלגה, אם זה בגלל דעות מנוגדות ואם זה בגלל רצון אישי להחליפו. אך ראש מפלגה שמתפטר על רקע דברים שכאלה, מפגין חולשה.

זה הדבר הראשון ויש עוד המון המון דברים כאלה.

ואתה שואל כאן את הבנאדם הלא נכון כי לדעתי עצם הקונספט הדתי הוא מיושן, טיפשי ומטורף (אבל אני לא מחליט לאנשים איך להתנהג) מבחינתי זה לא משנה בכלל אם בנאדם הוא נוצרי יהודי מוסלמי בודהיסטי פגאני או חלק מכת.
מבחינתי מי שרוצה להתקרא יהודי גם לא צריך לבקש מאף אחד את הזכות מאחר ואמונה היא משהו פנימי ומי שמתחבר ליהדות ורוצה להיות יהודי יכול לדעתי לעשות את זה על דעת עצמו. (זה תקף גם לכל דת אחרת)

בכל אופן אני יודע שמה שכתבתי כרגע ממש לא ימצא חן בעיניך, אבל זוהי דעתי, מקווה שהיא לא מאיימת עליך באף צורה.
ThePassionMaster
ThePassionMaster • 2 במאי 2004
Tame
אתה אחד האנשים היותר נחמדים שיצא לי לשוחח איתם כאן. כלומר אתה אחד היחידים שאני ממש יכול לשוחח איתם בעצם.
תודה.

לגבי הציטוט שהבאת. אני לא יודע אם הבנת שהתכוונתי לשריד בדברי, כשבעצם הציטוט הזה נוגע לעמרם מצנע שנטש את ראשות מפלגתו תקופה קצרה לאחר כשלון העבודה בבחירות.
להיפך, במקרה של שריד אני עוד מוריד בפניו את הכובע על ההודאה בכשלון בהנהגת המפלגה שלו, אם זה אכן באשמתו או שלא, אין לי מושג.
כך שאין כאן קנטרנות כלל. במיוחד לא כלפי שריד.
מה עוד ? אולי לא הבנת עוד דברים מתוך דברי.

הנה עוד כמה דברים בקשר ליוסי שריד.
http://images.maariv.co.il/channels/1/ART/702/027.html
וציטוט:
ח''כ יוסי שריד (מרצ-יחד) אמר: ''לשרון אין ברירה אלא לפרוש מתפקידו. בניגוד למה שרבים נהגו לומר, שרק הליכוד יכול, שוב הוכח הלילה שרק הלעכוד לא יכול. הגולם קם על יוצרו. כמעט 40 שנה בנה שרון גולם, ואח''כ ציפה שהגולם יעשה את דברו בכל מקרה, והוא לא עשה''.

על מה בדיוק מדבר שריד ?
שריד שכח שבבחירות האחרונות המפלגה שלו נחלה מפלה לעומת הבחירות הקודמות ?
שריד שכח שבבחירות האחרונות הליכוד קיבל שליש מקולות העם ?
שריד שכח שהמצע המקורי של הליכוד מתנגד לבריחה מההתיישבויות ?
שריד אוהב לשכוח כל מה שנוח לו.
שריד גם לא אוהב להתעמת עם מי שאין לו היכולת להתעמת איתו.

דע לך ששריד בתגובתו הראשונה אלי כשהבעתי את רצוני לקיים איתו דיון, הסכים לכך עקרונית אך הסביר שהוא עסוק כעת לקראת הבחירות.
במכתב הנוכחי הזה אליו, כתבתי לו דברים מנומקים והגיוניים, לא סיפורים והשערות ריקות.
הוא לא טרח בכלל להתייחס בצורה רצינית למכתב שלי.
תגיד לי אתה - אתה חושב שהוא יכול היה להפריך משהו מתוך דברי שנוגעים למאמר שהוא כתב ?

אולי אתה תתפלא, אבל אני בהחלט מסכים איתך, אמונה ודת זה דבר שבלב. אף אחד לא יכול לקבוע עבורי במה אני מאמין ומהי דתי.
אבל לא זה העניין, העניין הוא לגבי ההשלכות של היות מישהו יהודי.
על פי החוק הקיים כיום, כל יהודי ולא משנה היכן נולד והיכן הוא גר, רשאי לעלות לארץ ישראל ולקבל אזרחות ישראלית מעצם היותו יהודי.
כאן אני מכניס את הפיקוח על "מיהו יהודי" כדי למנוע מצבים של אנשים שמכריזים על עצמם באופן עצמאי שהם יהודים, על מנת להינות מההטבות הנלוות לכך.
אם אדם כלשהו, ללא אזרחות ישראלית שחי מחוץ למדינת ישראל ולא מתכנן לעלות לארץ ולגור כאן ורוצה לראות את עצמו כיהודי, אין לי שום דבר נגדו, שיראה את עצמו איך שבא לו.
רק שלא ידרוש שום דבר מתוקף זה שהוא רואה עצמו כיהודי.
אם הוא רוצה לדרוש - שיעמוד בדרישות המתאימות על פי ההלכה היהודית.
הגיוני ?
zytry​(שולט)
לפני 20 שנים • 3 במאי 2004
zytry​(שולט) • 3 במאי 2004
ל passion קראתי בעיון את אשר כתבת והתכתבתה עם שריד.. מבין כל חבורת השמאל אני מכבד את שריד . אבל יחד עם זאת צריך לקחת בחשבון שגם הוא חולה בסימפטום ווינינגר והשנאה העצמית על היותו יהודי פועלת גם עליו. כך שאין כאן שאלה של הגיון. זו מחלה !

אתה יכול לעיין על התקופה שהציבור הזה נלחם ודחף שהישוב העברי יקבל על עצמו את האורנטציה הסוביאטית וסטלין היה מאור העמים גם כאשר הוא שלח יהודים לסיביר בגלל שהחזיקו ספר תפילה בכיס.
אתה יוצא מעמדה יהודית ומנסה להוכיח שמעמדה זו אתה צודק... בעיניהם זה פסול עמדתם היא קוסמופוליטית .. והם עדיין לא הסכינו עם העובדה שזו ארצם של היהודים וקודם כל עבור היהודים. באומרי את המשפט הזה לשמאלני , אני נחשד בגזענות.
zytry​(שולט)
לפני 20 שנים • 3 במאי 2004
zytry​(שולט) • 3 במאי 2004
לסכיזופרניה. של ילדות .. האם דעותי כפי שכתבתי כאן נראים בעיניך קיצוניים ו/או גזעניים ?

על נוער הגבעות שקשה לך להבין אותם ... תקראי את מעוראות מלחמת השחרור.
ותמצאי שבכדי להביא מזון לכ שלושים תושבי יחיאם נהרג גדוד שלם של בן עמי. ועוד עשרות בודדים.
סביב ליחיאם ישבו בכפרים כ עשרים אלף ערבים. איך זה שלא עלה על דעתו של אפ אחד לפנות אותם משם ? מצב דומה היה בקיבוץ נגבה.

רצוי שנזכיר לעצמינו השקם וערב ... שאנו לא אזרחי דנמרק. ושאותה המלחמה טרם נסתיימה.

ושאולי אפשר לטרום משהוא לאותה מולדת --- במקום להסניף בהודו -- ואחרי המבול..