בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

''ידיד נפש''

Cauchy{Venus Blue}
לפני 14 שנים • 8 באוג׳ 2010

Re: אתה באמת כנראה מטומטם במידה הנדירה גם בכלוב הזה...

Cauchy{Venus Blue} • 8 באוג׳ 2010
בכוח ה''מוח'',
הרי לכל אחד ידוע שיש הבדלים בין גברים לנשים. זו פלצנות פוסט-מודרניסטית-רלטיביסטית לטעון שאם פעם גבר טעה (יום כיפור?? הרי גולדה מאיר אחראית הייתה על השטות הזו), אז לא ניתן לומר שנשים הן טיפשות.

את, יקירתי, הצגת את עצמך כspecimen מצויין לטענה הנ'ל.

בכוח המוח כתב/ה:
Cauchy כתב/ה:
אדון בועל בתשוקה כתב/ה:

לאלו רמות של טימטום ניתן להגיע כאן !!!!!

שאלה טובה

זה כל מה שיש לך להגיד?
אב"ב גילה כאן את השוביניזם המסתתר שלך בעיני הנץ שלו,
ואחרי שהאמת התגלתה במלוא מערומיה אתה עונה לו תשובה מתחמקת.
ממך אני מצפה ליותר. תתבייש.
בכוח המוח​(שולטת)

Re: אתה באמת כנראה מטומטם במידה הנדירה גם בכלוב הזה...

בכוח המוח​(שולטת) • 8 באוג׳ 2010
Cauchy כתב/ה:
בכוח ה''מוח'',
הרי לכל אחד ידוע שיש הבדלים בין גברים לנשים. זו פלצנות פוסט-מודרניסטית-רלטיביסטית לטעון שאם פעם גבר טעה (יום כיפור?? הרי גולדה מאיר אחראית הייתה על השטות הזו), אז לא ניתן לומר שנשים הן טיפשות.

את, יקירתי, הצגת את עצמך כspecimen מצויין לטענה הנ'ל.

בכוח המוח כתב/ה:
Cauchy כתב/ה:
אדון בועל בתשוקה כתב/ה:

לאלו רמות של טימטום ניתן להגיע כאן !!!!!

שאלה טובה

זה כל מה שיש לך להגיד?
אב"ב גילה כאן את השוביניזם המסתתר שלך בעיני הנץ שלו,
ואחרי שהאמת התגלתה במלוא מערומיה אתה עונה לו תשובה מתחמקת.
ממך אני מצפה ליותר. תתבייש.

האמת היא שאכן גולדה היתה אחראית על המחדל החמור הזה.
אבל היא היתה גבר!!!

ולעניין - יחתיכת ימני שוביניסט שאוכל כנאפה!
זו צביעות אמיתית. (גם להיות ימני וגם לאכול כנאפה!)
אין לך מה להגיב לגופו של עניין, אתה מגיב לגופו של כותב???!!!
טול קורה!
Cauchy{Venus Blue}

Re: הזמנה לריקוד

Cauchy{Venus Blue} • 8 באוג׳ 2010
אם עסקינן באנשים נשואים שמקיימים מערכות יחסים וירטואליות (או אמיתיות) ומתפלשים רוב יומם בשקר, או סתם אנשים שמתפלשים רוב ימיהם בשקר, אז כן הדוגמא שלך מוצלחת.

אם אדם בוחר לשפוך את נפשו אל קני הסופים ושאלו יענו לו אמן בחזרה, זו בחירה שלו (הנשלטת כמובן). אם אותה נשלטת בוחרת גם לשכב עם אותו קנה סוף - סימן שהיא באופן כללי מוכנה לשכב עם אדם שהיא לא מכירה על בוריו. האם זה משנה אם הוא חיכה שם במשך מערכת היחסים או היה במקרה בפאב באותו ערב?

כלומר, אין בעייה עם התיאור של האנשים הנשואים כפי שתארת. הבעייה היא בהכללה שלהם אל תוך מושג הידיד (כאילו קבוצות אלה שוות) ובהשמת האשמה עליהם כפי שאשמת הפיתוי של הגבר נמצאת עמוק במחשופה של האישה.

