לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

שישי ועוד שישי ועוד אחד לדרך... יום שישי.

בכוח המוח-אשה
לפני 19 שנים • 20 בדצמ׳ 2004

Re: פסססססט 2 ....

בכוח המוח-אשה • 20 בדצמ׳ 2004
*נגה* כתב/ה:

דברים שנוגעים בכולנו ברמה זו או אחרת , הם בעצם מה שמביע הפוסט ולא מי כתב אותו.
אז לפני שממהרים לשלוף ציפורניים , אולי פשוט כדאי להירגע ולקבל את מה שיש לאותו כותב לומר ?
מי יודע, זה עלול אפילו לגעת בציניקנים...

מי אמר שזה לא נגע?
בי באופן אישי זה נגע כמה גולדי אוהב ללטף את האגו שלו מול כולם. אקסהיביציוניזם כזה מוזר.
לספר כמה הוא רגיש ובן אדם נשמה ומותק, ואדם עשיר וכותב מוכשר. עוזר לחלשים ולנדכאים, וקונה שוקולדים לילדים שאין להם. איש מושלם כמעט אם נתעלם ממאמן הכושר שלו שאמר שהוא עלה בשלוש אחוזי שומן בגוף בגלל הזלזול באימונים, ואיך שעכשיו הוא חוזר לזה בגדול.
איש טוב לב שצעק על מלצרית מבוהלת כי מישהי ביקשה ממנה מים והיא לא נתנה לה, וגולדי שלנו סידר את העניינים כמו גדול. אין פוסט שהוא לא מלקק לעצמו את האגו בדלת האחורית, גם אם זה בהפוך על הפוך (כאילו שאנחנו לא מסוגלים להבנת הנקרא)
אדם שיש לו הכל אבל מתגעגע לשקיות יומהולדת, כמה חביב.

ושימי לב שאינני מגיבה בכלל על הטלות הרפש בבאר ממנה הוא מרווה את צמאונו, כי זה עוד יחסית זניח. לפעמים, כדי להעצים את האגו הרעב שלו הוא פשוט צריך להקטין את כל השאר, בנוסף להאדרה העצמית שהוא נוקט בה ללא הפסקה. למעשה הוא מבקש מהקוראים שלו לשאת בשני כובעים במקביל: הוא רוצה שיהיו המעריצים שלו, והוא רוצה שיהיו כר החבטות שלו.
שני התפקידים יכולים לעבוד במקביל כי בעצם לליהוק דרושים אידיוטים.

אז מה אמרת? להגיב על מה שהפוסט מביע ולא מי שכתב אותו?
הפוסט מדבר אך ורק על מי שכתב אותו, וזה הדבר היחיד שהוא מביע. אני ואפסי עוד.

ואין לי בעיה עם מי שאוהב אותו, גם אני מחבבת חלקים ממנו, בעיקר את אלה שאני מצליחה לנקות ולראות פנימה. מגיע לגולד אהבה, לכולנו מגיע, אבל מה הטעם שיאהבו דמות שהיא אינה אנחנו?

ובעניין הנגיעה בציניקנים: זה נוגע פעם אחת, אולי פעם שניה. אחר כך אתה קולט שמדובר בטכניקה, או לחילופין הפרעה כפייתית טורדנית.
לחלופה השניה יש טיפול.
venus in our blood​(שולטת)

..........

venus in our blood​(שולטת) • 20 בדצמ׳ 2004
אני רואה בפוסט הנוכחי, בין היתר, אדם שיודע לזהות ולגעת בשדים הפנימיים שלו, בפחד הידוע של כולנו, ברמה זו או אחרת באינטימיות לצד הצורך העצום בה...
אני רואה בפוסט הזה יכולת מפוקחת לראות את עצמך כפי שאתה ואת הרצון בתמימות...
אני רואה עוד הרבה דברים.
אני חושבת שרבים יכולים להזדהות עם מה שגולד כתב.
הבחירה הזאת, בין לראות ולחוות את התוכן לבין היאבקות בלתי פוסקת , היא בחירה קיימת.
לדעתי, זה פיספוס.
חבל שרוב השירשורים כאן, ואגב, לא רק של גולד, לא זוכים לראיית משמעותם וליכולת ליהנות מהם כפי שהם, חבל שהפורומים הופכים להיות זירת התגוששות פרטית.
את אומרת אקסהביוניזם ושחצנות ? אולי. אני מבינה שזה מה שאת רואה.
אני אישית רואה כתיבה מאוד צלולה ובהירה, מאוד מפוקחת ואמיתית, אותה יכולת להתבונן עמוק פנימה ולראות ולחוש את מה שרובנו בורחים ממנו במירדף היומיומי....הלב שלנו.
אפשר לקחת את זה וליהנות מזה כפי שזה ואפילו לעצור לרגע ולהביט פנימה...להרהר...לשאול כמה שאלות פנימיות, ואפשר לדבר על האגו של הכותב.
אפשר לוותר לפעמים על החפירה הקטילה, בציניות ובחיצי סרקזם משולחים אל הכותב ואפשר פשוט ליהנות ממה שנכתב.
אופצייה אחרת, אפשר להתעלם מכל פוסט שנושא את השם של אותו יוצר שאינך אוהדת.

