בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מהותה של הבגידה

Tainted​(לא בעסק)
לפני 19 שנים • 5 בדצמ׳ 2004
Tainted​(לא בעסק) • 5 בדצמ׳ 2004
פייה כתב/ה:
שאלה מורכבת.
אישית, אני משתדלת להמנע מלהכנס למערכות יחסים עם אנשים שאני יודעת שכבר בגדו, כי זה אומר שהם מסוגלים לכך מוסרית ורגשית, ואולי יבגדו גם בי.

scratchead.gif

פיונת, אני במקרה הזה לא מסכימה איתך, דעתי שונה.
גם אני פעם בגדתי, אבל זה לא אומר שאבגוד תמיד...
אני לא רואה עצמי למשל בוגדת בפרודו.
יש לי איתו את הכל, הוא החבר הכי טוב שלי, המאהב הכי ניפלא שלי, ובן זוגי לכל דבר.
אני לא חושבת שבגידה זה דפוס התנהגות, אבל נו, זו רק אני icon_rolleyes.gif
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 5 בדצמ׳ 2004
ציטוט: אני לא חושבת שבגידה זה דפוס התנהגות, אבל נו, זו רק אני

אז אצלך אולי זו הייתה פאזה... יש אנשים שבשבילם זו כמעט הפרעה, שבוגדים על ימין ועל שמאל.
Dom_Quixote
Dom_Quixote • 5 בדצמ׳ 2004
לפעמים צד אחד נשאר תומך ונאמן מעבר לכל הגיון לאורך שנים, והצד השני הוא בעל אמת מוסר, ערכי חברות ונורמות התנהגות של עכברוש ביבים (והכוונה לא לעכברושי הביבים החמודים שכולם אוהבים לגדל, אלא לאלה המרושעים ששודדים את החפצים שלנו שנופלים לתוך הביוב וממשכנים אותם תמורת כסף לסמים).

ואפילו אם זה לא גנטי, ואני לא יודע בקשר לכך, אדם שבגד פעם אחת, ופעם שניה, ופעם שלישית, עלול לבגוד ברביעית (והוא אכן עשה זאת), אפילו אם הוא טוען שהשתנה. יכול להיות שתפסידו אדם טוב אם לא תתנו לו צ'אנס נוסף, אבל יכול להיות שתפסידו הרבה יותר אם כן. אצילות ונדיבות בסופו של דבר מביאות לתוצאות חיוביות, אבל רק אם הן לא הורגות אותך קודם.

עצתי, שיכולה כמובן להשתנות במצבים מסויימים, היא לתת צ'אנס נוסף, אבל רק אחד. אדם שמועל באמון פעם שניה, אחרי שלא היה ראוי אפילו להזדמנות הזו, הוא אדם שבמוקדם או במאוחר ימעל בו פעם נוספת.

אבל זה רק מנסיון סובייקטיבי שלי.

קיחוט

נ.ב - למקרה שאוצף שנית בהודעות תמיכה שגויות - אתם מאוד מוזמנים והמון המון תודה, אבל ראשית לא מדובר באחת מדולצינאותיי מהאתר, ושנית הביאוס הוא לחלוטין ממני והלאה, רק ביקשתי לשתף מנסיוני.
TooT​(נשלטת){פטרוניוס}
Dom_Quixote כתב/ה:
לפעמים צד אחד נשאר תומך ונאמן מעבר לכל הגיון לאורך שנים, והצד השני הוא בעל אמת מוסר, ערכי חברות ונורמות התנהגות של עכברוש ביבים (והכוונה לא לעכברושי הביבים החמודים שכולם אוהבים לגדל, אלא לאלה המרושעים ששודדים את החפצים שלנו שנופלים לתוך הביוב וממשכנים אותם תמורת כסף לסמים).

