סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

דרוש סיוע דחוף לפליטים בתל אביב

Queeny​(מתחלפת){being}
לפני 16 שנים • 6 במרץ 2008
Queeny​(מתחלפת){being} • 6 במרץ 2008
קרמל מנגו כתב/ה:
קראתי את העמוד האחרון בשרשור.icon_sad.gif מה קורה עם מאות הפליטים שהגיעו בחודש הזה ומי עוזר להם?

בשבוע האחרון נעשו בדרום תל אביב עשרות מעצרים של אנשים שהגיעו לארץ בלי תעודות. בין העצורים גם נוער וילדים, אשר הגיעו ללא הורים וללא מסמכים מזהים.
למאות הפליטים שהגיעו מסייעים הארגונים הבאים:
נציבות הפליטים של האו"ם בישראל http://www.unhcr.org/cgi-bin/texis/vtx/home
רופאים למען זכויות אדם http://www.phr.org.il/phr/
מוקד סיוע לעובדים זרים http://www.hotline.org.il/hebrew/index.htm
קו לעובד http://www.kavlaoved.org.il/
הוועד למען הפליטים http://cardisrael.org.accuwebhosting.biz/index.htm
והרבה מאוד אזרחים שנרתמים לעזור בכל דרך שהם יכולים: תרומות מזון, בגדים, שמיכות, כסף. תרומת זמן בהתנדבות במקלטים וסיוע אדמיניסטרטיבי. שינוע תרומות של אחרים אל המקלטים. סיוע נפשי ורפואי.

אפשר לסייע בדרכים הבאות:
סיוע במזון:
אפשר להתארגן בקבוצות סיוע, או ליום קבוע בשבוע. בכל מקרה, נא ליצור קשר מראש עם שלומית, שמרכזת את הנושא.
shlomit.bornstein@gmail.com

כמו כן: דרושים בדחיפות נהגים בעלי רכב, המתגוררים באזור תל אביב, או רעננה ופנויים לסייע בהובלת מזון בשעות הבוקר, הצהרים, או מוקדם אחר הצהרים. נא לפנות למשה plitimmoshe@yahoo.com

בתיאום עם גילה gilais@gmail.com אפשר לתרום את הדברים הבאים:
מזון לתינוקות וחיתולים, בגדי חורף ונעלים סגורות (יש לארוז בנפרד לגברים ונשים), (יש צורך ב: מעילים לגברים, נשים ונערים. נעליים סגורות לגברים, נשים ונערים. בגדי חורף לגברים), מזרנים, מצעים, מגבות ושמיכות, מוצרי הגיינה (סבונים, שמפו, משחות שינים וכו').

ציוד לבית (ציוד למטבח וכו') וצעצועים לילדים
ניתן לתרום בשני מקומות:
הכנסיה של הסודנים ברח' לבנדה 17. בתיאום עם פטריק 0503630373, או סיימון 0546510937 (שניהם דוברי אנגלית)
המחסן של הדארפורים ברחוב שיבת ציון 37. בתיאום עם איסמעיל 0545971228, או יאסין 0525629084

ציוד גדול (מקררים, מכונות כביסה, מיטות, ספות וכו'): ניתן לתאם עם שי במייל laplitim@gmail.com

לתרומות כספיות:
למשלוח המחאות: (עבור) סטודנטים למען פליטים (הם כבר מעבירים את הכסף לת"א)
הכתובת: סטודנטים למען פליטים, רח' גוש עציון 85 דירה 29, באר שבע

חשבון הבנק הוא:
סטודנטים למען פליטים
מס חשבון 438435
מס' סניף 547
בנק פועלים

להתנדבות במקלטים אנא פנו לאליס (באנגלית) alice@ardc-israel.org

תודה רבה

פעילים למען פליטים, הנוער העובד והלומד, אס"ף, ARDC
קרמל מנגו​(נשלטת)
לפני 16 שנים • 7 במרץ 2008
קרמל מנגו​(נשלטת) • 7 במרץ 2008
המשטרה עוצרת אותם? מספיק שהם סבלו עד שהגיעו לתל אביב. למה העיריה לא שולחת עזרה?

