סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מקימה מחדש את הקו החם

השולט אור​(שולט)
לפני 13 שנים • 19 ביולי 2011
השולט אור​(שולט) • 19 ביולי 2011
תודה נילי ותודה יולי.

ואני אומר כאן משהו שמקומם אותי לומר - כי הוא לא עניינו של איש. מדובר בחיי הפרטיים.
אבל אני אומר את זה לטובת אלה שבאמת שואלים ולא יודעים ולא אתייחס לאלה ששואלים כדי לפגוע.

יש לי פיצול אישיות.
זו לא סכיזופרניה.
לא מדובר בשמיעת קולות או באיבוד שפיות מכל סוג.
פיצול נגרם כתוצאה מטראומה בילדות. במקרה שלי - מכות מגיל שנתיים ואונס מגיל שש.
הפיצול נגרם כשהנפש של הילד לא מסוגלת להתמודד עם עוצמת הפגיעה - נוצרת אישיות נוספת שתפקידה להגן ולקחת על עצמה את הפגיעה.
ברוב המקרים, בשנות הילדות, האישיות המקורית לא מודעת לכך שיש עוד אנשים בתוך הגוף. היא פשוט לא מבינה לאן נעלמות שעות מחייה בכל יום.

בהתבגרותי כשהבנתי שיש לי פיצול אישיות - הלכתי לטיפול.
השתתפתי גם במחקרים בנושא - מחקרים באם נאמר לי שמבחינת רמת המודעות שלי והתפקוד עם הפיצול, אני נמצאת בין 20% הגבוהים ביותר בעולם של אנשים עם פיצול שמתפקדים ביומיום כמו כל אדם אחר.

ככל שאני חווה חיים יציבים ובריאים, הפיצולים שלי לא יוצאים כלל.
אין בזה צורך עוד.
הם יצאו בעיקר רק אם אהיה בסכנה.
תפקידם הוא להגן.

ביומיום התפקוד הבלעדי הוא שלי. כלומר, אם לא הידיעה שמפיצול אי אפשר ל"הבריא", כי מחקרים הוכיחו שאין שילובים מוחלטים - אם לא הידיעה הזו אפשר היה לומר שנפשית אני בריאה לפחות ואולי אפילו יותר מרוב האנשים שאני מכירה.

אין לי כוונה להיכנס לארונות בשם הבורות החברתית מול פיצול האישיות שלי.

הסברתי לא מזמן למישהי שפנתה אליי בפרטי בשאלה "מה זה?"
שפיצול במצב שלי דומה להרבה מחשבים שמחוברים ברשת לאותו שרת ראשי. לכל מחשב יש את הזיכרון שלו, אבל לכולם יש את הזיכרון הראשי וכולם פועלים בסינכרון מושלם.

אני מקווה ששאלת הפיצול שלי ירדה בזאת מהפרק.
לא שאלתי אף אחד כאן לגבי הבעיות או ההגדרות הנפשיות שלו/ה, ואני בטוחה שאם היו טורחים לענות לי בכנות, היו מתפרשות פה לא מעט הפרעות.

בנוגע לסיפור פרודנס, אני לא רוצה להמשיך לדבר בזה.
אין לי מושג אם טעימה היא פרודנס בלבוש אחר אבל אם אצא מתוך הנחה שלא - אז אין לי זכות לקחת את המכתבים שכתבה לי פרודנס ולהציב אותם כאן כהוכחה לחפותי.
זה שלה ולא של רפאל.
עם כל הכבוד לרפאל.
על סיפור פרודנס אני לא מתכוונת להמשיך ולדבר. מדובר בחיים אחרים ובתקופה אחרת.
בנוגע לשאר - הסברתי.
נילי ונילי

Re: נהדר

נילי ונילי • 19 ביולי 2011
טעימה אוהבת כתב/ה:
הלוחמות הדגולות למען המנהלת השליטה עומדות לנצח.

אני לא רואה פה ניצחון מול הפסד, ואין פה מלחמה שמישהו צריך לנצח. חבל שבעיניך זה כך.

סה"כ מדובר ביוזמה חשובה שיכולה להועיל לכולנו, ורצוי שכולנו נשב רגע ביחד ונחשוב איך נכון לעשות אותה לטובה יותר.