ראובן כתב/ה:
Cauchy,

אני רואה שאתה ניחן ביכולת לכתוב סאטירה מעודנת.
מה דעתך לנסות לטפל באופן סאטירי ב''ידיד הנפש'' עצמו?
חשוב - איזה עושר של הבעה וגוונים ניתן למצוא,
בסדר יומו של גבר פרברי הכלוא בשגרת חייו,
המנסה למצוא לכך פורקן במערכות יחסים וירטואליות ובזהויות בדויות.

למשל, חשוב על שגרת הבוקר שלו: הוא מתעורר ממרפק חד,
מלווה ב''לך תראה מה עם הילד!''. תוך כדי שהוא ממהר לציית,
הוא חושב איך לשלב זאת בשגרת הכתיבה לידידותיו.
משהו בסגנון ''מבחינתי, השינה של הנשלטת קדושה, לעולם לא אכאיב לה בשנתה''.

צר לי על הרמה הירודה של הדוגמא, אבל איני מצטיין בסאטירה מעודנת.

ראה הוזמנת,
R
teacher​(שולט)

ראובן

teacher​(שולט) • 8 באוג׳ 2010
תודות על התגובה.
לא בחרתי 'לייחצן'' את מערכת היחסים הפרטית שלי אלא כך אני מאמין שצריך להיות.
אסתכן בפרדוקסליות, אך בת הזוג, אינה חייבת להיות מוגבלת בדבר מה.
לעיתים רחמנא ליצלן, ישנן סיטואציות בהן היא תגיב טוב ממני.
איו ספק שיש תחומים שלמים בהם היא מבינה יותר ממני.

אין לגברים את המנדט על אינטואיציות או על ראיית הדברים נכוחה.

שלא תבין לא נכון, אני לא כזה פמיניסט, או שוביניסט לצורך העניין,
אני רק חושב שכשאתה סומך על מישהו או מישהי - סמוך עליהם באמת.
אחרת זה חסר משמעות.

מה יהיה כשלא תהיה לידה? או שאתה חושב שאין לה צורך בזמן ''פרטי''
ציטוט: ''טוב אני לא יכול להקיף אישה
שלוש מאות שישים וחמש מעלות
תמיד תמצא לה סדק צר דרכו
היא יכולה פתאום להתגלות'' / מאיר אריאל
L איה

Re: בעיני זה הרבה יותר פשוט

L איה • 8 באוג׳ 2010
teacher כתב/ה:
כשאני בוחר להיות עם מישהי, אני לוקח את כל החבילה.
התכונות הרעות יחד עם הטובות. אני לוקח את זה בחשבון כשאני מתחבר
וגם היא כך לגבי. שנינו לוקחים אחריות כשדברים משתבשים.

היא גם יודעת להחליט לבד ויש לה שכל בלי עין הרע (היו לה חיים גם לפני שפגשה אותי),
וסמרטוטים יש הרבה בסופר, מחלקת ניקיון, זו לא חכמה גדולה להיות ביחסי שליטה עם דבר כזה.

בסופו של דבר כל אחד צריך לקחת אחריות על ההחלטות של עצמו.
אם היתה רוצה לבגוד, היתה עושה זאת בכל הזדמנות רלוונטית, גם אם היית מנתק אותה מידיד
כזה או אחר. ואם היא רוצה רק אותך, שים אותה בחדר עם מאה נחשים וזה לא ישנה.
קוראים לזה - א מ ו ן ה ד ד י , שווה לבדוק את זה.