ליליאן, ההצקות המשיכו או שדברת עם המקלט והם הפסיקו להציק לך?
אני שולחת בגדי חורף וכמה סדינים ומגבות.
lilian
לפני 16 שנים • 8 במרץ 2008
lilian • 8 במרץ 2008
לצערי לא היה לי זמן השבוע לגשת למקלט, אני לא יודעת עדיין כמה זה יתרום.
אתמול דחיתי את יום הכביסה כי כבר כמות הפליטים שם הרבה יותר גדולה והשותפים שלי כבר נסעו.

לגבי שכר דירה, אחד השותפים שלי הוא עו"ד לא נכנסתי לזה לעומק אבל הבנתי שאין הרבה מה לדרוש מבעל הדירה אחרי חתימת חוזה, ואם כן אז זה מתוך שיתוף פעולה מצידו לערער למדינה כתוצאה מהעירעור שלנו, בנינו כמה שווה לו לגשת לערער מול המדינה? לא כדאי לו אפילו לנסות, בעל הדירה עלול לאכול אותה כי כמוני כמוהו.
ומה שכן הביקוש בת"א כל כך ענק שכל אחד יכנס אחרי או במקומי בשקט.

אין לי הרבה אופציות.
קרמל מנגו​(נשלטת)
קרמל מנגו​(נשלטת) • 8 במרץ 2008
ליליאן, בגלל שאנחנו בחורות, ולא גברים שיכולים להתמודד עם אלימות והצקות, והם מציקים לך, אני חושבת שאת לא יכולה להתעלם. תתחילי להתעניין בדירה במקום אחר ותגידי שבגלל שאת בחורה שיחליפו וישימו בדירה הזאת גבר וימצאו לך דירה אחרת. היתה ידיעה שעכשיו תפסו 3 פליטים בתקיפה בנסיבות מחמירות ושוד.
http://www.telaviv.police.gov.il/index.asp?id=24846
יש להם דירות במקומות אחרים אם זאת דירה בהשתתפות ממשלתית. לבחורות יש סכנות אחרות מאלה של גברים. תזכירי להם שאת בחורה צעירה ולא גבר.

הכנתי חבילה של בגדים ומצעים שיביאו אליהם, אבל המצב יחמיר בלי תקציב ממשלתי, שיסדר את כל הפליטים החדשים שהגיעו בזמן האחרון ואלה שהגיעו.

נכנסתי לאתר של הקוהליציה הישראלית למען הפליטים בכל העולם ויש להם דף על פליטי סודן. הם מתכוננים ללחוץ על הממשלה שתיתן כסף לפליטים בארץ כי משרד החוץ רוצה לתת מליונים לשקם אותם מחוץ לישראל ושוכח שיש פליטים בתוך ישראל.
http://www.irefugees.org/he/program/
שלחתי אי מייל לח"כ אבישי ברוורמן שהוא ראש השדולה של הפליטים בכנסת והחתים 63 ח"כים בעדם.
אלה הח"כים שאנחנו יכולים לכתוב ולדרוש שימצאו בכנסת תקציב לפליטים. הם חתמו על העצומה שישראל חייבת לקבל את הפליטים ויש 63 ח"כים שיכולים להעביר כל חוק וכל תקציב.