(למשל, דרך אגב, בעיניי, לעשות מסמך שמהווה קוד אתי למתנדבות ומתנדבי הקו החם זה רעיון מצויין. משהו בנוסח- לא מפלרטטים עם מי שפנתה לקו החם, לא מקלרים אותה שנה אחרי הפניה, לא מסשנים אותה שנתיים אחרי הפניה, מעבירים למתנדב אחר ולא מטפלים באופן אישי בפניה של מישהי שיש לך היכרות או היסטוריה איתה וכן הלאה.)
השולט אור​(שולט)
יש קוד אתי כבר ארבע שנים והוא די אומר את מה שכתבת כאן ועוד בערך 10 סעיפים נוספים שכל תפקידם להגן על הפונים/ותicon_smile.gif
נילי ונילי
נילי ונילי • 19 ביולי 2011
השליטה כתב/ה:
יש קוד אתי כבר ארבע שנים והוא די אומר את מה שכתבת כאן ועוד בערך 10 סעיפים נוספים שכל תפקידם להגן על הפונים/ותicon_smile.gif

אופס, סליחה, לא ידעתי. icon_redface.gif

אולי שווה להציב לטובת הכלל את הנוסח המלא של הקוד האתי באלפוני, שמעתי שיש שם אחלה מנהל.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
נילי ונילי כתב/ה:
ומילה אחרונה ליולי (יש לי מלא מה לומר היום. לא הייתי פה יומיים והשרשור הגיע לעמוד 9 בינתיים, אז אני משלימה פערים) :

אני חושבת שלא צריך להתרגש מכל מילה שרפאל פולט על המקלדת. גם אם ירום הודו כותב הודעה פעם בשבועיים, וגם אם היא מלאת רפש (או פנינות חוכמה), גם אז וגם אותו אפשר לקחת בערבון מוגבל ולעשות כמה בדיקות כדי להכנס לפרופורציות.

נניח, לפני שעורכים משפט שדה לשליטה על כל גרעפס שרפאל תוקע, אפשר לשאול את השאלות הבאות:
1.
מה מהות התפקיד שהיא לוקחת על עצמה? האם מדובר בשיבוץ משמרות של מתנדבים או אשכרה לשבת ולענות לטלפונים של מתלוננות?
2.
מה הכישורים שצריך לתפקיד הזה?
3.
מי מעניקה את ההכשרה למתנדבות? האם מדובר בשליטה עצמה או שמא היא מתאמת הכשרה עם מישהו חיצוני שיעביר את החומר?
4.
מתי היתה הפעם האחרונה שבה רפאל פירט סאגת אהבה לסבית כה מפוארת בפורום? מדוע דווקא עכשיו? מדוע הוא מכיר אותה לפרטי פרטיה? ומדוע הוא חושב שרלוונטי להכנס לזה עכשיו, ארבע שנים אחרי?

ולבסוף, מההיכרות האישית שלי עם דרמה לסבית (והיא ענפה), תמיד חובה לשאול בסוף-
5.
מה הרלוונטיות של הדרמה הלסבית לכישורי המשרה המוצעת?

אני לא מאשימה את השליטה על כך שנמאס לה, ועל כך שהיא התרגזה. וגם לא נראה לי מופלא מבינתי שהיא ענתה לך בלאקוניות. גם אני הייתי מתעצבנת אם בשרשור שפתחתי כדי להתנדב לעשות משהו, הייתי מוצאת את עצמי לפתע בשלב ההוכחות או שלב הטיעונים לעונש. זה לא משפט שדה ואין פה דיון ראיות, ואין סיבה שהיא תתחיל לפרט לך מה היה, מי נגד מי, ומה היא עשתה כדי לכפר על זה.

התרשמתי עמוקות מכך שהיא אשכרה ענתה לך על זה. אמנם בלאקוניות, אבל ענתה. אני באופן אישי לא הייתי טורחת לענות.

ובגדול, אחזור שוב על המסר המרכזי שלי- אני יודעת שזה רפאל, ושיש לו מעמד וסטטוס ושנוטים להתייחס אליו פה ברצינות. אבל, באמת, בשיא הרצינות עכשיו- אין שום סיבה. לא צריך להתעלף על כל הודעה שלו.

