בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

לכל הלוחמים שם בדרום..

נילי ונילי
לפני 15 שנים • 5 בינו׳ 2009
נילי ונילי • 5 בינו׳ 2009
navy girl
רפאל
רפאל • 5 בינו׳ 2009
Tom. כתב/ה:
עדיף באמת לנעול את השירשור.

לפני שיציעו פה גם לתת את אשקלון, אשדוד ובאר שבע
(בטענה שאם נמסור להם את הערים הללו, זה יפסיק את הירי על הערים)

לפני שידרשו מהממשלה שלנו לפצות את הפלשתינאים על הנזק שגרמנו להם.

לפני שיגידו לשחרר עוד מחבלים מהכלא כמחווה לרצון טוב שלנו.

לפני שירצו להעביר חוק "אמץ פלשתינאי" במסגרתו צריך לארח תושבי עזה ולדאוג לכל מחסורם.
(בניגוד לתושבי הדרום והצפון - העיקר לא מרכז, שיכולים ללכת לעזאזל מבחינתם)

לפני שיגידו שהמלחמה הזאת מחבלת בתהליך השלום.

לפני שיגידו שאנחנו התחלנו במתקפה ללא כל פרובוקציה מצידם.

בקיצור, עדיף לנעול את השרשור, כדי שאחרים לא ישמיעו עמדות שונות, אבל לא לפני שאתה תשפוך דברים של דמיון וליבוי יצרים. נאמרו פה מספיק דברים של טעם שיכולת להגיב להם. אבל אתה בוחר ליצר ספקולציות של הפחדה ודה-לגיטימציה. תחשוב למה אתה עושה את זה. ותחשוב מה קרה בפעם האחרונה שהרבה אנשים הרשו לעצמם לעשות את זה.

quote="Tom."]
אני כן חושב שאפשר (בשירשור אחר) לדון בעד או נגד המתקפה. (אני בעד כפי שרואים)
אפשר לא לאהוב, להתעצב מהמצב הקיים, לעלות כל מיני שאלות והשלכות משוערות.

אבל לא לתמוך בחיילים שמגינים עליך?!?!?
להגיד אני לא בעד המלחמה אבל לפחות להגיד שאתה בעד שידם תהיה על העליונה.
מבלי לשחרר עקיצות !!! זה המינימום מבחינתי.
[/quote]
אתה מסלף ומלבה יצרים. אף אחד לא הביע חוסר תמיכה בחיילים, או התפלל לפגיעה בהם. יש אנשים שלא מסכימים עם המלחמה הזו. הם חושבים שאין לה הצדקה ושהיא לא מוסרית. (יש פה גם כמה נימוקים לזה, שמן הסתם התעלמת מהם). מי שלא תומך במלחמה הזו, מן הסתם לא קורא "אמן" לפעולה הזו. זה אלמנטרי. הרעיון שכל פעולה צבאית, באשר היא, אסור להביע כלפיה ביקורת, וחייבים לשיר לה הלל, הוא רעיון פשיסטי. ואני מקווה שזה ברור לך.

quote="Tom."]
זה שירשור תמיכה בחיילים !!!
כל מי שלא רוצה לתמוך בחיילים שיעוף מהשירשור.
כל מי שמעדיף שחייל שלנו יהרג על פני פלשתינאי הרוג שיעוף גם הוא
(יש הרוגים במלחמה. צריך להפנים זאת)
כל מי שלא רוצה שידו של צה"ל תהיה על העליונה במלחמה שיעוף גם הוא.
[/quote]
1. אני מציע שתתאפס ותשתלט על עצמך. השירשור הזה הוא של כל האנשים שמשתתפים בו. אתה לא תכתיב לאנשים על מה לדבר כאן ועל מה לא.

2. סליחה, אבל מישהו בשירשור הזה התבטא באיזשהו אופן שאפשר להבין ממנו שהוא רוצה שחיילי צה"ל ימותו? הרי לזה אתה רומז. מאיפה הבאת את החוצפה להרעיל את השירשור הזה ברעיונות החולים שלך? אתה חושב שאם השרשור מונה כבר 11 עמודים אז כבר מותר לזרוע פה שקרים, מתוך אמונה שאנשים לא ילכו לבדוק את 11 העמודים? אתה חושב שאם תצעק את השטויות שלך כמו כוסית היסטרית אנשים יתבלבלו ויקחו על עצם את עמדות ההזיות שאתה מנסה להלביש עליהם?