ואולי, כפי שכבר אמרתי, אפשר ליהנות מהדברים כפשוטם. תוכן, את יודעת.
ולא בהרגלי הכושר\ הנדיבות \ השחצנות של הכותב.
לפעמים פוסט הוא רק פוסט וניתן ליהנות ממנו ככזה.
זרה מוכרת
זרה מוכרת • 20 בדצמ׳ 2004
פוסט טוב בעיניי,
הוא כזה שגורם לך להגיב מבפנים.

לטוב או לרע..
תאהבו או תשנאו זה לא משנה.
עצם העובדה שלא שועממתם..עשה את הפוסט הזה טוב.

וטוב שכך.

ואגב גולד...
לא מכירה את הבן אדם שמאחורי הפוסט
אבל חייבת להודות שלפוסטים שלך יש נטיה לגרום לי לחשוב פעמיים לפני שאני לוחצת על מקש האנטר (וגם פה חייבת להוסיף...וטוב שכך icon_smile.gif ).

לילה טוב

זרונת
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 20 בדצמ׳ 2004
מי שמזדהה, שיזדהה. מי שמתחבר, שיתחבר. זכותו. אבל גם זכותו של מי שנגעל להגעל וזכותו של מי שלא רואה בפוסט הזה או באחרים הקשבה ללב, התחברות לרגשות ולמחשבות ותמימות של ילד אלא הקשבה לאגו, התחברות לקלישאות ולפופוליסטיות ולא מעט ילדותיות להביע את דעתו מבלי להתכנות ציניקן או להיחשד כמי שלעולם אינו מקשיב ללבו או מעוניין להרוס כל מה שטוב ויפה בעולם.
אין כאן עניין אישי כי רובנו בכלל לא מכירים את האיש אלא דרך כתיבתו. ייתכן שמדובר באיש מקסים שכתיבתו עושה לו עוול, וייתכן שהכתיבה מעידה על האדם. כל עוד לא נכיר את האיש, אין לנו אלא להגיב לכתיבה.
Yosefus​(שולט)
לפני 19 שנים • 23 בדצמ׳ 2004

מי ש...

Yosefus​(שולט) • 23 בדצמ׳ 2004
זאלופון כתב/ה:
מי שמזדהה, שיזדהה. מי שמתחבר, שיתחבר. זכותו. אבל גם זכותו של מי שנגעל להגעל וזכותו של מי שלא רואה בפוסט הזה או באחרים הקשבה ללב, התחברות לרגשות ולמחשבות ותמימות של ילד אלא הקשבה לאגו, התחברות לקלישאות ולפופוליסטיות ולא מעט ילדותיות להביע את דעתו מבלי להתכנות ציניקן או להיחשד כמי שלעולם אינו מקשיב ללבו או מעוניין להרוס כל מה שטוב ויפה בעולם.
אין כאן עניין אישי כי רובנו בכלל לא מכירים את האיש אלא דרך כתיבתו. ייתכן שמדובר באיש מקסים שכתיבתו עושה לו עוול, וייתכן שהכתיבה מעידה על האדם. כל עוד לא נכיר את האיש, אין לנו אלא להגיב לכתיבה.

