שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

סתימת פיות

Dark Artist​(שולט)
לפני 19 שנים • 23 באוג׳ 2005

ניובוי ידידי

Dark Artist​(שולט) • 23 באוג׳ 2005
לא גלשתי מהנושא,כי אם הגלישו אותי ממנו אבל בחרתי ללכת ולהרחיב את הנושא שבגללו נפתח השרשור,מסתם סיטואציה פשוטה לשאלה עקרונית על יחסים טוטאליים בBDSM שיצרה דיון מאוד מעניין ונוקב.
גם אתה וגם נמרונת התעלמתם מהדעה שהבעתי בעמוד 4 בתחתית שלו בו כתבתי בדיוק את הסיטואציה בה זה קרה וגם את מה שאני חושב לגבי איך מטפלים במקרה כזה,ובחרתם במקום זה לצטט אותי מתחילת השרשור שכרגע זה לא רלוונטי.
והנה מה שכתבתי דאז. נמרונת לתשומת ליבך
היתה לי סאבית חריפת לשון שהסתכסכה עם אלמוני פלוני שגם נמצא בקהילה(השמות המלאים שמורים במערכת)בגלל כך וכך דברים. גם הצד השני ידוע בלשון חריפה וחוסר סובלנות ולכן הריב התדרדר. אותו אלמוני שלא ידע איך להתמודד עם סאביתי ועם הלשון הצולפת שלה, העדיף לפנות לאסמכתאות גבוהות יותר (משמע אני) על מנת שהורה לה לשיפחתי לסתום את הפה שלה ולהפסיק את ההצקות שלה. בתור אדם שבודק היטב את הדברים וידע את כל השתלשלות האירועים והכיר היטב את אותו אלמוני,מצאתי במעין פנייה זו קטנוניות וילדתותיות לשמה. לא ראיתי את עצמי גם בתפקיד הבייביסיטר שבא ואומר לשיפחה התינוקת שלו "נו נו נו". ראיתי בזה סכסוך שנוגע לסאבית שלי בלבד ולכן לא שמתי את עצמי בתפקיד בורר אלא רק אמרתי לאותו צד שאני יכול לתת לסאבית שלי עצה שיכולה להוביל לסיום הריב ולא יותר מזה. אותו צד בתחילה דרש ממני לסתום את פיה של סאביתי כיון שאני הדום שלה,ויש לי זכות לעשות ואני "מחוייב" לעשות זאת. רק לאחר סרוב מוחלט ממני,אותו צד קיבל את החלטתי. גם כשהשיפחה שלי עושה טעויות אני בוחר לייעץ ותאמינו לי שזה עובד הרבה יותר טוב. אני רוצה שהשפחות שלי יהיו אסרטיביות ובעלי מחשבה עצמאית כי לא תמיד אוכל להיות לידן ולעזור להן.מצידי אפילו שירעידו את אמות הסיפים של דרי הכלוב בדיעותיהן. לפי דעתי התערבות בכל צעד ושעל של השיפחה הופך אותה בסופו של דבר לגולם חסר מחשבה ותלותי באדון שלו לחלוטין.
אני פה מדבר בעצם על מצב אבסורדי לחלוטין בו יכול כל דיכפין שמרגיש כי הוא נפגע ע"י אותה סאבית לפנות למאסטר שלה ולבקש ממנו שיסתום לה את הפה,אחרת הוא ייחשב כדום לא אחראי ולא מספיק"גבר" כדי לעשות זאת.
גם אם הסאבית פגעה במישהו ואני בתור דום רואה זאת בחומרה,אני לא "אסתום" לה את הפה למרות שתאורטית אני יכול,אלא אייעץ לה להתנצל בפני אותו אדם ולהביע חרטה. האמינו לי שזה הרבה יותר אפקטיבי ויעיל.אני בטוח שאף דום לא סתם את הפה לסאבית שלו גם אם היא היתה "מופרעת",אלא העדיף לייעץ לה ולסגור זאת בצורה מחושבת.
מה הטעם לכפות על סאבית דברים לעשות מחוץ לסשנים רק מתוקף ה"מעמד של השולט"?
האם זה לא יוצר סיטואציה בה לסאבית אין מוצא פה ואין דעה חופשית. מה יקרה אם רחמנא ליצלן לסאבית של אותו אדון יש דעות שונות משלו והיא בוחרת להביע אותן בפומבי? האם גם אז אותו אדון יסתום לה את הפה רק בגלל שחשיבתה שונה משלו?
ולסיכום המשפט שממצה בקיצור את מה שאני חושב לגבי הסיטואציה ואת השקפותיי:
אני רוצה לחשוב על כך שהסאבית שלי עושה מה שאני אומר לה,לא מפני שביכולתי לעשות זאת או בגלל שכפיתי עליה לעשות זאת,אלא מפני שהיא בוחרת לעשות זאת
Here And There​(נשלטת)