אם אתה רוצה דיון שעוסק בתכנים לגיטימיים - תשמור את ההזיות שלך מחוצה לו, תפסיק להסיט, ותפסיק ללבות יצרים של שנאה. מי שהכניס לשרשור הזה תכנים עקומים (תוך ניסיון להלביש אותם על אחרים) זה אתה. וכדאי שתחשוב עם עצמך למה עשית את זה.

quote="Tom."]
הם לא אומרים זאת באופן ישיר אבל שוללים כל פעולת מנע
וכל פעולת הישרדות של ישראל, מה שמוביל רק למצב של אי קיום.
[/quote]
מי שלא מדבר בצורה ברורה וישירה הוא אתה. והבלבלת הזו שמאפיינת את כל הפוסט שלך מאפיינת את כל מי שאומנותו היא הסתה ופילוג פנימי.

אם יש משהו שקיים את היהדות במשך אלפיים שנה הוא טקסט אחד: התלמוד. שם לא תמצא שיר הלל לכוח ולצבא, אלא סיכום של כל המחלוקות שהיו בין חכמי ישראל. מבחינה היסטרית היהדות אינה קשורה במושגים של כוח, פשיזם וצבא. אלא בתפיסה תרבותית. ביכולת לנהל דיון תבוני. ביכולת להיות נשכרים ממחלוקות.

אני מסתכל על התגובה שלך. המוטיבציה מאחוריה היא "לסגור את השרשור", "לשלול את הלגיטימציה של אנשים", וכלל - כפירה מוחלטת בהבנה שהתרבות שלנו מתקיימת רק במקום שבו ישנן מחלוקות. ואני שואל את עצמי מאיזה "אי-קיום" אתה בדיוק דואג. כי מבחינה תרבותית ניכר, בעיני, שאתה כבר מזמן לא חלק מהקיום היהודי.
Tish Adams
Tish Adams • 5 בינו׳ 2009
נילי, והיית בעד כל פעולה בה השתתף חיל הים?
את מסוגלת להבין שלפעמים, צריך להתעלות על עצמך ולא לחשוב 'אני, אני, לדעתי, לדעתי...'
לא בפוסט פירגון לחיילי צהל בזמן מלחמה ששבריר שנייה יכול לשנות אות אחת קטנה במילה חיילים.
ילדים בני 18 מסוגלים להתעלות על עצמם ואנחנו לא?
נילי ונילי
נילי ונילי • 5 בינו׳ 2009
Tish Adams כתב/ה:
את מסוגלת להבין שלפעמים, צריך להתעלות על עצמך ולא לחשוב 'אני, אני, לדעתי, לדעתי...'
לא בפוסט פירגון לחיילי צהל בזמן מלחמה ששבריר שנייה יכול לשנות אות אחת קטנה במילה חיילים.

אהובה,
כשהייתי בת 18 והתגייסתי עשיתי את זה מתוך אמונה במדינה שלי ובצדקת קיומה. אני עדיין מאמינה בה. היתה לי אז גם אמונה עיוורת בגדולים ממני ובהנהגה המדינית שלנו ובכך שהם יודעים יותר טוב ממני מה קורה ולאן הם מנווטים את כולנו, ובאמונה הזו אני כבר לא מחזיקה. אם הייתי צריכה להתגייס היום, במצב הפוליטי של ימינו, אני לא יודעת מה היתה ההחלטה שלי. בכנות, פשוט אין לי מושג. אני שמחה שאני לא צריכה להחליט את זה כרגע, כי האמונה שלי בכך שהמנהיגים שלנו מחליטים את ההחלטות הכי נכונות למדינה כבר לא קיימת.