אפשרות א' לתגובה למצוטט לעיל:
מי שמזדהה, שיזדהה וזכותו של מי שנגעל להגעל. בחיי. גם זכותו של מי שלא רואה בפוסט הזה או באחרים דברים חיוביים אלא רק אינפנטיליות להביע את דעתו בגסות ובבוטות מבלי שיעליבו את נפשו הענוגה בביטוי "ציניקן" או שיחשדו בו כמי שלעולם אינו מקשיב ללבו או מעוניין להרוס כל מה שטוב ויפה בעולם. חלילה. גם ביגאל עמיר לא ניתן לחשוד שהוא מעוניין להרוס כל מה שטוב ויפה בעולם, או שחלילה נפשו איננה ענוגה והשהוא לא נעלב. בטח שנעלב.
אגב, אין כאן עניין אישי כי אני בכלל לא מכיר את האיש אלא רק את דרך כתיבתו, אז מותר לי לכתוב מה שבא לי בלי לדפוק חשבון .

או לחילופין אפשרות ב':
אמר פעם איזה שופט ששכחתי את שמו: זכותו של האחד נגמרת במקום בו מתחיל האף של שכנו. למה לא לכבד את האחר ? לנהוג קצת באיפוק ? לכל אחד מאיתנו יש את השריטה שלו, את ייחודו ואת מיוחדותו, ואנחנו צריכים ללמוד לחיות ביחד. כוחנות ואלימות (מילולית) לא יביאו אותנו רחוק (לא כאן באצר, וגם לא בעולם האמיתי בו אנו חיים). יותר מזה - אז דרכו עלינו, היו ציניים, התלהטו, התלהמו והשד יודע מה עוד. אז מה ? חייבים לקפוץ ? לא כל שתיקה והתאפקות הם ביטוי לחולשה.

זו מדינה דמוקרטית - שכל אחד יבחר את האפשרות הנראית לו...
nerissa​(אחרת)
nerissa​(אחרת) • 23 בדצמ׳ 2004
מייפל כתב/ה:
אז מכיוון שהשרשור הזה הפך להיות שרשור של : "בואו נראה כמה אנחנו יכולים להיכנס בגולד" הייתי רוצה להוסיף איזו מילה או שתיים. אלו לא מילים חדשות, כבר כתבתי אותן מי יודע כמה פעמים, ובטח אני עוד אכתוב אותן כמה פעמים נוספות.
גולד הוא מישהו שאני אוהבת. ממש ממש אוהבת.
ונראה מישהו מכם מצליח ללכלך את האהבה הזו עם המילים שלו.

והנה אני מגיבה לשרשור של הגולד.. ואני לא נוהגת לעשות זאת פשוט משום שהפסקתי לקרוא אותו כבר מזמן
מישהי הפנתה אותי לכאן, טרחתי והצצתי למראה העצמית הנוכחית של האיש ו.. לתגובות.

וזו של מייפל תפסה אותי.אף אחד לא יוכל או צריך לקלקל לך עם מילותיו! אף אחד! אבל זכותם של אנשים שלא לאהוב את האיש ואת תכני כתיבתו בדיוק כמו שלך ישנה כל הזכות לאהוב אותו. כי לך הוא מרשה. הוא מעדיף שהשאר לא.. זה ככה פשוט.

פה ושם הגולד מרשה להציץ בצד ההומני יותר שלו. נדיר, מועט וקלוש - אבל קיים. באופן כללי? אני שייכת לרוב האנשים שקשה להם לראות מבעד לרפש שהאיש זורק על פניהם.

אני לא אוהבת את גולד. הוא לא אותי. ושנינו חיים בשלום ובשלווה עם זה icon_lol.gif

הוא יוצר מוכשר בטירוף וכמו שכתב תום - אף אחד לא יוכל לקחת ממנו את זה!
גם לא את החברים הקרובים ואת אוהביו.

מייפל, גאלה ושאר מוקירי גולד האדם - האיש בוגר מספיק לדעת שכל אות שכזו תמשוך אש. הוא מודע לזה ומכוון לזה עם כל מילה שהוא מתקתק על המסך.. אני לא ממש חושבת שהוא זקוק להגנתכם icon_wink.gif
(אלא אם כן הוא עושה זאת כדי "לחדד את כתם האור באפלה מסביב".. שזו גם שיטה)

הוא כותב כדי לקבל תגובות. הוא ניזון מזה (בדיוק כמוני ככותבת). אני מבינה זאת. וכן - יש גם תגובות לא נעימות.. So Fucking What ? מייפל יקירתי - שימי קצוץ! גם עלי! icon_chickkiss.gif
moonstone​(נשלטת)
moonstone​(נשלטת) • 23 בדצמ׳ 2004
מייפל כתב/ה:
גולד הוא מישהו שאני אוהבת. ממש ממש אוהבת.
ונראה מישהו מכם מצליח ללכלך את האהבה הזו עם המילים שלו.