ואפילו אם זה לא גנטי, ואני לא יודע בקשר לכך, אדם שבגד פעם אחת, ופעם שניה, ופעם שלישית, עלול לבגוד ברביעית (והוא אכן עשה זאת), אפילו אם הוא טוען שהשתנה. יכול להיות שתפסידו אדם טוב אם לא תתנו לו צ'אנס נוסף, אבל יכול להיות שתפסידו הרבה יותר אם כן. אצילות ונדיבות בסופו של דבר מביאות לתוצאות חיוביות, אבל רק אם הן לא הורגות אותך קודם.

עצתי, שיכולה כמובן להשתנות במצבים מסויימים, היא לתת צ'אנס נוסף, אבל רק אחד. אדם שמועל באמון פעם שניה, אחרי שלא היה ראוי אפילו להזדמנות הזו, הוא אדם שבמוקדם או במאוחר ימעל בו פעם נוספת.

אבל זה רק מנסיון סובייקטיבי שלי.

קיחוט

נ.ב - למקרה שאוצף שנית בהודעות תמיכה שגויות - אתם מאוד מוזמנים והמון המון תודה, אבל ראשית לא מדובר באחת מדולצינאותיי מהאתר, ושנית הביאוס הוא לחלוטין ממני והלאה, רק ביקשתי לשתף מנסיוני.

אומרים ש.....
כשמישהו בוגד בך בפעם הראשונה- יש לו בעיה
כשהוא בוגד בך בפעם השניה והשלישית -לך יש בעיה icon_exclaim.gif
Dom_Quixote

לא מכחיש לרגע.

Dom_Quixote • 5 בדצמ׳ 2004
מה שנכון נכון.

אטול קורה מבין עיניי לאלתר!

קיחוט
Tainted​(לא בעסק)
לפני 19 שנים • 6 בדצמ׳ 2004
Tainted​(לא בעסק) • 6 בדצמ׳ 2004
אני תמיד בעד הזדמנות שניה.
לגבי שלישית ורביעית....
נדיר מאוד.
לפעמים אנשים עושים טעויות שהם לומדים מהם ולכן מקבלים הזדמנות שניה (זה מנסיון).

בברכת,
שלא נבגד לעולם!
icon_rolleyes.gif
דומי
בכוח המוח-אשה
בכוח המוח-אשה • 6 בדצמ׳ 2004
אין טעם להכנס למונחים של בגידה. אני יוצאת מנקודת הנחה שמדובר בכך שאדם מצליח לקנות לו באיזה סוג של שקר את האפשרות הזמנית של : לאכול מהעוגה ולהשאיר אותה שלמה. לזיין מהצד ולהשאיר לעצמו גם את החברה, לקיים מערכת יחסים אינטימית ולהשאיר לעצמו משפחה.
דעתי החד משמעית היא שבגידה אינה קשורה כלל לצד הנבגד אלא רק לבוגד. בגידה היא דרך להתמודדות עם דברים ע"י שקר, והיא החלטה אישית ויחידנית רק של הבוגד.
יצירת החוסרים לא חייבת בהכרח להגמר בבגידה: אפשר לטפל בעניין, ואפשר גם להפרד. לא חייבים לבגוד.
השאלה האם לבגוד היא שאלה אחרת-
העניין די מורכב. בעולם מושלם הייתי אומרת באופן ברור שכל שקר כזה הוא אסור בתכלית האיסור, ויש לידע את בן הזוג ולתת לו להחליט מה לעשות בהשתנות הנתונים.
הבעייתיות היא בתשלום. לפעמים התשלום שאמת גובה תהיה גבוהה הרבה יותר מהראוי בעיניך. הדבר הופך אותך לבן ערובה להחלטות שלך בעבר. העניין הוא בעייתי, ומי שלא עמד בסיטואציה כזו לא יבין את הקושי. ראיתי כבר גבר שנתפס על בגידה שאשתו התגרשה ממנו, מיררה את חייו ולא נתנה לו לראות את ילדיו כמעט שנה...
בהנחה שהוא נמצא במערכת יחסים עקרה וחסרת חום ואהבה, האם הוא צריך לוותר על צרכי היסוד האלה בחיין כי הוא פוחד מהטרור שיופעל עליו במקרה שיבקש זאת?

