סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

סיפורה של השפחה יובל. פרק 1

amy​(נשלטת){מבטלעיניים}
לפני 17 שנים • 15 ביוני 2007
עקשנית כתב/ה:
עוד לא הבנת איימי, כאן לוחמים את מלחמתה של פלג שהפוסט מראשיתו בכלל לא נכתב עליה.

אבל כולם חושבים שזו פלג למרות הצהרותיה של הכותבת כי זו לא ממש פלג אבל היא זיהתה שם את הקיצוניות שלה ושייכה אותה אליה icon_smile.gif

להבדיל מציטה וונוס שגם לא נשאלה רשותם (זה רשום בתגובות רוזי) הם לקחו את זה אחרת icon_smile.gif
והם לקחו את זה אחרת כי נכתב מפורשות שזה עליהם אבל פה כולם רק ניחשו שזו פלג ולוחמים את מלחמת העלבון שלה, מלחמה שלמה שבכלל זו לא היא בפוסט.

אני הבנתי מדבריה של רוזי שזו כן פלג. כך גם פלג הבינה. איפה נאמר שזו ל א פלג?
עקשנית​(נשלטת)
עקשנית​(נשלטת) • 15 ביוני 2007
Aimee כתב/ה:
עקשנית כתב/ה:
עוד לא הבנת איימי, כאן לוחמים את מלחמתה של פלג שהפוסט מראשיתו בכלל לא נכתב עליה.

אבל כולם חושבים שזו פלג למרות הצהרותיה של הכותבת כי זו לא ממש פלג אבל היא זיהתה שם את הקיצוניות שלה ושייכה אותה אליה icon_smile.gif

להבדיל מציטה וונוס שגם לא נשאלה רשותם (זה רשום בתגובות רוזי) הם לקחו את זה אחרת icon_smile.gif
והם לקחו את זה אחרת כי נכתב מפורשות שזה עליהם אבל פה כולם רק ניחשו שזו פלג ולוחמים את מלחמת העלבון שלה, מלחמה שלמה שבכלל זו לא היא בפוסט.

אני הבנתי מדבריה של רוזי שזו כן פלג. כך גם פלג הבינה. איפה נאמר שזו ל א פלג?

בבקשה ציטוט מדבריה של רוזי וזה מופיע בהסברים שלה שוב ושוב:

"נכון, הסיפור הזכיר את פלג, אבל הוא מעולם לא היה אמור להיות על פלג או בנוגע אליה. כנראה טעיתי שקראתי לה יובל ובזה יצרתי בעצמי את הקשר לפלג, אבל עשיתי זאת שלא במחשבה תחילה לפגוע, אלא רק בגלל שידעתי שבכל מקרה זה יזכיר לאנשים את פלג, אז כבר נתתי לה שם דומה. "

לא נראה לי שרוזי התביישה לכתוב "מחווה לונוס" או "מחווה לצ'יטה" ופה לא רשמה פלג וגם זה אומר הרבה. ובכלל, לא מעט מאיתנו בתחילה (ורשמנו זאת) לא עלה על זה שזה פלג. הרחנו פלג אך לא היה מדויק פלג אלא רק פוסט על קיצוניות משעשע. אבל שיהיה. הויכוח נסב על האם מותר לכתוב דבר כזה על אדם ללא רשותו אבל כאן זה בכלל לא עליה. שיהיה. העיקר שהיא בטוחה שזו היא.
TooT​(נשלטת){פטרוניוס}
TooT​(נשלטת){פטרוניוס} • 15 ביוני 2007
עקשנית כתב/ה:

מאיפה הבנת שהם לא נפגעו? קל להניח זאת, הא? גם רוזי הניחה כמוך כי היה לה נוח.
עייני קצת בבלוגים ואולי תתעדכני.

ובואי אסביר לך משהו, פלג לא העניין כאן. העניין כאן שיש כמה כותבים בכלוב, ביניהם פלג, שבכתיבתם פותחים לנו חלון ללב שלהם, לנשמתם, לדברים הכי אינטימיים. ויש מי שמצאה שזה חומר נהדר בכדי לעשות צחוקים לחבר'ה.
אישית, אני מעדיפה את הראשונים, ומעדיפה שהם ימשיכו לכתוב.

ולעניין פלג או לא פלג... בבקשה, בלי לזלזל באינטיליגנציה של הקוראים ומי שלא זיהה כנראה חסר אותה.
עקשנית​(נשלטת)
TooT כתב/ה:
עקשנית כתב/ה:

מאיפה הבנת שהם לא נפגעו? קל להניח זאת, הא? גם רוזי הניחה כמוך כי היה לה נוח.
עייני קצת בבלוגים ואולי תתעדכני.