תגובה

Here And There​(נשלטת) • 23 באוג׳ 2005
ברווזת גומי- מסכימה עם כל מילה. חוץ מזה, לפי דעתי מסירות וצייתנות ממש לא נוגד עצמאות. נשלט יכול להיות מאוד מסור וצייתן אבל להחזיק בדעות משלו וזה נראה לי משהו אפילו מאוד רצוי מכיוון שא. אדם חייב להיות עצמאי ולכלכל את עצמו. וב. אני לא חושבת שאף מאסטר ירצה נשלט שמסכים עם כל מילה שלו, שלא ניתן לפתח איתו שיחה, שמשעמם אותו ושלא מגרה את יצר המחשבה והאינטלקט.
חוץ מזה- הרי שכל מאסטר בוחר את הנשלט שלו לפי האופי וה"צבע" שהוא מכניס לקשר....וזה חלק מאוד חשוב במער' יחסים.

kaly
אני מוצאת ששיפחה או עבד משוייכים בתוך מערכת שליטה צריכים תמיד לחשוב על כך שהם מייצגים את השולט שלהם בכל מקום שבו הם נמצאים.

אם שפחה או עבד משוייכים יתנהגו בצורה לא הולמת לדעתי על השולט/ת להורות להם לחדול ממעשיהם ולמתן את צורת הדיבור שלהם,שכן התנהגות הנשלט/ת מקרינה על השולט.

קאלי- נשלט מייצג את המאסטר שלו?? מה הוא ועדת פירסום?? אף אחד לא מייצג אף אחד. כל אדם הוא אינדיוודואל בקשר ומייצג אך ורק את עצמו.
אומנם אני מסכימה שניתן להסיק על אופי המאסטר לפי בחירותיו- אבל להגיד שנשלט מייצג אותו זה כמו שפעם היו אומרים (הפולנים לפחות) שילדים מייצגים את ההתנהגות של ההורים שלהם- וזה נראה לי השוואה שממש לא ניתן לעשות אותה, כיוון שמאסטר לא אמור להיות הורה במובן המלא של המילה, כפי שנשלט לא אמור להיות ילד במובן המלא של המילה.

uranus
[אתם ממשיכים ויכוח מאוד מיותר.
כל אחד עומד על שלו בגלל שהוא תופש בדסמ שונה מחברו.
הניסיונות שלכם לשכנע אחד את השני שאתם צודקים לעומת האחר הם חסרי כל תכלית.
ברווזנת - בשבילך בדסמ מתחיל ונגמר בסשן ויחסי שליטה נטו ולא מתערבבים בזוגיות שלך. וזה סבבה ואת עומדת על היותה של סאבית אישה חזקה ועצמאית והביטוי לכך הוא בזה שהדום לא אומר לה מה לעשות ומתי. זה הבדסמ שלך. קאלי טוענת שיש סאביות חזקות ועצמאיות לא פחות ומתוך העוצמה הזו מעניקות שליטה לבן זוגן כי הם מאמינות בו ומאמינות שכך הזוגיות שלהם תתחזק.

אין כאן נכון או לא נכון. אם אתם לא מסוגלים לנהל דיון בו אתם מציגים עמדות אישיות אלא רק אומרים "נראה לך" או "צר לי" אז זה מאוד חבל.
אין כל רע בדיון הזה והוא לא צריך לרדת מסדר היום אם יש אנשים שחפצים להמשיך לדון בו.

לא מסכימה שהדיון הזה הוא בזבוז זמן. בשביל זה בדיוק נועדו הפורומים- ע"מ שכל אחד יוכל להגיד את דעותיו ולפעמים אף להשכיל.
Uranus
Uranus • 23 באוג׳ 2005
fairy החביבה,
תקראי שוב את דבריי שבעצמך, באופן כה חינני, ציטטת.
כשתביני תפני אליי שוב icon_smile.gif
T O M​(שולט)
T O M​(שולט) • 23 באוג׳ 2005
לדעתי יש בשירשור הזה הרבה אי הבנה.
אני רואה שהרבה מסכימים על אותו דבר רק מנסחים זאת אחרת, וזה לא תמיד מתפרש נכון אצל
קוראים אחרים.

ארטיסט, כשהובא לפניך המקרה ביררת את הפרטים עם שפחתך ואז החלטת שהמקרה קטנוני
וחסר ערך ואין לך שום סיבה לך להתערב בו ועל כן אמרת שזה ענין פרטי של הסאבית,
ומי שיש לו בעיה שיפתור את זה איתה ולא איתך.