בקיצור, התשובה אינה פשוטה בשאלה הזו, ועדיין אני טוענת שבחירת אסטרטגיית הבגידה היא בידיו של הבוגדן בלבד.
madeager
madeager • 6 בדצמ׳ 2004
הזדמנות שניה מקבל מי שמבקש אותה ( רצוי על ארבע icon_smile.gif
לא מאמינה בהזדמנות שלישית וכן הלאה.
מסכימה שהטריגר אינו רלוונטי ולדעתי זוהי תכונת אופי הטבועה באדם הצייד.
הדוגמא מהתא המשפחתי שכתבה דל פין, ממחישה את הצורך של כל אחד מאיתנו לזכות לחיות במערכת זוגית, בה בן הזוג בשל להיות במקום שהוא נמצא בו, עם האדם שהוא נמצא איתו,
ולטוב ולרע שאנו חווים, שיהיה לו הביטחון להישאר נאמן לעצמו ולבחירות שלו.
צר לי על מי שבוגד - זה מצביע על חוסר שלמות אישית - רע מאד.
דלפין

אין טעם לחפש סיבה בנבגד

דלפין • 6 בדצמ׳ 2004
הבגידה אינה תגובה טבעית, זו נטייה שטבועה באדם.
מדובר בנטיה שבאה באינטראקציה של מצב שמאפשר לה לבוא לידי ביטוי, אבל היא קיימת מראש. אדם שבגד פעם אחת, לא מובן מאליו שיבגוד בשנית.
אדם שלא בגד בעבר - לא מובן מאליו שלא יבגוד בעתיד.
איך שלא יהיה, ומאיזו סיבה שלא תהיה - זה כואב icon_exclaim.gif
ana
ana
לפני 19 שנים • 7 בדצמ׳ 2004

הצעה

ana • 7 בדצמ׳ 2004
לדעתי, מן הרצוי והנכון שכל אדם יקבע לעצמו מראש מדיניות לגבי בגידה/נאמנות ובזה אני מתכוונת לבגידה מינית, בגידה באמון, בחברים, במשפחה, במדינה.... יכול להיות שההתנהגות היא נלמדת מהסביבה או אף גנטית כפי שנטען אך אני מאמינה שזוהי אחת מבחירות "המוסריות" בחיים ואני לא יודעת אם יש גיל או שלב בו מאוחר מדי להחליף או להתביית על בחירה חדשה. טוב לא למדתי פילוסופיית המוסר, אז קטונתי בעניין. אבל לדעתי כל בחירה מודעת אם לבגוד או לא לבגוד (חזרתי לסקס..) היא לגיטימית.
אישית, יש לי בחירה- אני לא בוגדת במי שלא בוגד בי. ואין כאן שום דווקא אלא טבעיות מתוך תכנות עצמי.
התכנות בנושא הבגידה יכול להיות פשוט או מורכב. בחירה חכמה (לא שאני חכמה) יכולה לקחת בחשבון מקרים ומצבים שונים בהם ניתן להתנהג אחרת:
הכרות חדשה, מערכות יחסים שיש ספק אם הן מתאימות, חוסר סיפוק מסויים, מצבים של משבר, רצון לסיים קשר, חברות ממושכת, נישואין, נסיעה למקום אחר, העדרות בן הזוג, מחלה, ועוד...לא נראה לי שכדאי לקחת דף ונייר ולהתחיל לסמן פלוס או מינוס אבל יכול להיות שהתוצאה בראשו של כל אדם היא שונה ועדיין הוא לא בוגדני.
פיתוי- כנראה שאנחנו לא חיות אבל יש מצבים נדירים שאפשר להבין. אני לא מתכוונת לפיתוי אותו מחפשים אלא למשהו שמתרחש במציאות כשהחבר/ה נכנס/ת בתמימות לתוך מלכודת של גורם אחר. מעלה הצעה בדבר אקט מיני להפגת המתח- מציצה. אשמח לשמוע הצעות אחרות. אולי עוד נחוקק פעם חוק ?