הופה, ראיתי את זה רק אחרי שכתבתי.
ככה:
א. אני תמיד לוקחת הכל בערבון מוגבל, מה, את לא יודעת? icon_smile.gif
ב. את צודקת, אין סיבה שהיא תתחיל לעשות את זה. ואני לגמרי מבינה. נשבעת לך שאני מבינה. אבל מה קוראת תמימה כמוני אמורה לעשות? בחיי שאני לא רוצה לפגוע באף אחד. אבל אנשים כותבים פה דברים, מנסים לשכנע את "הציבור", ואני לא רוצה פשוט לבלוע את זה, אז מה, להתעלם לגמרי? זה גם קצת מוזר. אז מה עושים? בא מישהו ו"מלכלך" עליה, איזה דבר הוגן המאזינה הנייטרלית יכולה לעשות מלבד לפנות לשליטה עצמה ולשאול - תגידי, על מה הוא מדבר? כך בדיוק הייתי נוהגת אם היה מדובר בחברה/מכרה שלי. אם הייתי שומעת או קוראת עליה דברים רעים - הייתי פונה אליה ושואלת אותה מה הסיפור. לא ככה עושים? אגב זו לא שאלה רטורית. אני באמת לא בטוחה. זה היה נראה לי הגיוני כשהתחלתי אבל גם מה שאת אומרת נשמע לי נכון ואני כבר לא בטוחה.
ג. אני לא אומרת לפרט הכל, אבל נגיד, אם היו אומרים לי שבגלל איזה משהו בי אני לא מתאימה לאיזה משהו שלקחתי על עצמי, הייתי אומרת משהו בסגנון "אני שומרת על זה תחת שליטה כך וכך, ויכולה להבטיח שזה לא יפגע ביכולת שלי לכך וכך". נראה לי.
ד. אני באמת שלא חושבת שמישהו חייב לי משהו, ובפרט הסברים. כל השאלות שלי הן שאלות תם, וברור שאף אחד לא *חייב* לי תשובה. חשבתי שהפרט הזה דווקא מובן מאליו. נו, בכל מקרה, הנה אמרתי.
ה. הכי חשוב: זו רשימת שאלות מצויינת. אני לא זוכרת איך אני ניסחתי בדיוק את שאלותי אבל שלך בהחלט הרבה יותר טובה, הרבה יותר רלוונטית.
אני לא מתעקשת לקבל תשובות כלשהן מהשליטה, ואני בטח שלא מאשימה אותה בשום דבר, ואני חושבת שכמעט כל אחד היה יוצא מהכלים עם שרשור כזה על נושא כזה. אבל הייתי שמחה למשהו ברור. משהו עובדתי. כי עד עכשיו זה היה בעיקר גרסאות של "אין לי כח לזה/לא רוצה להיכנס לזה", ואני חושבת שזו תגובה *מוצדקת*, אבל חבל שמשהו טוב לא יצא לפועל רק בגלל כמה מתנגדים. אני חושבת שבעצם קיימת אפשרות לעקוף את ההתכתשות הזו.
ו. מי מתעלף? אני התעלפתי? לא לא. מה פתאום.
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 19 ביולי 2011
יולי, אני חושבת שכרגיל שאלת את השאלות הנכונות והראית את הגישה הנבונה. ומכיוון שזו היתה הגישה שלי גם, הרי שהיא נבונה כפליים. (אם לא יותר.)

נילי, טעימה אוהבת (בלי ו' החיבור חלילה!) היא לא עוזארד. זה לא הסגנון שלה. אבל היא טרול. טרול בריבוע.

ועוד משהו, לגבי הדיכוי של סובלים ממחלת נפש. אני חושבת שיש חוסר הבנה ובורות בקשר למחלות נפש רבות ובורות אכן מובילה לאפליה ופחד לא מוצדק. אבל, ממש כמו במחלה רגילה, גם במחלת נפש יש רמות שונות של תפקוד. וממש כמו שיש מחלות מסוימות שבהן אדם לא יתפקד כלל, כך גם יש מחלות נפש לא תיפקודיות כלל. (אני לא מכירה הרבה סכיזופרנים מתפקדים, ואת?)