. ח”כ קולט אביטל (עבודה) 2. ח”כ יולי אדלשטיין (ליכוד) 3. ח”כ חיים אורון (מרצ) 4. ח”כ זבולון אורלב (מפד”ל) 5. ח”כ דוד אזולאי (ש”ס) 6. ח”כ עמיחי אילון (עבודה) 7. ח”כ אפי איתם (מפד”ל)
8. ח”כ מיכאל איתן (ליכוד) 9. ח”כ ושר רפי איתן (גיל) 10. ח”כ בנימין אלון (מפד”ל) 11. ח”כ זאב אלקין (קדימה) 12. ח”כ טאלב א-סנע (רע”מ תע”ל) 13. ח”כ גלעד ארדן (ליכוד) 14. ח”כ יוסי ביילין (מרצ) 15. ח”כ שלמה בניזרי (ש”ס) 16. ח”כ אבישי ברוורמן (עבודה) 17. ח”כ זהבה גלאון (מרצ)
18. ח”כ אלחנן גלזר (גיל) 19. ח”כ משה גפני (יהדות התורה) 20. ח”כ אברהם הירשזון (קדימה)
21.ח”כ אבשלום וילן (מרצ) 22. ח”כ צחי הנגבי (קדימה) 23. ח”כ יצחק זיו (גיל) 24. ח”כ ג’מאל זחאלקה (בל”ד) 25. ח”כ עבאס זכור (רע”מ תע”ל) 26. ח”כ נדיה חילו (עבודה) 27.ח”כ ישראל חסון (ישראל ביתנו) 28. ח”כ דב חנין (חד”ש) 29. ח”כ ואסל טאהא (בל”ד) 30. ח”כ אחמד טיבי (רע”מ תע”ל) 31. ח”כ דני יתום (עבודה) 32. ח”כ אסתרינה טרטמן (ישראל ביתנו) 33. ח”כ איתן כבל (עבודה) 34. ח”כ רן כהן (מרצ) 35. ח”כ משה כחלון (ליכוד) 36. ח”כ חיים כץ (ליכוד)
37. ח”כ ישראל כץ (ליכוד) 38. ח”כ לימור לבנת (ליכוד) 39. ח”כ יצחק לוי (מפד”ל) 40. ח”כ סופה לנדבר (ישראל ביתנו) 41. ח”כ ושר ע’אלב מג’אדלה (עבודה) 42. ח”כ אברהם מיכאלי (ש”ס)
43. ח”כ אלכס מילר (ישראל ביתנו) 44. ח”כ סטס מיסז’ניקוב (ישראל ביתנו) 45. ח”כ מיכאל מלכיאור (עבודה)46. ח”כ יעקב מרגי (ש”ס) 47. ח”כ יורם מרציאנו (עבודה) 48. ח”כ מיכאל נודלמן (קדימה) 49. ח”כ אורית נוקד (עבודה) 50. ח”כ בנימין נתניהו (קדימה) 51. ח”כ חנא סווייד (חד”ש)
52. ח”כ מרינה סולודקין (קדימה)53. ח”כ גדעון סער (ליכוד) 54. ח”כ אופיר פינס-פז (עבודה)
55. ח”כ איברהים צרצור (רע”מ תע”ל) 56. ח”כ עמיר פרץ (עבודה) 57. ח “כ אברהם רביץ (יהדות התורה) 58. ח”כ דוד רותם (ישראל ביתנו) 59. ח”כ רובי ריבלין (ליכוד) 60. ח”כ יוסף שגאל (ישראל ביתנו) 61. ח”כ סילבן שלום (ליכוד)62. ח”כ משה שרוני (גיל) 63. ח”כ רונית תירוש (קדימה)

התחלתי בח"כ ברוורמן, ראש השדולה לפליטים מסודן, אבל אכתוב לכל הח"כים ברשימה. מי עוד מוכן לכתוב להם שיתנו כסף כדי לסדר את הפליטים? icon_sad.gif
dragon fly
dragon fly • 8 במרץ 2008
קודם שימגנו את שדרות אחרי זה הפליטים.
הבוסית​(שולטת)

אכן

הבוסית​(שולטת) • 8 במרץ 2008
קודם יש לטפל בבעיות שלנו ורק אחר כך לחשוב על אחרים. הפליטים האלה הם נגע רע. חבל שהגיעו. עוד יותר חבל שלא ירו בהם למוות בעת חציית הגבול. העוול הזה מתווסף למחדל הנוכחי - במקום לירות בהם עכשיו כשהם מקובצים כולם יחד וקל להשלים את המלאכה - מחשפים כסף עבורם. חרפה.
קרמל מנגו​(נשלטת)
קרמל מנגו​(נשלטת) • 8 במרץ 2008
חס וחלילה.

