סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

שליטה להורדה במשקל / כניסה לכושר

shirazbar​(שולטת)
לפני חודש • 15 באוג׳ 2024
shirazbar​(שולטת) • 15 באוג׳ 2024
פישוטו כתב/ה:
shirazbar כתב/ה:
אני בעד!
הכל תלוי ברצון הנשלט ומיוזמתו ולא משהו שנכפה עליו מצד השולטת.
כן דרשתי שיילך לדיאטנית ובמקרים אחרים לדווח על כושר או לדווח מה אכל/שתה
הקושי הוא בהתעסקות שלא מתאפשרת מבחינת זמינות. כמובן שיש לתמוך לעודד
שינהל יומן מעקב פלוס תמונות כדי להינות מהשינויים.

ההנאה שלי יכולה לנבוע מהמעורבות ושליטה בו במהלך היום וכמובן מסרטוני כושר ותמונות. ומכך שהוא מתאמץ עבורי.

אבל זה לגמרי עבורו ולא כדי לשנות אותו.

אילו רק היה מי שמסוגל להחזיק אותי קצר לא הייתי בטטת כורסא

כל עוד זה בא ממנו והוא מראה רצון ונכונות אני מאמין שזה תומך ומעודד. אני סקרן מה קרה כשירדה לו המוטיבציה? היית משכנעת אותו להמשיך? זורמת איתו על הפסקה? מניח שצריך קריאה מאוד טובה על האדם כדי להגיע לכזו מעורבות בחיים שלו מעמדת כח

באופן כללי אני לא אדם שצריך לשכנע שיעשו עבורו דברים, מה גם שזה לא עבורי מלכתחילה. מבחינתו, זאת הייתה מתנה שפניתי זמן להתעסק בו והייתה לו הזדמנות לרצות אותי ולקבל ממני מחמאות.

אילו היה מבקש להפסיק הייתי מנסה להבין מדוע, אם יש קשיים לנסות למצוא פתרונות.
פולצק​(נשלט)
פולצק​(נשלט) • 15 באוג׳ 2024
בתור אחד שמתאמן 6 פעמים בשבוע ושוקל כל מה שאוכל, אני לא חושב שהייתי מצליח לשרוד בתהליך כזה אם זה לא היה בא מרצוני וזה רק כי מכריחים אותי ואני לא נהנה מזה ולא רוצה את זה
bitch fairy​(מזוכיסטית)
bitch fairy​(מזוכיסטית) • 15 באוג׳ 2024
אין לי בעיה שמדרבנים אותי ללכת ולהתמיד כי אני יודעת שלפעמים אחרי שאני עושה הפסקה (אלף ואחד סיבות של החיים )אז כן זה קשה לחזור

בכללי אני אוהבת ספורט מאוד אבל כן הייתי פעם בקשר עם מישהו שהכיר אותי מלאה (אבל הרבה פחות ממה שהייתי לפני שנים כאילו אחרי כמעט 30 קילו פחות ) והוא היה עם ביטחון עצמי נמוך (לא אפרט מתוך כבוד לעצמי לא לו )

תמיד הרמתי לו ואני תמיד ארים לכול מי שחלק מחיי במיוחד לגבר שלי
אבל אחרי תקופה הוא בא אלי ביצאיה של בואי נצטמצם אוטומתית שלי יצא תצטמצם אתה מה אני אשמה (מאוד אהבתי את עצמי והיום בגללו לומדת מחדש )
אבל אחרי שהמשיך ואז גם אמר לי אני אוהב קטנות ורזות , שאלתי אז מה עשיתי איתי כול הזמן הזה
הוא הדליק אצלי הפרעות אכילה שאפילו אם אני הייתי אוכלת סלט פעם אחת ביום לכןל היום הייתי בוכה של למה אכלתי בכלל את זה
הןא מחק את כול מה שבניתי עם עצמי בשנים לבד כילדה שכול הסביבה שלה השפילו ופגעו בה רק כי היא לא הייתה רזה מספיק עבורם .
עד היום אני מתמודדת עם זה , כמובן שאחר כך הבנתי שהייתי בקשר עם נרקיסיסט וזה לא הדפוק בי אלא בו (וכן הוא בטוח מקלל את עצמו היום כי הוא גם סובל מאוד מה לעשות לא לפגוע בי סתם בלי סיבה מוצדקת )
אבל הצלקות עדיין קיימות , כשאני מכירה מישהו חדש תמיד זה יעבור לי בראש האם הוא נימשך אלי גם שאני ככה ותמיד אני אתמודד בגללו עם ההפרעות אכילה האלו שלא הכרתי מעולם .

אז מצטערת אבל יש לעודד ולתמוך ויש לגרום לצד השני להרגיש פחות ולא טוב עם עצמו
וזה הכול תלוי בגישה , במילים בדברים הכי קטנים …