אני יכולה להבין את החשש של אנשים. וזה בסדר. אם אנשים לא היו שואלים שאלות, השליטה לא הייתה מספקת תשובה כל כך יפה ומאירת עיניים. אז תודה רבה, אור. הארת את עיניי.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
שיט, שוב אני מעלה תגובה ורק אז רואה מה פספסתי. icon_redface.gif

השליטה: את צודקת, זה לא בסדר שאת צריכה לעמוד ולהסביר את החיים הפרטיים שלך.
וח"ח, שבכל זאת עשית את זה. כי זה עוזר.
ו... יש לי עוד שאלה אבל אני לא בטוחה אם מוטב כאן או לפרטי. יש לי תחושה שאני עוברת קצת את הגבול. אם כך, לפרטי.

נילי: סתם הערה כללית - לא כולם כשירים לעשות הכל. סבבה ש"אפשר לחיות ולתפקד היטב עם פיצול אישיות", אבל זה לא אומר שום דבר על אף אחד באופן פרטי. בן אדם שאישיותו מפוצלת למספר דמויות, שלא לכולן הוא מודע ושאין לו שום שליטה על הופעתן או על מעשיהן, לא בטוח שכשיר לטפל באחרים.
אז באה השליטה ואומרת: *אני* מתפקדת היטב. אני מודעת למצבי, קיבלתי טיפול, זה נמצא בשליטה, ואני מסוגלת להיות אחראית למעשי". זה כן מספק. אמירה כללית שזה אפשרי אינה מספקת.
וכן, אני חושבת שאם כבר הנושא עלה פה וכובס מול כולם, זה צריך היה להאמר.
השולט אור​(שולט)
לא זה לא היה צריך יולי - כי מדובר בחיי הפרטיים, וכי בסופו של דבר, מדובר בדבר שאני בוחרת להרים בהתנדבות ובלעדיי - הוא לא היה קיים.
אז לא, אני לא חושבת שאני חייבת הסברים על חיי הפרטיים רק כי נשאלו שאלות.
אבל בחרתי לספק הסברים מוגבלים ולא עוד.

בנוגע לקוד האתי של הקו החם:
הוא נמצא באתר, אני פשוט לא יודעת כרגע איפה (נדמה לי שבאלפוני). צריך לחפש וברגע זה אין לי זמן לזה. אז או שתחכו שאפרסם את זה לקראת הקמת הקו או שמישהו/י יחפש.
אני פשוט חייבת לעבוד כרגע.

תודה,
אור
טעימה אוהבת
טעימה אוהבת • 19 ביולי 2011
כשלא נוח להתמודד עם טיעונים עובדתיים שמעלים חברים.
כשקשה לשמוע אתדבריו של רפאל. (גילוי נאות אין לי חלק בזה ולא מכירה על מה מדובר)
כשקשה לקבל את טיעוני בקשר ליחס שהשליטה מפגינה כלפי חברים,
הכי קל זה להפטיר ב- היא טרול!
אם זה מה שמרגיע את העניינים, אוקי מוכנה לקחת על עצמי את הטוהר הנשגב.
הקו החם יקום, כי השליטה החליטה וגייסה לשם כך את מיטב הכוחות.
בראשו תעמוד היא עם כל מהותה.
גאות הקהילה? לא בטוח
גאות מצדדיה- לגמרי כן!

החברים כאן מספיק נאורים להחליט אם ברצונם להעזר בקו חם שיסודו מעורער או להדיר רגלם תוך שמירה על נפשם שלא תיפול בידי לשונה של המנהלת.
בהצלחה!
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
השליטה כתב/ה:
לא זה לא היה צריך יולי - כי מדובר בחיי הפרטיים, וכי בסופו של דבר, מדובר בדבר שאני בוחרת להרים בהתנדבות ובלעדיי - הוא לא היה קיים.
אז לא, אני לא חושבת שאני חייבת הסברים על חיי הפרטיים רק כי נשאלו שאלות.
אבל בחרתי לספק הסברים מוגבלים ולא עוד.

בנוגע לקוד האתי של הקו החם:
הוא נמצא באתר, אני פשוט לא יודעת כרגע איפה (נדמה לי שבאלפוני). צריך לחפש וברגע זה אין לי זמן לזה. אז או שתחכו שאפרסם את זה לקראת הקמת הקו או שמישהו/י יחפש.
אני פשוט חייבת לעבוד כרגע.

תודה,
אור

אוקיי, קיבלתי. ברור שאת לא חייבת כלום.
אני פשוט שמחה שזה נאמר.
(אני, עם עצמי, הקטנה, שאיש לא חייב לה דבר ויודעת את זה).