סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

חמישי במועדון -לא יאומן כי יסופר

Demi
לפני 20 שנים • 12 ביולי 2003

דומדומינה - תגובה אחרונה שלי בנושא הזכרת השמות

Demi • 12 ביולי 2003
ותרשו לי אולי קצת לחזור על דברים שכבר אמרתי וגם על דברים מסויימים מההודעה הפרטית ששלחתי לדומדומינה.

דעתי לא השתנתה, המועדון הוא מקום ציבורי ומה שאנחנו עושים שם זה נחלת הכלל.
אבל, יש דברים שנהוגים בין חברים, בין מכרים, בין שותפים לבילוי בקום מסויים.
אחד הדברים הוא לשאול את המעורבים לפני שמזכירים את שמם.
אני יכול לדבר רק בשם עצמי, ומיזה מספר שבועות שמי מוזכר ע"י דומדומינה ללא רשותי, ואם שמי מוזכר ללא רשותי הרי ואני בטוח שגם שמותיהם של אחרים מוזכרים ללא רשותם.
זה מותר, אבל זה לא חברי ולא יפה.
דעתי האישית היא שהנהלת האתר צריכה למנוע זאת לפחות בתחומי האתר מה שיגרום לאתר להפוך לידידותי יותר כלפי אנשים שלא מעונינים בכזאת חשיפה, זאת רק דעתי, אינני מנהל ולכן דעתי נשארת דעתי האישית בלבד אבל אשמח לקבל תגובה מכלובי בנדון.

לגבי הזכרת השמות יש נושא חוקי נוסף, אינני עו"ד אבל יש לי קצת השכלה משפטית
חוק הוצאת דיבה קובע שהוצאת דיבה היא גם אם סיפרת לציבור דבר שהוא נכון אבל עליך להצדיק מדוע על הציבור הרחב לדעת על כך, וחובת ההוכחה הוא על מוציא הדיבה.
בנושא זה אין מה לדון, אם יש כאן ע"ד שמכיר את החוק הוא יכול לכתוב בדיוק את לשון החוק.
מה שמשתמע זה דבר פשוט, אם אני עשיתי דבר מסויים במועדון על דומדוינה להצדיק כלומר להביא סיבה טובה מאוד למה על כולם לדעת מה אני עשיתי, אני לא מוצא סיבה כזאת, מה עוד שרק יתכן שאנשים שאינם בתחום הבדסמ יקראו על כך וזאת היא פגיעה באותו אדם, אני לא מוצא סיבה למה חברים/משפחה צריכים לדעת מה עשיתי, אם אני ארצה אז אני אקום ואספר להם.
אני ממש לא סגור על עצמי בנושא "הוצאת לשון הרע" אבל לפי מיטב הבנתי דברים בגו, ע"ד יוכל לתת תשובה מוסמכת אבל למה בכלל להגיע לזה, פשוט יותר לשאול את המעורבים ולבקש רשות.

באותו יום כשקראתי את ההודעה שבא הוזכר שמי ללא ידיעתי דבר ראשון התרגזתי.
והכי התרגזתי מהמשפט:"והראתה לדמי ,מאיפה משתין הדג"
למה? כי זה נוגד את מהות הבדסמ בעיניי, הרי לא מדובר כאן על חיסול מריבות שכונתיות אלא על SSC מיתוך רגשות...
מה שחשוב לי להגיד זה שבאותו הרגע הגבתי, והגבתי לא נכון.
במקום להסביר (מה שעשיתי בהודעה השניה באותו הנושא) אני כעסתי, ולכן גם הבאתי את תגובתי השניה על מנת להסביר.

ND, בהודעה שהבאת בתגובתך להודעה הראשונה שלי בנושא כן שאל אותי דומדומינה אם מותר לו לכתוב את זה בפורום ולכן לא כעסתי, כן כעסתי על התפיסה הלא נכונה של מה שהתרחש ולכן הייתי חייב להגיב אבל מאז לא שאל אותי דומדומינה לעולם אם מותר לו להזכיר את שמי תוסיף לזה את התיאור שלדעתי שגוי לגבי המהות ולכן אני לא מעוניין ששמי יוזכר אלא אם אני רואה את ההודעה לפני פרסומה ורואה שהמהות ושההקשר נכונים.

כל מה שקרה אחרי התגובה השניה שלי לטעמי הוא שגוי, דומדומינה מסיבה בלתי ברורה החליט לנסות להשמיץ אותי.
אז הנה עכשיו אני אומר בצורה ברורה: אני לא מחפש מריבות, בשביל לריב צריכים לפחות שניים, מי שמחפש לריב בבקשה למצוא לו פרטנר אחר.
דומדומינה, את הכביסה המלוכלכת החוצה לא אני אוהב להוציא, עובדה , וכן, כאן אני חושב שמי שהתחיל להשמיץ ראשון עליו רובצת האשמה.