אני בהחלט מסכימה איתך שילדים בני 18 מצליחים להתעלות על עצמם, כשהייתי בגילם גם אני עשיתי את זה. אני גם מאמינה שהחובה האזרחית שלי כלפיהם כיום היא לשמור עליהם בצורה הכי טובה שאני יכולה. החובה שלי כמי שיושבת כרגע בסלון הבית החמים והנוח שלה היא להביע את הביקורת שלי בכל חור ובכל פינה, ולוודא שההנהגה הדמיקולואית שלנו, ששלחה אותם לשם תדע שיש מי שנושף בעורפה ויש מי שסופר הרוגים לכל צד ויש מי שלא מוכן לקבל חצאי תשובות ואמיתות מפוקפקות. אני חושבת שזו החובה האזרחית של כל אחד מאיתנו- לפקפק תמידית ולדרוש תשובות. מעבר לכך- זו החובה האנושית שלנו כלפי אותם ילדים בני 18 שסומכים עלינו כשהם נלחמים בעזה.

מה מטרת המבצע? מתי הוא ייגמר? למה עכשיו ולא קודם? איך קיבלו את ההחלטות? מי קיבל את ההחלטות? מה היו השיקולים שהובילו לקבל את ההחלטה? כמה מתוך השיקולים האלו היו שיקולי בחירות ציניים? מה חושב הרמטכ"ל? מה עושים בשביל לשמור על חיי גלעד שליט? מה עושים בשביל לשמור על חיי חפים מפשע בעזה? האם היו חלופות למלחמה? מה היו החלופות? מי שקל ומי פסל אותן?

אני רואה את הסמיכות של המלחמה הזו לבחירות, רואה את שלושת המועמדים לראשות הממשלה והם כל כך עלובים, כל כך לא מנהיגים, כל כך אופורטוניסטים, שאני לא מצליחה שלא לחשוב שהם גוזרים קופון אחד גדול על הגב של כולנו. אני רואה את הסקרים שמציינים עלייה בפופולריות של ברק מאז תחילת הלחימה, רואה את ביבי מתגייס למערך ההסברה של דובר צה"ל, רואה את לבני מנצלת כל שניית מסך כדי להשלים את הרקורד הבטחוניסטי החסר שלה- ולא מצליחה שלא לחשוב שמישהו פה מנצל ניצול ציני את המצוקה של תושבי הדרום בשמונה השנים האחרונות ואת האמונה העיוורת של ילדים בני 18 בהנהגה.

אני קוראת פה אנשים שקוראים לחסל את כל הערבים ולטבוח בחמאס ומזדעזעת. לזה הפכנו? זה מה שנהיה מהמדינה שלי? בשביל זה דורשים מהילדים בני ה 18 ללכת ולמות? בשביל לטבוח בעם אחר כדי שתושבי הדרום לא ירגישו שהם הפראיירים של החמאס? חיים הם חיים הם חיים. והם קדושים בכל מקום שבו הם קיימים. די להרג בעזה.

bael{בורדו בי}

לכל יפי הנפש....

bael{בורדו בי} • 5 בינו׳ 2009
עד עכשיו נמענתי מלכתוב כל דבר שלא קשור לתמיכה בחיילי צה"ל אבל מאחר והצלחתם לעורר אצלי את רפלקס ההקאה.....אני הולך להמליץ על השרשור לכל מי שחפץ בדיאטה חריפה.

מבחינתי...שיבכו מיליון אמהות של הטרוריסטים ולא אמא חת של חייל ישראלי (שימו לב שלא אמרתי יהודי).

שיבכו מליון אמהות של מיטב הנוער הפלאסטיני הלוחם (גם בפוטנציה) ולא אמא אחת שלי ילד ישראלי.

גלותיים הייתם וגלותיים תשארו.

המשך ערב נעים בביתכם החמים בזמן שלוחמי צה"ל שומרים עליכם.
מלך הארץ​(לא בעסק)
מלך הארץ​(לא בעסק) • 5 בינו׳ 2009
אין גבול לצביעות....

דווקא אותם אנשים שתמיד מלינים על כך שיותר מדי צפוף וקשה בעזה עכשיו זועקים כשיש פעולה אפקטיבית לפנות שם קצת מקום.

ומקום יצטרכו שם והרבה....הרי מה כבר אפשר לעשוות כל היום בבית ובלי חשמל....

ומישהו נתן דעתו מה קורה שם עם חיות המחמד? מה עם חתולי הזבל למשל? האם יש להם מספיק זבל?
bael{בורדו בי}
bael{בורדו בי} • 5 בינו׳ 2009
Sigurd כתב/ה:
אין גבול לצביעות....