גבר חלומות יקר שכמותך,רגע לפני שתכבוש את ראש רשימת '100 הגברים השווים של שבועון לאשה'
תרשה לי לייעץ לך בתור אם כל הפרעות הקשב והריכוז : התמקד. אם יש צורך- קרא שוב ושוב את הפוסט.
כל קשר בין הפניית תשומת הלב לתופעת 'ידיד הנפש' - כפי שאופיין על גביי הפוסט לבין ידידים ממין זכר ו/או גברים 'שמתחילים' עם זוגתך -עד טפילים שרצוי ואף משעשע לנפנף הנו מיקרי בהחלט.
יולי- אני מבינה שחשוב לך לזעוק עד כמה את חכמה ונאמנה והזוגיות הנפלאה שלך הנה מופת לאהבת עדי עד. שמחים בשמחתך.
לעניין - כישורייך בהדיפת "ידידי נפש" בעלי אינטרס ראויים לשבח. אך טרם יתדפק על דלתך השליח עם המדליות , הפני את תשומת לבך כי הדברים האמורים לא עוסקים בך או בי, ואין כל צורך בהוכחה עצמית
אלא בהבנה הכללית כי אדם במצב של פגיעות וחולשה - עלול להיות טרף קל. והדברים נכונים גם לסיטואציה זו. אבל כאמור חכמתך וחוסנך יכולים לכול ובכל עת.
ומן המפורסמות היא שרק מטומטמות הופכות קרבן לניצול. על כן אין כל צורך בדיון.
אם היא מטומטמת או שהזוגיות איננה יציבה דיה -נניח.. אז מגיע להיות מנוצלת על דרך ההונאה.
אין צורך לגונן על בת זוג בעתות חולשה או בשלב בו הזוגיות מעורערת, או אפילו אם היא סתם מטומטמת.
מזל שאת לא . mia 
Rey H​(שולט)

או ש...

Rey H​(שולט) • 8 באוג׳ 2010
אתה יכול פשוט לסכם את זה בצורה אחידה שפונה לכול אחד באופן אישי.. ככה לתת יחס חם ואוהב
באופן פרטני
teacher​(שולט)

איזו ציניות מקפיאה

teacher​(שולט) • 8 באוג׳ 2010
פששש.. MIA, אני לא מבין מאיפה זה בא.
נראה לי שעניתי לעניין ולא התפזרתי.

אני בתורי מציע לך לקרוא שוב את הפוסט.
להחליף חשיבה עצמאית בכללים קשיחים זו טעות (לדעתי). זה לא לגונן, זה כמעט להסתיר.
וזה לא תורם במאומה לחוסן העתידי שלה. אין תחליף להפעלת המוח, גם ביחסי שליטה.

איכשהו גם את ולטעמי גם ראובן מדברים על סיטואציות קיצוניות ששם נראה שאחד הצדדים לפחות,
אינו שולט במעשיו עקב פגיעות וחולשה קשים. אני מפקפק בכך מאוד.
יכול להיות שנוח לכם לחשוב על אדם ככזה, אולי זה שם אותכם במקום מגונן, שומר, אלוהי שכזה.
אלי זה לא מדבר ואני לא מזלזל עד כדי כך בצד השני.

יכול להיות שזו גישה קשוחה שאינה מתאימה למי ששייך ל'רשימת מאה הגברים השוים',
מצד שני, זה בכל זאת ''לאישה''..

זה נראה לי גם קשה מאוד להיות כל הזמן בפראנויה.
ש ח ר ר ו - ק צ ת
ראובן

מכתב ל-mia

ראובן • 8 באוג׳ 2010
mia יקרה,

אני מתנצל שלאחרונה לא כתבתי לך, זה רק משום שאשתי אסרה עלי לגשת למחשב. כעת היא בחדר לידה אז אני יכול להמשיך את הדיאלוג שלנו. רק מה, אני רואה שאת מוצאת לך ''ידידי נפש'' חדשים. כמובן שהדבר מאיים עלי, אז תני לי להזהיר אותך מפני כמה מהם:

teacher: גבר שווה, אבל אל תלכי שולל אחר מילותיו הנאורות, כי הוא עוד פחות ליברלי ממני. זוכרת את ה DJ בהתחלה של ערב ההתרמה ב''מקסים''? לא יודע אם שמת לב, אבל במשך כל הערב הנשלטת שלו לא זזה ממנו. לא היה רגע אחד בו היא הייתה מרוחקת יותר ממטר ממנו. כך גם באירועים אחרים שהם נצפו יחד. אם זה אומר משהו על מידת האמון ביניהם, לא מקומי לקבוע.

mephisto: גבר פחות שווה, אבל את לא צריכה אותי להבין את זה. רק מהציור של הארנב אפשר להבין עד כמה הוא רחוק מהסינר של אמא (שזה עוד יותר גרוע מאשר ''ידיד נפש'' נשוי icon_smile.gif) והוא גם נראה כמו ארנב... טוב, בעצם סנאי... לא, אוגר!