בהקשר ללינק ששם כאן דומדומינה:
אין לי מה להתבייש בדברים שעשיתי, אני בן אדם , יכול לטעות, יודע להתנצל כשצריך , בשביל זה קוראים לי בן אדם ולא אלוהים.
לפני קצת פחות משנה עשיתי טעות, גם כשהזכרתי חלק מהמעורבים בלי הסכמתם המפורשת (הסתפקתי בהסכמה שבשתיקה), וגם דברים יצאו מפרופורציה, לפחות בפורום.
באותו הקשר, מאז כל מי שמוזכר בהודעה ההיא שומרים על קשרי ידידות, חלקינו חברים טובים וחלקינו מיודדים, זה קרה לפני הרבה זמן, התנצלות הובאה בפני מי שהיה צריך להתנצל בפניו/בפניה בין אם מעל גבי הפורום ובין אם בהודעה פרטית/בטלפון.
ואם לא היה פורום בזמנו? אז המחלוקות היו נפתרות בטלפון.
משקעים מהתקרית ההיא לא נשארו, כמו שאמרתי כולנו בני אדם.
ההודעה ההיא נמצאת בפיפ, אני לא גאה בה מצד אני אני שמח שהיא שם, זה פורום, פורום מיועד להבעת דיעות בין אם הן מחמיאות ובין אם לא.
ההודעה ההיא ננעלה בפיפ מכיוון שהנושא מוצא.

ועכשיו נשאלת השאלה - למה אדון דומדומינה החליט להעלות מהארכיון הודעה שלכאורה מדברת בגנותי?
"וכל מילה נוספת מיותרת"

אני מנסה לתת תשובה ואני לא מצליח, הרי הוא כתב - כל מילה מיותרת.
אז אני מנסה להעלות השערות:
1. או שדומדומינה ניסה להראות שגם אני בזמנו כתבתי בלי לבקש רשות (מה שלא בדיוק נכון כיוון שהיתה הסכמה בשתיקה משמע הם ידעו שאני הולך לכתוב על זה אבל שתקו ולא אמרו לי לא, מאז למדתי לקח חשוב, לא להסתפק בשתיקה אלא לשמוע "כן" בצורה מפורשת עדיף בהודעה פרטית יום אחרי ככה גם יהיו לך סימוכין למידה ומישהו ישנה את דעתו)
2. או שדומדומינה החליט להשמיץ אותי ולפגוע בשמי הטוב, כלומר סתם להעלות משהו ישן ולא סימפטי כדי שאני אזהר ממנו.

אז מה נשאר לי להגיד?
הכל התחיל מזה שלא אהבתי ששמי מוזכר ועוד בהקשר לא נכון ללא רשותי, בתמורה ובמקום התנצלות אני מקבל השמצה.

DomDomina כתב/ה:
טוב,נתחיל לעשות סדר,כי כנראה אתם אוהבים להוציא את הכביסה

אז מי בדיוק אוהב להוציא את הכביסה המלוכלכת החוצה?

וכן, אני לא מעודכן ברשימת הבאנים של פיפ, יתכן והבאן כבר הוסר ויתכן שלא, אבל לדומדומינה היה באן בפיפ ולא סתם, מי שלא יודע לקבל ביקורת ומגיב כמו ילד ומשמיץ בסופו של דבר נמאס ממנו ושמים לו באן.
שוב, אני לא קשור להנהלת הכלוב אבל לדעתי האישית מי שמסית את נושא הדיון מענינים חשובים כמו האם להזכיר או שלא להזכיר את שמות המעורבים בלי רשותם ועובר להשמצות אישיות .... אני חושב שיש לערוך את הודעתו ולהזהיר אותו שבקצב הזה הוא יורחק, זאת רק דעתי האישית ולכן גם הזכרתי את עניין הבאן מפיפ.
הייתי יכול להביא עוד לינקים לפיפ , להסטוריה של דומדומינה, למריבות שלו שם, לצורה שבא הוא דיבר, אבל... מה הטעם?
אני לא עוסק בהשמצות, להיפך, אני משתדל להתרחק מהדברים האלה ולכן דומדומינה, אתה גם יכול להתנצל על הנסיון להשמיץ אותי, בשביל לריב צריכים יותר מאחד, במקרה הזה.... אני לא צד בעניין.

ועוד נושא שלא קיבלתי עליו תשונה.
מדמי לא היתה לך רשות לפרסם את שמו , גם מאותה מלכה לא היתה לך רשות.
אז למה פרסמת את שמו של דמי ולא פרסמת את שמה של אותה מלכה?
אני חושב שחברי הכלוב ראויים לתשובה, גם אותה מלכה וגם דמי בכבודו ובעצמו.