זו הייתה החלטה שלך שבאה ממך ואך ורק ממך והגורם החיצוני של איך נודע לך על כך,
לא רלוונטי לעניין (העניין הוא כזכור האם לדום מותר להגיד לסאבית שלו לסתום את הפה).

גם אם היית חושב ששפחתך הייתה לא בסדר מסיבה כלשהיא והיית נוזף בה קלות, זה בא רק ממך.
אתה מחליט על פי שיקולים שלך ולא כי מישהו אחר ביקש ממך.
לי זה נראה מובן מאליו.

גם הביטוי "לסתום לה את הפה" הינו מוגזם כי לא בכפייה אנו עוסקים פה אלא במערכות
יחסים שמבוססת על כבוד,הערכה ואהבה אחד כלפי השני.
זו בסך הכל בקשה להירגע עם הסבר למה
(ולא בהתנפלות אגרסיבית של "סתמי!" כפי שחלק מתארים)

לא צריך לקחת כל מילה ולהקצין אותה למשהו איום ונורא.

דיברו פה על זה שסאביות הן עצמאיות.
דיברו על זה שהן לא צריכות לבטל את האני העצמי שלהן
שיש להם דיעות.

אני מסכים עם שלושת המשפטים הנ"ל אך הם לא קשורים לדיון.

אם דום אומר לסאבית שלו להירגע בנושא מסוים, להוריד קצת פרופיל או מבקש ממנה להיות
קצת יותר מנומסת כשהיא אומרת את דעתה ולהיות פחות בוטה ופוגעת באחרים, אז הוא מבטל
אותה ואת דיעותיה? איך הגעתם לקיצוניות כזאת?
למה החשיבה היא תמיד שלילית? הדום לא נגד הסאבית שלו אלא בעדה תמיד. צריך לזכור זאת.
ולהיות בעד מישהי לא אומר להסכים איתה בכל דבר.

לא צריך להיתפס לכל הערה, ביקורת או נזיפה מצד הדום אל הסאבית שלו כאל משהו
פוגע ומעליב.

צדק אוראנוס כשאמר שלכל אחד מתאים משהו אחר.

הדום יכול להרגיע קצת את הסאבית שלו במידה שהוא, ורק הוא, חושב שהתנהגה לא בסדר.
כל זאת רק כאשר הם נמצאים מראש בתוך מערכת יחסים כזאת שהעברת השליטה היא לא
רק בסשן אלא מעבר לזה. שיש ביניהם הסכמה על זה.

מי שעבורה יחסי השליטה מתחילים ונגמרים בסשן ורק בסשן, לא תסכים לדברים הנ"ל ובצדק.
אין לה שום סיבה להסכים כי היא מראש לא נכנסת לקשר כזה. מעבר לסשנים אין לו שליטה עליה
כי זה רצונה והדום שלה בוודאי מודע לכך שפה עובר הגבול שקבעו ביחד.

כל אחד יתנהג בהתאם לקשר בו הוא בחר להיות.

שאלה: האם דום צריך לסתום לסאבית שלו את הפה?
תשובה: תלוי בטיב היחסים ביניהם ומה הם הסכימו מראש.
הנמרונת
לפני 19 שנים • 24 באוג׳ 2005

מממ ...

הנמרונת • 24 באוג׳ 2005
יפה לך תום

icon_rolleyes.gif השירשור הזה לא נגמר

סתמו פיות ! ! ! icon_wink.gif
נרקיס_​(נשלט)
לפני 18 שנים • 27 באוק׳ 2005

Re: סתימת פיות

נרקיס_​(נשלט) • 27 באוק׳ 2005
kaly כתב/ה:
dark artist כתב/ה:
הרי לי שאלה שנתקלתי בה לא פעם
האם דום צריך "לסתום" לסאבית שלו את הפה במידה והיא פגעה באנשים אחרים מילולית
ואותם אנשים באים בטענות לאותו אדון שישתיק את הסאבית הזו כיון שהוא כביכול
"אחראי" עליה ולפה שלה.
יותר מאוחר אני אוסיף את דעתי לעניין
כרגע מעוניין לשמוע את דעתכם.
אוסיף שאותם אנשים לא בהכרח בקשר עם האדון אלא יכולים להיות אנשים שהסתכסכו עם הסאבית שלו מסיבות אלו או אחרות

[color=violet]אני מוצאת ששיפחה או עבד משוייכים בתוך מערכת שליטה צריכים תמיד לחשוב על כך שהם מייצגים את השולט שלהם בכל מקום שבו הם נמצאים.

