צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

עתידו של המגזין

בלוסום​(לא בעסק)
לפני 14 שנים • 20 בנוב׳ 2009
בלוסום​(לא בעסק) • 20 בנוב׳ 2009
קטסטרופה כתב/ה:

סתם לדעת, מאין לך מה יש לו במגירה?
אם את מתכוונת ליצירות שאת שלחת אז סורי, גם אני חושב שהכתיבה שלך מזעזעת.

כל אחד מאיתנו טוב בדברים אחרים. יש סוגי כתיבה שאני גרועה בהם, ויש סוגי כתיבה שאני טובה בהם. שלחתי שיר אחד למגזין, בזמנה של אביגיל, והוא לא עלה לאור, עם התשובה "תשתמשי בבלוג שלך".
מאז לא שלחתי יותר חומר למגזין למיטב זכרוני, ודווקא בשירה אני טובה.

לא יודעת מי שלחו חומרים למגזין, אבל מכמות האנשים שמופיעה בשרשור הזה ובדומים לו - יש סיכוי סביר שחלק מהאנשים שהגיבו בהם הם חלק מהשולחים. אני מניחה שיש גם אנשים שלא התבטאו ושלחו - TO NO AVAIL. אם קמה קול צעקה לגבי המגזין, אני מניחה שיש לכך סיבות.
אדם'
אדם' • 20 בנוב׳ 2009
פרלין כתב/ה:

אבל אני שותקת מעכשיו. אדם פה מעלי סיכם הכל כל כך יפה. כה לחי אדם! אתה יכול להיות סוגר השרשורים הרשמי של הכלוב אם אתה רוצה. אני אצביע לך.

רק זה חסר לי, התפקיד כפוי הטובה הזה.
תארי לעצמך שאני אשכח (בתום לב, אני נשבע) לנעול אשכול שמישהו אחר פתח? אחר כך אני אואשם בזה שאני סוגר רק את האשכולות "שלי", כשאפילו טובות הנאה כגון שזיפת ישבנים לא יוצא לי מזה!
קטסטרופה{Adonai}

Re: לא מתנצלת ולא נעליים

קטסטרופה{Adonai} • 20 בנוב׳ 2009
אחותופל כתב/ה:
נילי ונילי, גילוי נאות: גם אני מחבבת אותך מאוד, אבל אם תסתכלי בהודעה הראשונה שלי (אי שם בעמוד 3) שפתחה את כל זה - לטעמי זו היתה הודעה מנומסת שהביעה תהייה על הנושא, לא רציתי להתלהם ולהטיח האשמות כי היתה לי הערכה (שכבר נמוגה לחלוטין מאז) לגריי גרין. התגובות שלו לעומת זאת היו נגועות בכל החוליים של מה שהוא קורא: "כתיבה פחדנית בפורום" - נתחיל מכך שלא התייחס עניינית לתהייה, נתן תשובות לא מספקות והשתמש בטכניקת "פלירטוט וצחוקים עם חברות כדי להסיט את תשומת הלב מהנושא" השקופה. כאשר החזרתי את תשומת הלב לנושא (עדיין נחמדה, אבל קצת פחות) הוא ענה בצורה יהירה ודוחה, האשים בהתחסדות, ובהתקף מגלומניה קצר דרש שלא יועלו תגובות נוספות בשרשור זה. והכי לא יאומן, שעדיין הגיב בצורה כה בלתי עניינית ויהירה: עם הטענה השחוקה על מחסור בחומרים, כאילו הוא הכותב המוכשר היחידי שקיים.

אני כן מסכימה עם טענתו של המלט לגבי קליקות, ואף אגדיל ואומר שאני חושבת שאם לא הייתן חברות, לא היית יוצאת להגנתו בצורה כזו ואף מתאמצת להשעות את היושר המתבקש בשביל שתוכלי לתמוך בו.

ובכלל, אני באמת מתפעלת מהכיפופים המחשבתיים שנעשים פה ע"י חלק מהאנשים בשביל להצדיק אותו. לא יאומן! חבר, חבר, אבל מכאן ועד להצדיק את ההגזמה הפראית שלו עם הפרסומים העצמיים, הדרך ארוכה.
ובכלל, כל השרשור הארכני הזה היה נמנע אילו גריי גרין היה נוהג בצניעות המתבקשת ומפנים את הטענות (הבאמת צודקות) שהושמעו כנגדו. אבל לא! הוא ממשיך בשלו.
אז על מה יש לי להתנצל בכלל? על כך שהעליתי טענה עניינית (ובשפה נאותה) שזכתה בתחילה להתעלמות ואח"כ לבוז וזלזול מצד חברך ה"עורך"?

לפי החישוב שלי אגב, אחד משני הסיפורים הבאים שצריך להתפרסם הוא של ג'וני קייב (הכפול של העורך, למי שלא הבינה עד עכשיו)... כי זו החוקיות עד עכשיו: מתוך חמישה סיפורים ב"ראשי" תמיד יש אחד של גריי ואחד של ג'וני... ואני בטוחה שג'וני לא יאכזב אותנו! הרי אם יש משהו שהבנתי כבר זה שאין לו אלוהים...