לסיכום, כמו שכתבתי לך בהודעה הפרטית:
במקום לריב ולחפש מריבות אני מעדיף להיות ביחסים טובים עם כולם, אבל זה אומר שעליהם לנהוג בצורה חברית.
על נושא הזכרת שמי אני חושב שסגרנו את העניין, התנצלת וקיבלתי את ההתנצלות (דרך אגב בפורום של המועדון שמי מוזכר פעמיים והוא מחוק רק פעם אחת), מה שכבר נכתב אל תמחוק, שישאר, רק לפעם הבאה אתה מוזמן לשלוח לי הודעה פרטית ולבקש רשות, יתכן שאסכים ויתכן שאסרב אבל את ההחלטה הזאת תשאיר לי.
לגבי נושא ההשמצות, מי שהתחיל להפוך את השירשור הזה למלוכלך זה אתה, אתה התחלת להעלות מריבות מימים עברו.
אני לא מתכוון לחזור למריבות הללו, גם אותם מעורבים מימים עברו לא מסכימים לחזור ולריב, הגענו לעמק השווה, אנחנו חברים/מיודדים/בקשרים טובים ולכן אם היה נסיון כזה הרי שהוא נכשל.
גם על זה אני מוכן לעבור לסדר היום ולהשאר איתך בקשרי ידידות אבל כל זמן שמישהו מנסה לפגוע בי אני יכול להבליג, מה עוד שאני מניח שעשית את זה ברגע של חוסר תשומת לב, ברגע של חולשה... , מה שחשוב זה שתדע שאם אני אראה ממך נסיון נוסף להשמצה שלי או של מישהו אחר בין אם אני מכיר אותו ובין אם לא, באותו הרגע יחסמו כל ערוצי התקשורת בינינו.
אני לא מתקן עולם, מצד שני אני לא מוכן להבליג כשמישהו מחרחר מריבות ופוגע באנשים בין אם זה במודע ובין אם זה בלי להיות מודע למעשיו.

ובנימה זאת אסיים את ההודעה האחרונה שלי בהקשר הזה.
וכדי שתראה שאני לא נוטר טינה, מאמין בכל ליבי בעובדה שכולנו בני אדם, כולנו יכולים לטעות ורובינו המוחלט אנשים טובים, ובכל אחד יש דברים מקסימים.. אז אתה ובת זוגתך מוזמנים במהלך השבוע באחד הערבים לכוס קפה/בירה, נשב, נדבר, נלבן עניינים ונלחץ ידיים.
אולי חברים טובים לא נהיה (אולי כן מי יודע) אבל על קשרי ידידות ופירגון הדדי אפשר לשמור.
עכשיו זה תלוי בך.
כלובי
כלובי • 12 ביולי 2003
כיוון שנתבקשתי להתערב אז הנה הבהרת המדיניות בנושא:

נתחיל בציטוט של דמי:
"נכון שהמועדון זה מקום ציבורי מצד שני קצת כבוד לאנשים שמסכימים/רוצים לעשות דברים פומביים ולא לפרסם את זה, זה לא מענינו של כל אחד. "

לעשות דברים פומביים ולא לפרסם את זה - זה אוקסימורון, סתירה פנימית, בלתי אפשרי.

מי שבוחר לעשות משהו פומבי בוחר להיחשף ברבים לטוב ולרע, לשבחים ולביקורת. בעל פה או בכתב. אין בכך משום אאוטינג.

אם מישהו רוצה לשמור על הדיסקרטיות שלו, מוטב לו שלא יעשה דברים פומביים, כי אם השמועה לא תתפשט על דפיו של פורום כלשהו היא תתגלגל מפה לאוזן, מאימייל לאי סי קיו וכולי כמו ששמועות יודעות להתפשט בקהילה ובכל מקום.
אי אפשר לעשות משהו פומבי במקום ציבורי, לוותר על הפרטיות ואחר כך להטיל את האחריות על הפרטיות בידי הנהלת אתר הקהילה.

נוסף לכך דמי, נחשפת על גבי פורומים כאלה ואחרים, מתחת ביקורת וביקורת נמתחה עליך, אז זה באמת מפתיע קצת לשמוע שאתה מתנגד לאזכור שמך.

אך מצד שני - לא כל מי שמגיע למועדון מצפה לראות את שמו בעיתוני הבוקר הבדסמים למחרת, על כך דומדומינה התנצל למרות שברור שהוא לא עשה את זה מתוך כוונת זדון כמו שאתה יודע דמי, כמו שהוא מקפיד לא לעשות את זה אף פעם לאף אחד מבלי לקבל אישורו. כמו שהוא מזכיר את 009 ואת אינפי ואת אורלי אז הוא גם מזכיר אותך. אז אולי הוא טעה (בשוגג), והוא אף מיהר להתנצל.
נגמר העניין לא?
רויטל

שבוע טוב לכולם..