ובואי אסביר לך משהו, פלג לא העניין כאן. העניין כאן שיש כמה כותבים בכלוב, ביניהם פלג, שבכתיבתם פותחים לנו חלון ללב שלהם, לנשמתם, לדברים הכי אינטימיים. ויש מי שמצאה שזה חומר נהדר בכדי לעשות צחוקים לחבר'ה.
אישית, אני מעדיפה את הראשונים, ומעדיפה שהם ימשיכו לכתוב.

ולעניין פלג או לא פלג... בבקשה, בלי לזלזל באינטיליגנציה של הקוראים ומי שלא זיהה כנראה חסר אותה.

עיינתי בבלוגים תות icon_smile.gif וראיתי את תגובת האחרים. לא אמרתי שהם שמחו אבל לקחו זאת בקלות וכחלק מהפרסום.

לזלזל באינטיליגנציה? ממש לא. עובדה. יש כאן לא מעט קוראים שהם לדעתי די אינטילגנטים וממש פלג לא "חסרה" להם שאמרו מפורשות שהריחו את פלג גמני הרחתי אותה שם. פלג מסמלת קיצוניות מסוימת ובגלל זה זוהתה שם.

אבל נראה לך באמת שאחרי שרוזי כתבה 2 פוסטים עם שם מפורש על מי הם הייתה לה בעיה לכתוב שהיא כותבת על פלג?

לא נראה לי שזה צריך לגרום למישהו "לסגור" את חלון ליבו אלינו בגלל פאקינג פוסט של רוזי icon_smile.gif אם זה מה שזה יגרום אני ממש לא רוצה לדעת מהו סף הרגישות של אנשים.

עדיין לגבי הדיון הכללי אם מותר או אסור: בעיני, גם אם הייתה רושמת "מחווה לפלג" זה מקובל בעיני ומצחיק לא פחות. ולא רק בגלל שכולם חושבים שאני "אנטי פלג" אלא על כל אחד אחר.
זה עניין של גישה לחיים ולא יותר מזה.

עקשנית​(נשלטת)

את צודקת תות. בדקתי שוב והוא אכן נעלב. מצטערת בשבילו.

לסיכום דבריי והרגשתי כי האמת זה יוצא מפרופורציות שלי לפחות: אני חושבת שהפוסט לא בהכרח נכתב על פלג, אני חושבת שמי שזה כן בוודאות נכתב עליו יש אחד שלקח את זה "בקלות" כפי שהזכרתי ואני חושבת שזו בעיקר גישה לחיים היכולת לצחוק על עצמך ולא להתרגש מכל אחד.

כתבה תהום : זה חלק ממחיר הפרסום" וצדקה. ובקהילתינו מושג ה"כולם חברים" הוא טעות יסודית ומי שכן חושב ש "כולם חברים" אז ידע שגם להתבדח עם חבר זה לא בהכרח לפגוע בו. וכן, בדיחות וסאטירה וכאלה זה חלק מלהיות חלק מהקיום בעולם הזה. חלק בלתי נפרד שאנשים מסוימים צריכים למצוא דרך להתמודד איתו.

יש כאלה מוכרים יותר ביננו שמייצגים דרך מסוימת בבדס"מ שיוצרים גלים בכתיבה שלהם ואכן זה חלק ממחיר הפרסום.

אני חושבת שאין מקום לבקש רשות ואני לא מרגישה אדם רע שצחקתי מהפוסט או שזו דעתי.

ודי icon_smile.gif זה נהיה כבר מוגזם לכל הדעות לא? סיימתי בזאת.
T O M​(שולט)
T O M​(שולט) • 15 ביוני 2007

יש התעסקות יתר על המידה לדעתי באנשים ספציפיים ובתכנים שהם מציגים.
וזו הסיבה שחלק קישרו את הסיפור הזה מיידית לפלג.

כפי שזאלופון כתב ואני שותף לקו המחשבה שלו:
"כאן לא קלטתי שמדובר בפוסט על אדם ספציפי אלא במשהו שמקצין תופעה
עד כדי הגחכה שלה, ושצוחק על התופעה בגרסתה המוקצנת ולא על אדם מסוים"

לגבי טיב הסיפור, זה עניין של טעם.
יש יאהבו אותו ויש כאלה שלא. כל אחד לטעמו האישי.
גם מי שלא אהב או חשב שזה גועל נפש זה בסדר גמור.

Black Lotus​(מתחלפת){זאלופון}
Brave Dwarf כתב/ה:
אז בואי, מאותגרת שלי, אני אסביר לך בפעם נוספת ואחרונה כי נשברו לי כלי רבייה. לא אמרתי שמה שרוזי כתבה אינו שנון או מצחיק או חד או ורוד. דעתי בנדון שמורה עמי ואינה קשורה לנושא הדיון. אני אמרתי שמה שהיא כתבה פוגע ברגשות של אדם אחר.