די, הרגתם אותי כבר.
כבר כינויים יש לעורך הזה?
פרלין​(נשלטת){ש}

אחותופל

פרלין​(נשלטת){ש} • 20 בנוב׳ 2009
אני גם לא חושבת שאת צריכה להתנצל. (ואני בקליקה של נילי בטוח! עוד מההתחלה! ) ברור שלא. אין פה עניין של התנצלות. אבל זה כן נראה לי קצת קטנוני. מאז שג"ג נכנס לתפקיד התפרסמו 3 סיפורים שלו, אחד מהם הוא חלק ג' של סיפור שהחל בימי העורכת הקודמת.

אני תמיד הערכתי את הערנות שלך וחוש הצדק המפותח. אני פשוט חושבת שהפעם ההערה לא הייתה נכונה. יכול להיות שאני טועה, אבל כן יש לי תחושה שאם ג"ג היה מקבל יותר זמן, הוא היה מראה לנו גם חומרים אחרים. וכן. אני מרוצה כרגע מהמגזין. הוא מתעדכן והוא מעניין.

אני לא מבינה בכלל למה צריכה להיות איזו שוויונית או מידתיות במגזין של הכלוב. הנה, לטעמי, פלונית יכולה לפרסם חמישה סיפורים ברצף ולא יקרה כלום. גם רצסיבי. גם ג"ג וגם הכפול שלו. העיקר שהם יהיו טובים. זו המידה שעל פיה עורך טוב נמדד: עד כמה המגזין אותו הוא עורך מעניין.
בלוסום​(לא בעסק)

Re: לא מתנצלת ולא נעליים

בלוסום​(לא בעסק) • 20 בנוב׳ 2009
קטסטרופה כתב/ה:

די, הרגתם אותי כבר.
כבר כינויים יש לעורך הזה?

זה לא כינויים, זה ניק כפול שהוא עשה לעצמו.
אחותופל

פרלין

אחותופל • 20 בנוב׳ 2009
אני אוהבת אותך...

ואני אולי קטנונית, אבל גם לקטנוניות מגיעה תשובה...

הנה, השרשור הזה ישמש כלקח לכל מי שחושבת שלקטנוניות אין זכויות!
אני בטוחה שהרבה עוגמת נפש היתה נחסכת מגריי גרין אילו היה עונה בצורה נאה עוד בהתחלה במקום להתעלם/לבטל את דבריי. (כמובן שהרבה עוגמת נפש היתה נחסכת אם היה נוהג ב"מידתיות" מלכתחילה אבל על זה חפרנו מספיק...)
כי זו הבעיה עם קטנוניות - כשהן רוצות הן יכולות להיות גם עקשניות מאוד...
המלט

Re: אחותופל

המלט • 20 בנוב׳ 2009
פרלין כתב/ה:
זו המידה שעל פיה עורך טוב נמדד: עד כמה המגזין אותו הוא עורך מעניין.

לא רק. נניח שמוסכם על כולם שירוק-אפור הוא הכי מעניין בכלוב. לשיטתך -- מוצדק לגייס את המגזין
כולו רק לסיפורים שלו. נראה לך הגיוני? לי לא. עורך טוב נמדד גם על פי יכולתו לתת ביטוי למגוון רחב
של יוצרים, סגנונות ודעות. ומכך שיש לעורך אמות מידה נוספות פרט לעניין על פיהן הוא נמדד, נגזרת
גם חשיבותה של המידתיות.
פרלין​(נשלטת){ש}

Re: אחותופל

פרלין​(נשלטת){ש} • 20 בנוב׳ 2009
המלט כתב/ה:
פרלין כתב/ה:
זו המידה שעל פיה עורך טוב נמדד: עד כמה המגזין אותו הוא עורך מעניין.

לא רק. נניח שמוסכם על כולם שירוק-אפור הוא הכי מעניין בכלוב. לשיטתך -- מוצדק לגייס את המגזין
כולו רק לסיפורים שלו. נראה לך הגיוני? לי לא. עורך טוב נמדד גם על פי יכולתו לתת ביטוי למגוון רחב
של יוצרים, סגנונות ודעות. ומכך שיש לעורך אמות מידה נוספות פרט לעניין על פיהן הוא נמדד, נגזרת
גם חשיבותה של המידתיות.

אתה צודק.
הגזמתי בדוגמאות שנתתי. אבל להגנתי אני יכולה להגיד שאני חוששת שהמידתיות תבוא *על חשבון* התוכן ואז אנחנו בבעיה. ברור שעורך צריך לאפשר למגוון רחב של קולות וסגנונות אלא שהם חייבים להיות ברמה מסוימת. אני שוב חוזרת לשאלה הראשונה שלי: כמה כותבים טובים יש בכלוב בכלל? אלו אוצרות מסתתרים בגזנכו של המגזין? כמה הם יכולים להחזיק את המגזין הזה בקצב העדכון אליו שואף העורך?