רויטל • 12 ביולי 2003
קודם כל שבוע טוב לכולם...

דבר שני ( אין לי זכות להתערב ..אבל חייבת נו ) אני קראתי את כל השירשור של השבוע ..
ממש ילדודס..
דמי אם לא היית מופיע בפומבי לא היה מתפרסם מילה עליך..לשקול צעדים להבא אם זה מפריע כל כך..
ודבר שני כמו שדומדומינה אמר " הגדולה היא להכיר בטעות" הוא התנצל למען השם.. למה לעשות סומפזיון מלא דבר? ..אז אנשים נכנסים לפורום כדי להנות ולא כדי לקרוא מלחמות אישיות לפי כך יש לכם את התיבה האישית.. תלכו מכות שם icon_lol.gif ואגב אני חושבת שאם זה כל כך מפריע שהשם מתפרסם בטעות או לא בטעות.. קפיצה אחת לפרטי של כלובי להסביר לו את הבעיה .. אני בטוחה שהוא די נחמד כדי למחוק את ההודעה או לתקנה לאלטר

אגב אני נהנתי חמישי }{ ....( דומדומינה באיזה אפטרשייב אתה משתמש ? הרי עדין על הלחי שלי ..חחח סתםםםםםם )

סי יו ובאמת שבוע טוב לכולם
nerissa​(אחרת)
nerissa​(אחרת) • 12 ביולי 2003
דמי

כחצי מזוג שהחליט להיחשף בפומבי, תן לי להגיב למשהו בסיסי ומשמעותי בכל הרעש וההמולה הזו.

קהילה או לא, חברים או לא - ברגע שהחלטנו אני ובעלי לצאת מהארון לקחנו בחשבון הכל מכל כל!
שיכתבו עלינו בפורום.
שירכלו עלינו במפגשים
שהתמונה שלנו בתנוחות מביכות תתפרסם בעלון בית הספר של הבת שלי (בתקווה שלא icon_wink.gif )

לקחנו בחשבון שברגע שאנחנו הופכים פומביים החיים שלנו הופכים פומביים!

אתה מסתובב עם משקפיים ורודות ורומנטיות של קוד אטי כלשהו שפשוט לא קיים ולא יהיה קיים
כמו שלא יהיו פורומים חסויים וסגורים שמילה לא תודלף מהם
כמו ש..סודות לא מחזקים הרבה זמן מעמד בקהילה שלנו
גם מעשים שנעשים במועדון לא יישארו רק במועדון - כן, גם עובדות כמו מי נכנס עם מי מאחורי וילון ומה אולי הם עשו שם לפי הקולות שנשמעו. פשוט לא יעזור כלום.

הגיע הזמן שתתבגר בקטע הזה, דמי
Demi
Demi • 12 ביולי 2003
נריסה יקירתי
התבגרתי היה לי ברור שדברים יאמרו מאחורי גבי
אבל, לא נראה לי חברי הקטע זה הכל
אז
מי שרוצה להשאר בלי חברים שימשיך ככה
ומי שרוצה להשאר בקשרים טובים עם חבריו... אז שיתנהג בהתאם
ולענינינו נריסה.... את כבר חודשיים מאיימת עם הפינצטה איפה היא??????? icon_smile.gif
אמילי קייג'​(אחרת)
אמילי קייג'​(אחרת) • 12 ביולי 2003
אנשים יקרים!
בבקשה ממכם אל תביאו לכאן את הריבים המטופשים של פיפ!!!
בשביל זה יש את פיפ.

סוף סוף יש כאן מקום ניטראלי, בלי ריבים ושטויות...

תנו להינות מבדסמ מבלי להביא את הלכלוכים לכאן.

תשאירו את הריבים לפיפ - זה המקום הראוי להם.

תודה.
nerissa​(אחרת)
nerissa​(אחרת) • 12 ביולי 2003
דמי..
בפעם האחרונה שהיינו יחד במועדון - אתה שיחקת בלהיות דום עם מישהי. שכחת? icon_lol.gif
מקסימום גבות הייתי יכולה לעשות עם הפינצטה. ולא לתלוש לך שיערות מהב.. אהמממ.. מהבבב..

מהברכיים. icon_rolleyes.gif
Demi
Demi • 12 ביולי 2003
שולח לנריסה נשיקה ב... icon_twisted.gif

פעם הבאה שאת מגיעה את יכולה גם להביא מחטים icon_smile.gif הארוכים האלה את יודעת... icon_razz.gif