דווקא אותם אנשים שתמיד מלינים על כך שיותר מדי צפוף וקשה בעזה עכשיו זועקים כשיש פעולה אפקטיבית לפנות שם קצת מקום.

ומקום יצטרכו שם והרבה....הרי מה כבר אפשר לעשוות כל היום בבית ובלי חשמל....

ומישהו נתן דעתו מה קורה שם עם חיות המחמד? מה עם חתולי הזבל למשל? האם יש להם מספיק זבל?

rffl.gif rffl.gif
Tobias​(אחר)
Tobias​(אחר) • 5 בינו׳ 2009
אני חושב שכל מבצע \ מלחמה שמבוצעים בסמיכות לבחירות מריחים לי קצת מסריחים ונעזוב לרגע את המניעים למבצע בין אם צודקים או לא.

מישהו מחפש להרוויח מזה.
Tish Adams
Tish Adams • 5 בינו׳ 2009
נילי ונילי כתב/ה:
Tish Adams כתב/ה:

אהובה,
כשהייתי בת 18 והתגייסתי עשיתי את זה מתוך אמונה במדינה שלי ובצדקת קיומה. אני עדיין מאמינה בה. היתה לי אז גם אמונה עיוורת בגדולים ממני ובהנהגה המדינית שלנו ובכך שהם יודעים יותר טוב ממני מה קורה ולאן הם מנווטים את כולנו, ובאמונה הזו אני כבר לא מחזיקה. אם הייתי צריכה להתגייס היום, במצב הפוליטי של ימינו, אני לא יודעת מה היתה ההחלטה שלי. בכנות, פשוט אין לי מושג. אני שמחה שאני לא צריכה להחליט את זה כרגע, כי האמונה שלי בכך שהמנהיגים שלנו מחליטים את ההחלטות הכי נכונות למדינה כבר לא קיימת.

אני בהחלט מסכימה איתך שילדים בני 18 מצליחים להתעלות על עצמם, כשהייתי בגילם גם אני עשיתי את זה. אני גם מאמינה שהחובה האזרחית שלי כלפיהם כיום היא לשמור עליהם בצורה הכי טובה שאני יכולה. החובה שלי כמי שיושבת כרגע בסלון הבית החמים והנוח שלה היא להביע את הביקורת שלי בכל חור ובכל פינה, ולוודא שההנהגה הדמיקולואית שלנו, ששלחה אותם לשם תדע שיש מי שנושף בעורפה ויש מי שסופר הרוגים לכל צד ויש מי שלא מוכן לקבל חצאי תשובות ואמיתות מפוקפקות. אני חושבת שזו החובה האזרחית של כל אחד מאיתנו- לפקפק תמידית ולדרוש תשובות. מעבר לכך- זו החובה האנושית שלנו כלפי אותם ילדים בני 18 שסומכים עלינו כשהם נלחמים בעזה.

מה מטרת המבצע? מתי הוא ייגמר? למה עכשיו ולא קודם? איך קיבלו את ההחלטות? מי קיבל את ההחלטות? מה היו השיקולים שהובילו לקבל את ההחלטה? כמה מתוך השיקולים האלו היו שיקולי בחירות ציניים? מה חושב הרמטכ"ל? מה עושים בשביל לשמור על חיי גלעד שליט? מה עושים בשביל לשמור על חיי חפים מפשע בעזה? האם היו חלופות למלחמה? מה היו החלופות? מי שקל ומי פסל אותן?

אני רואה את הסמיכות של המלחמה הזו לבחירות, רואה את שלושת המועמדים לראשות הממשלה והם כל כך עלובים, כל כך לא מנהיגים, כל כך אופורטוניסטים, שאני לא מצליחה שלא לחשוב שהם גוזרים קופון אחד גדול על הגב של כולנו. אני רואה את הסקרים שמציינים עלייה בפופולריות של ברק מאז תחילת הלחימה, רואה את ביבי מתגייס למערך ההסברה של דובר צה"ל, רואה את לבני מנצלת כל שניית מסך כדי להשלים את הרקורד הבטחוניסטי החסר שלה- ולא מצליחה שלא לחשוב שמישהו פה מנצל ניצול ציני את המצוקה של תושבי הדרום בשמונה השנים האחרונות ואת האמונה העיוורת של ילדים בני 18 בהנהגה.