כן, כן, בדיוק כפי שאת נפגעת מעיוותו של הניק שלך. בדיוק מאותה סיבה שבגללה החלטת לפזר פה את אבקניך בשרשור שכבר נפטר, בדיון שכבר גווע, בו אלו שהיה להם מה להגיד, אמרו את דעתם. לא החתול הפריע לך, אלא העובדה שקראתי לך זאלוטוסיקית. ובצדק.

ומעניין מה היית אומרת לו הייתי לוקח ערב אחד בפורים נשכח בו את ואהובך פסעתם ברחובות כאשר את קשורה לרצועה והאנשים סביבכם מתפלצים. כן, את הערב ההוא אותו תיאר זאלופון באהבה רבה בימים בהם גם בניק שלו נהגתי לטעות (ולא תמיד בכוונה). אם אני, הכותב הלא מוכשר כמו רוזי והלא מצחיק להבדיל ממנה, ואפילו בטאטי כפי שאמר עוזרד5, הייתי כותב משהו דומה, עם קווים מקבילים מובהקים וקורא לזה סיפורם של "זואולוג וציפורן או זואופורן". גם אז היית מתלוננת על החתול של השכנה?

ובכלל מה הבעיה? לא נעימות לך תגובותיי, אינך מוצאת בהן עניין, הן דלוחות ומטופשות, אל תקראי אותן. אני למשל לא קורא אותך לעולם ולכן זאת פעם ראשונה מזה ארבע שנים במהלכן התנהלנו זו לצדו של זה, שיצא לנו להחליף מילים. והאמיני לי שלא היה קורה דבר אילו היו חולפות להן ארבע שנים נוספות, מבלי שכל אחד מאתנו ייאמת את דעתו על חברו.

אני מבינה שהצלחתי להעליב אותך כי נושא ההצחקות רגיש אצלך (מה שבוודאי תכחיש). לצערי מה שלא הצלחתי לעשות הוא לגרום לך להפנים את דבריי. לא רק ששוב ניסית להצחיק (בעיה מספר 1) אלא שגם שוב הכנסת מילים לפי (בעיה מספר 2) וכנראה שזה כבר יישאר איתך לכל החיים.

בשום מקום לא אמרתי שאתה אמרת שמה שרוזי כתבה אינו מצחיק. לא ברור לי למה אתה מתעקש לעוות כל הזמן את דבריהם של מי שאתה מגיב להם, אלא אם באמת אינך מבין מה הם אומרים, ואז בעיות 1 ו-2 מחווירות מול הבעיה העיקרית שלך. אמרתי שתגובותיך לאורך השרשור הזה קראו לאנשים מצחיקים, כמו רוזי, שלא לכתוב פה.

גם בוודאי שלא נפגעתי מעיוותו המטופש של הניק שלי. את קלפי חבורת הזבל זרקתי לפני 15 שנה. אל תשליך עליי את האינפנטיליות שלך.

אם אתה היית כותב משהו דומה על סיפור של זאלופון, הייתי מתעצבנת מכך שדווקא כותב כל כך לא מוכשר מטפל בסיפור שלנו.

ומה הבעיה? לא נעימים לך סיפוריה של רוזי? אל תקרא אותם!
שלומציון

רק לחשוב על מה היה קורה

שלומציון • 15 ביוני 2007
אם היית מתארת לא את יום הסנפלינג אלא את יום השואה .
T O M​(שולט)
T O M​(שולט) • 15 ביוני 2007

גמד אמיץ,

אם זיכרוני אינו מטעיני, אתה כתבת סיפור דומה במהותו לסיפור של רוז
באתר אחר מזמן. סיפור שהוא הקצנה עד כדי גיחוך של יחסים בדסמים
בין אדון לשפחה.

היה אפשר "להשליך" את הסיפור הזה על כל כך הרבה סאביות ודומים.
כי תיארת סיטואציות נפוצות במסגרת היחסים הבדסמים,
כאלה שכל אחד יכול לראות בו את עצמו.

אף אחד לא לקח זאת למקום שלילי.
כולם קראו אותו כמו שהוא.

סיפור חביב עם הומור על העולם הבדסמי.
אף אחד לא נעלב שם כשראה את עצמו בסיפור.

הם פשוט נהנו מהסיפור שלך כמו שהוא (וגם אני)

האתר הנ"ל כרגע בשיפוצים אז איני יכול להביא את הסיפור המדובר
או להגיד בוודאות שזה אתה כתבת. אני מסתמך על הזיכרון בלבד.
(אם אתה זוכר שכתבת סיפור כזה אז בבקשה תאשר).

הסיפור ההוא היה טוב.
הוא שווה אפילו פירסום מחודש.