Primary: אין לי מושג מי היבחוש בן שלולית הזה. מה שברור, הוא לא ממש מקורי וגם האלימות הגרפית שהוא מביא היא די.... עממית. בנוסף הוא גם טירון בעולם השליטה. האם את חושבת שהוא יוכל להכיל את תעצומות נפשך היפה והמתייסרת...?

אמנם את לא מופת של נשיות, mia יקרה, אבל אני מסכים שגם לעקומה כמוך מגיע ''ידיד נפש''. יש לי הצעה: הבה נערוך תחרות כתיבה. הנושא הוא: ''יום בחייו של ידיד הנפש''. המטרה: להאיר את ההיבטים המשעשעים בחייו של גבר נשוי ומתוסכל, החי בפרבר שכולו בנייני שיש עם 2.4 ילדים, משכנתא ואישה מהגיהינום - ומוצא ניחומים במערכות יחסים וירטואליות, זהויות בדויות ופירורים משולחנם של אחרים.

הבנזונה שיכתוב הכי יפה את הקטע האמור, יוכל להיות ''ידיד הנפש'' שלך, מבלי שאני אבוא בטענות ומבלי שאתן לו לטעום את נחת מגפיי. נשבע בשחלה. פרס שני: רתמת ראש בשווי 500 ש''ח (כי כבר הבנתי ששום דבר לא ירסן את הפה שלך icon_smile.gif). על הקטע האמור להיות בן 400-800 מילה, משעשע עד רמה של אבדן שליטה על הסוגרים והרטבת הספה.

מה דעתך?

R
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני 14 שנים • 9 באוג׳ 2010
מיה,
לא חשוב לי "לזעוק" שום דבר.
במקרה אני מאמינה שיש דבר כזה, אהבה, ויש דבר כזה, זוגיות, ואמון.
אני מבינה שאת לא מסכימה איתי, אני רק לא מבינה למה הלעג, למה הזלזול.

ברור שכשאכפת לנו ממישהו, מגוננים עליו מפגיעה ופוקחים עיניים לרגעי החולשה שלו. אבל יש הבדל בין הגנה מתוך אכפתיות, לבין מתוך רכושנות.

אז ברור, לכולנו יש רגעי חולשה. אבל את יודעת מה, אני אכן מסוגלת לזהות כשמישהו מנסה לעבוד עלי. ויודעת לא לסמוך על כל אחד שנקרא בדרכי. לא, לא רק מטומטמות נופלות קורבן, אבל קורבן למה בדיוק? לעוקץ מתוחכם? בסך הכל, מדובר באיש יחסית עלוב. אין פה מזימה עד כדי כך מתוחכמת. רובנו מסוגלים להגן על עצמנו ממשהו יחסית פשוט.
בנוסף לזה, ראובן דיבר על דמות הידיד כמשהו שמפריע למערכת היחסים בעודה קיימת, ואני לא מסכימה איתו.

ועוד - יש לגונן, ויש לזלזל. יש לפקוח עיניים ולהוקיר, ויש להניח שהיא באמת לא מסוגלת להסתדר לבד. אני לא ממליצה להיות אדישים ליקרים לנו - אלא רק לתת להם קצת קרדיט.

אה, וגם לא ברור לי מה נפלתם על טיצ'ר. הבחור בסך הכל אמר את דעתו, לא הבנתי איפה הוא "מייח"צן" את מערכת היחסים שלו. גם לא ממש ברור לי מה בכלל המשמעות של יחסי ציבור למערכת יחסים. מה זה אומר? שהוא מנסה למכור אותה? לגייס מעריצים בשביל למכור להם מרצ'נדייז?...

ראובן, מצד אחד אתה מדבר על דמות של אדם יחסית עלוב, ומצד שני אתה מדבר על היכולת שלו לתמרן היטב בחורה עם אינטיליגנציה סבירה. איך זה מסתדר ביחד?