אני קוראת פה אנשים שקוראים לחסל את כל הערבים ולטבוח בחמאס ומזדעזעת. לזה הפכנו? זה מה שנהיה מהמדינה שלי? בשביל זה דורשים מהילדים בני ה 18 ללכת ולמות? בשביל לטבוח בעם אחר כדי שתושבי הדרום לא ירגישו שהם הפראיירים של החמאס? חיים הם חיים הם חיים. והם קדושים בכל מקום שבו הם קיימים. די להרג בעזה.

זה מאוד חשוב להביע דעה. אף לא לרגע אמרתי שלא. אבל, לא בפוסט תודה לחיילים שהנה הצלחנו לחרבן אותו כולל אני עצמי.
את התשובות לכל השאלות ששאלת את יכולה למצוא בתקשורת ויש עוד דרכים ליצור קשר עם האנשים האחראיים, כנסי לאתר של הכנסת שם נמצא מייל של כל אחד ואחת משרי/ות ישראל.
בטוחה שהם יוכלו לענות לך בצורה טובה על מעשיהם.
כל זה לא קשור לחיילים שבאנו להגיד להם תודה פה.
מבלי לפגוע אבל מה שאנשים עושים פה בעיניי אינו שונה ממה שתיארת שעושים שלושת המוסקטרים. בעיניי להביע דעה פוליטית בפוסט תודה לחיילים זהה לחלוטין. פשוט הקופון בצבע אחר.
הילדים בני ה- 18 הולכים לשם בכדי שאנשים במדינת ישראל שמחויבת להגן על תושביה, יוכלו לישון בשקט ולא לחטוף טילים או למצוא חור במקום בו השאירו בית לפני שברחו עם הילדים למקום בטוח יותר. נכון, גם שם בעזה זה כך אבל אני לא רואה את ההנהגה שלהם מגינה עליהם.
תראי לי עוד צבא אחד בעולם שיתקשר למאה אלף תושבים בטלפון ויגיד להם להתפנות.
אני מבינה את הזעזוע שלך, גם בעיניי ערך החיים מקודש אבל, בואי נעשה ניסיון.
בואי ניקח ערבי שיסתובב בתל אביב.
לעומתו, נלך את ואני וניכנס לרצועת עזה או את יודעת מה יותר מזה, מזרח ירושלים שעדין מצויה בגבולות ישראל בפעם האחרונה שבדקתי במפה.
כתבת חיים הם חיים ולא משנה איפה, אז תסבירי לי בבקשה למה ההבדל בתוצאות של אותו מעשה רק במקום שונה יניב תוצאות כל כך קיצוניות.
שלגי

Re: שלגי

שלגי • 5 בינו׳ 2009
ריפרף כתב/ה:
רגע של סמנטיקה, אם רצית לדייק ולדקדק,
לשון (כמו שפה) היא אינה רק איבר בפנים, היא גם מערכת של כללי דיבור (language) ובתור מעריץ נלהב של שפתות ולשונות מהסוג האנטומי ומהסוג הלקסיקלי - את אמרת איכסה של דבר וזה לא יעזור לך.

להגיד שבני אדם אפילו אם הם ערבים פלסטינאים או אנשי חמאס הם כמו כלבים מוכי כלבת, היא אמירה גזענית ולא משנה מי נתן להם את הכלבת.אגב אם כל רצונך הוא הדברת המחלה (בעעעעעע האין זה מצמרר ) זיכרי שבשרות הויטרינרי מרדימים גם את הכלב שנשך ראשון.

בעיני אפשר להיות בעד החיילים ונגד המלחמה, ברור שלא כל מלחמה היא מוצדקת, וחשוב מאוד החופש להשמיע את הקולות. ולא צריך לחכות לוועדת החקירה.
העיקר שההרג יפסק. אמן.

icon_arrow.gif שלום וביי

בקשר לסיומת שלך - אני איתך. הלוואי שההרג יפסק.

בקשר ליתר, וואללה, דווקא אני הרגזתי אותך מספיק כדי להגיב על דברי הבלע שלי.
לא ידעתי שההשפעה שלי כל כך נרחבת.
(בעיקר כשרואים חלק מההתלהמויות כאן משני צידי המתרס)

שויין, כנראה שאני יותר רצינית ממה שחשבתי.