לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

איך מבדילים בין קינק לפטיש?

לסבית תמימה​(נשלטת)
לפני שבועיים • 3 בספט׳ 2024
לסבית תמימה​(נשלטת) • 3 בספט׳ 2024
LovelyTink כתב/ה:
קינק- משיכה למשהו שהוא לא בגדר הנורמה/משהו סוטה.
פטיש- משיכה מוגברת למשהו(בעיקר הערצה של איבר גוף מסויים).

סתם דוגמא: הקינק שלי זה קשירות, ויש לי פטיש לגברים גבוהים.

פטיש זה סך הכל משיכה מוגברת למשהו לפי דעתך?
חשבתי שפטיש אומר בעצם שאי אפשר לגמור בלי הגירוי הייחודי הזה שהוא חפץ או דבר לא מיני.
האם אנשים שחווים פטיש יכולים לגמור ללא הפטיש שלהם?
או שההגדרה של פטיש זה ש*צריכים* את זה כדי להגיע לכל גירוי או סיפוק מיני?
לסבית תמימה​(נשלטת)
לסבית תמימה​(נשלטת) • 3 בספט׳ 2024
teacher כתב/ה:
המילה פטיש מקורה בדת, שם גם הכי קל להדגים, והיא מתארת חפצים שמקבלים משמעות אישית אלוהית.
ספר תורה, תפילין, כיפה, הם חפצים שמוצמד להם קשר אלוהי, לכן מנשקים אותם, שומרים עליהם וכו'.

הצורה הזו של "האלהה", של הרמת חפץ לדרגת אלוהות, הועתקה לעולם המיניות -
הצמדת משמעות מינית לחפץ או איבר אשר אם עומדים בפני עצמם ואינם מיניים.
חפצים זה קל. בעניין אברי הגוף צריך לקחת בחשבון שבתרבויות שונות ישנו קשר מיני מובנה בין איברים מסויימים למיניות ולכן בעיני לפחות, לא יחשבו לפטיש. אין פטיש לחזה גדול או ישבן, אבל כן יכול להיות פטיש לעיניים, או צורת גבות, בהונות, מרפקים, איברים קטועים, צלקות, שומן וכו'. פעם היתה סדרה בשם "אלי מקביל", בה היתה דמות של עורך דין שנדלק מינית מלגעת בעור הצוואר של נשים מבוגרות - ללא ספק פטיש.

זה אגב לדעתי המבחן הפשוט והברור לפטיש - האם הוא כשלעצמו מיני או קשור למיניות.
אם לא - זה פטיש. אם כן - זה לא.
אולי זה קינק...

ולגבי קינק, לדעתי כל דבר שהוא מיניות שוליים חברתית יענה על ההגדרה. אם מקובל בחברה שחזה גדול הוא דבר מיני, אז זה לא יהיה קינקי, אבל סקס כוחני שהוא תופעת שוליים חברתית כן יחשב קינקיות, אותו כנ"ל שלישיות, בוקקה, סטרפאון וכו'..

תודה על התגובה המפורטת.
השאלה שלי זה האם פטיש מוגדר בהכרח כמשהו שבעל הפטיש זקוק לו כדי להגיע לפורקן או כירון מיני,
או שמישהו בעל פטיש יכול להגיע לפורקן מיני בדרכים מגוונות בלי אף קשר לפטיש שלו?

אני חושבת בקול אם עוד אנשים שיש להם פטיש מרגישים שיש להם ״הפרעה״ במיניות במקום מסוים, בזה שהם תלויים לחלוטין בחפץ לא מיני כדי לחוות משהו מיני.
teacher​(שולט)
teacher​(שולט) • 3 בספט׳ 2024
אני מסתכל על זה כעל מנעד, החל מכאלה שלא יכולים להגיע לפורקן ללא נוכחות הפטיש שלהם, דרך אלה שמספיק להם לדמיין אותו, ועד לאלה שזה מדליק אותם, אבל הם גם מסתדרים בלי. לא מן הנמנע שגם הפטישיסט עצמו משתנה וזז על הסקאלה בתקופות שונות של חייו.