אם שפחה או עבד משוייכים יתנהגו בצורה לא הולמת לדעתי על השולט/ת להורות להם לחדול ממעשיהם ולמתן את צורת הדיבור שלהם,שכן התנהגות הנשלט/ת מקרינה על השולט.[/color]

מעניין.

זה עובד גם הפוך?

האם גם את מייצגת את העבדים שלך?

כלומר אם את אדם רע ושפל אז ניתן להסיק על עבד שלך שיש בו מין הרוע והשפלות?

אולי זה סתם המשפט הישן - "תגיד לי מי החברים שלך ואומר לך מי אתה..."

בלי קשר לשליטה, חינוך, בדס"מ.

אם חבר טוב שלי יתנהג בצורה שלילית ללא סיבה מוצדקת אסתום לו את הפה,

בדיוק כמו שארצה שחבר טוב שלי יעשה הכל בשביל למתן אותי אם אני מתפרץ שלא במקום.
דובדבן
לפני 17 שנים • 23 בדצמ׳ 2006

Re: לא משחק

דובדבן • 23 בדצמ׳ 2006
Buttercupe כתב/ה:
מאסטר מיינד כתב/ה:
אולי זה יפתיע אנשים מסויימים, ומנסיוני זה ירגיז אחרים, אבל בשבילי יחסי שליטה אינם משחק.

יחסי שליטה בשבילי מתקיימים 24/7 , ולא תחומים במסגרת של "סשן".

זה אומר שבהחלט יש לי מה לומר על התנהגותה של שפחתי גם בעבודה, או מול המשפחה שלה, או בפורומים כמו זה.

אם זה לטובתה , כי אולי עלולים ביאזו שהיא דרך לנסות לפגוע בה,אז אולי כדאי להעיר לה אבל אם מישהו "נעלב" ורץ אל האדון להלשין.. אולי הוא יבדוק את המניעים, קודם כל לכל??

והיגבתי לך דווקא בגלל הערה שלך על זה ש"זה לא מישחק" יחסי השליטה , אבל הכל צריך לבוא בגבול הנכון שלא לפגוע בה..

מאסטר מיינד לא יפגע בזבוב וכל מי שבידיו בידיים מצוינות. היו רגועים.
להבה חשופה
לפני 17 שנים • 24 בדצמ׳ 2006

סתימת פיות כאילו !@!!

להבה חשופה • 24 בדצמ׳ 2006
קראתי השרשור , קראתי התגובות , להלן תגובתי לעניין ..

בזמנו .. הייתי הרבה מאוד בצאט הכלוב .. וניהלתי שיחות , בכללי עם כל מיני אדונים על מגוון רב

של נושאים .. הבעתי דעתי ללא כחל וסרק , היו מספר אנשים "אדונים" .. שפנו למי שהיה בן זוגי,

וביקשו ממנו ש"ירסן" את פי . כי כנראה , דעתם לא היתה נוחה להם , מדבריי , בעת כזו או אחרת .

{מיותר לציין , שמעולם לא התבקשתי ע"י מי שהיה בן זוגי , "למלא פי מים"}. לאחר שיחה

בעניין "טענתם", של אותם "אדונים" החליט בו זוגי שעלי לשאת "עונש" בגין כך , ולתקופה ארוכה ,

היה שמי : להבה חשופה- להבה חצופה , כן כן "קילור כעונש."

מובן מאליו שה"קילור" העלה גיחוך בפני באי הצאט , ואף קיבלתי מסרים מאוד בוטים בעניין ..

לכן קוראי שרשור זה , להחליט , האם הקילור כעונש אכן, גרם לסתימת פי או לא .. {כמובן שלא}

את קילור העונש "להבה חשופה- להבה חצופה" , הסרתי לאחר חודש וחצי .. וכמו שיודעים כולם..

מעולם לא "מילאתי פי מים" .בשום נושא ועניין.. אז כמו היום לא התבקשתי לכך מעולם. ה"עונש"

היה בזמנו כבדיחה פרטית לנו .. !@!
ginger
לפני 17 שנים • 24 בדצמ׳ 2006
ginger • 24 בדצמ׳ 2006
אין איזה חוק פנימי פה לגביי הקפצת הודעות מלפני שנה ומעלה ??
" נרקיס_ תאריך: 22:40 27/10/05 נושא: Re: סתימת פיות "

מה אין לנו מספיק ויכוחים חדשים ? ויצרני פרובוקציות חדשים כדי כך שצריך להעלות באוב ... ???
icon_rolleyes.gif

ג'ינג'ר.