גם אני אוהבת. אוהבת מאוד מאוד. את גולד
רק רציתי שתדעו
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 23 בדצמ׳ 2004
מאיפה הבאת את יגאל עמיר לכאן, ממש לא ברור לי. אבל אם הוא כבר פה, אפשר לעשות בו שימוש חוזר. אז הנה:
ציטוט: אמר פעם איזה שופט ששכחתי את שמו: זכותו של האחד נגמרת במקום בו מתחיל האף של שכנו. למה לא לכבד את האחר ? לנהוג קצת באיפוק ? לכל אחד מאיתנו יש את השריטה שלו, את ייחודו ואת מיוחדותו, ואנחנו צריכים ללמוד לחיות ביחד. כוחנות ואלימות (מילולית) לא יביאו אותנו רחוק (לא כאן באצר, וגם לא בעולם האמיתי בו אנו חיים). יותר מזה - אז דרכו עלינו, היו ציניים, התלהטו, התלהמו והשד יודע מה עוד. אז מה ? חייבים לקפוץ ? לא כל שתיקה והתאפקות הם ביטוי לחולשה

למה לא לכבד את האחר? אפשר לענות על זה ב"כי האחר לא מכבד אותי" ואפשר לענות על זה ב"כי האחר מכיל ומציג תכונות שעל פי הערכים שלי אינן ראויות לכבוד". לשם דוגמה, יגאל עמיר גם לא מכבד אותי, כי אם היה מכבד אותי הוא לא היה רוצח לי ראש ממשלה, וגם מעצם היותו רוצח ראש ממשלה מן הסתם הוא מציג תכונות שאינן ראויות לכבוד לפי ערכיי. על כן אינני מכבד אותו.

אמת שלכל אחד מאיתנו יש את השריטה שלו, את ייחודו ואת מיוחדותו. גם ליגאל עמיר.
אמת שלא תמיד חייבים לקפוץ ולהגיב ולפעמים אפשר להבליג על תופעות שאינן לרוחנו, אבל כמובן שהבלגה תאפשר לתופעות הללו להמשיך להתקיים כסדרן, ולא זו בלבד אלא שאם לא תימתח עליהן ביקורת תיווצר האשליה שאין כזו ויישמע רק צד אחד. לשם הדגמה, לא היה הכרח לשים את יגאל עמיר בכלא ולהוקיע את מעשיו, אלא שאז אולי היתה מוכשרת הקרקע לרצח הפוליטי הבא והיתה נשמטת הקרקע מתחת היסודות החוקיים והדמוקרטיים של המדינה.

בקיצור ולעניין - אתה צודק שאם אין משהו נחמד לומר, לא חייבים לומר משהו. בדרך כלל אני גם נוהג לפי הכלל הזה. אבל כשאדם ללא הרף מהלל ומשבח את עצמו, קוטל את כל מי שאיננו הוא ואף את כל מי שמעלה ביקורת ולא מסכים עמו (ראה הפסקה האחרונה של פוסט זה), אני מרשה לעצמי לחרוג מהכלל על מנת שיהיה ברור שאלה שהדרך הזו לא נראית להם אינם בודדים בדעתם. אם אתה סבור שנכון במקרה כזה להבליג ולשבת בשקט, זכותך וזו דיעה לגיטימית. רק בבקשה, את יגאל עמיר אפשר להשאיר מחוץ לעניין, כי הוא באמת לא קשור.
שפינוז_
שפינוז_ • 23 בדצמ׳ 2004
מספר דברים בקצרה:

אני מוצא את עצמי נהנה וחושב ומחייך על חלק מכתבי גולד
אני עוד יותר נהנה לנסות לתהות על קנקנו והגיונו של האיש
אבל אני הכי נהנה זה מהיצירה הסופית שהיא כל הפוסט שהוא אתם המגיבים
כל כך הרבה דעות ותובנות פסיפס צבעוני - תענוג להכיר ולו במעט את כולכם
שפינוז_
שפינוז_ • 23 בדצמ׳ 2004
ובסוף שכחתי את הדבר שלשמו הגבתי