זאת
הדעה שלי לפחות ואני בחיים שלי לא אמרתי לו לך תוריד את הכרס שלך כי שאני אוהבת אני אוהבת בכול צורה עם הטוב ועם הפחות
כי ככה זאת אהבה נקייה ואמיתית בטוב וברע ובמכוער
🤷🏻‍♀️
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 15 באוג׳ 2024
כפי שציינו פה, יכול להיות מצוין ויכול להיות מסוכן.
הכלל הראשון בעיניי הוא שזה ייעשה מתוך ראיית טובתה של הנשלטת, לא מתוך רצון של השולט "להרזות" את הנשלטת וריצוי מצדה. זה האחרון נראה לי מתכון לאסון ולפחות אצלי בראש, השולט בתרחיש הזה הוא דוש לא קטן.
מעבר לזה, אני חושב שיש פוטנציאל לתועלת של ממש וגם לשעשוע מייחם אם עושים את זה כמו שצריך. אבל דרושות רגישות, התחשבות והיכרות טובה דיה עם הנשלטת בכדי לדעת מה אפשר לעשות ועל אילו מוקשים לא כדאי לדרוך.
מלישס​(סדיסטית)
מלישס​(סדיסטית) • 15 באוג׳ 2024
זה לא תפקידו של השולט להיות זה שאחראי,
פשוט כי אין לו את הידע הנכון.
בהנחה והשולט הוא לא תזונאי, בעיניי זה מתכון לכישלון.
אולי בפנטזיה זה נשמע נחמד, אבל במציאות זה לא ככה.
צריך ידע בנושא ירידה במשקל.
שולט/ת שבאמת רוצה שהצד השני ירד במשקל, הדבר הנכון לעשות, זה להפנות את הצד השני לתזונאי / דיאטנית או כל איש מקצוע שעוסק בזה.
הצד השולט יכול פשוט לתת מוטיבציה ולתת פידבקים חיובים .

דבר נוסף,
אם הנשלט/ת לא מעוניינים לרדת במשקל,
זה מתכון לקשר אלים ולא בריא . וזה לא יעבוד
teacher​(שולט)
teacher​(שולט) • 15 באוג׳ 2024
נשמע לי משעמם טילים לצד השולט.
החיים קצרים מדי
Too sweet{}
לפני חודש • 16 באוג׳ 2024
Too sweet{} • 16 באוג׳ 2024
אם אדוני חושב שאני צריכה להוריד במשקל או לעשות יותר ספורט אז זה מה שייקרה.

אבל לדעתי בשביל להגיע למקום הזה צריכים אמון הדדי ומערכת יחסים יציבה ואוהבת שבה לכל צד יש מקום ברור ולגמרי רואים אותו ושומרים עליו.

(פחות התחברתי לחלק של שולט בתשלום כי זה די חסר משמעות בעיניי. כמה ספאנקים שממילא כל נשלטת אוהבת זה לא מה שיעורר מוטיבציה פנימית😅😅)
Purple Phoenix​(נשלטת){Loki the t}
Too sweet כתב/ה:
אם אדוני חושב שאני צריכה להוריד במשקל או לעשות יותר ספורט אז זה מה שייקרה.

אבל לדעתי בשביל להגיע למקום הזה צריכים אמון הדדי ומערכת יחסים יציבה ואוהבת שבה לכל צד יש מקום ברור ולגמרי רואים אותו ושומרים עליו.

(פחות התחברתי לחלק של שולט בתשלום כי זה די חסר משמעות בעיניי. כמה ספאנקים שממילא כל נשלטת אוהבת זה לא מה שיעורר מוטיבציה פנימית😅😅)

גם אם הוא יירד על המשקל שלך? על המראה שלך? על זה שאת לא טובה בלעשות כושר? דברים שהם מקושרים ישירות לדימוי העצמי שלך?
כי זאת הנקודה שלי אישית הכי הפריעה בפוסט
Too sweet{}
Too sweet{} • 16 באוג׳ 2024
אני יוצאת מנק' הנחה שהוא אוהב אותי ורוצה אותי כן? icon_smile.gif
אז לא יודעת מה זה אומר שיירד על המשקל שלי או המראה שלי...
בפוסט עלו הרבה נושאים היפותטיים.

אבל מה בעצם ההבדל בין כשהוא קורא לי סמרטוט או חור בכיין לבין לצחוק עליי שאני גרועה בלהתאמן?
הכל תלוי בהקשר ובקשר בינינו.
אני יכולה להעלב מאוד, לבכות, לכעוס. הכל לגיטימי. השאלה מה זה עושה לנו ומה ההסכמות בינינו. מקווה שיצא ברור icon_smile.gif
Purple Phoenix​(נשלטת){Loki the t}
Too sweet כתב/ה:
אני יוצאת מנק' הנחה שהוא אוהב אותי ורוצה אותי כן? icon_smile.gif
אז לא יודעת מה זה אומר שיירד על המשקל שלי או המראה שלי...
בפוסט עלו הרבה נושאים היפותטיים.

אבל מה בעצם ההבדל בין כשהוא קורא לי סמרטוט או חור בכיין לבין לצחוק עליי שאני גרועה בלהתאמן?
הכל תלוי בהקשר ובקשר בינינו.

אני יכולה להעלב מאוד, לבכות, לכעוס. הכל לגיטימי. השאלה מה זה עושה לנו ומה ההסכמות בינינו. מקווה שיצא ברור icon_smile.gif

אני מתייחסת ישירות לציטוט הזה בפוסט:
"משפילים את הנשלט/ת על ידי למשל דירשה שאימון יבוצע בעירום או על ידי כך שהם צוחקים על עודף המשקל, כושר ירוד וכו של הנשלט/ת"

אז אני שוב אשאל, האם זה באמת יעודד אותך לעשות ספורט וירים אותך אם הוא יתחיל להשתמש בהשפלה על עודף המשקל שלך?
הכוונה שלי לניסוחים בסגנון:

"איכס, את כזאת שמנה ומכוערת"
"איזו דבה מגעילה את"
"כמה שומן מכוער יש לך"
"הבגד הזה כל כך קטן עלייך שעדיף שתלבשי כבר אוהל, זה יותר מתאים למידה של חזירה כמוך"

* אני בכוונה משתמשת במשפטים קשים
* זה לא מה שאני חושבת עלייך

אני יודעת מה סגנון דיבור כזה עושה לי
אני יודעת שבמקרה הטוב זה יגרום לי לוותר על חדר כושר ובמקרה הרע יצור טראומה וצילוק נפשי בנושא.