צריך לשקם את הפליטים מסודן בקליטה טובה, ובשיקום כדי שלא יגיעו ליאוש ולפשיעה. צריך להקציב כסף לשיקום אמיתי ולא להסתפק בכמה שמיכות וכמה מזרונים עם אנשים רעבים שאנחנו מביאים לתל אביב כדי שיסתדרו בעצמם.

ליליאן כתבה שמציקים לה, אבל לגברים שיגורו בסביבה הם יציקו פחות.

אנחנו מחוייבים לקבל אותם בגלל מה שהעם היהודי עבר. 63 ח"כים הכירו בחובה של היהודים לקבל את הפליטים מהמלחמות באפריקה אבל לא נתנו תקציבים.

צריך למגן את שדרות וגם לתת כסף לפליטים. הכספים למיגון שדרות ולפליטים ראשונים בתור.
מייקל ג'קסון​(לא בעסק)
למה אנחנו?

אין לי התנגדות שיקבלו שמיכות וכו' אבל גם כסף? מה אנחנו שוודיה?

המדינה שלנו עניה ביחס למדינות המערב למה ישראל צריכה להתמודד עם פליטים
ולא משנה מאיזה מדינה.

בצבא חוסכים במחסניות או באימונים.

בסל הבריאות והנכים והזקנים במדינה שלי עדיפים על זרים.

המדינה שלנו מוכה קשה אז אנחנו צריכים לשקם? סבבה לעזור כמה שאפשר אבל עכשיו גם לשקם?

מה אנחנו USA? ששם יש המון כסף לאוצר המדינה.

אני לא מבין את העמדת הפנים של אנשים שמעמידים פני טובים בזמן שיש ילדים שאין להם סנביצ'ים לבית ספר.כן ילדים ישראלים אזרחים שנולדו פה בישראל.

יש בארץ בנות 16 ופחות מיזה שכבר זונות.

אני מעדיף שהמדינה תלך למכוני ליווי ותעזור לזונות שרק התחילו את דרכן בשכירות דירה ומציאת עבודה אחרת.

אני מעדיף שימגנו את שדרות.

אני מעדיף שישקיעו בביטחון .

אותי מטריד שהעם הזה הוא הרס עצמי וכן לאף אחד לא אכפת מאיתנו תמיד אכפת לכם מה קורה לאנשים שלא פה.

עצוב שהעם שלנו בקריסה שהולכת ומחריפה האלימות מורגשת בכביש או בכל מקום העצבנות.

זה שבית המשפט שלנו לא עובד . לי לא אכפת בכלל מפליטים כל עוד המדינה שלי נהרסת לנגד עיני.
דוקטרינה​(שולט)

מסכים עם כל מילה.

דוקטרינה​(שולט) • 8 במרץ 2008
אמוץ

שלחתי שני מכתבים למפכל המשטרה ולמשרד ראש הממשלה בדרישה מפורשת לגרש את הפליטים הללו.

אני מסכים. צריך להעיף אותם, ומייד.

דוק.
ג'ולי​(לא בעסק)

Re: אכן

ג'ולי​(לא בעסק) • 8 במרץ 2008
הבוסית כתב/ה:
קודם יש לטפל בבעיות שלנו ורק אחר כך לחשוב על אחרים. הפליטים האלה הם נגע רע. חבל שהגיעו. עוד יותר חבל שלא ירו בהם למוות בעת חציית הגבול. העוול הזה מתווסף למחדל הנוכחי - במקום לירות בהם עכשיו כשהם מקובצים כולם יחד וקל להשלים את המלאכה - מחשפים כסף עבורם. חרפה.

ואת מי תרצי לקבץ ולרצוח אח"כ? אולי את הנכים?

אולי את פגועי הנפש (למרות שלגמרי לא ברור לי שאז לא תגזרי על עצמך עונש מוות)

יש לי חשק רציני, לשלוח את השרשור הזה למשטרת ישראל.

ידוע לך שהסתה לרצח זה מעשה פלילי?