לגבי הנחתך השניה, הייתי מאתגר אותה על ידי הצגת גישה הפוכה - התלות בחפץ היא פשוטה ודיכוטומית. אם יש לך כזה "כפתור" שלחיצה עליו מביאה אותך כמעט אוטומטית לסף פורקן, יכול להיות שהחיים שלך הרבה יותר קלים icon_smile.gif
(זאת בתנאי שהזמינות שלו היא סבירה ולא מורכבת)
לסבית תמימה​(נשלטת)
לפני שבועיים • 4 בספט׳ 2024
לסבית תמימה​(נשלטת) • 4 בספט׳ 2024
teacher כתב/ה:
אני מסתכל על זה כעל מנעד, החל מכאלה שלא יכולים להגיע לפורקן ללא נוכחות הפטיש שלהם, דרך אלה שמספיק להם לדמיין אותו, ועד לאלה שזה מדליק אותם, אבל הם גם מסתדרים בלי. לא מן הנמנע שגם הפטישיסט עצמו משתנה וזז על הסקאלה בתקופות שונות של חייו.

לגבי הנחתך השניה, הייתי מאתגר אותה על ידי הצגת גישה הפוכה - התלות בחפץ היא פשוטה ודיכוטומית. אם יש לך כזה "כפתור" שלחיצה עליו מביאה אותך כמעט אוטומטית לסף פורקן, יכול להיות שהחיים שלך הרבה יותר קלים icon_smile.gif

״קלים״😭
אני צריכה בנאדם אחר שישתמש בחפץ הזה עלי ואני לא כזה כלכך יכולה להשתמש בזה לבד. זה מתסבך ממש. אני לא יכולה גם להרגיש אף גירוי מיני בלי זה ואני לא נמשכת בכלל לבני אדם או למין, רק המחשבה על הפטיש שלי והסיכוי שהוא יקרה מעוררת בי משהו, וזה רק הכפתור הזה ושום דבר אחר😭

מי שחווה משהו שמדליק אותו ומסתדר בלי זה, לא הייתי יכולה לקרוא לזה פטיש, בגלל שזה לא מתמקד בכך שהחפץ הוא *תנאי* לבנאדם להרגיש משהו בכלל, זה לא מעביר את הבנאדם סבל נוראי, תלות ואובססיה נוראית חסרת שליטה כלפי משהו, שהוא כלל לא מיני, ושהוא לא יכול לעשות לבד. אם הוא לא סובל ויכול להרגיש כל גירוי ופורקן בלי זה אני לא חושבת שראוי לקרוא לזה פטיש. זה סתם גירוי או קינק, זה הגיוני?

ואם פטיש זה כל דבר שמתגרים ממנו שהוא לא מיני ואין אף צורך ממשי בזה כדי להגיע לכל גירוי, אז מה אני מתארת שאני חווה?
זה הפרעה נפשית מאשר פטיש?
יש שם לזה?
LovelyTink​(מתחלפת)
LovelyTink​(מתחלפת) • 4 בספט׳ 2024
לסבית תמימה כתב/ה:
LovelyTink כתב/ה:
קינק- משיכה למשהו שהוא לא בגדר הנורמה/משהו סוטה.
פטיש- משיכה מוגברת למשהו(בעיקר הערצה של איבר גוף מסויים).

סתם דוגמא: הקינק שלי זה קשירות, ויש לי פטיש לגברים גבוהים.

פטיש זה סך הכל משיכה מוגברת למשהו לפי דעתך?
חשבתי שפטיש אומר בעצם שאי אפשר לגמור בלי הגירוי הייחודי הזה שהוא חפץ או דבר לא מיני.
האם אנשים שחווים פטיש יכולים לגמור ללא הפטיש שלהם?
או שההגדרה של פטיש זה ש*צריכים* את זה כדי להגיע לכל גירוי או סיפוק מיני?

לא לפי דעתי
לפי ההגדרה הנכונה icon_smile.gif
כמו שהסבירו לך אחרי, זה לשים משהו בדרגה אלוהית של הערצה.
זה הפרוש הנכון.
היום המילה משמשת לא מעט כשאנחנו רוצים להגיד שיש לנו משיכה מוגברת אל משהו, וזה לא חייב להיות דווקא מיני.
ובטח שלא צריך את הפטיש כדי לגמור.
גבר שיש לו פטיש לרגליים למשל, זה לא אומר שהוא יגמור רק מרגליים.
אלמנה שחורה מאוד​(שולטת)
פטיש - מדובר על עוררות מינית
הנאה מינית שמגיעה בדר״כ על ידי חפץ מסוים או איברים בגוף שהם לא ״נורמטיבים״ להנאה מינית.
teacher​(שולט)
teacher​(שולט) • 4 בספט׳ 2024
לסבית תמימה כתב/ה:
teacher כתב/ה:

״קלים״😭
אני צריכה בנאדם אחר שישתמש בחפץ הזה עלי ואני לא כזה כלכך יכולה להשתמש בזה לבד. זה מתסבך ממש. אני לא יכולה גם להרגיש אף גירוי מיני בלי זה ואני לא נמשכת בכלל לבני אדם או למין, רק המחשבה על הפטיש שלי והסיכוי שהוא יקרה מעוררת בי משהו, וזה רק הכפתור הזה ושום דבר אחר😭

מי שחווה משהו שמדליק אותו ומסתדר בלי זה, לא הייתי יכולה לקרוא לזה פטיש, בגלל שזה לא מתמקד בכך שהחפץ הוא *תנאי* לבנאדם להרגיש משהו בכלל, זה לא מעביר את הבנאדם סבל נוראי, תלות ואובססיה נוראית חסרת שליטה כלפי משהו, שהוא כלל לא מיני, ושהוא לא יכול לעשות לבד. אם הוא לא סובל ויכול להרגיש כל גירוי ופורקן בלי זה אני לא חושבת שראוי לקרוא לזה פטיש. זה סתם גירוי או קינק, זה הגיוני?

ואם פטיש זה כל דבר שמתגרים ממנו שהוא לא מיני ואין אף צורך ממשי בזה כדי להגיע לכל גירוי, אז מה אני מתארת שאני חווה?
יש שם לזה?

בשביל זה שמתי את הסייפא בסוגריים...
מרפי פעם *אמר ש"ארכו של הרגע תלוי באיזה צד של דלת השירותים אתה נמצא."

אני לא איש טיפול ולא יכול לייעץ ככזה, אבל הכלל הבסיסי שלי הוא שאם משהו מפריע לי בחיי היומיום, זה שווה התייחסות רצינית.
ואם אני לא יכול לבד או עם חברים, אז האופציה הבאה זה לחפש מומחה, לשים קצת כסף ולהקשיב למה שיש לו לומר.
לסבית תמימה​(נשלטת)
teacher כתב/ה:
לסבית תמימה כתב/ה:
teacher כתב/ה:

״קלים״😭

יש שם לזה?

בשביל זה שמתי את הסייפא בסוגריים...
מרפי פעם *אמר ש"ארכו של הרגע תלוי באיזה צד של דלת השירותים אתה נמצא."

אני לא איש טיפול ולא יכול לייעץ ככזה, אבל הכלל הבסיסי שלי הוא שאם משהו מפריע לי בחיי היומיום, זה שווה התייחסות רצינית.
ואם אני לא יכול לבד או עם חברים, אז האופציה הבאה זה לחפש מומחה, לשים קצת כסף ולהקשיב למה שיש לו לומר.

מכיר מומחים לפטיש?
teacher​(שולט)
teacher​(שולט) • 4 בספט׳ 2024
לא צריך מומחים לפטיש, רק מומחים בהתנהגות אנושית.
אבל לשאלתך, פעם קיבצתי פורום של מומחים עם היכרות/ידידותיות עם ענייני NDSM ו-FETISH.
אנשים שאלות וקיבלו תשובות ואני מניח שגם פנו באופן אישי. מפאת הזמן שעבר והמים שעברו מתחת לגשר, אין לי פרטי קשר שלהם,
אבל אני די בטוח שיש פה איזו רשימה של מטפלים ידידותיים. שווה בדיקה עם אנשים שבעשור האחרון היו פה פעילים יותר ממני icon_smile.gif

>>>>>עריכה:
הנה, זכרתי שראיתי משהו כזה קודם:
https://yahasim.org.il/care/
לסבית תמימה​(נשלטת)
teacher כתב/ה:
לא צריך מומחים לפטיש, רק מומחים בהתנהגות אנושית.
אבל לשאלתך, פעם קיבצתי פורום של מומחים עם היכרות/ידידותיות עם ענייני NDSM ו-FETISH.
אנשים שאלות וקיבלו תשובות ואני מניח שגם פנו באופן אישי. מפאת הזמן שעבר והמים שעברו מתחת לגשר, אין לי פרטי קשר שלהם,
אבל אני די בטוח שיש פה איזו רשימה של מטפלים ידידותיים. שווה בדיקה עם אנשים שבעשור האחרון היו פה פעילים יותר ממני icon_smile.gif

>>>>>עריכה:
הנה, זכרתי שראיתי משהו כזה קודם:
https://yahasim.org.il/care/

אע תודה חיפשתי בעבר מטפלים של מיניות אלטרנטיבית אבל הם לא הבינו כלום בבדסמ ובטח שלא בפטיש😅